نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

نکات مهم در آرایش لب

در زیبایی چهره، لب ها تاثیر زیادی دارند. بعد از آرایش برای تکمیل زیبایی صورت یکی از آیتم های مهم زیبایی، آرایش لب است؛ بنابراین با آرایش درست، کمی تبحر و با استفاده از خط لب می توان فرم شکیلی به لب ها داد و زیبایی صورت را چندین برابر کرد.

به صورت اصولی و درست باید مراحل آرایش لب انجام شود تا لب های جذاب و زیبایی تقدیم صورت شما گردد. برای ماندگاری آرایش لب ها باید به یک سری نکات درشت و ریز توجه کنید.

برجسته کردن لب ها با استفاده از خط لب و رژلب

 1. برای طولانی تر کردن ماندگاری آرایش لب ها ابتدا باید روی آن ها را با کرم پودر صورت پوشش دهید.  
 2. روی خط لب ها با یک مداد لب، خط بکشید برای این که لب ها برجسته تر شوند بالاتر از خط طبیعی، خط بالای لب ها را بکشید؛ سپس به سمت دو گوشه لب این خط را روی خط طبیعی لب ها ادامه دهید. برای این که لب پرتر دیده شود باید کمی به طرف داخل، خط لب پایین کشیده شود.
 3. اطراف خط لب را با همان مداد لب پر کنید این کار باعث دیده نشدن خطی می شود که بالاتر از لب کشیده شده است و لب ها را پرتر و برجسته تر نشان می دهد.
 4. با استفاده از یک برس با دقت روی لب، رژلب را بزنید.
 5. سپس روی لب ها با پنکیک به آرامی چند ضربه بزنید.
 6. بین لب ها یک دستمال کاغذی قرار دهید تا از روی لب ها رژ اضافه گرفته شود و رژلب صاف گردد. برای این که رژ اضافی به دستمال انتقال پیدا کند باید روی آن لب های خود را فشار دهید. این شیوه، بهترین روش برای خانم های است که از رژلب های ترکیبی استفاده می کنند.  
 7. از رژلب دوباره در این مرحله استفاده کنید اگر دوست دارید لب های شما براق باشد، باید برق لب روی قسمت  وسط لب ها بزنید.
 8. دور لب ها را با یک برس باریک و کمی کرم پودر صاف نمایید تا آرایش لب های شما جذاب تر و زیباتر شود.
نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

کشیدن خط سفید برای برجسته نمودن بیشتر لب ها

اگر دوست دارید در آرایش لب ها، برجستگی لب های شما بیشتر و بزرگ تر شود بعد از زدن خط لب و رژلب در پایان باید تنها زیر لب و پایین خط لب خود خطی کامل با یک مداد سفید بکشید؛ ولی اگر لب های پهنی دارید در وسط لب باید این خط سفید کشیده شود.

اگر لب شما درشت و پهن است، لازم نیست از خط اصلی لب، خط لب بکشید و در جای خود باید آن را کشیده و رژلب بزنید.

تنها برای برجسته نمودن آن زیر لب و وسط آن با مداد سفید، خط سفید باید کشیده شود. رایج ترین کار برای بزرگ کردن لب ها که باید اصولی انجام شود، کشیدن خط لب یک اینچ بالای لب است.

رنگ خط لب با رنگ رژلب انتخابی شما به هیچ عنوان نباید، تفاوت داشته باشد اگر بین رنگ رژلب و رنگ خط لب تفاوت وجود داشته باشد بزرگ بودن و برجسته بودن لب ها نشان داده نمی شود.  

از مداد لب های نرم ( مانند مداد لب های مومی ) برای کشیدن خط لب باید استفاده شود؛ چون روی لب به آرامی حرکت می کنند و مانع از زخم شدن لب می شوند.

از مداد لب مات برای کشیدن خط لب استفاده کنید تا به راحتی در صورت اشتباه کشیدن پاک شود.

بیشتر خانم ها از رژلب های رنگارنگ بیشتر از هر لوازم آرایشی دیگری استفاده می کنند به همین دلیل یکی از لوازم آرایشی پر طرفدار محسوب می شوند. همین نکته نشان می دهد که استفاده از رژلب می تواند، بسیار پر اهمیت باشد.

لب ها زیبایی چهره را چندین برابر می کنند و تاثیر غیر قابل انکاری روی چهره دارند به همین دلیل باید با نحوه‌ی صحیح رژلب زدن آشنا شوید.

همان طور که قبلا اشاره کرده ایم، آرایش صورت با استفاده از رژلب تکمیل می شود به طوری که اگر آرایش تمام قسمت های صورت انجام شود؛ ولی به لب های خود دست نزده باشید به نظر می آید که روی صورت خود کار خاصی انجام نداده اید؛ پس در زیبایی صورت رژلب نقش فوق العاده ای دارد.  

مطلب مشابه: نحوه آرایش در گرما و نکات خاص برای ماندگاری و زیبایی آرایش صورت

کانتور کردن لب، بهترین روش برای بزرگ کردن و برجسته کردن لب ها می باشد در واقع کانتور لب به شما کمک می کند تا بدون تزریق ژل و هیچ دردی، لب های خود را قلوه ای و برجسته نمایید.

مرحله اول استفاده از کانسیلر یا کرم پودر روی لب ها

استفاده از کانسیلر یا کرم پودر روی لب ها به این جهت است که هیچ گونه رنگی لب های شما نداشته باشند و روی لب های شما بهتر رژلب بماند.

مرحله دوم استفاده از مداد سفید مات

قسمت های گوشه‌ای لب پایین را به سمت وسط با مداد سفید خط بکشید؛ اما با استفاده از مداد برانزر یا قهوه‌ای قسمت وسط خط پایین لب، خط بکشید؛ سپس خط ها را با استفاده از اسفنج بلند و محو نمایید.

برای لب بالا کمی بالاتر از لب خود مداد سفید را بکشید و بعد جایی بین لب بالا و بینی قسمت فرو رفتگی وسط بالای لب را با مداد برانزر یا قهوه‌ای بکشید و بالای لب بالا را با اسفنج کانتور کنید.

مرحله سوم

دور لب ها جایی کمی پایین تر از خطوط سفید دور لب باید از خط لب که رنگ آن به رنگ رژلب نزدیک است، استفاده کنید.

مرحله چهارم

در قسمت وسط لب پایین از یک خط لب پر رنگ تر باید استفاده شود و به صورت مایل  در دو قسمت وسط لب بالایی باید استفاده گردد.

مرحله پنجم

از رژلب مات که رنگ آن به خط لب نزدیک  است، استفاده کنید.  

مرحله آخر:

در قسمت درونی لب بالا و پایین و قسمت وسط از یک رژلب مایع که از رژلب اصلی 2 یا 3 درجه روشن تر است باید استفاده شود.

در آخر می توانید دور لب خود را با کمی کانسیلر و یک براش باریک زوایه دار تمیز کنید.

نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

چگونه رژلب را پاک کنیم؟

هرگز از دستمال خشک شده برای پاک کردن رژلب استفاده نکنید اگر روی لب ها دستمال خشک محکم کشیده شود، باعث پاره شدن و ترک خوردن لب خواهد شد.

با یک دستمال مرطوب می توانید رژلب را به راحتی تمیز کنید برای پاک کردن رژلب از یک محلول میسلار واتر و یک پد آرایشی می توانید، استفاده نمایید.

رژلب های تیره و قرمز که در اطراف لب پخش می شوند برای پاک کردن آن ها باید دور انگشت خود یک دستمال مرطوب بپیچید و یک طرف آن را روی لب پایین و یک طرف دیگر آن را روی لب بالا بکشید.

با استفاده از ناخن و با همین روش می توانید، دور خط لب خود را پاک کنید این کار را باید به صورت رفت و برگشتی انجام دهید.

 فقط یک دور با استفاده از اسفنج یا یک براش و کمی پودر می توانید اطراف لب خود را تمیز نمایید. پاک کردن رژلب های کم رنگ تر راحت تر انجام می شود؛ بنابراین اگر می خواهید چند رژلب را تست کنید باید از ابتدا رژلب های کم رنگ تر را تست نمایید.

مطلب مشابه: آموزش آرایش صورت در روز بارانی و ترفندهایی برای ماندگاری میکاپ

خانم های دارای لب های گوشتی، رژلب چگونه بزنند؟

از رژلب های مات و تیره خانم های که لب های قلوه ای و گوشتی دارند، باید استفاده کنند. برای زدن خط لب روی چنین لب های باید روی خط لب کاملا آن ها را بزنید و خارج از لب نباید خط لب استفاده شود.

برای این گونه لب ها، رژلب های مخملی بهترین گزینه محسوب می شوند برای لب های گوشتی رژلب های گرم، ارغوانی، قهوه ای و زرشکی بهترین گزینه محسوب می شوند.

رژلب های رنگ روشن و براق باعث می شوند، لب ها غیر طبیعی و بیش از حد برجسته شوند که این روی صورت نمای زیبایی ایجاد نمی کند.

ویتامین E برای زیبایی و سلامت لب ها فوق العاده است. برخی از رژلب ها به جهت این که ویتامین E دارند برای لب های شما خاصیت درمانی به مرور زمان ایجاد می کنند و باعث نرم شدن و مرطوب شدن لب ها می شوند.

برای از بین رفتن سلول های مرده و پوسته اضافی روی لب ها، می توانید از اسکراب لب استفاده کنید.

برای این که برای لب های خود آبرسان طبیعی و یک اسکراب لب طبیعی درست کنید باید عسل و شکر را با هم ترکیب نمایید از این اسکراب لب باید هفته ای یک بار استفاده کنید.

برای نرم شدن و ترمیم لب ها باید از بالم لب استفاده نمایید. قبل از خواب هر شب باید بالم را روی لب های خود بمالید. برای این که رنگ طبیعی لب ها ( صورتی کم رنگ ) حفظ شود باید آب زیادی بنوشید.

نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

چگونه از رژلب روی لب های خود استفاده کنیم؟

در ظاهر ممکن است، زدن رژ لب ساده به نظر برسد؛ ولی برای این که زیباتر و راحت تر رژلب بزنید باید به یک سری نکات توجه نمایید.

از انواع مختلف رژلب می توان به رژلب مدادی، رژلب مایع، ماتیک و غیره اشاره کرد. رنگ رژلب های جامد و ماتیکی را با خط لب هم رنگ می توانید، استفاده کنید.

همیشه سعی کنید رنگ خط لب از رنگ رژلب انتخابی شما روشن تر نباشد؛ چون باعث ریزتر دیده شدن لب ها می شود. اگر رنگ خط لب به رنگ رژلب شما نمی خورد باید به رژ لب نوک خط لب را بزنید و بعد روی لب های خود خط لب را بکشید.

با قسمت تیز رژلب، خط لب هم می توانید روی لب خود بکشید اگر رژلب شما چرب است، می توانید بین لب های خود بعد از زدن رژلب یک دستمال قرار دهید تا چربی اضافه رژ شما گرفته شود.

برای این که بدون بیرون زدگی به لب های خود بتوانید، راحت تر رژلب بزنید، همیشه سعی کنید اول خط لب بزنید.

لب ها را باید قبل از زدن رژلب به طور کامل تمیز کنید. معمولا روی لب ها پورد یا فوندیشن زده می شود. برای زدن رژلب لب باید به حالت کشیده و به حالت لبخند ( جدا از هم ) نگه داشته شود. 

برای کشیدن خط لب باید از مداد مخصوص خط لب، استفاده کنید و از گوشه لب و از لب بالا شروع کنید و به طرف وسط لب؛ سپس به لب پایین خط را بکشید. رنگ مداد لب باید نسبت به رنگ رژلب کمی تیره تر باشد.

مطلب مشابه: روش هایی برای دوام بیشتر آرایش صورت و ماندگاری آن

چه رنگی از رژلب را انتخاب کنیم؟

رنگ رژلب باید طوری انتخاب شود که به رنگ پوست بیاید. علاوه بر این، بر اساس آرایش چشم و صورت باید رنگ رژلب انتخاب شود. همچنین رنگ رژلب باید امکان هماهنگی با رنگ لباس را داشته باشد.

برای انتخاب رنگ رژلب باید رنگی را انتخاب نمایید که با رنگ صورت شما هماهنگی داشته باشد برای این منظور کافی است رژلب را کنار لب خود قرار دهید.

آرایش لب نقش مهمی روی کم یا اضافه کردن جذابیت و زیبایی صورت شما دارد. نزدن رژلب بهتر از زدن رژلب با رنگ های نامناسب و به طور نامرتب است.

فرم لب ها را با رژلب می توان اصلاح و زیباتر نمود و به راحتی متناسب با سایر اعضای صورت می شود.

خانم های که رنگ پوست آن ها روشن است

خانم های که رنگ پوست آن ها روشن است باید از رنگ های گرمی مانند سرخابی، جیگری و قرمز استفاده کنند تا روی پوست صورت آن ها به خوبی نمایان شود و از انتخاب رنگ های بی روح و نود خودداری کنند.

