طرز تهیه رولت مرغ؛ روش تهیه رولت مرغ با پنیر

رولت مرغ یکی از غذاهای ایرانی بسیار خوشمزه است که هم برای افرادی که رژیم لاغری دارند مفید بوده و هم غذایی است که بسیار راحت می شود آن را آماده نمود. فقط کافی است که مرحله به مرحله کارهایی که در ادامه خواهیم گفت را پیش ببرید تا از رولت مرغ خوشمزه ای که دستپخت خودتان است لذت لازم را ببرید.

طرز تهیه رولت مرغ خوشمزه خانگی

رولت مرغ

مواد موردنیاز:

  • سینه مرغ (یک عدد)
  • سوسیس (4 تیکه)
  • سبزی (جغفری، گشنیز نصف پیمانه)
  • ذرت (یک سوم پیمانه)
  • پنیر پیتزا (یک پیمانه)
  • نمک، زردچوبه و فلفل (به مقدار لازم)

 

طرز تهیه رولت مرغ

سینه مرغ را در برش های نازک در آورید. سپس با گوشت کوب روی آن بکوبید تا نازک تر شود. دلیل این کار نیز بخاطر این است که راحت تر بتوان آن را رول کرد.

سبزیجات را شسته و خرد کنید. (شما می توانید بغیر از گشنیز و جعری سبزی های دیگری نیز که مورد علاقه خودتان است بکار ببرید)

سوسیس هایان را حلقه حلقه برش دهید اما بهتر است که ضخیم نباشند. سپس آن را روی برش های سینه مرغ قرار دهید و پنیر و ذرت و سبزی را نیز روی آن بریزید. سپس به مقدار لازم نمک، فلفل و زردچوبه روی آنها بریزید.

بهتر است که داخل برش ها را زیاد پر نکنید. سپس آرام آرام شروع به رول کردن سینه مرغ کنید و با استفاده از خلال دندان آن را محکم نگه دارید.

نگران خلال ها نباشید زیرا پس از پختن آنها را جدا می کنید.

در ماهیتابه موردنظر مقداری روغن بریزید و اجازه دهید که روغنتان خوب داغ شود سپس رولت هایی را که آماده نموده اید درون ماهیتابه بچینید. وقتی هر طرف آن سرخ شد برش گردانید تا طرف دیگرش نیز بپزد. به اندازه ای که برشته شود.

دیدید که به همین سادگی و راحتی رولت مرغ شما آماده شد. می توانید نوش جان کنید و از خوردنش لذت ببرید.

 

موارد بیشتر:

طرز تهیه مرغ سوخاری

طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه دلمه مرغ

طرز تهیه سوفله مرغ با لوبیا

مطالب مشابه را ببینید!

طرز تهیه خورش قیمه؛ نکات ویژه برای درست کردن خورش جا افتاده و مجلسی معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان طرز تهیه خورش بامیه خوشمزه مجلسی مرحله به مرحله طرز تهیه کباب مرغ مغزدار؛ 2 روش تهیه کباب مجلسی و رستورانی طرز تهیه غذاهای نونی؛ دستور تهیه 10 غذای نونی خوشمزه  طرز تهیه خورش مرغ؛ آموزش کامل و مرحله به مرحله تهیه خورش مرغ خوشمزه دستور پخت لیست غذا برای بیمار؛ طرز تهیه غذاهای مقوی و سالم برای فرد مریض طرز تهیه انواع غذا با گوشت و هفت غذای بی نظیر و خوشمزه با عکس طرز تهیه ماکارونی خوشمزه و ساده در منزل + نکاتی برای خوشمزه شدن این غذا ناهار امروز چی بپزم؟ پیشنهاد خوشمزه ترین غذاها برای وعده ظهر