چگونه شکمی صاف داشته باشیم؟؛ عادات غذایی برای کوچک کردن شکم

داشتن شکمی صاف و تخت آرزوی همه است. مخصوصاً خانم ها که بسیار به تناسب اندام خود اهمیت می دهند. وقتی شکم بزرگ و افتاده داشته باشید، لباس در تنتان قشنگ نخواهد نشست و یا آن لباسی که دلخواهتان است را نمی توانید بپوشید. پس به دنبال راه حلی برای قایم کردن آن هستید. اما گن ها فقط ظاهر را پنهان می کنند شما باید به دنبال یک راه اساسی برای از بین بردن همیشگی آن باشید.

چگونه شکم را آب کنیم؟

صاف کردن شکم تنها یک رویا نیست بلکه می تواند به واقعیت تبدیل شود. فقط کافی است که کمی اراده و عزمی راسخ داشته باشید. هیچ چیز یک شبه و بدون تلاش به دست نخواهد آمد. تحرک داشتن نکته بسیار مهمی است. مگر می شود فعالیت کم داشت و انتظار داشت که لاغر شد. یا پرخوری کرد و رژیم غذایی مناسب نداشت اما از بالا رفتن وزن و پیدا شدن شکم تعجب کرد؟

قبل از هر چیز ورزش را برای تقویت عضلات خصوصاً عضلات ناحیه شکم که مدنظرتان است در برنامه هفتگی خود داشته باشید. اما یک سری غذاها هستند که بخور و نخور دارند تا بتوانید به اندام ایده آلتان برسید.

برخی افراد ذاتاً استعداد کاهش وزن و لاغری را دارند و خیلی سریع لاغر می شوند و برخی متأسفانه خیلی سریع شکم درآورده و به دنبال آن اضافه وزن پیدا می کنند.

عادات غذایی برای کوچک کردن شکم

عادات مناسب برای داشتن شکمی صاف

اگر بسیار مصر هستید تا با تلاش و کوشش بتوانید به اندام ایده آل خود برسید و شکمی صاف و تخت داشته باشید پس بهتر است که موارد زیر را رعایت کنید:

  • کنترل هورمون

بهتر است مرتب برای چکاپ و کنترل هورمون هایتان آزمایش بدهید زیرا اگر هورمون هایتان بهم بریزد باعث چاقی و پر شدن ناحیه شکم خواهد شد. شاید دیده باشید زنانی که در دوران یائسگی به سر می برند مدام دچار نفخ شکم می شوند. البته راه حل هایی نیز برای این دوران وجود دارد. شما با درست غذا خوردن و ورزش کردن می توانید از این مانع عبور کنید.

  • روغن ماهی بخورید

روغن ماهی، سرشار از امگا 3 و چربی های اشباع شده است. اگر می خواهید چربی های ناحیه تحتانی (زیرین) شکمتان را آب کنید نیاز به مکمل دارید که به شما کمک کند. طبق تحقیقات صورت گرفته کپسول های روغن ماهی که معمولاً 300 میلی گرم هستند از ذخیره سازی چربی جلوگیری می کنند. همچنین طبق پژوهش ها و تحقیقات بدست آمده قرص مولتی ویتامین B و منیزیم در باعث تعادل در عملکرد غدد فوق کلیوی و از بین بردن و شکستن چربی ها می شود.

  • آدامس نجوید

برخی متأسفانه به اشتباه فکر می کنند که اگر آدامس بجوند همین که چیزی در دهانشان باشد و مشغول جویدن باشند لاغر خواهند شد در حالی که اشتباه است، آدامس ممکن است نفخ شکم را برای شما به همراه داشته باشد و اینکه شما را وسوسه کند تا هله هوله بیشتری مصرف کنید یا به قول معروف اشتهایتان را باز کند.

  • از غذاهای نفاخ بپرهیزید

غذاهای نفاخ در بزرگ تر نشان دادن شکم نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. اگر شما جزو افرادی هستید که مرتب نفخ می کنید پس بهتر است که بیشتر از دیگران این نکته را رعایت کنید. اگر واقعاً قصد دارید شکم تان را تخت کنید از مصرف مواد غذایی که حاوی مقادیر بالایی قندهای غیرهضم هستند دوری کنید. انواع کلم مثل کلم برگ، گل کلم، بروکلی و پیاز و خیار، انواع حبوبات مانند لوبیا، نخود، عدس و … نفاخ هستند. همچنین نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار و آدامس هایی که ظاهراً بدون قند هستند.

  • با دهان بسته غذا بخورید

این نکته خیلی مهمی است که زمانی که در حال غذا خوردن هستید دهانتان را باز نگه ندارید. برخی افراد با دهان باز غذا می خورند این کار باعث می شود که شما همراه با غذایتان هوا را نیز با آن ببلعید که نتیجه آن باد شدن شکم تان خواهد شد.

  • به اندازه کافی بخوابید

شکم صاف با خواب کافی ارتباط مستقیمی دارد که شما احتمالاً از آن بی اطلاع هستید. اگر شما به اندازه کافی نخوابید و استراحت نداشته باشید باعث می شود در طول روز استرس و فشار روانی بیشتری را تجربه کنید در نتیجه به ریزه خواری بپردازید که نتیجه آن باعث ترش بیشتر هورمون کورتیزول می شود. هورمون کورتیزول، هورمونی است که در طولانی مدت می تواند روند پیری و ذخیره سازی چربی دور شکم را سرعت بدهد. پس شما باید در طول شبانه روز حداقل 8 ساعت خواب کافی داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!

ترکیب قهوه و دارچین برای لاغری؛ تاثیر قهوه و دارچین بر کاهش وزن همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن رژیم کانادایی برای کاهش وزن و لاغری سریع (برنامه این رژیم برای تناسب اندام) روش های کاهش وزن موثر (بهترین روش های لاغری) راههای کاهش وزن سریع؛ چگونه خیلی سریع وزن کم کنیم؟ مزیت های تردمیل؛ تردمیل چه تأثیری بر تناسب اندام و کاهش وزن دارد؟ عمل بای پس معده برای لاغری (مزایا و معایب عمل کوچک کردن معده) چگونه لاغری سریع و ایمن داشته باشیم لاغری سریع شکم و پهلو با ترفند های چربی سوز ورزش لاغری ران پا و بغل ران؛ چگونه ران پای خود را لاغر کنیم؟