راههای کاهش وزن سریع؛ چگونه خیلی سریع وزن کم کنیم؟

لاغری و تناسب اندام آرزوی هر فردی است. باید توجه داشته باشید که لاغری با تناسب اندام متفاوت است. اگر شما لاغر باشید و شکمی شل و افتاده و پهلوهایی که راحت به چشم می آیند داشته باشید این به این معنی است که شما تناسب اندام ندارید. تناسب اندام به معنای همخوانی اندام بدن چه نسبت به دیگر اندام و چه نسبت به قامت می‌باشد.

این فکر غلطی است که با نخوردن لاغر می شوید. وقتی شما غذای کمی بخورید و مقوی نباشد، صد در صد بدنتان ویتامین و پروتئین لازم را دریافت نخواهد کرد و بدن مجبور است از عضلاتتان کم کند. در نتیجه بدنی شل و افتاده خواهید داشت هیچ تازه لاغر هم نمیکنید. یادتان باشد که در کنار هر رژیم غذایی حتماً ورزش را در نظر داشته باشید. ورزش به کم کردن وزنتان و همچنین تناسب اندامتان کمک بسیار بزرگی می کند. علاوه بر این ورزش موج سلامتی را وارد بدنتان می کند.

اول برای خودتان مشخص کنید که دقیقاً منظورتان از کاهش وزن چیست؟ فقط صرفاً کم کردن وزن یا تناسب اندام. ما در اینجا چند راه مختلف را برای کاهش وزن سریع ارائه نمودیم. اما باز هم تأکید می کنم که ورزش فراموش نشود. در ضمن یادتان باشد که کم کردن وزن به صورت آهسته بهتر جواب می دهد و کمتر قابل بازگشت است در صورتی که اگر خیلی سریع وزن کم کنید احتمال برگشت سریع آن هم زیاد است. اما اگر مجبور هستید سریع به کاهش وزن برسید می توانید یکی از این دو برنامه ای که در این مطلب ارائه نمودیم را دنبال کنید.

روش های کاهش وزن سریع

راههای کاهش وزن سریع

روش اول:

به صورت نظامی رژیم بگیرید

برنامه رژیم لاغری به صورت نظامی معتقد است با این شیوه رژیم می توان در عرض 1 هفته (4.5 کیلوگرم) کاهش وزن داشت.

رژیم لاغری نظامی، رژیم 3 روزه هم نامیده می شود که بعد از این 3 روز 4 روز خارج از رژیم است و چرخه ی هفتگی دوباره تکرار می شود تا به وزن ایده آل خود برسید. این رژیم توسط متخصصان تغذیه در ارتش ایالت متحده برای تناسب اندام سریع سربازان طراحی شده است. با این حال حقیقت این است که این رژیم لاغری به هیچ سازمان نظامی یا دولتی وابسته نیست. رژیم نظامی با نام های دیگری مثل رژیم نیروی دریایی، رژیم ارتش و حتی رژیم بستنی نیز شناخته شده است. رژیم نظامی رژیم غذایی کم کالری است که باعث کاهش وزن قابل توجهی در طول یک هفته می شود.

منظور از رژیم لاغری نظامی چیست؟

راههای کاهش وزن سریع

رژیم 3 روزه نظامی در واقع به 2 دوره ی 7 روزه تقسیم می شود. برای 3 روز اول شما باید یک رژیم غذایی کم کالری برای صبحانه، ناهار و شام دنبال کنید.در این رژیم غذایی 3 روزه بین وعده های غذایی میان وعده وجود ندارد. مصرف کل کالری در این مرحله 1100 تا 1400 کالری در روز است. این مقدار بسیار پایین تر از مصرف متوسط یک فرد بالغ است. با این حال شما می توانید کالری موردنیاز خود را هم محاسبه کنید. برای 4 روزه باقی مانده از هفته هم تشویق می شوید که رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به مصرف کالری روزانه ی کم ادامه دهید. این رژیم ادعا می کند که شما می توانید این رژیم لاغری را تا زمانی که به وزن موردنظر خود برسید ادامه دهید. 3 روز اول این رژیم یک برنامه غذایی معین با محدودیت کالری را شامل می شود. 4 روز باقی مانده محدودیت کالری کمتری دارد.

برنامه 3 روز اول رژیم غذایی نظامی

راههای کاهش وزن سریع

روز اول: 

رژیم غذایی روز اول حدود 1400 کالری را شامل می شود.

صبحانه:

یک تکه نان تست با 2 قاشق سوپ خوری کره بادام زمینی، نصف گریپ فروت، یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری)

ناهار:

یک تکه نان تست، نیم فنجان تن، یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری)

شام:

85 گرم گوشت با یک فنجان لوبیا سبز، یک عدد سیب کوچک، نیمی از موز، یک فنجان بستنی وانیلی

روز دوم:

رژیم غذایی روز دوم حدود 1200 کالری می باشد.

صبحانه:

یک تکه نان تست، یک عدد تخم مرغ آب پز، نیمی از موز، یک فنجان چای یا قهوه (اختیاری)

ناهار:

یک تخم مرغ پخته شده، یک فنجان پنیرخامه ای، 5 عدد کراکر (بیسکوییت نمک دار)، یک فنجا چای یا قهوه (اختیاری)

شام:

دو عدد هات داگ بدون نان، نصف فنجان هویج و نصف فنجان بروکلی، نیمی از موز، نصف فنجان بستنی وانیلی

روز سوم:

برنامه ی رژیم غذایی روز سوم حدود1100  کالری می باشد .

صبحانه:

یک تکه 1 اونسی پنیر چدار، 5 عدد کراکر (بیسکوییت نمک دار)،یک سیب کوچک، یک فنجان چای یا قهوه (اختیاری)

ناهار:

یک تکه نان تست، یک عدد تخم مرغ که می توانید هر طورکه میخواهید آن را بپزید، یک فنجان چای یا قهوه (اختیاری)

شام:

یک فنجان تن، نصف موز، یک فنجان بستنی وانیلی

هرچه قدر میخواهید چای یا قهوه بدون شکر و خامه می توانید مصرف کنید. آب هم زیاد بنوشید.

راههای کاهش وزن سریع

4 روز دیگر هفته

4 روز دیگر هفته هم باید رژیم غذایی خود را کنترل کنید. میان وعده مجاز می باشد و محدودیت در هیچ گروه غذایی وجود ندارد ولی حجم هر بخش از غذا را کم کنید و کالری مصرفی را زیر 1500 کالری در روز نگه دارید.

جایگزینی در سه روز اول مجاز می باشد ولی هر وعده از رژیم غذایی باید همین میزان کالری را داشته باشد. مثلا اگر به کره بادام زمینی حساسیت دارید می توانید آن را با کره بادام جایگزین کنید.

همچنین اگر گیاهخوار هستید می توانید به جای یک فنجان تن یک فنجان بادام بخورید. فقط تنها چیزی که مهم است این است که همان مقدار کالری مصرف کنید. همچنین نوشیدن آبلیمو گرم پیشنهاد می شو ولی از خوردن نوشیدنی های شیرین  باید خودداری کنید.رژیم لاغری نظامی به دلیل محدودیت کالری مانند هر رژیم غذایی کم کالری  باعث لاغری سریع تر شما  می شود.

آیا رژیم لاغری نظامی قابل تحمل است؟

رژیم لاغری نظامی برای یک فرد معمولی و سالم بی خطر است زیرا دوره زمانی آن کوتاه است. ولی اگر شما این رژیم را برای ماه ها دنبال کنید محدودیت شدید کالری شما را در معرض کمبود مواد غذایی مغذی قرار می دهد مخصوصا اگر سبزیجات و سایر غذاهای مقوی را در رژیم غذایی خود نداشته باشید. به علاوه خوردن هات داگ، بستنی و کراکر در ماه های متوالی مشکلات متابولیکی ایجاد می کند. مواد غذایی ناسالم نباید به طور مرتب در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد.از لحاظ پایداری این رژیم نسبتا آسان است که دنبال کردن آن در یک مدت کوتاه با اراده امکان پذیر است. این رژیم لاغری به شما کمک نمی کند کاهش وزن خود را برای مدت طولانی حفظ کنید زیرا این رژیم عادت های شما را تغییر نمی دهد.

راههای کاهش وزن سریع

این کاهش وزن ممکن است اگرچه وزن کاهش یافته بیشتر به دلیل از دست رفتن آب بدن می باشد نه چربی و اگر شما به رژیم غذایی قبلی خود برگردید به حالت اولیه برمی گردد. اگر می خواهید سریعا چند کیلو کاهش وزن داشته باشید این رژیم می تواند به شما کمک کند.

ولی این کاهش وزن سریعا باز خواهد گشت و برای طولانی مدت روش مناسبی نیست. اگر تصمیم جدی برای لاغری و نگه داشتن وزن کاهش یافتها را دارید می توانید لاغر شدن را با یک رژیم لاغری بهتر و ماندگارتر البته طی زمان طولانی تر تجربه کنید.

آیا واقعاً کاهش (4.5 کیلوگرم) وزن را خواهیم داشت؟

این کاهش وزن ممکن است اگرچه وزن کاهش یافته بیشتر به دلیل از دست رفتن آب بدن می باشد نه چربی و اگر شما به رژیم غذایی قبلی خود برگردید به حالت اولیه برمی گردد. اگر می خواهید سریعا چند کیلو کاهش وزن داشته باشید این رژیم می تواند به شما کمک کند.

ولی این کاهش وزن سریعا باز خواهد گشت و برای طولانی مدت روش مناسبی نیست. اگر تصمیم جدی برای لاغری و نگه داشتن وزن کاهش یافتها را دارید می توانید لاغر شدن را با یک رژیم لاغری بهتر و ماندگارتر البته طی زمان طولانی تر تجربه کنید.

روش دوم:

رژیم غذایی در هفت روز

راههای کاهش وزن سریع

روز اول: خوردن هر گونه میوه، به جز موز. (موز را برای روز چهارم ذخیره کنید! میوه های پیشنهادی برای روز اول عبارتند از سیب، هندوانه و هر نوع میوه مرکبات.)

روز دوم: خوردن انواع سبزیجات، خام یا آب پز. در روز دوم، تمام سبزیجات را که می خواهید به تنهایی، در یک سالاد، یا با نمک و فلفل پخت کنید.

روز سوم: ترکیب میوه ها و سبزیجات، خام و یا پخته شده. در روز سوم شما میوه ها و سبزیجات را ترکیب می کنید.

روز چهارم: شیر، موز و سوپ کم کالری (روز چهارم می تواند دشوار باشد، زیرا این وسط برنامه رژیم غذایی است، اما تقریبا به نیمه راه رسیده اید!)

روز پنجم: ترکیب میوه ها، سبزیجات و برنج. ما بیش از نیمه راه را طی کرده ایم و هدف ما دور نیست. ممکن است در حال حاضر احساس کنید که برخی از وزن خود را از دست داده اید. منوی این روز شامل گوجه فرنگی است که به تجزیه شیمیایی و از دست دادن وزن کمک می کنند.

روز ششم: سبزیجات و برنج. در روز ششم، سبزیجات و برنج را به همراه سالاد و سوپ که در روزهای دو و چهار روزه دارید، می خورید.

روز هفتم: برنج، سوپ و سالاد. همانطور که در روز ششم انجام دادید، ادامه می دهید: برنج با سبزیجات، سوپ و سالاد.

 

 

نکاتی که در هنگام هرگونه رژیم باید رعایت شود:

راههای کاهش وزن سریع

  • ریزه خواری نکنید! فقط در وعده های غذایی اصلی غذا میل کنید.
  • به مدت 2 ساعت و نیم در طول کل هفته ورزش متوسط انجام دهید.
  • غذاهای سالم را بیشتر مصرف کنید و از غذاهای آماده به کلی پرهیز کنید.
  • از بی فعالیتی دوری کنید؛ حتی کمی ورزش با هر سطحی از شدت بهتر از هیچی است.
  • نان و کربوهیدرات ها را آهسته بجوید و از پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
  • برای از دست دادن وزن، فقط باید کالری مصرفی خود را محدود یا یک رژیم غذایی با کالری کم بپذیرید.
  • فعالیت روزمره ی خود را جدا از ورزش کردن بیشتر کنید. انجام کار خانه یا خرید کردن از فعالیت هایی هستند که باعث سوزاندن کالری می شوند.

مطالب مشابه را ببینید!

ترکیب قهوه و دارچین برای لاغری؛ تاثیر قهوه و دارچین بر کاهش وزن همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن رژیم کانادایی برای کاهش وزن و لاغری سریع (برنامه این رژیم برای تناسب اندام) روش های کاهش وزن موثر (بهترین روش های لاغری) مزیت های تردمیل؛ تردمیل چه تأثیری بر تناسب اندام و کاهش وزن دارد؟ چگونه چاق شویم؟ بهترین و سالم ترین راه ها برای افزایش وزن عمل بای پس معده برای لاغری (مزایا و معایب عمل کوچک کردن معده) چگونه لاغری سریع و ایمن داشته باشیم لاغری سریع شکم و پهلو با ترفند های چربی سوز ورزش لاغری ران پا و بغل ران؛ چگونه ران پای خود را لاغر کنیم؟