راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

در این محتوا ما قصد داریم انواع مدل های آرایش (راهنمای آرایش صورت) و نکاتی که در هنگام آرایش صورت باید مورد توجه قرار بگیرد را برای شما شرح دهیم.

راهنمای آرایش صورت در سال 1402

همان طور که همه شما می دانید دختر خانم ها و خانم ها به آرایش کردن صورت خود تمایل زیادی دارند و می توانند با توجه به سلیقه خود مدل میکاپ خاص و زیبایی را برای خود انتخاب کنند.

اکثر خانم ها احساس خوبی را بدون آرایش ندارند و به آرایش ملایم و ساده تمایل دارند این خانم ها برای این که چهره ای آن ها جذابیت چند برابری پیدا کند باید از آرایش کردن غلیظ خودداری نمایند.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

جدیدترین آرایش صورت 1402

اولین اصل برای این که آرایش صورت شما خوب و زیبا باشد، شست و شوی صورت است هر فردی دارای پوست متفاوتی می باشد و با افزایش سن پوست انسان دچار تغییرات زیادی می شود.

به عنوان نمونه اگر پوست خشکی دارید در شست و شوی صورت نباید زیاده روی کنید.

هنر محو کردن آرایش کلید اصلی برای داشتن آرایش طبیعی است به طور مثال اگر سایه چشم شما ملایم باشد؛ ولی روش محو کردن درست آرایش را ندانید موجب می شود آرایش صورت شما غیر طبیعی دیده شود.

اگر به طرز صحیحی آرایش صورت محو نشود بسیار مضحک دیده می شود برای این منظور توصیه می شود، آموزش های ویدئوها را مشاهده کنید و براش های باکیفیت و مناسب را انتخاب نمایید.

مژه های بلند و شاداب در لیست چهره های زیبا همیشه از جایگاه بالایی برخوردار هستند و فرقی نمی کند که از ریمل های مصنوعی، فر مژه و یا ریمل حجیم استفاده کرده اید. مژه های بلند می توانند به منحصر به فرد شدن هر چهره ای کمک کنند. برای این که روی چشمان شما تمرکز شود در این جا می توانید بقیه آرایش صورت خود را خنثی کنید.

مطلب مشابه: نحوه آرایش در سرما و نکات خاصی برای ماندگاری و زیبایی آرایش

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

مدل میکاپ جدید سال 1402

کم کم نزدیک عید نوروز و وارد فصل بهار می شویم در این جا می خواهیم نکاتی که برای مدل های مختلف آرایش سال 1402 وجود دارد را برای شما عزیزان عرض کنیم:

کرم پودر مناسب

 بهترین زمان برای خرید کرم پودر ساعات روشن روز است؛ چون می توانید به راحتی رنگ کرم پودر را در نور طبیعی امتحان کنید. برای امتحان این نوع محصول باید قسمتی از ناحیه پوست خود را تمیز کنید و روی پوست خود کرم پودر را بمالید.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

آرایش ابروها

 استفاده از سایه چشم مات یا سایه ابرو بهترین گزینه برای پر کردن ابروهای کم رنگ و کم پشت می باشد.

همیشه سعی کنید رنگ سایه چشمی که انتخاب می کنید از رنگ موهای شما روشن تر باشد با استفاده از مداد ابرو می توانید به واضح تر شدن خطوط چهره و کم تر شدن لطافت آرایش صورت خود کمک کنید.

استفاده از پودر برنزه

 نقاطی از پوست صورت که روی آن ها نور آفتاب تابیده می شود برای برنزه کردن بهترین گزینه هستند روی چانه، پل بینی و پیشانی باید پودر برنزه زده شود.

مطلب مشابه: نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

کانسیلر مناسب

 برای این که حلقه های زیر چشم را پنهان کنید باید از کانسیلر با تن رنگی که رنگ آن از رنگ پوست طبیعی یک درجه روشن تر باشد، استفاده گردد.

برای این که هاله ای سفید غیر طبیعی زیر چشم ایجاد نشود ابتدا باید از کرم پودر استفاده کنید؛ سپس زیر چشم باید کانسیلر زده شود و آن را در کرم پودر محو نمایید.

رنگ سایه چشم

فصل بهار، فصل رنگ ها است که در مدل های آرایشی که این تنوع و شادابی رنگ ها باید دیده شود. به عنوان مثال استفاده از سایه های بولد و رنگی یکی از ترندهای سال جدید است. رنگ سایه چشم خود را باید با رنگ لباسی که می پوشید، ست کنید.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

نکات موثر در زیبایی آرایش صورت

برای این که در زمان آرایش چهره و سیمای شما زیباتر شود باید به نکات موثری مانند پوشاندن لک های صورت، استفاده از گلاب در آرایش، استفاده صحیح از مداد ابرو، آبرسانی به پوست خشک صورت، فر کردن مژه ها، استفاده از قلم مو آرایشی، پاک سازی صورت، پوست و لب و غیره باید توجه شود.

