معرفی مکان های برتر گردشگری ایتالیا با تصاویر از جاهای دیدنی و تفریحی آن

در این قسمت روزانه زیباترین مکان های گردشگری ایتالیا با تصاویر و جاهای دیدنی و تفریحی کشور ایتالیا را برای گردشگران معرفی کرده ایم.

مکان های برتر گردشگری ایتالیا این کشور زیبا

مکان های برتر گردشگری ایتالیا شامل مقاصد و جاذبه های زیادی می شوند. به طوری که کمتر جایی را می توان مثال زد که به اندازه ایتالیا در لیست گردشگران و مسافران قرار گیرد. هنر، معماری، تاریخ، غذاهای مخصوص و مکان های مقدس موجب شده اند سفر به ایتالیا تجربه ای لذت بخش باشد. از کوه های سر به فلک کشیده تا سواحل چشمگیر و دهکده های جذاب. مکان های برجسته ای در ایتالیا برای بازدید قرار دارند.

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که در شبه جزیرۀ ایتالیا واقع شده است. شکل چکمه ای مانند نقشۀ ایتالیا موجب شده است که بتوان به راحتی آن را شناسایی کرد. شبه جزیرۀ ایتالیا از شرق با دریای آدریاتیک، از جنوب با دریای سیسیل، از جنوب شرقی با دریای ایونی و از غرب با دریاهای لیگوریا و تیرنی همسایگی دارد. همچنین ایتالیا با کشورهایی مثل فرانسه، اتریش و سوئیس مرز بین المللی دارد. دو تا از جزایر بزرگ مدیترانه متعلق به ایتالیا هستند. این جزایر ساردینیا و سیسیل نام دارند. پایتخت شهر ایتالیا رم است. از شهرهای مهم آن می توان به ونیز و فلورانس اشاره کرد.

پالاسیوم

پالاسیوم

یکی از مکان های برتر گردشگری ایتالیا پایتخت این کشور یعنی رم می باشد. رم به دلیل تاریخچۀ خود به عنوان پایتخت اروپای باستان و همچنین نقش امروزی خود، میزبان حجم زیادی از مسافران است. بعضی از جاذبه های باستانی رم عبارت هستند از کولوسئوم، معبد پانتئون و پالاسیوم. کولوسئوم بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم بوده است که می توان با سفر به ایتالیا از آن بازدید کرد. معبد پانتئون معبدی گنبدی و باستانی است که معماری برجستۀ آن از دوران روم باستان تا به حال حفظ شده است. پالاسیوم نیز یکی از تپه های بزرگ روم باستان است.

☑ مطلب مشابه: معرفی مکان های برتر گردشگری اسپانیا (سواحل، کلیساها و جاهای تفریحی)

معبد پانتئون

معبد پانتئون

فلورانس و ونیز

مکان های برتر گردشگری ایتالیا تنها به شهر رم خلاصه نمی شوند. شهر فلورانس را می توان به عنوان یک موزۀ هنری بزرگ توصیف کرد. کلیسای جامع فلورانس با گنبد عظیم خود یکی از نقاط عطف در تاریخ معماری دنیا محسوب می شود. به همراه برج ناقوسِ منبت کاری شده با سنگ مرمر و تعمیدگاه هشت ضلعی با درهای برنزی، این مجموعه را می توان نشانگر هنر رنسانس دانست. کاخ ها و کلیساهای بسیاری با معماری مخصوص در فلورانس قرار دارند. بعضی از جاذبه های فلورانس عبارت هستند از گالری اوفیتزی، کاخ پیتی با معماری رنسانس، باغ های بوبولی و کلیسای سانتا کروچه.

مطلب مشابه: مکان های دیدنی شهر باکو در آذربایجان + بهترین جاها برای گردشگران با تصاویر

شهر فلورانس

شهر فلورانس

شهر ونیز هم یکی از مقاصد پرطرفدار و مشهور ایتالیا است. تنها شهری که خیابان هایش پر از آب هستند و اتوبوس هایش قایق هستند. ونیز را می توان یک شهر جادویی توصیف کرد که خود شهر جاذبۀ اصلی محسوب می شود. در مرکز شهر میدان سنت مارکو قرار گرفته است. این میدان به وسیلۀ چندین جاذبۀ گردشگری احاطه شده است. از جمله کلیسای بزرگ سنت مارکو و قصر دوک.

☑ مطلب مشابه: مکان های دیدنی آنتالیا + تصاویر جاهای دیدنی و گردشگری شهر آنتالیا در ترکیه

شهر ونیز

شهر ونیز

قایق های مخصوص شهر ونیز گوندولا نام دارند. سواری با این قایق ها در ونیز خواستۀ بسیاری از گردشگران است. عبور از گذرگاه های باریک و پیچ در پیچ جذاب به نظر می رسد. پل ریالتو و برج ساعت توجه توریست ها را به خود جذب می کنند. می توان گفت حتی گم شدن در ونیز بسیار جذاب به نظر می رسد. چرا که می توان از تماشای جاذبه های فراوان و بی نظیر آن لذت برد.

