انواع ماسک جوانه گندم؛ ماسک جوانه گندم برای پوست

جوانه گندم یکی از بهترین و غنی ترین غلات می باشد که تأثیرات شگفت انگیزی بر روی پوست صورت و همچنین در جوانی و شادابی پوست به همراه دارد. در ادامه این مطلب از سایت روزانه شما را با انواع ماسک های جوانه گندم برای شادابی، لطافت، نرمی و درمان جوش و آکنه و حتی کوچک کردن منافذ باز پوست آشنا خواهیم نمود.

ماسک جوانه گندم

طرز تهیه انواع ماسک جوانه گندم

جوانه گندم علاوه بر اینکه مصرف خوراکی دارد به صورت ماسک نیز همراه با دیگر مواد می تواند تأثیرات شگرفی بر پوست داشته باشد. جوانه گندم غنی از انواع ویتامین ها از جمله: ویتامین B1، B6 ویتامین های گروه B و همچنین انواع پروتئین ها می باشد که می تواند در شادابی و تغذیه پوست بسیار تأثیرگذار باشد.

تأثیرگذاری جوانه گندم بر روی پوست به اثبات رسیده است و جای شک و شبهه ای باقی نمی گذارد.

 

ماسک جوانه گندم جهت سفت کنندی و شادابی پوست

مواد موردنیاز:

 

روش آماده سازی:

برای آماده سازی این ماسک کافی است که پودر جوانه گندم و شیر را با هم مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به وجود بیاید. سپس روی پوست تمیز و از قبل شسته شده بمالید و به خوبی ماساژ دهید.

اجازه دهید 20 دقیقه روی پوستتان بماند سپس آن را شسته و با حوله نرم خشک کنید.

نکته: از آنجا که این ماسک خاصیت سفت کنندگی و کشسانی بر پوست دارد بهتر است که از قسمت پایین صورت به صورت دورانی و چرخشی به سمت بالای پوستتان ماساژ دهید.

 

ماسک جوانه گندم جهت چین و چروک و جوانسازی

مواد موردنیاز:

  • پودر جوانه گندم (2 ق غ)
  • عسل (1 ق چ)
  • ماست (1 ق)
  • آبلیمو (جند قطره)
  • سیب زمینی رنده شده (1 ق غ)

روش آماده سازی:

پودر جوانه گندم را در یک کاسه مناسب ریخته و سپس به تدریج ماست را اضافه کرده و مخلوط کنید تا حالت خمیری شکل ایجاد شود. ریختن آبلیمو به صورت اختیاری است اما شما می توانید دو قطره آبلیمو نیز به مخلوط تان اضافه کنید. سپس عسل و پس از آن سیب زمینی رنده شده را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مواد یکدستی داشته باشید.

وقتی موادتان را کاملاً مخلوط کردید صورتتان را که از قبل تمیز شسته و خشک نموده اید را با این مواد ماساژ داده و به مدت 20 دقیقه اجازه دهید روی صورتتان بماند سپس با آب شسته و با حوله ای نرم خشک کنید.

mask javaneh gandom 2

ماسک جوانه گندم جهت لایه برداری

مواد موردنیاز:

  • جوانه گندم (3 ق غ)
  • عسل (3 ق غ)
  • شیر (3 ق غ)

روش آماده سازی:

عسل را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا کمی نرم شود سپس زیر گاز را خاموش کرده و شیر و جوانه گندم را به آن اضافه کرده تا خمیر یکدستی به وجود بیاید.

خمیر بدست آمده را روی پوستتان به خوبی ماساژ دهید و اجازه دهید 20 دقیقه روی پوستتان بماند سپس با آب ولرم شسته و با حوله ای نرم خشک نمایید.

نکته: این ماسک علاوه بر اینکه یک لایه بردار ملایم است برای از بین بردن لک ها و جوش های سر سیاه پوست مفید می باشد.

 

ماسک جوانه گندم برای شفافیت و درخشندگی پوست

مواد موردنیاز:

  • پودر جوانه گندم (1 ق غ)
  • ماست تازه (1 ق غ)

روش آماده سازی:

پس از آنکه صورتتان را به خوبی تمیز کردید پودر جوانه گندم را با ماست تازه به خوبی مخلوط کنید و روی صورتتان ماساژ دهید. اجازه دهید 20 دقیقه بماند سپس با آب ولرم شسته و خشک کنید. با انجام این روش به مرور پوستی شاداب تر و لطیف تر را تجربه خواهید نمود.

 

 

همچنین بخوانید:

درمان خشکی پوست صورت

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن مفید برای صورت؛ 15 روغن مفید برای زیبایی چهره مزایای لیزر صورت و موهای زائد؛ انواع دستگاه لیزر، نکات ایمنی و عوارض آن انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید