انشا با موضوع نماز + چند انشای زیبای کوتاه درباره نماز برای پایه های مختلف

موضوع انشا نماز

در این قسمت چند انشا با موضوع نماز و عبادت را برای دانش آموزان پایه های تحصیلی گوناگون آماده کرده ایم. انشای نماز دارای مقدمه، بدنه و نتیجه گیری کامل است.

موضوع انشا : نماز آرامش جان …

متن ادبی با زبان ساده برای نماز

متن انشا

کم کم موذن اذان عشق را در گوش آسمان زمزمه می کند.

چه زیباست ندای الله اکبر !!!

چه زیباست ندایی که عظمت حق را بر دلم می نشاند !! و وسوسه های شیطان را از دلم می رهاند خویشتن را برای نماز آماده می کنم. بانگ الله اکبر که سر می دهد ستون قلبم از بزرگی یاد خدا می لرزد و ندایی از درون مرا می خواند« الا بذکر الله تظمئین القلوب» و می گوی که باید خوشتن را برای نماز آماده سازم .

نماز!

آری واژه ی نماز که می شنوم پیمانه وجودم از لطف و رحمت حق لبریز می شود و غنچه های وصل در باب وجودم شکوفا می شود. چرا که پیام معنوی و عرفانی نماز ایجاد مشق در سالکان و عارفان و عاشقان است، نماز میقات عابدان و نور دیده ی اهل یقین است. نماز چشمه جوشان و زلال توحید و معرفت است و نماز وسیله ی عروج انسان به معراج است نماز نردبان ترقی انسان و کلاس خداشناسی و وسیله ی کمال انسان است .

وقتی به نماز می ایستم با شنیدن گل امید همچون خنده ای بر جانم می نشیند و با شنیدن گناهانم بریم تداعی می شوند و اشک خوف از چشمانم می بارد پس به نماز بر می خیزم و در میان امید و خوف می ایستم و تکبیره الاحرام می گویم و شمرده قرائت می کنم و به خشوع و خضوع رکوع و سجده می کنم و به اخلاص نماز را تمام می کنم و نمی دانم که نمازم مورد قبول حق تعالی قرار گرفته یا نه!

موضوع انشا : اهمیت نماز

متن بلند ( مناسب تحقیق یا مقاله در مورد نماز)

نماز عبادتی است که بر انبیای پیشین نیز واجب بوده  است.

در روایات نماز به نور،برهان، چراغ، اصل اسلام،پرچم ایمان،سیمای دین،بهترین اعمال، بهترین وسیله ی توسل،محبوبترین اعمال،نور چشم پیامبر(ص)،اول واجب دین برای انسان،اولین چیزی که باید به تازه مسلمانان آموزش داد،اولین چیزی که در روز قیامت مورد محاسبه قرار می گیرد،آخرین وصیت پیامبر(ص) است،آنچه باید بیشترین همت صرف آن شود،وسیله ی نجات از آتش قیامت،میزان اعمال،باقیات الصالحات توصیف شده است که تمامی این تعبیرات درمتن روایات ائمه اطهار(ع)می باشد. همچنین نماز در قیامت برای سر مؤمن تاج،برای صورتش نور،برای پایش عبور از صراط،برای بهشت کلید و برای خدا رضایت می باشد.

هر کس نماز را اقامه کند دین را اقامه کرده و هر کس نماز را رها کند دین را رها کرده است.پیامبر اکرم (ص)فرموده اند: «کسی که نماز را عمداً ترک کند از مکتب اسلام خارج است.»شرط عبادت، اخلاص است.عبادتی که خالصانه نباشد مثل لامپی است که برق ندارد.برای بعضی از روز ها نماز مخصوص وبرای امامان معصوم نیز نمازی مخصوص بیان شده است.در موقع نماز خوردن،آشامیدن، به اطراف نگاه کردن،سخن گفتن،باطل کردن وضو،گریه کردن برای مصائب دنیوی و سایر اموری که در رساله مراجع تقلید آمده،نمونه هایی است از اموری که باید نمازگزاری از آنها پرهیز کرد.هرگاه تصمیم بگیریم تمام کمالاتی را که در نماز نهفته است در تمام کار های خود تزریق کنیم،آن وقت تمام کار های ما خیرالعمل خواهد شد.

