انشا در مورد خدا + مجموعه 5 انشا زیبا در مورد خداوند

انشا خدا

مجموعه ای از چند انشا در مورد خدا، خداوند جهان، پروردگار عالم و آفریدگار برای پایه های مختلف تحصیلی دبستان و دبیرستان را به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری در این قسمت روزانه گردآوری کرده ایم.

انشای ادبی درباره خدا

از همان لحظه که به این دنیای پر از شگفتی قدم نهادم نام تو بر قلبم حک شده و یاد تو در اعماق وجودم سکنی گزیده، تو همیشه بودی و هستی … باران رحمتت همیشه جاری و گرمای محبتت قلبم را گرم کرده است.

بی آنکه بدانم همیشه تو را در همه جا دیده ام، مهرت را در خورشید، خشمت را در صدای رعد، عشقت را در قلب مادران، سخاوتت را در آسمان، بزرگی ات را در کهکشان ها و زیبایی ات را در یک برگ گل رز دیده ام.

سعی کرده ام در سختی های زندگی یاد تو آرامبخش روح و قلبم باشد و در شادی هایم ذکر شکر تو بر زبانم جاری … اگرچه بسیاری اوقات در این کار موفق نبوده ام و گاه با گله و شکایت به درگاهت آمده ام و گاه در اوج شادی ها از یادت غافل شده ام اما تو می دانی که همیشه سعی ام را کرده ام و … من می دانم تو به قدر تلاش انسان ها، نیت آن ها و رقت قلب شان به آن ها توجه خواهی کرد.

هر بار دست نیاز به سویت دراز کرده ام و خالصانه تو را خوانده ام حرف هایم را شنیده ای، گاهی در لحظه اجابتم کرده ای و گاهی که حکمتت دری را در مقابلم بسته، رحمتت بی درنگ گشایش گر دری دیگر بوده است.

می دانم هرچه دارم از توست و هر خیری که در مسیرم به من می رسد از رحمت بی انتهای توست و هر شر و گزندی نتیجه نفس جایز الخطای من!

پروردگارم! گرچه با روی سیاه و قلبی سیاه تر نزد تو می آیم اما تو این بنده ات را یاری کن تا هرگز از مسیر درست زندگی خارج نشود و در لغزش ها و خطاها با پیام و نشانه ها او را از انحراف و کژی ها نجات بده. آمین …


انشا در مورد خدا

انشا کوتاه با موضوع پروردگار

بهترین دوست، خداست، او آن قدر خوب است که اگر یک گل به او تقدیم کنید دسته گلی تقدیم تان می کند و خوب تر از آن است که اگر دسته گلی به آب دادیم، دسته گل هایش را پس بگیرد.

– خداوند، گوش ها و چشم ها را در سر قرار داده است تا تنها سخنان و صحنه های بالا و والا را جست و جو کنیم.

– خود را ارزان نفروشیم، در فروشگاه بزرگ هستی روی قلب انسان نوشته اند: قیمت=خدا!

– این همه خود را تحقیر نکنید، خداوند پس از ساختن شما به خود تبریک گفت.

– برای اثبات کوری کافیست که انسان چشم های نگران خدا را نبیند.

– شکسته های دلت را به بازار خداببر، خدا، خود بهای شکسته دلان است.

– به چشم های خود دروغ نگوییم، خدا دیدنی است.

– چشم هایی که خدا را نبینند، دو گودال مخوفند که بر صورت انسان دهن باز کرده اند.

– امروز از دیروز به مرگ نزدیک تریم به خدا چطور؟

-اگر از خدا بپرسید کیستی؟ در جواب «ما» را معرفی خواهد کرد! ما بهترین معرف خداییم، آیا اگر از ما بپرسند کیستی؟ خدا را معرفی خواهیم کرد؟

– وقتی خدا هست هیچ دلیلی برای نا امیدی نیست.

– آسمان، چشم آبی خداست، نگران همیشه ی من و تو.

– خداوند سند آسمان را به نام کسانی که در زمین خانه ندارند امضا کرده است.

– خدایا پستی دنیا و ناپایداری روزگار را همیشه در نظرم جلوه گرساز تا فریب زرق و برق عالم خاکی مرا از یاد تو دور نکند.


