طرز تهیه گل کلم سوخاری؛ پخت گل کلم سوخاری رژیمی خوشمزه

گل کلم یکی از سبزیجاتی است که کم کالری بوده و حاوی مقادیر کافی فیبر است که هضم غذا را آسان می کند و از یبوست پیشگیری می کند. گل کلم خصوصاً برای افرادی که به دنبال راهی برای کاهش وزن و لاغری هستند بسیار مناسب است و می توانند آن را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

طرز تهیه گل کلم سوخاری رژیمی

گل کلم سوخاری

مواد موردنیاز:

  • گلم کلم (1 عدد)
  • نمک (به مقدار لازم)
  • تخم مرغ (2 عدد)
  • روغن سرخ کردنی (به مقدار لازم)
  • آرد سوخاری (به مقدار لازم)

 

موارد بیشتر: طرز تهیه انارپلو شیرازی ـ طرز تهیه رولت مرغ

 

طرز تهیه گل کلم سوخاری

در ابتدا گل کلم ها را به تکه های کوچک خُرد کنید و بشویید.

در یک قابلمه مناسب گل کلم های تکه شده را همراه با مقدار لازم آب و نمک روی حرارت گاز قرار دهید تا آب پز شود.

نکته: برای آب پز شدن گل کلم ها زمان زیادی لازم نیست زیرا بافت آنها ظریف است و به راحتی آب پز می شوند اما حواستان باشد که له نشوند.

وقتی گل کلم ها آب پز شدند در آب کش قرار دهید تا آب شان گرفته شود سپس در یک قابلمه کوچک که تا نصفه روغن سرخ کردنی دارد روی حرارت گاز قرار دهید و اجازه دهید تا خوب داغ شود.

تخم مرغ ها را در ظرف مناسب شکسته و به خوبی هم بزنید.

آرد سوخاری را در یک سینی به صورت یکسان بریزید.

گل کلم ها را ابتدا در تخم مرغ آغشته و سپس در آرد سوخاری قرار دهید. سپس آنها را در روغن داغ شده بریزید تا بپزد سپس از روغن در آورده و مجدد در آبکش بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

گل کلم سوخاری شما آماده است حالا می توانید در ظرف موردنظرتان قرار دهید و همراه با سبزیجات و یا سس دلخواه میل نمایید.

“نوش جانتان”

 

 

 

همچنین بخوانید: طرز تهیه مرغ سوخاری ـ طرز تهیه قارچ سوخاری

مطالب مشابه را ببینید!

ناهار امروز چی بپزم؟ پیشنهاد خوشمزه ترین غذاها برای وعده ظهر طرز تهیه سبزی پلو و ماهی خوشمزه (آموزش مرحله به مرحله) + فواید این غذا لیست غذاهای ویژه شب یلدا و طرز تهیه آن (شب یلدا چی بپزم؟) طرز تهیه انار پلو شیرازی؛ انار پلو خوشمزه برای شب یلدا طرز تهیه خورش قیمه؛ نکات ویژه برای درست کردن خورش جا افتاده و مجلسی معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان طرز تهیه خورش بامیه خوشمزه مجلسی مرحله به مرحله طرز تهیه کباب مرغ مغزدار؛ 2 روش تهیه کباب مجلسی و رستورانی طرز تهیه غذاهای نونی؛ دستور تهیه 10 غذای نونی خوشمزه  طرز تهیه خورش مرغ؛ آموزش کامل و مرحله به مرحله تهیه خورش مرغ خوشمزه