قایق سواری در ونیز

قایق سواری در ونیز

توسکانی و سواحل خیره کننده

مکان های برتر گردشگری ایتالیا از نظر جاذبه های طبیعی غافلگیر کننده هستند. منطقۀ توسکانی را می توان منطقه ای با برج های سنگی و معماری قرون وسطی توصیف کرد. جاذبه های تاریخی توسکانی هنوز دست نخورده به نظر می رسند. توسکانی منطقه ای بزرگ شامل شهرهایی مثل فلورانس، پیزا، سیه نا و لوکا می باشد. این منطقه را می توان یکی از پربازدیدترین مناطق ایتالیا توصیف کرد.

مطلب مشابه: مکان های گردشگری فلورانس ایتالیا و دیدنی های این شهر تاریخی زیبا

شبه جزیرۀ مرتفع آمالفی

شبه جزیرۀ مرتفع آمالفی

شبه جزیرۀ مرتفع آمالفی یکی از مکان های برتر گردشگری ایتالیا می باشد. این شبه جزیره در جنوب شهر ناپل قرار دارد و به دریای مدیترانه می رسد. سواحل زیبای آمالفی در کنار شهرهایی که از دامنۀ آن سرازیر می شوند یک جذابیت خاص برای این منطقه ایجاد کرده اند. خانه هایی که به صخره های پشت خود چسبیده اند. خیابان هایی که با طراحی پلکانی خودنمایی می کنند. می توان گل های رنگارنگ را هر جای شهر مشاهده کرد.

☑ مطلب مشابه: راهنمای سفر به ایتالیا + مراحل اخذ ویزا و تمام هزینه های سفر به رم

آمالفی درایو

آمالفی درایو

آمالفی درایو در امتداد ساحل جنوبی یکی از بهترین مسیرهای دیدنی دنیا محسوب می شود. در انتهای شبه جزیره می توان با استفاده از قایق یا کشتی از جزیرۀ افسانه ای کاپری بازدید کرد. جزیرۀ کاپری با غارهای دریایی و باغ های سبز خود شناخته می شود.

جزیره ساردینیا

جزیره ساردینیا

همچنین جزیرۀ مرموز ساردینیا یکی از مکان های برتر گردشگری ایتالیا است. آب های زمردی این جزیره در کنار سواحل ماسه ای یک هماهنگی بی نظیر ایجاد کرده اند. ساردینیا را می توان مکانی برای ماجراجویی و بازدید از روستاهای دور افتاده توصیف کرد. برج های سنگی بسیاری در سراسر ساردینیا پراکنده شده اند.

برج کج پیزا

برج کج پیزا

برج کج پیزا و ناپل

برج کج پیزا یکی از مکان های برتر گردشگری ایتالیا است که بسیاری با آن آشنا هستند. این برج در شهر پیزا قرار دارد که به آن اشاره کردیم. برج کج پیزا یکی از نمادهای ایتالیا می باشد که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. معماری این برج را می توان یکی از جذابیت های عجیب آن توصیف کرد. خود شهر پیزا نیز یکی از مکان های جذاب منطقۀ بزرگ توسکانی محسوب می شود.

☑ مطلب مشابه: جزایر معروف تایلند + تصاویری از زیباترین جزیره های تایلند دلخواه گردشگران

شهر ناپل

شهر ناپل

اگر به دنبال تجربۀ یک شور و نشاط خاص هستید، ناپل مقصدی است که باید از آن بازدید کنید. خیابان های شهر ناپل پر از رنگ و سر و صدا هستند. کلیساها و کاخ های باشکوه آن توریست ها را به سمت خود جذب می کنند. در ناپل می توان با کشتی به جزایر جادویی اطراف سفر کوتاهی داشت. می توان در گالری بزرگ آمبرتو سرگرم خرید شد. این گالری با سقف گنبدی و شیشه ای خود شناخته می شود. همچنین می توان طعم خاص پیتزاهای مخصوص ناپل را چشید.

ایتالیا را می توان یکی از قطب های گردشگری اروپا نامید. جاذبه های توریستی ایتالیا در لیست بسیاری از گردشگران و دوستداران سفر دیده می شود.

مطالب مشابه را ببینید!

معرفی جاذبه های گردشگری مارماریس ترکیه (15 مکان دیدنی زیبا) مکان های دیدنی مالزی برای گردشگران (پارک ها، موزه ها، مسجد ها و معابد دیدنی) جذاب ترین شهرهای کشور ایتالیا برای مسافرت (از رم زیبا تا بولونیا) دیدنی های اردن و تاریخچه گردشگری در آن (12 جاذبه و مکان دیدنی کشور اردن) معرفی مهم ترین و جذاب ترین شهرهای فرانسه (12 شهر با تصاویر آنها) مکان های گردشگری لندن (30 جای دیدنی و تاریخی در لندن که حتما باید دید) معرفی ترسناک ترین مکان های دنیا (15 جاذبه جالب و وحشتناک) مکان های دیدنی اسپانیا؛ 30 جاذبه گردشگری تاریخی و تفریحی کشور اسپانیا جاهای دیدنی اسکاتلند؛ 13 مکان فوق العاده زیبا و گردشگری این کشور بهترین و زیباترین شهرهای فرانسه