یکی از شرایط نماز  آن است که مکان نماز گزار دچار تزلزل و اضطراب و لغزندگی و شیب تند نباشد.نماز گزار باید احکام نماز را آموزش ببیند و دانستن احکام نماز بر هر مسلمان واجب است.نماز در هیچ شرایطی  تعطیل بردار نیست و نمی توان از زیر بار آن شانه خالی کرد، بلکه در هر شرایطی لازم است و باید آن را اقامه کرد.حضرت علی(ع)فرموده اند:«از نماز اوّل وقت نباید غفلت شود، حتّی در میدان جنگ.»هوس ها،جلوه ها،حیله ها و تمام پرتگاه ها در روز جلوه دیگری دارند و لذا اوّل روز و آخر روز باید نماز خوانده شود و برای وسط روز سفارش ویژه آمده است.سفارش به خواندن نماز جمعه  و عید شده است.و هر گاه مشکل  اضافه ای برای انسان پیش آمد سفارش به نمازبیشتری شده است.

هر انسانی در طول روز به خاطر هدف های مختلفی که دارد،تلاش های گوناگونی می کند،امّا هنگامی که زمان نماز می رسد، دل ها به یک سو متمایل گشته و متمرکز می شوند.اسلام،نماز را هدیه ای ارزشمند برای زندگان و مردگان  قرار داده است،چنانکه خود نماز یک هدیه الهی است که خداوند به بشر عطا کرده تا از این طریق انسان با او گفتگو  کند.حتّی انسان می تواند نماز بخواند و ثواب آن را به افرادی که مورد نظرش هستند،هدیه کند.نماز تا آخرین نفس همراه انسان است.هر یک از دستورات اسلامی ممکن است به دلیلی تعطیل شود.تنها عبادتی که بر همه افراد جامعه ازجمله مرد و زن،فقیرو غنی،سالم و بیمار واجب است،نماز است که تا لحظه مرگ حتّی یک روز تعطیل  شدنی نیست.

نوشته حسین رنجبر

انشا با موضوع نماز

موضوع انشا : نماز چیست ؟

برای پایه هفتم و هشتم و نهم 

مقدمه :

با نام خداوند مهربان قلم را در دست میگیرم تا در مورد نماز برای شما انشا بنویسم …

به راستی نماز چیست؟

متن انشا :

نماز اتصال با بی نهایت است. و تمرکز قوای دماغی است و همه ی آسمانها و زمین و همه جا را که خدا در آنجاست و جایی نیست که خدا نباشد و این راه طولانی را در نماز پیمودن معراج است. و این که نماز تمرین است تا در جهان دیگر پذیرفته شویم ؛ یعنی اگر قبول نشود ، سایر اعمال نیز پذیرفته نیستند ، همانگونه که اگر مکیدن نباشد سایر پیامدهای آن نیستند.

خداوند نماز را برای تصفیه و تکمیل روح مقرر فرموده تا توحید عملی را از بنده اش مشاهده کند،سپس بدن عنصری را مطیع و منقاد روح قرار داده و سایر اعمال و نیز سایر عبادات را ( همچون روزه ، خمس ، ذکات ، حج ، جهاد ،امر به معروف ، نهی از منکر و …) به امور مادی و بدن عنصری مرتبط ساخته تا تحت فرمان روح انجام وظیفه کند و نیز ترقی وتکامل روح را در برگزاری نماز منحصر نموده سپس سایر عبادات را دائر مدار نماز دانسته که اگر بنده اش نماز خواند و آن نمازش قبول درگاه حق تعالی واقع شد سایر عبادات و اعمال نیک او پذیرفته می شود و چنانچه نماز نخواند یا نمازش مورد قبول واقع نشود ، سایر اعمالش نیز پذیرفته نخواهد شد.

نماز نوعی هنرنمایی الهی است. که خداوند تمام ارزش ها را به نحوی در آن قرار داده است. مثل این چند مورد زیر:

  1. یاد خدا یک ارزش است و تنها وسیله آرام بخش دل هاست و نماز بالاترین کرده هاست
  2. در نماز رو به سوی کعبه می ایستیم، در حج به زیارت کعبه موفق می شویم.
  3. در زکات مال انسان پاکیزه می شود، در نماز قلب او

نتیجه گیری:

انشای خود را با این حدیث از امام علی علیه السلام جمع بندی میکنم که فرمود

هنگامی که مرد به نماز بر می خیزد شیطان می آید به نظر حسرت به او نگاه می کند

زیرا می بیند که رحمت خدا او را فرا گرفته است. (حضرت علی ع)

نوشته محمد جواد شریفی

مطلب مشابه: انشا در مورد تنهایی + 4 انشا زیبای ادبی کوتاه و بلند با موضوع تنهایی و دلتنگی

موضوع انشا : انشا زیبا در مورد فلسفه نماز 

برای پایه های هشتم و نهم به بالا

مقدمه :

به نام آن خدایی که نام او راحت روح است وپیغام او مفتاح الفتوح

وسلام او در وقت صباح مومنان را صبوح است

وذکر او مرحم دل مجروح است ومهر اوبلا نشینان را کشتی نوح است.