پاک سازی پوست صورت و لب:

اگر پوست شما آکنه و لک دارد باید قبل از این که یک میکاپ حرفه ای انجام دهید، پوست خود را با ماسک های مختلفی پاک سازی کنید.

برای از بین بردن آکنه های صورت، جوش های سر سفید و سر سیاه می توانید از اسکراب پوست و انواع ماسک پاک سازی پوست استفاده کنید.

در این جا لازم است به این نکته مهم اشاره کنیم که در برخی فصول مانند فصل زمستان که لب ها پوسته پوسته و خشک می شوند باید لب خود را حتما لایه برداری کنید؛ سپس از مرطوب کننده روی لب های خود استفاده نمایید تا در هنگام زدن رژلب، لب های شما پوسته پوسته نشوند. 

مطلب مشابه: متد های آرایشی جهت صورت لاغر با تکنیک هایی خاص برای چهره لاغر

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

استفاده از قلم مو آرایشی:

برای این که به راحتی روی پوست شما مواد آرایشی همچون انواع هایلایتر، کانسیلر و کرم پودر بنشیند و به خوبی روی پوست شما پخش شوند باید از انواع قلم مو استفاده کنید.

فر کردن مژه ها:

اگر مژه های شما صاف است برای این که آرایش صورت شما زیباتر شود باید به مژه های خود با استفاده از فرمژه حالت دهید.

برای این که مژه های شما به راحتی فر شوند ابتدا بهتر است با سشوار فرمژه را گرم کنید تا حالت دلخواه و زیبایی مژه های شما پیدا کنند.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

آبرسانی به پوست خشک:

اگر پوست صورت شما پوسته پوسته و خشک شده باید از کرم های نرم کننده بر روی صورت خود استفاده کنید تا پوست شما نرم شود. برای این که خشکی پوست خود را از بین ببرید یکی دیگر از راه ها استفاده از آووکادو است.

آووکادو به جهت چربی غیر اشباع و آنتی اکسیدان که دارد، باعث حفظ رطوبت پوست می شود و پوست شما را نرم می کند.

برای استفاده از آووکادو ابتدا باید آن را خوب بکوبید تا به شکل خمیر در آید؛ سپس به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید.

استفاده صحیح از مداد ابرو:

ابروهای پر و خوش حالت یکی از نکاتی است که به زیباتر شدن چهره و آرایش شما کمک می کند.

برای کشیدن مداد ابرو به این نکته توجه کنید که تنها قسمت های خالی ابرو باید پر شوند و به صورت خطوط نازک باید مداد ابرو کشیده شود.

مطلب مشابه: روش هایی برای دوام بیشتر آرایش صورت و ماندگاری آن

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

استفاده از گلاب در آرایش:

برای این که میکاپ و زیبایی صورت شما دو چندان شود و تا ساعات طولانی آرایش شما بدون تغییر بماند لازم است در هوا کمی گلاب اسپری کنید و اجازه دهید تا روی صورت شما گلاب بنشیند.

پوشاندن لک در صورت:

برای این که لک های صورت خود را محو کنید از دو روش می توانید، استفاده کنید در روش اول ابتدا باید بر روی صورت خود پودر پوشش دهنده را پخش کنید؛ سپس از پودری تیره تر برای پوشاندن لک های صورت خود استفاده کنید.

در روش دوم روی پوست خود باید به خوبی پنکیک را بمالید تا جذب پوست شما شود؛ سپس پوشش دهی را با استفاده از کرم آرایشی چند برابری کنید.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

نحوه صحیح آرایش چشم:

یکی از مواردی که باعث چند برابر شدن زیبایی چهره و میکاپ می شود، نحوه صحیح آرایش چشم است.  قبل از این که آرایش چشم های خود را آغاز کنید باید از سایه چشم مناسب استفاده نمایید و بهتر است رنگ سایه چشم با رنگ چشم ها متضاد باشد.

حتما به فرم و حالت چشم های خود برای کشیدن خط چشم توجه کنید به عنوان مثال اگر چشم های گربه ای و باریکی دارید باید از خط چشمی استفاده کنید که موجب شود، کشیدگی چشم های شما جلوه بیشتر پیدا کنند؛ ولی اگر چشم های بزرگ و گردی دارید باید خط چشم شما کشیده و کلفت باشد.