انشا با موضوع مهربانی خدا

خداوند بزرگ، نعمت های فراوانی به انسان بخشیده است که هر انسانی باید به خاطر داشتن تک تک آن ها از خدای متعال سپاس گزار باشد.

نعمت هایی مانند سلامتی، پدر و مادر، فرزند خوب، نعمت دیدن و شنیدن، قدم زدن در طبیعت و هزاران نعمت دیگر که ممکن است توسط ما نادیده گرفته شوند اما زمانی که آن ها را از دست می دهیم تازه پی می بریم که چقدر ارزشمند هستند.

متاسفانه برخی اوقات آن قدر روی مشکلات زندگی تمرکز می کنیم که فراموش می کنیم چه نعمت های داریم، در این زمان است که نیاز به یک تلنگر داریم تا دوباره به ما یاد آوری کند چه چیز های مهمی در زندگی نصیب ما شده است و باید شکر گزار آن ها باشیم.

نعمت های فراوانی که خداوند در طبیعت قرار داده است تا ما از آن ها برای زندگی بهتر استفاده کنیم، بی نهایت و غیر قابل شمارش است و منصفانه نیست که انسان آن ها را نادیده بگیرد و شکر گزار نباشد.

اما کدام نعمت بهترین است؟ شاید در نظر هر کسی یکی از این نعمت ها، بهترین نعمت باشد، اما برای من تمامی داشته هایی که خداوند به من بخشیده، بهترین است.

نعمت داشتن پدر و مادرم و دیدن چهره ی آن ها بهترین نعمتی است که می توانستم داشته باشیم، و همین طور نعمت سلامتی، نعمت دیدن، شنیدن، توانایی درک دیگران و همه ی نعمت های بزرگ و کوچکی که در زندگی دارم.

خداوند متعال به انسان قدرت تفکر و تعقل بخشیده تا با جست و جو و درک نعمت هایش به شکوه، عظمت، بزرگی و بخشندگی اش پی ببرند و همواره در دل و در زبان، شکر گزار تمام نعمت هایی باشد که پروردگار به او ارزانی داشته است.

ما باید همواره از هدیه هایی که خداوند مهربان در زندگی به ما داده از وی تشکر کنیم و قدر دان چیزهایی که داریم باشیم.

فضل خدای را که تواند شمار کرد
یا کیست آنکه شکر یکی در هزار کرد
بنده همان به که ز تقصیر خویش
عذر به درگاه خدای آورد
ورنه سزاوار خداوندیش
کس نتواند که به جای آورد


انشا در مورد وجود خداوند بزرگ

شما خدا را چگونه تصور میکنید؟ فردی بزرگ در فراسوی آسمان ها؟ یک نور بزرگ طلایی در فضا؟ نه جانم. خدا آنقدر ها هم دور نیست. خدا به ما نزدیک است. بسیار نزدیک تر از آنچه تصور میکنید.

میدانی خدا کیست؟ خدا همان پیرزن گداییست که کنار خیابان از تو درخواست کمک کرد و تو کاملا بی تفاوت از کنارش رد شدی.

خدا در دستان پینه بسته پیرمردی است که خیلی زحمت کشیده و دیگر تاب و توان کار کردن ندارد.

خدا در چشمان کارگری است که سخت کار میکند و روز به روز پیرتر میشود ولی روزی سر سفره اش همیشه حلال است.

خدا در اشک های دخترکی است که در آن روز هیچکس گل های رزش را نخریده و شب را گرسنه سپری کرده است.

خدا در جسد زن جوانیست که برای حفاظت از جان فرزندش خودش را سپر کرده بود تا او آسیب نبیند و زنده بماند.

و در اخر خدا در قلب توست. رنگ و بوی خدایی بگیر، کمک کن و مهربان باش. بگذار همه بدانند خدا در دلت خانه ای بی منت و زیبا دارد.

نکند فکر کنی خانه خدا دور است. خدا همینجاست، او از رگ گردن به تو نزدیک تر است. خدا تنهاست. میدانی چرا؟

چون کسی به آن پیرزن بی خانمان کمک نکرد. کسی دست پینه بسته پیرمرد را نگرفت و کسی اشک دخترک گل فروش را پاک نکرد. حالا فهمیدی رفیق جانم؟! خدا هم مثل ما تنهاست.