انشای خود را آغاز میکنم.

متن انشا :

خدایا چه یافت آن که تو را گم کرد وچه گم کرد آن که تورا یافت. زندگی بی یاد خدا تاریک است وانسان بدون تکیه گاه هراسان. هرکس در دنیا به چیزی دل می بنددوامیدوار می شود وتکیه میکند اما خدا شناسان ویکتا پرستان دل به خدا میبندند واورا که تکیه گاهی پر توان است الهام بخش خویش قرار میدهند.انسان برای اینکه بتواند به زندگی ادامه دهد، نیاز به آب وغذا وکلسیم و….دارد.

ولی انسانها برای اینکه روحشان نیز بتواند به زندگی ادامه دهد نیازمند چیزهایی هستند وآن چیزها ویا بهتر بگویم آن چیز یاد خداست که می تواند به انسان آرامش خاطر دهد.وهمان طور که در قرآن نیز اشاره شده است الا بذکرالله تطمئن القلوب با یاد خدا دلها آرام گیرد. و این امر زمانی می تواند به خوبی جواب دهد که کشتی روح انسان در دریای متلاطم وخروشان زندگی در حال متلاشی شدن است . وفقط خداو یاد خداست که می تواند ادمی را از غرق شدن ونابودی ونا امیدی نجات دهد وبه او آرامش خاطر دهد .

در واقع یاد خدا ویا همان نماز ریسمانی است که آدمی را به اوج آسمانها میبرد وانسان را به خدا نزدیکتر میکند وارامشی عجیب در روح وروان او به وجود می اورد وبه غیر از این نکته نماز عبادتی است که امامان معصوم ما وپیامبر(ص) به آن بسیار سفارش کرده اند وقبولی کارهای خوب انسان را در قبولی نماز او خوانده اند وهمچنین بیان کرده اند که در روز قیامت به اولین چیزی که رسیدگی میشود نماز است .

پیامبر (ص) پس با این همه تاکید ها باید دانست که نماز پناه بی پناهان ، راز ونیاز صالحان ، سنگر دردمندان ، گلستان روح افزای عاشقان، وعبادت مخصوصی است که برای پرستش خدا وراز ونیاز با او همچنین سرود پاکی ویکتا پرستی وتوحید است .انسان باید در همه ی دوران ها به یاد خدا باشد واز خدا وند یاد کند همان گونه که خداوند عزوجل همیشه ودر همه حال به یاد ماست واز ما غافل نمی شود و این یاد او فایده های دارد که اصلی ترین آن این است که با یک تیر چند نشان زده ایم . اول این که به آرامش رسیده ایم ، دوم به فرموده ی مولا علی نماز گناهان را مانند ریزش برگ درختان فرو میریزد و….

مخلوقات باید بداند که نباید در چنین کار بزرگی سستی کنند واز آن چیزی بکاهند زیرا انسان تا جوان وشاداب است مانند درختی تازه است که شکوفه داده ولی وقتی پیر شد ، می شود همان درخت در فصل زمستان که دیگر نه شکوفه ای دارد ونه برگی وچوب خشکی است که هیچ جلوه وزیبایی ندارد. به قول خواجه عبدالله انصاری: در جوانی مستی ، در پیری سستی پس کی خدا پرستی؟ همچنین باید توجه داشت که یاد خدا ونماز مانند اسلحه ای کوبنده عمل میکند که خصم انسان را از ریشه نابود میکند وهمچنین پایه دین نبوی پیامبر اسلام نیز همین نماز است.

**ارزنده ترین گوهر مقصود نماز است **زیبنده ترین هدیه به معبود نماز است**

**کوبنده ترین اسلحه ی مکتب توحید** کز ریشه کند خصم تو نابود نماز است**

**گفتم به خدا پایه ی دین نبوی چیست** فریاد بر اورد وبفرمود نماز است**

نتیجه گیری:

به راستی که چه زیباست نماز وزیبا تر از آن این است که مایه ی آرامش روح وروان میشود وانسان را به آرامش عجیب میرساند .وبیهوده نیست که امام سجاد (ع) می فرمایند : خدایا من در دنیا چیزی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری وان این است که من چون تویی دارم وتوچون خودی را نداری. راستی این جمله یعنی چه ؟یعنی اینکه خدا را داشتن وبه واسطه ی نماز یاد او کردن ودل را تسکین دادن وررا به آرامش رساندن. پسای انسان ها همیشه به یاد خدا باشید وزندگی خود را وقف رسیدن او کنید زیرا امامان ما نیز این گونه بودند واین گونه زندگی می کردند.

نوشته سید محمد رضا نبوی

مطلب مشابه: انشا در مورد خانه + 5 انشا زیبای کوتاه و بلند ادبی با موضوع خانه

موضوع انشا : من نماز میخوانم تا … 

قالب ادبی با زبان ساده برای راهنمایی و متوسطه

مقدمه :

به نام اسماء زیبای الهی انشای خود را در مورد نماز آغاز میمکنم. شاید هر کسی برای نماز خواندن خود دلیلی داشته باشد.

اما من نماز میخوانم تا …

متن انشا :

من نماز می خوانم زیرا پر پروازم به سوی عرش الهی است . می خوانم تا در آسمان قلبم اوج بگیرم تا بر دریای دلم ببارم . می خوانم چون می دانم نماز زیباترین نیایش است نماز یکی از عادات بزرگ اسلامی است مظهر کامل خشوع و خضوع در برابر ذات اقدس الهی است عبادتی است که انسان در پیشگاه مقدس حق می ایستد و به بندگی خویش در مقابل خالق بزرگوار و مالک خود اعتراف می کند . من نماز می خوانم با توجه به آیه ی الصلاه عمود الدین نماز ستون دین است و با توجه به این که اولین چیزی که در کارنامه ی انسان دیده می شود نماز است .

نماز مانند قلمی است بر کاغذ زندگی که نویسنده را هدایت می کند ، اوست که می گوید نویسنده احساسش را چگونه بر روی کاغذ بیاورد وقتی بین من و معبودم کمتر از یک صدا کردن فاصله است چرا نباید معبودم را صدا کنم او که سفره نعمتهایش را به من گسترانیده و من باید شکرش گویم واین شکر نماز است و من نماز می خوانم زیرا الصلاه تنهی عن الفحشاء المنکر نماز انسان را از کار زشت و ناپسند باز می دارد و با توجه به این که اگر خیمه ای ستون نداشته باشد نمی ایستد و فرو می پاشد اگر در دین اسلام نماز نباشد فرو می پاشد .

من نماز می خوانم چون الگوی من امام حسین است حسین که نمازش را در میدان جنگ فراموش نکرد و با کمال عبودیت و بندگی و خضوع و خشوع نمازش را خواند. من همیشه این شعر را به یاد می آورم اگر از کربلا یاد آری ای دوست . نمازت را سبک نشمار ای دوست من نمازم را سبک نمی شمارم و می خوانم زیرا همانطور که جسم انسان به غذا نیاز دارد روح انسان نیز به غذا نیاز دارد و غذای روح نماز است نماز در بین عبادت ها همچون انضباط است مثلا اگر دانش آموزی معدلش ۲۰ باشد و انضباطش کم باشد نمی توان گفت دانش آموزی ممتاز است و نماز نیز چنین است اگر کسی تمام عبادتهایش پسندیده باشد و نماز نخواند مسلمان واقعی نیست.

من نمازم را می خوانم چون همیشه او در کنار من است مثل آسمان و ابرهایش ،دریا و ماهی هایش جنگل و درختانش که بدون هم پر از تنهایی اند این جنگل و دریا و آسمان نیست که به درخت و ماهی و ابر نیازمندند این آنها هستند که به جنگل و آسمان و دریا وابسته اند و من نیز به خداوند خود نیازمندم می خوانم با توجه به حدیث پیامبر که فرمودند (( احب الا عمال الی الله عز و جل الصلوه والبر والسماء )) محبوب ترین اعمل در پیشگاه خداوند متعال سه چیز است :

  1. نماز
  2. نیکی و احسان به مردم
  3. جهاد در راه خدا

نتیجه گیری:

در نتیجه نماز می خوانم زیرا نماز پاکیزه کننده روح و جسم است نماز پلی بین من و خالقم است پلی از جنس عشقم سخت تر از فولاد .

نوشته امیر حسین صنعتگری

موضوع انشا : زیبایی های نماز

مقدمه :

با نام خداوند بلند مرتبه انشای خود را در مورد نماز و زیبایی آن آغاز میکنم.

