آموزش زدن رژ گونه + تصاویر و توضیحات نحوه زدن رژ گونه خانم ها

در این مطلب روزانه آموزش زدن رژ گونه برای صورت های با فرم مختلف آشنا می شوید و در ادامه تصاویر و توضیحات مرحله به مرحله زدن رژ گونه را آماده کرده ایم.

رژ گونه نوعی وسیله آرایشی برای آرایش کردن گونه است و می توانید با این وسیله باعث برجسته سازی گونه ها شوید و همچنین می توانید با استفاده از آن، عیب های آرایشی موجود در صورت را رفع نمایید.

آموزش نحوه رژ گونه زدن به صورت مرحله ای

رژ گونه زدن و کشیدن آن نیاز به مهارت دارد و اگر مایل هستید چهره ای آراسته و بدون نقص در مهمانی ها و مجالس داشته باشید پس بهتر است با رژ گونه ای به رنگ مناسب گونه هایتان را برجسته کنید و به آنها فرم بدون نقص بدهید. در ادامه این مطلب آموزش رژ گونه زدن را در اختیار شما قرار داده ایم.

 

نکاتی که برای کشیدن رژ گونه باید بدانید

صورت های با فرم گرد و یا لوزی و یا مربع شکل خصوصیات آرایشی خاص خود را دارند و بهتر است شما ابتدا فرم صورتتان را تشخصی دهید سپس از مدل آراشی خوب برای گونه، چشم و … استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز

  • برس گونه
  • برس پودر
  • پودر شفاف کننده
  • رژ گونه با رنگی مناسب

روش کشیدن رژ گونه برای فرم های مختلف صورت

1. در ابتدا پوست صورت را با استفاده از کرم پودر و یا ضد آفتاب بپوشانید تا پوست شما یکدست گردد.

2. سپس دو رنگ رژ گونه نزدیک به هم را برای آرایش کردن گونه هایتان انتخاب نمایید.

3. در ابتدا به کمک رژ گونه کمرنگ و برس گرد و نرمی کشیدن رژگونه رد از کنار بینی خود شروع کنید و تا کنرا گوش ادامه دهید و این کار را برای هر دو سمت صورت انجام دهید.

4. با رژ گونه پر رنگ تر کشیدن رژ گونه را از کنار بینی به صورت هفت گرد و به شکل گونه ها ادامه دهید و با نجام حرکت رفت و برگشتی به گونه هایتان فرم دهید.

آموزش زدن رژ گونه

روش کشیدن رژگونه برای صورت لوزی شکل

صورت لوزی شکل اندازه ارتفاع صورت مقداری بلندتر از پهنای آن است. در این شکل صورت ها عرض پیشانی مقداری باریک است همچنین پیشانی ممکن است از قسمت پایین به سوی بالای صورت باریک شود. در صورت لوزی شکل پهن ترین قسمت صورت گونه است و خط فک هم باریک یا پهن و نوک تیز است.

صورت ها با فرم لوزی شکل حالتی مابین مثلثی و بیضی هستند به همین دلیل برای آرایش کردن صورت دست شما بازتر می باشد. برای زدن رژ گونه صورت های لوزی شکل بهتر است رژ گونه را به صورت مثلثی بزنید و بخش بیرونی استخوان های گونه را کمی تیره تر کنید و از بخش بالایی صورت هم باید رژ گونه را به چشم ها نزدیک نمایید.

در این شکل صورت اطراف پیشانی و شقیقه ها و گوشه داخلی گونه باید تیره تر شوند همچنین روی تیغه بینی و وسط پیشانی و بر روی چانه هم باید روشن تر شود و رژ گونه هم روی استخوان گونه ها زده شود.