بیا خدا را از این تنهایی نجات دهیم. دستی را بگیر و خدا را در آغوش بکش. بگذار همه بدانند خدا بزرگ تر از درد های ماست.


انشا برای سپاسگذاری از خدای عالم

انشایم را با نام خدا آغاز می کنم .

سلام ای خدای مهربانم ، ای خدایی که آسمان را آفریدی و زمین را آفریدی و شب و روز را آفریدی و هر کدام را بر حکمتی خلق کرده ای .

ای خدای مهربانم گاهی حس می کنم از درگاهت دور شده ام . گاهی احساس می کنم بنده خوبت نیستم

گاهی حس می کنم صدایم به درگاهت نمی رسد . اما این را می دانم که گاهی آنقدر در گناه آلوده ام و چنان در این دنیا و سرگرمی های دنیوی غرق شده ام که از یادت غافل ام .

اما ایمان دارم تو لحظه ای مرا از یاد نمی بری میدانی چرا این طور با یقین می گویم ؟

چون آن قدر ایمان دارم که خدایی یگانه و بی همتایی و مهربان و زمانی که من هر دم و بازدمی که انجام می دهم یعنی حواست به من هست .

افسوس که هنوز نتوانستیم بزرگی چون شما را به خوبی بشناسیم .

خدایا شما آن خدایی هستی که هر چیز که در زندگی ما می افتد حکمتی دارد .

اگر چیزی می دهی نعمت و اگر نمیدهی حکمت است .

خدایا این را خوب می دانم که خیلی صبوری . چون در این دنیا بی رحمی غوغا می کند

اما به حرمت دل مهربان بعضی از بنده هایت همیشه رحمتت شامل حال ما است .

خدایا دوستت دارم و می خواهم هیچگاه من را به حال خودم رها نکنی


انشا زیبا با موضع خداوند متعال

مقدمه انشاء درباره خدا : خداوند متعال نعمت های زیادی به انسان ها عطا کرده است و هر انسانی باید به خاطر داشتن هر یک از آنها از خداوند بزرگ سپاس گزار باشد.

بدنه انشاء درباره خدا : خداوند ، نعمت هایی مانند سلامتی ، والدین ، ​​فرزندان خوب ، نعمت دیدن و شنیدن ، قدم زدن در طبیعت و هزاران نعمت دیگر داده است که ممکن است توسط ما نادیده گرفته شود ، اما وقتی آنها را از دست می دهیم ، تازه متوجه می شویم که چقدر ارزش دارند.

متأسفانه ، گاهی اوقات ما آنقدر نگران مشکلات زندگی هستیم که نعمت هایی را که داریم فراموش می کنیم.

این زمانی است که ما باید یک تلنگر بزنیم تا دوباره به ما یادآوری شود که چه چیزهای مهمی در زندگی ما اتفاق افتاده است و باید از آن ها تشکر و شکرگزاری کنیم.

نتیجه گیری انشاء درباره خدا : ما همیشه باید از نعمت هایی که خداوند مهربان در زندگی به ما داده سپاس گزار باشیم و قدردان چیزهایی که داریم باشیم.

مطالب مشابه را ببینید!

انشا مذهبی (با موضوعات مذهبی نماز، روزه، ماه محرم و خداوند) برای پایه های مختلف تحصیلی انشا در مورد ثروت و پولدار شدن + 5 انشا کوتاه و زیبا در مورد افراد ثروتمند انشا نوروز کوتاه و بلند برای پایه های مختلف تحصیلی (8 انشا نوروز) انشا با موضوع روزه + چند انشا زیبا در مورد روزه گرفتن برای دبستان و دبیرستان انشا چهارشنبه سوری با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای تمام مقاطع تحصیلی انشا برف با گلچین چند انشا زیبا با موضوع بارش برف زمستانی انشا در مورد شجاعت + چند انشا با موضوع شجاعت و دلیری برای پایه های مختلف تحصیلی انشا با موضوع آزاد + چند انشاء زیبا توصیفی با موضوع پیشنهادی و مختلف انشا درباره مادر + چند انشا ساده و ادبی در توصیف مادر برای پایه های مختلف تحصیلی انشا با موضوع فصل زمستان + چند انشا زیبای ادبی کوتاه و بلند برای کودک و نوجوان