مزیت های تردمیل؛ تردمیل چه تأثیری بر تناسب اندام و کاهش وزن دارد؟

تردمیل یکی از وسایل ورزشی است که با برق کار می کند. از تردمیل به منظور کاهش وزن و تقویت ماهیچه ها و عضلات پاها استفاده می شود.

مزیت ها و مضرات تردمیل

تردمیل چیست؟

همانگونه که می دانید تردمیل یک وسیله ورزشی است که سالهاست از آن برای کاهش وزن و تقویت ماهیچه ها استفاده می شود. معمولاً در باشگاه های ورزشی تردمیل را خواهید دید. تردمیل برای افرادی که در فضای بسته می خواهند مدت زمانی را بدوند یا پیاده روی کنند بسیار مناسب است.

یک هندزفری در گوشتان گذاشته و به آهنگ مورد علاقه تان گوش دهید سپس تا دلتان می خواهد پیاده روی کنید و بدوید.

تردمیل امکان تندتر و کندتر کردن حرکت شما را دارد.

هدف استفاده از تردمیل بخاطر سلامت و تندرستی، بهبود جریان گردش خون در بدن، تناسب اندام و کاهش وزن می باشد.

 

مزایای استفاده از تردمیل

تردمیل ورزش بسیار راحتی است و برای شما این امکان را فراهم می کند که هر زمان که دلتان بخواهد خیلی راحت در باشگاه یا خانه پیاده روی کنید و بدوید. شما می توانید بدون وقفه هر چقدر بخواهید به راحتی و در زمان مشخص شده خودتان در منزل به پیاده روی و دویدن بپردازید.

دیگر نگران این نیستید که هوا گرم یا سرد، بارانی یا برفی است و امکان پیاده روی در بیرون از منزل را ندارید.

شما می توانید موقع استفاده از آن هم به موسیقی گوش دهید هم با دیگران صحبت کنید، با تلفن حرف بزنید، فیلم مورد علاقه تان را تماشا کنید و هر کاری که دوست دارید انجام دهید.

صفحه تردمیل از جنسی است كه برخلاف آسفالت و موزاییك از آسیب‌های وارده به پا جلوگیری می‌كند.

نیازی به آماده سازی از قبل ندارید. اگر از شلوغی بیرون بیزارید و می خواهید در منزل خودتان بدون دردسر و نگاه دیگران پیاده روی کنید و بدوید تردمیل گزینه مناسبی است.

می توانید سرعتتان را تنظیم کنید. آن را کند یا تند کنید. تردمیل هایی که مدرن تر هستند با کنترل ضربان قلبتان به شما اجازه می دهند تا ورزشتان را به یک ورزش علمی و مؤثر تبدیل کنید.

 

موارد بیشتر: اشتباهات رایجی در ورزش که به بدن آسیب می رساند

 

چه کسانی نمی توانند از تردمیل استفاده کنند؟

  • افرادی که در مفاصل پا و استخوان پا مشکل دارند.
  • افرادی که پاهایشان آسیب دیده است.
  • کسانی که ورم پا دارد و پاهایشان درد می کند.

 

چه کسانی می توانند از تردمیل استفاده کنند؟

استفاده از تردمیل بجز افرادی که در بالا گفتیم برای همه آزاد است حتی کسانی که مشکلات قلبی دارند نیز می توانند روزانه از تردمیل استفاده کنند.

مزیت ها و مضرات تردمیل

مضرات تردمیل

بخاطر داشته باشید از دویدن طولانی مدت بر روی شیب های بالاتر از 6-7 خودداری کنید و حتما بعد از حدود 5 دقیقه شیب را کاهش دهید تا از فشار مضاعف بر روی کمر و زانوها خودداری کنید. البته پیاده روی های قدرتی بر روی شیب های بالا مشکلی در پی نخواهد داشت. در ضمن هیچگاه در زمانی که تردمیل در حال حرکت است یهویی از تردمیل پایین نیایید.

یکی از مشکلات و خطرهایی که در کار با تردمیل وجود دارد، آسیب عضلات اندام تحتانی به ویژه در ناحیه ران و پشت ران و ساق پاست. این موضوع نیز به علت کار کشیدن زیاد از این گروه از عضلات در هنگام کار با تردمیل است چون در هنگام کار با تردمیل، مسافت پیموده شده از نظر ظاهری مخفی می‌ماند.

 

 

 

همچنین بخوانید: چگونه هیکل ساعت شنی داشته باشیم؟ ـ ورزش پیلاتس چیست؟

مطالب مشابه را ببینید!

چگونه چاق شویم؟ بهترین و سالم ترین راه ها برای افزایش وزن ترکیب قهوه و دارچین برای لاغری؛ تاثیر قهوه و دارچین بر کاهش وزن عمل بای پس معده برای لاغری (مزایا و معایب عمل کوچک کردن معده) همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن چگونه لاغری سریع و ایمن داشته باشیم رژیم کانادایی برای کاهش وزن و لاغری سریع (برنامه این رژیم برای تناسب اندام) چگونه هیکل ساعت شنی داشته باشیم؟ چند حرکت برای داشتن تناسب اندام لاغری سریع شکم و پهلو با ترفند های چربی سوز افزایش سایز سینه با راهکارهای ساده و بدون انجام جراحی ورزش لاغری ران پا و بغل ران؛ چگونه ران پای خود را لاغر کنیم؟