با استفاده از کانسیلرهای مناسب حلقه های سیاه زیر چشم خود را بپوشانید و نگذارید جلوه‌ی آرایش شما به دلیل گودی زیر چشم از بین برود.

ریمل یکی از عواملی است که باعث شده زیر چشم سیاه شود به همین دلیل از ریمل ضد آب باید استفاده کنید.

قبل از آرایش باید پف زیر چشم خود را با استفاده از کمپرس آب گرم کاهش دهید برای برداشتن و تمیز کردن ابروهای خود به یک آرایشگر ماهر مراجعه کنید تا زیبایی چشم های شما جلوه بیشتری پیدا کنند. در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که ابروهای خود را نباید نازک کنید.

مطلب مشابه: نحوه آرایش در گرما و نکات خاص برای ماندگاری و زیبایی آرایش صورت (roozaneh.net)

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

نحوه صحیح آرایش لب:

برای کوچک و بزرگ کردن لب های خود باید از کشیدن خط لب استفاده کنید. حتما از خط لب برای آرایش لب خود استفاده نمایید و کمی لب پایین خود را بزرگتر کنید. برای مرکز لب و کناره های لب به ترتیب باید از رژ روشن تر و رژ تیره تر استفاده کنید.

هیچ گاه خارج از لب های خود خط لب نکشید؛ چون این کار چهره شما را دلقکی و زشت می کند. برای این که از دوام و ماندگاری رژلب خود اطمینان داشته باشید باید از رژ مدادی استفاده کنید.

نحوه صحیح آرایش گونه:

به ساختار استخوانی گونه های خود در هنگام میکاپ توجه کنید و برای چند برابر کردن، برجستگی و جلوه گونه های خود از انواع رژگونه استفاده کنید.

از رژگونه های دارای رنگ برنز ملایم بر روی گونه های خود استفاده کنید و از پایین به سمت بالا فرچه را بر روی گونه های خود حرکت دهید به صورتی که خط گونه شما مشخص شود.

جدیدترین انواع مدل و میکاپ آرایش در سال 1402

برای این که چهره ای زیباتر و جذاب تری داشته باشید باید بر اساس فرم صورت مدل میکاپ مورد نظر انتخاب کنید در این قسمت قصد داریم شما را با جدیدترین و شیک ترین انواع مدل های آرایش آشنا کنیم.

مدل آرایش مینیمال و طبیعی Natural Minimal Makeup :

در این نوع سبک آرایش در ظاهر صورت تغییرات ساده ای ایجاد می شود و برای بهبود ظاهر بهترین مدل است.

برای یک مهمانی غیر رسمی، محل کار و معاشرت با دوستان از این مدل آرایش و میکاپ استفاده می شود در استایل کژوال از این مدل آرایش استفاده می گردد.

بسیاری از خانم ها برای حالت عادی و روزمرگی آرایش های پر جنب و جوش، جسورانه و دراماتیک را دوست ندارند. سبک آرایش طبیعی به صورت، رنگ یکنواختی می بخشد و موجب خواهد شد، صورت شما صورتی و هلویی شود. برای این مدل آرایش از کانتور استفاده می شود.

بانوانی که می خواهند، چهره ای زیبا و شیکی داشته باشند بدون این که میکاپ صورت آن ها زیاد باشد این سبک آرایش به کار گرفته می شود.

این مدل میکاپ بدون این که از ویژگی های طبیعی صورت شما منحرف شود، پوست صورت را زیبا، بی نقص و بی عیب نشان می دهد.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

مدل آرایش شب یا میهمانی Night makeup model:

هنگامی که می خواهید در یک مهمانی شب یا عصر شرکت کنید باید از مدل میکاپ آرایش شب یا مهمانی استفاده کنید این نوع سبک آرایش، ظریف، جسورانه، پر زرق و برق و بسیار درخشان است.

برای آرایش روز باید از لوازمی استفاده کنید تا از پوست صورت شما در برابر گرد و غبار و نور آفتاب محافظت شود؛ ولی برای آرایش شب به چه لوازمی نیاز ندارید.

سبک آرایش و میکاپ سلبریتی Celebrity makeup:

یکی از جدیدترین مدل آرایش و میکاپ، سبک آرایش سلبریتی ها است. سلبریتی ها، افراد محبوب و مشهور برای برجسته کردن مدل آرایش خود با طراحان حرفه ای و آرایشگران ماهر همکاری می کنند تا بتوانند مورد توجه قرار بگیرند.