متن انشا :

صدای دلنشینی گوشهایم را نوازش میکند و سکوت و تنهایی ام را در هم میشکند بویی به مشامم میرسد.عصاره عطر اقیاقیاست که با گل رز آمیخته شده و فریاد دلنشین الله اکبر را با نسیم صبحگاهی به در خانه مردم می کوبد؛خدا بزرگ است.« حی علی فلاح»بشتابید به سوی رستگاری.از خواب برمی خیزم به کنار حوض می روم شنای ماهیان درون حوض مرا به یاد،شستشوی انسان بوسیله ی نماز های پنج گانه می اندازد. چه صدای دلنشینی«لا اله الا الله» معبودی جز او نیست. سجاده ام را باز می کنم،فریادی از درون،خود را به دیواره های وجودم می کوبد و انگار دیگر تحمل سکوت را ندارد.

می خواهد بغض سکوتش را بشکند و فریاد بزند و با خدای خویش راز و نیاز کند. قنوت چه لحظه زیبایی است. انسان را به یاد ان پرستویی می اندازد که سالهاست در فراغش به افق نظاره میکند. و من در بی کسی هایم تنها نام مقدس تو را زمزمه میکنم چون تو تنها کسی هستی که در اوج فاصله ها صدایم را میشنوی. ای یاری دهنده دلهای ناامید از تو میخواهم دلم را با نورت روشن سازی ودر هنگام مصیبت ها پناه دل بی کسم باشی.نماز را دوست دارم وقتی که سر بر سجده میگذارم و در مقابل مقام بلند تو حاجتم را میخواهم وقتی که سجده میکنم میخواهم ساخته شدن وجودم از خاک را به یاد آورم و همچنین از نعمت های بی کران خداوند تشکر کنم.وقتی نماز میخوانم به کرانه های آسمان میرسم،به اعلاء و به عروج میرسم نماز لحظه ی زیبایی است.

نتیجه گیری:

آری چه زیباست زمانی که فرشتگان در زمان خواندن تو را همراهی میکنند و آن نور و درخششی که در چهره ی ما پدیدار می گردد.فرشتگان را ببین در دستهایشان قلم هایی است که ثواب نماز را می نویسند قلم هایشان از جنس انوار الهی است. انسان با نماز به شناخت حقیقی خدا می رسد. و چه زیباست مرگ در حال نماز.

نوشته محمد جواد سبزی

مطلب مشابه: انشا زیبا؛ چند موضوع قشنگ برای انشا آزاد برای پایه های مختلف

انشا نماز در قالب خاطره گویی – داستانی 

مقدمه :

اسمش نماز است؛

می گویند،ستون دین است.

نمیدانم؛شایدیک قرص آرام بخش،شایدیک خلوت دونفره باخــدا،شایدیک پناهگاه دربرابرغمها،

نمیدانم…

متن انشا :

نیمه شب بود،یک نیمه شب سهمگین؛دراین نیمه شب حال دلم خوش نبود،دلم گرفته بود؛ ساعت ازیک بامدادگذشته بود،ولی همچنان خواب برایم معنایی نداشت؛ازجایم برخاستم،کلافه بودم،کمی دور اتاق قدم زدم؛رفتم کنارپنجره ایستادم وبه آسمان نگریستم.ظاهراساکت بودم،اما درونم غوغا بود. خــداراصدا میزدم؛عاجزانه به آسمانِ پرستاره خیره شده بودم وخــدا رامیخواندم. درآن لحظه تنهاچیزی که در ذهنم شکل گرفت،معمایی به نام “نمــاز” بود؛ناخودآگاه نیرویی مراتقویت کردکه بعد از مدت ها نمــاز بخوانم.

وضوگرفتم؛ باهرمشت آبی که به چهره ام میزدم،درخشش نوری را دروجودم احساس میکردم.به اتاق برگشتم؛چادرِ سفیدِ مادرم راسرکردم،نگاهم درآیینه به خودم افتاد؛به راستی که چقدر چهره ام با آن چادرسفید،معصوم شده بود!…ناخودآگاه لبخندی گوشه لبم نقش بست؛سجاده فیروزه ای رنگ مادرم را از گوشه طاقچه برداشتم وکف اتاق پهن کردم.نگاهی به ساعت انداختم؛ده دقیقه به دو بامداد بود.نمیدانم چراباآن روحیه زخمی،درآن ساعت ازنیمه شب که همه خواب بودند،به نمــاز می ایستادم؟!…

افکارم را از سرم دور کردم،برخاستم وبه نمــاز اقامه کردم؛هرذکری که میگفتم،آرامش بیشتری میافتم.احساس سبکی میکردم،گویا بارِ بزرگی را ازدوشم بر می داشتند.آرامشی که درآن لحظات داشتم برام وصف شدنی نبود.نمیدانم دراین آیات چه سِرّی نهان بود،که بر زبان آوردنشان چنین آرامشی به آدم میداد.سجده آخرِ نمــاز بود؛به سجده رفتم وعاجزانه آرامشی همیشگی را از خــدا طلب کردم.درهمان حال بی اراده قطره اشکی ازگوشه چشمم روی سجاده چکید…

بوی یاس های خشکیده فضارا پرکرده بود.سرم را از سجده برداشتم،تشهدوسلام دادم،بوسه ای بر روی مُهر نشاندم وسجاده را جمع کردم؛
عجیب بود،حالم دیگر آن آشفتگیه قبل از نماز را نداشت. آرام بودم.واین آرامش را در دیگرلحظات عمرم حفظ کردم،آن چادر سفید،حصارهمیشگیه خلوتهای من وخــدایم شد…

نوشته مریم حیدری

انشا : چرا نماز میخوانیم ؟

مقدمه :
با نام خداوند انشای خود را درمورد نماز آغاز میکنم

که امام صادق(ع) در مورد آن فرمودند:

هرکه نماز را سبک بشمرد او راشفاعت نخواهم کرد.

متن انشا :
نماز می خوانیم تا بندگی خود را به آفریننده ی جهان هستی ثابت کنیم و بگوییم که جز تو سرپناهی برای کمک و یاری نداریم. غیر از تو سنگری برای مقابله با دشمنان تو نداریم و فقط تویی هم درد ما در مشکلات پس به تو سجده می کنیم.

نماز خواندن و در نهایت ایمان یک شخص به آموزش و اعتقاد خانواده و مخصوصا پدر و مادر بستگی دارد. پس خانواده های ما در ابتدا خود اعمال دینی ومخصوصا نماز(جماعت)را انجام دهند و از کودکی به فرزندان خود آموزش بدهند تا دربزرگسالی دچار مشکل نشوند. وهمچنین نباید والدین فرزندان خود را طوری به نماز خواندن وادارند که آنها فقط به خاطر پدر و مادرشان نماز بخوانند و وقتی که آنان نیستند هیچ توجهی نداشته باشند. پس همانطور که گفته شد ما باید در کودکی و همچنین کودکان را تشویق به این کار کنیم.

ما انسان ها گاهی نماز را برای دیگران می خوانیم و گاهی برای استفاده بردن از معنویات آن ولی ما موظفیم در برابر نعمت های بیکران خداوند متعال او را سپاس گوییم. پس به عقیده ی من ما نماز را برای شکر خدا و مهمتر از آن رضای خدا می خوانیم.

نتیجه گیری:
در آخر این نکته را فراموش نکنیم که امام حسین (ع) حتی در ظهر عاشورا در میدان مبارزه در برابر تیر های دشمن هم نماز را رها نکرد.

مطلب مشابه: انشا در مورد خدا + مجموعه 5 انشا زیبا در مورد خداوند

مطالب مشابه را ببینید!

انشا شغل آینده + 6 انشای زیبا با موضوع شغل و کار آینده انشا در مورد زندگی + 6 انشا در مورد اهداف زندگی و موفقیت در زندگی انشا در مورد تنهایی + 4 انشا زیبای ادبی کوتاه و بلند با موضوع تنهایی و دلتنگی انشا درخت + 11 انشا زیبا با موضوع درخت و فوایدی که دارد برای کودک و نوجوان انشا امام زمان (عج) + 19 انشای زیبای ادبی و کوتاه با موضوع حضرت مهدی امام دوازدهم انشا در مورد مدرسه + 10 انشا جدید با موضوع مدرسه رفتن به صورت ادبی و طولانی انشا پدر + 15 انشا بسیار زیبای ادبی کوتاه و بلند با موضوع پدر انشا در مورد پرستار + 11 انشای دانش آموزی و زیبای ادبی در مورد پرستاران انشا طبیعت + 7 انشا زیبای کوتاه و بلند برای پایه تحصیلی دبیرستان انشا رنگین کمان با 4 انشا زیبای کوتاه و بلند در وصف رنگین کمان