آموزش زدن رژ گونه

کشیدن رژ گونه برای صورت مثلثی شکل

صورت مثلث شکل کمی بلندتر از پهنای آن است و پهن ترین قسمت صورت هم پیشانی است همچنین ممکن است اندازه پیشانی با پهنای گونه های مساوی باشد. خط فک بلند می باشد و چانه هم کمی تیز است و صورت از قسمت گونه ها به سوی پایین کم کم باریک می شود. این فرم صورت ها خط فک پهن ترین قسمت صورت است و صورت از بخش پایین به سوی بالا یعنی از قسمت چانه به سمت پیشانی کم کم باریک می شود.

افراد با صورت مثلثی شکل باید آرایش پیشانی را به صورت باریک انجام دهند و به پهنای صورتشان اضافه کنند و به همین دلیل بهتر است رژ گونه را خیلی وسیع بزنند و بخش بیرون استخوانی گونه را تیره کنند و بخش داخلی استخوان های گونه را هم روشن کنند.

در این نوع فرم صورت شقیقه ها و چانه باید تیره تر شوند و زیر گونه و روی خط فکر هم باید روشن تر شوند همچنین رژ گونه باید روی استخوان گونه ها کشیده شود.

آموزش زدن رژ گونه

آموزش نحوه کشیدن رژگونه برای صورت مربع شکل

در این فرم صورت ها ارتفاع صورت مقداری بلندتر از پهنای آن است و پیشانی نیز باریک ترین قسمت صورت می باشد همچنین پهن ترین قسمت های صورت فک و چانه هستند. استخوان چانه و گونه نیز به صورت پهن و زاویه دار است.

برای آرایش گونه های این فرم صورت ها باید رژ گونه به شکل گرد کشیده شود به صورتی که تا خط فک امتداد داشته باشد و به سمت بیرون صورت نیز محو گردد همچنین شما می توانید یک مثلث روی استخوان گونه ها بکشید سپس آن را به کمک برس رژگونه به سمت پایین پخش نمایید و قسمتی را که به سمت گوشه بیرونی صورت و خط فک می باشد را مقداری تیره تر نمایید.

در این فرم صورت اطراف فک و شقیقه ها باید تیره شوند همچنین وسط بینی و وسط گونه ها و چانه نیز باید روشن شوند و رژگونه نیز دو طرف استخوان گونه ها کشیده شود.

آموزش زدن رژ گونه

آموزش کشیدن رژگونه برای افراد با صورت گرد

در این فرم صورت ها ارتفاع و پهنای صورت تقریبا برابر می باشد و گونه ها پهن ترین قسمت صورت هستند. خط فک نیز گرد می باشد.

برای رژ گونه زدن صورت ها با فرم گرد باید رژگونه را به شکل کشیده بزنید همچنین رژگونه باید از روی استخوان بالایی گونه ها به سمت گوش و از روی استخوان زیر گونه ها به سمت دهان کشیده شود همچنین بهتر است رنگ این رژگونه را تیره انتخاب کنید.

اطراف فک و شقیقه ها و گردن در این فرم صورت باید تیره شوند و وسط بینی و وسط گونه ها و چانه و پیشانی نیز باید روشن تر شوند. رژگونه نیز باید در زیر استخوان گونه ها کشیده شود.

آموزش زدن رژ گونه

آموزش کشیدن رژ گونه برای افراد با صورت بیضی

اندازه ارتفاع صورت در صورت های بیضی شکل کمی بلندتر از پهنای آن است. در این فرم صورت پیشانی پهن تر از خط فک می باشد و گونه ها پهن ترین جای صورت به شمار می روند.

خانم ها با فرم صورت بیضی شکل خوش شانش هستند زیرا این فرم صورت آن ها ایده آل می باشد. برای صورت های بیضی شکل بهتر است با افزودن رنگی غلیظ به همه ناحیه گونه آن را پهن تر کنید و اگر با لب هایی بسته لبخند بزنید می توانید مکان صحیح برای زدن رژگونه را پیدا نمایید.