سبک و مدل آرایش ضد پیری Anti-aging makeup model:

این نوع سبک آرایش باعث می شود زنان مسن، جوان تر و شاداب تر دیده شوند در این سبک برای مخفی کردن لک ها و چین و چروک های صورت از محصولات مناسبی باید استفاده شود این مدل سبک آرایش به خانم های سن بالا کمک می کند تا جوان و جذاب دیده شوند. 

مدل میکاپ کلاسیک classic makeup:

این سبک آرایشی در تمام دنیا طرفدار دارد و هیچ گاه از مد نمی افتد و با این نوع مدل میکاپ به یاد چشم های دودی تیره و لب های قرمز پر رنگ می افتیم.

در این زمینه هنرمندان حرفه ای مدل میکاپ کلاسیک را با افزودن روش های مدرن و رنگارنگ و حفظ تکنیک های قدیمی این نوع سبک، کامل تر کرده اند.

راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی

سبک و مدل آرایش شرقی یا ژاپنی:

در پایان سال 2012 بعد از این که در ژاپن شرقی زلزله بزرگی روی داد، رنگ های روشن به ویژه لب های قرمز ظهور پیدا کرد.

آرایش تک رنگ یکی از بزرگترین ترندهای زیبایی از سال 2016 به بعد بود که میکاپ لب ها، گونه ها و چشم ها در یک طیف رنگی هستند.

در مدل آرایش ژاپنی یا شرقی فقط از یک تناژ رنگی در تمام آرایش رنگی صورت استفاده می شود. بدین صورت که برای آرایش گونه ها، لب ها و چشم ها از یک رنگ استفاده خواهد شد.

رنگ های نارنجی متمایل به قهوه ای هم مورد توجه قرار گرفته اند این در حالی است که از سال 2017 برای آرایش از رنگ های صورتی هم استفاده شد که همچنان محبوب و پر طرفدار هستند.

برای ظرافت صورت رنگ های دیگری مانند صورتی های اسطوخودوس، دودی و نارنجی هم به سبک آرایشی ژاپنی یا شرقی اضافه شده است.

مدل آرایش عربی یا خلیجی:

میکاپ و آرایش خلیجی که معمولا بسیار غلیظ است در کشور های عربی استفاده می شود. در این سبک آرایش روی پوست ابتدا کرم پودر رنگ پوست مالیده می شود و از رنگ روشن برای روشن کردن زیر چشم و ابرو استفاده می شود.

برای این نوع سبک آرایش بهترین مدل ابرو را باید داشته باشید برای آرایش گونه ها در این مدل میکاپ روی استخوان گونه ها از رژگونه ای که از رنگ پوست تیره تر است، استفاده می شود.  

زیر چشم در این نوع سبک آرایش یک مداد مشکی زده می شود؛ سپس آن را با قلم مو پخش می کنند. همچنین بالای مژه ها و قسمت داخلی چشم هم زده می شود.

به صورت تقسیم بندی شده، سایه چشم با رنگ های تیره انجام می شود؛ سپس با توجه به فرم چشم یک خط چشم نازک کشیده می شود.

برای پلک ها از مژه مصنوعی و ریمل استفاده کنید به طور کلی مدل آرایش خلیجی یا عربی، آرایشی غلیظ بوده که از مواد آرایشی زیاد و رنگ های بسیار تند استفاده می شود.

سبک میکاپ هندی India makeup:

در این نوع سبک آرایش روی پوست از یک کرم پودر که رنگ آن از رنگ پوست یک درجه روشن تر است، استفاده می شود؛ سپس از پودر سفید برای مات کردن پوست استفاده می گردد.

در این سبک آرایش به سایه رنگی نیاز نیست؛ بلکه به چشم ها باید عمق بخشیده شود و چشم ها باید سبک باشند.

برای این که آرایش هندی داشته باشید باید داخل، پایین و بالای چشم را با یک مداد سیاه، سیاه کنید و در خط مژه ها روی پلک بالایی یک خط نه چندان بلند باید طراحی شود.

روی پلک ها باید مقداری ریمل بزنید تا کاملا سیاه شوند در این نوع سبک میکاپ باید با رنگ قرمز آجری انگشت وسط را بپوشانید؛ سپس با سایه سیاه فشرده نوک انگشت اشاره را بپوشانید و به صورت افقی بین استخوان گونه و چشم ها این رنگ را پخش کنید تا دو نوار رنگی تشکیل شود این قسمت مهم ترین ویژگی میکاپ سبک هندی است.

سبک میکاپ برای مدل عکاسی Photographic makeup:

فردی که می خواهد، مدل عکاسی شود باید سبک آرایش صورت و مو آن با شخصیت مورد نظر عکاس متناسب باشد.

عکاس ظاهر و شخصیتی که مدنظر دارد را باید به آرایشگر بگوید تا فرد مورد نظر متناسب با آن شخصیت آرایش شود.

سبک میکاپ با مدل عکاسی توسط مشتریان عکاسی، بازیگرها و آرتیست های هنری استفاده می شود.

سبک آرایش و میکاپ اروپایی یا HD:

در این نوع سبک آرایش خطوط و چین و چروک های صورت پنهان می شود که برای این منظور از گریم یا آرایش خالص استفاده می گردد و شما می توانید صورت خود را بی عیب و نقص برای ساعت های طولانی حفظ کنید.

مدل و سبک آرایش ایر براش Airbrush makeup:

این مدل آرایش برای عروس هم استفاده می شود و از لوازم براشر و جدید به جای ابزارهای آرایشی سنتی مانند برس و اسفنج استفاده می شود.

در این سبک آرایش از تکنیک های مخصوص استفاده می شود تا در ظاهر بانوان و عروس لایه ای به عیب و نقص و صافی ایجاد شود.

برای آرایش عروس از انواع و سایزهای مختلفی از ابر براش استفاده می شود. برای گونه ها از برس های پهن تر و برای چشم ها از مدل های براق استفاده می شود.

مدل میکاپ و آرایش مات Matte Makeup:

میکاپ مات، شیک ترین و محبوب ترین نوع آرایش است شما با استفاده از این مدل سبک می توانید بدون این که ظاهر طبیعی چهره شما از بین برود از رنگ های تند استفاده کنید.

برای یک مکان خاص دراماتیک و یک روز عادی، بانوان عزیز از این نوع سبک می توانند، استفاده کنند.

این مدل آرایش از جدیدترین انواع مدل ها و سبک های آرایش است که ظریف و جسورانه می باشد. برای هر نوع آب و هوایی مناسب است.

برای انواع پوست ها این مدل سبک آرایش مناسب است و که باعث می شود پوست پر رنگ به نظر برسد و اجازه تنفس به پوست می دهد.

این نوع مدل آرایش، سبک خاصی از میکاپ بوده که از رنگ ها در طیف گسترده ای استفاده می شود و ظاهری خیره کننده به دختران می دهد. این سبک میکاپ برای تمام پوست ها انتخاب مناسبی محسوب می شود.

سبک آرایش مینرال mineral makeup:

همان طور که همه شما می دانید، مواد آرایشی به دلیل این که دارای مواد شیمیایی هستند، می توانند به پوست به ویژه پوست های حساس آسیب برسانند.

در سبک آرایش مینرال از مواد معدنی استفاده می شود به اندازه انواع مدل های آرایش، گزینه ها و امکانات آرایش معدنی روز به روز افزایش یافته است.

این سبک آرایش علاوه بر این که چهره را زیبا می کند به پوست صورت هیچ گونه آسیبی نمی رساند.

سبک و مدل میکاپ براق یا درخشان Shimmer Makeup:

برای درخشندگی پوست بانوان در این سبک آرایش از اقلام آرایشی براق استفاده می شود. برای چشم در این مدل آرایش از سایه های پر زرق و برق و متالیک استفاده می شود.

آرایش براق چهره شما را ساده و خیره کننده می کند و برای عروسی و رویداد های خاص بهترین انتخاب محسوب می شود.

مطالب مشابه را ببینید!

راز داشتن ابروهای زیبا؛ از شستن صحیح تا استفاده از روغن و ماسک و جلوگیری از ریزش معرفی ادکلن های زنانه برای فصل بهار (لیست 16 عطر و ادکلن خوش رایحه) بهترین مارک لوازم آرایشی با کیفیت و ارزان (معرفی برندهای معروف) لیست لوازم آرایشی مهم و اساسی؛ پک کامل لوازم آرایشی چیست؟ مراقبت از موهای رنگ شده؛ نکات مهم و ضروری قبل و بعد از رنگ کردن مو لیست اصطلاحات کاشت ناخن به ترکی استانبولی با ترجمه فارسی! ساخت کانسیلر در خانه؛ انواع کانسیلر، کاربرد آن و نحوه استفاده روی پوست انتخاب بهترین رنگ برای تاتو لب مناسب هر پوست مدل های آرایش شب یلدا دخترانه با تم های رنگی و متد حرفه ای مدل آرایش چشم شب یلدا؛ 5 نکته که برای آرایش چشم ها باید بدانید