خانم های که رنگ پوست آن ها سبزه است

تقربیا هر نوع رنگ رژلبی برای خانم های که رنگ پوست آن ها سبزه است، مناسب می باشد؛ ولی انتخاب رژلب با رنگ صورتی کم رنگ، هلویی و رنگ های با تناژ آجری می تواند به چند برابر شدن زیبایی صورت آن ها کمک کند.

خانم های که پوست آن ها سبزه تیره است

خانم های که پوست آن ها سبزه تیره است باید رژلب قهوه ای کم رنگ، رژلب رنگ نود و گل بهی کم رنگ را انتخاب کنند.

نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

ارتباط آرایش چشم با رژلب

اگر در آرایش چشم های خود از رنگ های گرم استفاده کرده اید و خیلی غلیظ و سنگین است باید رنگ رژلب شما ملایم و کم رنگ باشد و اگر از سایه رنگ سرد برای چشم های خود استفاده کرده اید باید رژلب های گرم و تیره را انتخاب کنید.

اگر آرایش زیادی روی چشم های خود انجام نداده اید، می توانید به راحتی رژلب های پر رنگ و غلیظ را انتخاب کنید.

فرم دادن به لب ها به وسیله آرایش و هماهنگ کردن اندازه لب ها

اگر لب پایین نازک بوده باید پایین تر از خط معمولی لب، خط لب کشیده شود؛ سپس با رژلب آن را پر کنید به وسط لب پایین می توانید، کمی برق لب یا وازلین بمالید تا لب ها برجسته تر شوند.

اگر لب بالا نازک است باید بالاتر از خط معمولی، خط لب بالا کشیده شود تا جلوه بهتری داشته باشد و متناسب با لب پایین باشد.

در صورت نازک بودن لب های بالا و پایین باید با مداد لب اندازه لب های پایین و بالا را زیاد کنید و با رژلب داخل خط را پر کنید تا لب ها پرتر شوند.

رژلب نظر کننده و خیلی روشن برای لب های بزرگ و پر نباید، استفاده شود برای این گونه لب ها رژلب مات مناسب تر از رژلب براق است.

با کشیدن خطوط در اطراف دهان می توان لب ها و دهان کوچک را بزرگتر نشان داد.  با کشیدن خط لب در جاهای لازم می توان لب های نامساوی را یکنواخت کرد.  

برای برجسته شدن لب ها و زیباتر کردن آرایش لب های خود می توانید از آرایش لب آمبره که یکی از جدیدترین نوع میکاپ لب ها است، استفاده کنید.

برای آرایش لب آمبره از دو رنگ رژلب روشن و تیره می توانید، استفاده کنید.

برای این که رژلب بر روی دندان ها مالیده نشود، می توانید داخل دهان انگشت اشاره خود را قرار دهید و لب های خود را ببندید؛ سپس انگشت اشاره خود را از داخل دهان بیرون بیاورید تا از داخل لب های شما رنگ اضافه رژلب پاک شود و به دندان ها مالیده نشود.

آرایش لب علاوه بر این که چهره را زیباتر و جوان تر نشان می دهد به جذابیت و زیبایی لب ها هم کمک خواهد نمود.

با توجه به این که آرایش صبح با آرایش شب متفاوت بوده زمان یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ رژلب است. آرایش روز به هیچ عنوان نباید غلیظ و پر زرق و برق باشد.

اگر روی پوست شما به ویژه دور چشم، چین و چروک های ریز و خطوط دیده می شود از رژلب غلیظ و خیلی تیره نباید، استفاده کنید؛ چون این رژلب ها باعث می شوند چروک های صورت بیشتر دیده شوند.

برای این که از رژلب مورد علاقه خود رنگی  صاف داشته باشید ابتدا باید یک لایه رژلب را روی لب خود بزنید؛ سپس روی لب خود آن را به آرامی پخش کنید.

حالا رژلب را به صورت ضربه ای به لب های خود بزنید این کار باعث می شود رژلب دوام بیشتری داشته باشد که این می تواند به زیباتر شدن رنگ و صاف تر شدن رنگ رژلب کمک نماید.

اگر می خواهید، لب های شما حجیم تر و پرتر شود در قسمت مرکز لب ها باید ضربه بیشتری بزنید.

مطلب مشابه: متد های آرایشی جهت صورت لاغر با تکنیک هایی خاص برای چهره لاغر

نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها

حجیم کردن طبیعی لب ها

برای این که لب های خود را حجیم تر کنید باید قبل از زدن رژلب به لب های خود یک تکه دارچین مرطوب بزنید.

برای این که لب های شما پرتر جلوه داده شود در مرکز لب خود می توانید از برق لب استفاده کنید.

برای این که حجم لب ها بیشتر شود، قبل از رژلب، می توانید از وازلین یا برق لب استفاده نمایید.

برای افزایش ماندگاری رژلب کافی است قبل از زدن رژلب، دور لب را با مداد لب، خط بکشید؛ سپس وارد لب ها شوید و با مداد آن ها را پر کنید.  

اگر لب های خیلی بزرگی دارد و می خواهید، کوچک تر آن ها را نشان دهید، کافی است به مقدار لازم از لب های خود با استفاده از کانسیلر بکاهید؛ سپس آن ها را با مداد هم رنگ رژلب خود کوچک تر بکشید؛ سپس در مرکز لب ها رژلب را بیشتر بزنید و در اطراف آن را کمی پخش نمایید.

رنگ خط لب نباید با رنگ رژلب تضاد زیادی داشته باشد و به خوبی باید با هم ترکیب شوند تا لب های شما حالت زیبایی پیدا کنند.   

هنگام رژلب زدن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • اگر لب های شما کشیده است به طور کامل گوشه لب های خود را رژلب نزنید و به قسمت پایین، بالا و وسط لب خود تمرکز کنید و از قسمت عمودی کمی لب های خود را عریض تر نمایید.
 • اگر لب های قلوه ای دارید به طور کامل گوشه‌ لب های خود را رژلب بزنید و تمرکزی زیادی روی قسمت های پایین و بالای خود نداشته باشید تا به حالت تعادل لب های شما برسند.
 • اگر خیلی رژلب را به سمت بیرون در بالا و پایین لب بکشید لب ها جلوه زیبایی پیدا نمی کنند و حالت غیر طبیعی ایجاد خواهد شد. 
 • برای این که آرایش طبیعی و زیبایی داشته باشید باید از رژلب های که رنگ خنثی و ملایم دارند، استفاده کنید این کار نه تنها چهره شما را طبیعی نشان می دهد؛ بلکه به زیباتر شدن و جذاب شدن شما هم کمک خواهد کرد.
 • اگر رژلبی را خریداری کرده اید که توناژ آن سرد است و می خواهید رنگ توناژ آن گرم باشد کافیست بعد از این که رژلب را روی لب های خود زده اید، روی لب خود برق لب که رنگ آن توناژ گرم است، بزنید یا این که می توانید کمی کرم برنزه روی لب های خود استفاده نمایید.
 • برای این که آرایش لب زیبایی داشته باشید، باید در هنگام زدن رژلب دقت کنید که از لب های شما رژ بیرون نیاید برای این منظور کافی است از یک فرچه آرایشی کوچک استفاده نمایید تا حالت زیباتری به  لب های خود بدهید. این نکته را حتما در هنگام زدن رژلب با توناژ تیره و رژلب قرمز رعایت کنید.

مطلب مشابه: آموزش زدن رژ گونه + تصاویر و توضیحات نحوه زدن رژ گونه خانم ها

مطالب مشابه را ببینید!

معرفی ادکلن های زنانه برای فصل بهار (لیست 16 عطر و ادکلن خوش رایحه) بهترین مارک لوازم آرایشی با کیفیت و ارزان (معرفی برندهای معروف) لیست لوازم آرایشی مهم و اساسی؛ پک کامل لوازم آرایشی چیست؟ مراقبت از موهای رنگ شده؛ نکات مهم و ضروری قبل و بعد از رنگ کردن مو لیست اصطلاحات کاشت ناخن به ترکی استانبولی با ترجمه فارسی! ساخت کانسیلر در خانه؛ انواع کانسیلر، کاربرد آن و نحوه استفاده روی پوست انتخاب بهترین رنگ برای تاتو لب مناسب هر پوست مدل های آرایش شب یلدا دخترانه با تم های رنگی و متد حرفه ای مدل آرایش چشم شب یلدا؛ 5 نکته که برای آرایش چشم ها باید بدانید آرایش و مدل لباس شب یلدا بچگانه دخترانه شیک با تم خاص