آموزش زدن رژ گونه

در زمان کشیدن رژگونه به صورت حرفه ای باید چه مواردی رعایت شوند ؟

۱. برای بهتر گریم کردن گونه ها در هنگام زدن رژ گونه بهتر است لبخند بزنید تا گونه هایتان به صورت کامل مشخص باشند.

۲. هر چقدر رژگونه براق تر باشد گونه ها بیشتر نمایان می شوند.

۳. خط زیر گونه ها را به کمک پد یا پنکیک ایجاد نمایید تا مرز بوجود آمده گونه های شما را برجسته و بهتر نشان دهند.

۴. برای کشیدن رژگونه بهتر است از رنگ های تند و جیغ استفاده نکنید.

آموزش زدن رژ گونه

۵. رنگ رژ گونه و رنگ رژ لب را می توانید با یکدیگر ست کنید یا از یک طیف رنگی انتخاب نمایید.

۶. برس رژگونه را هرگز پر نکنید زیرا در این صورت گونه های شما خیلی پر رنگ به نظر می رسند و مدل رژگونه آن ها خط دار به نظر می رسد بنابراین برای جلوگیری از این مورد می توانید قبل از کشیدن رژگونه روی برس را فوت کنید.

۷. برای زدن رژ گونه باید برس را به سمت بالا بگیرید و آن را به سمت بالا بکشید تا بتوانید در ابتدای استخوان گونه ها آن را به خوبی روی پوست صورت پخش نمایید.

۸. اگر احساس کردید که رژگونه تان را بیش از حد زده اید می توانید روی آن مقداری پودر شفاف کننده بزنید تا کمرنگ شود.

آموزش زدن رژ گونه

۹. در هنگام انتخاب رنگ رژ گونه باید حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا اگر رژ گونه بدرستی انتخاب شود صورت شما شاداب به نظر می رسد  اگر رنگ رژ گونه بدرستی انتخاب نشود صورت شما پیر و پژمرده تر به نظر می رسد.

۱۰. اگر شما گونه هایی برجسته دارید بهتر است از رنگ های روشن برای کشیدن رژ گونه استفاده نماید و فقط قسمت استخوان زیر گونه ها را تیره نمایید.

آموزش زدن رژ گونه

۱۱. اگر طول و عرض صورت شما یکسان است می توانید کشیدن رژگونه را به صورت حرکات دورانی برس انجام دهید.

آموزش زدن رژ گونه

۱۲. اگر چانه شما دراز است باید روی استخوان بالایی و برجسته گونه ها رژ گونه ای با رنگ تیره بزنید و مقداری بسیار کمی از پودر تیره را نیز روی چانه بزنید و آن را محو نمایید.

آموزش زدن رژ گونه

در این مطلب روزانه با روش زدن رژ گونه برای فرم هیا مخلتف صورت آشنا شدید و با طی کردن مراحل می توانید خودتان بهترین آرایش را داشته باشید و جذابیت خود را بیشتر کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

لیست لوازم آرایشی مهم و اساسی؛ پک کامل لوازم آرایشی چیست؟ مراقبت از موهای رنگ شده؛ نکات مهم و ضروری قبل و بعد از رنگ کردن مو ساخت کانسیلر در خانه؛ انواع کانسیلر، کاربرد آن و نحوه استفاده روی پوست انتخاب بهترین رنگ برای تاتو لب مناسب هر پوست مدل های آرایش شب یلدا دخترانه با تم های رنگی و متد حرفه ای مدل آرایش چشم شب یلدا؛ 5 نکته که برای آرایش چشم ها باید بدانید آرایش و مدل لباس شب یلدا بچگانه دخترانه شیک با تم خاص راهنمای انتخاب کرم پودر برای پوست های مختلف؛ انواع کرم پودر برای پوست صورت آموزش آرایش صورت در روز بارانی و ترفندهایی برای ماندگاری میکاپ کدوم رنگ رژ لب بهم میاد؟ راهنمای انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست