طرز تهیه قارچ سوخاری؛ دستور پخت قارچ سوخاری خوشمزه

برای اینکه بتوانید یک قارچ سوخاری خوشمزه درست کنید به طوری که مواد دور قارچ نریزد باید فوت و فن آن را رعایت کنید. قارچ سوخاری یکی از پیش غذاهای خوشمزه و مقوی است که بسیار هم خوشمزه می باشد و در بسیاری از فست فودی ها می توانید تهیه کنید اما چرا خودتان این پیش غذای خوشمزه را با دستپخت خودتان درست نکنید و لذت بیشتری ببرید؟ برای تهیه قارچ سوخاری خوشمزه و لذیذ با روزانه همراه شوید.

طرز تهیه قارچ سوخاری خانگی

طرز تهیه قارچ سوخاری

مواد موردنیاز قارچ سوخاری:

  • قارچ (نیم کیلو)
  • ماست (4 قاشق غذاخوری)
  • تخم مرغ (1 عدد)
  • آرد سوخاری (به مقدار لازم)
  • زعفران (1 قاشق چایخوری)
  • آبلیمو (1 قاشق چایخوری)
  • نمک و فلفل سیاه (به مقدار لازم)
  • روغن مایع (به مقدار لازم)

طرز تهیه قارچ سوخاری خانگی

روش تهیه قارچ سوخاری:

در یک ظرف مناسب تخم مرغ را شکسته و ماست را به آن اضافه کرده سپس به خوبی مخوط می کنیم. زعفران را دم کنید و همراه با فلفل سیاه، نمک و آبلیمو به تخم مرغ و ماست اضافه نید  مجدداً به خوبی مخلوط کنید.
آرد سوخاری را به تدریج به موادتان اضافه کنید تا کمی حالت سفتی به خود بگیرد. غلظت این مواد باید به اندازه ای باشد که به راحتی جذب قارچ ها شود.

نکته مهم: اگر قارچ سوخاری را بیشتر از حد بریزید باعث می شود که مواد به خوبی جذب قارچ نشود.

به سراغ قارچ ها می رویم. آنها را به خوبی شسته و با دستمال تمیز و نرم خشک می کنیم. قارچ ها را به موادی که از قبل تهیه کرده اید اضافه کنید. اجازه دهید تا قارچ ها به خوبی در این مواد آغشته شوند. 30 دقیقه زمان مناسبی برای ماندن در مواد موردنظرمان است تا قارچ ها طعم خود را بگیرند.

پس از نیم ساعت در یک ماهیتابه گود مقداری روغن ریخته و پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد (می توانید از سرخ کن نیز استفاده کنید.)

در یک ظرف جدا مقداری از آرد سوخاری را می ریزید و قارچ ها را مجدداً در آرد سوخاری می غلتانید بعد قارچ ها را در ماهیتابه که روغن آن داغ شده است می ریزیم تا سرخ شود.

نکته مهم: مقدار روغن باید به اندازه ای باشد که قارچ ها در آن شناور شوند.

وقتی قارچ ها رنگ طلایی به خود گرفتند یعنی پخته شده اند. پس آنها را از روغن درآورده و روی یک دستمال کاغذی ضخیم و تمیز قرار می دهیم تا روغن اضافی قارچ ها گرفته شود.

قارچ سوخاری شما آماده سرو کردن است می توانید با سس دلخواهتان آن را سرو کنید.

 

 

همچنین بخوانید:

طرز تهیه دلمه سیب زمینی

طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

طرز تهیه کوکو نخودفرنگی

طرز تهیه بریانی اصفهانی

این مطالب را هم ببینید