اسکالپ سر چیست و چه معایب و مزایایی دارد؟

اطلاعات درباره اسکالپ سر

میکرو اسکالپ یا اسکالپ سر از بی عارضه ترین و کم خطر ترین روش های رفع کم پشتی موهای سر میباشد. افراد زیادی در سرتاسر دنیا با طاسی سر، ریزش مو و خالی شدن قسمت هایی از سر مواجه هستند و از این عارضه رنج میبرند چون طبیعتا زیبایی چهره با این ریختن موها و یا کم پشت شدنشان به هم ریخته و باعث از دست رفتن روحیه و اعتماد به نفس برای حضور در جامعه میشود. اسکالپ سر که به هاشور سر هم معروف است برای ترمیم کم پشتی و رفع تاسی سر در آقایان و خانم ها انجام میشود.

اما هر روش پزشکی و درمانی فواید و معایبی به موازات دارد که ممکن است برخی حالات ناخواسته و عوارض متعاقب انجام درمان باشد. اسکالپ سر با وجود کم خطری اش ممکن است باعث بروز برخی عوارض و حالات ناخواسته شود که در این مقاله هر یک از این حالات را توضیح داده و راه حل هایی برای جلوگیری یا اصلا دلایل ایجاد همچین مشکلاتی را برسی میکنیم.

مزایای اسکالپ سر

اسکالپ سر مزایای زیادی دارد و از سوی دیگر معایب این تکنیک در برابر مزایای زیاد این فرآیند بسیار ناچیز به نظر میرسد. به همین خاطر است که این فرایند این روزها مورد استقبال قرار گرفته و از متدهای استاندارد زیبایی به شمار میرود. اگر برای میکرواسکالپ سر اقدام کردید، اول در ناحیه مورد نظر معاینات دقیقی انجام میشود و همه راهنمایی های لازم با توجه به میزان وسعت ریزش و شرایط پوست سرتان داده میشود.

توضیحاتی مثل تعداد جلساتی که برای این کار نیاز است و شرایط اسکالپ سر و هزینه و غیره به شما گفته خواهد شد. اگر بخواهیم مهم ترین فوائد و مزایای اسکالپ سر را به شما بگوییم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم: اولا نسبت به کاشت مو هزینه های بسیار پایین تری دارد. کارتیج و سوزنی که در اسکالپ به کار میرود به طور استریل و یکبار مصرف است. ریسک مبتلا شدن به بیماری های عفونی در این تاکتیک کاشت مو در صورت انجام این متد در مکان های معتبر بهداشتی وجود ندارد و این درمان دوران نقاهت هم نداشته و نیازی به جراحی و خونریزی یا سایر عمل های تهاجمی در آن نیست.

نتایج دائمی نبوده و برگشت پذیر هستند، پس نگرانی برا مواقعی که راضی نبودید ندارید. در جلسات ترمیمی که سالانه برگزار میشود میتوانید رنگ را مجددا تقویت کنید و همچنین انجام این کار بر روی هر نوع پوست سری امکان پذیر است. انجامش محدودیت سنی نداشته و برای نوجوانان و حتی برای کودکان هم انجام میشود. اگر به دنبال راهی برای پوشاندن بخیه یا جای زخم در ابرو یا سر هستید این روش با کمترین هزینه خیلی به کار شما می آید: این روش با ظرافتی مثال زدنی طوری رنگ دانه را در داخل بافت زخم و در اطراف آن قرار میدهد که نتیجه آن یکی شدن زخم با محیط اطرافش و هماهنگی آن به طوری که بعد از انجام اسکالپ دیگر قبل تشخیص نیست و گزینه ای عالی برای بهبود ظاهر زخم افراد به شمار میرود.

اسکالپ سر

نوین بودن این روش باعث میشود که در مقایسه با روش های سنتی ترمیم مو، به میزان چشمگیری روند درمان ظاهر مو نسبت به روش های سنتی کاهش پیدا میکند. این روش از آنجایی موثر و کارآمد بوده و به افزایش ناگهانی موی سر معروف است که باعث شده افراد در کمترین زمان ممکن به موهای پرپشت برسند.

در روش کاشت مو احتمال موفق نشدن خیلی زیاد است و مراقبت های بعد کاشت مو ممکن است برای برخی افراد بسیار سخت باشد و حوصله انجام این کارها را نداشته باشند. این معایب در میکرواسکالپ وجود نداشته و از این رو جایگزین مناسبی برای کاشت مو است. این روش ظاهر طبیعی شما را هم به خوبی حفظ میکند چرا که اگر از نظر درمان ظاهر مو بخواهیم صحبت کنیم، نتیجه این روش با موی طبیعی قابل تشخیص نخواهد بود.

عدم وجود آزمایش های گوناگون و عمل لیزر در اسکالپ سر آن را بسیار سریع و آسان کرده است. بعد عمل پیوند مو احتمال دارد که در موی کاشته شده حتی تا دو ماه بعد هم احساس خارش کنید ولی در روش اسکالپ سر این خارش فقط سه روز خواهد بود. اگر بخواهیم اسکالپ سر را بیشتر با کاشت مو و روش های مشابه آن مقایسه کنیم، محدودیت های مثل عدم انجام ورزش های سنگین و قوانین شستشو موها و شانه زدن آنها، که مدت زمان طولانی مجبور به رعایت آن هستید در اسکالپ سر وجود ندارد و اگر در شرایط خاص نیاز به رعایت مواردی شد، مدت زمان آن خیلی کم و نهایتا سه تا هفت روز میباشد.

همچنین خوب است بدانید که در این روش از وسایل بهداشتی و ابزارهای استریل استفاده میشود و در نواحی تزریق احتمال تحریک کردن فاکتور هایی که باعث رشد مو میشوند وجود داشته و ممکن است موهای طبیعی برخی از افراد دوباره شروع به رشد کند.

همانطور که در اول مقاله هم اشاره شد محدودیت جنسی ندارد و برای خانم ها و آقایان استفاده میشود و میتواند تمام نواحی خالی شده در سر را بپوشاند. کاشت مو و پیوند آن در این روش معنایی نداشته و مناسب برای همه افراد است. اسکالپ سر نیازی به بیهوشی کامل نداشته و در آن از بی حسی موضعی استفاده میشود و پس از تمام شدن آن شاهد ظاهر طبیعی آن خواهید بود.

معایب اسکالپ سر

بهتر است قبل از انجام اسکالپ سر با مشکلات و معایب آن هم آشنا شوید. بیشتر این معایب به خاطر عدم رعایت ظرافت و دقت لازم در مراکزی است که این روش را پیاده میکنند، در غیر این صورت همانطور که پیش تر اشاره شد خود روش معایب زیادی ندارد. پس اول تحقیقات لازم را انجام دهید و به سراغ بهترین مراکز اسکالپ سر بروید تا درگیر عوارض نشوید. در ادامه این مقاله شایع ترین و محتمل ترین عوضی که ممکن است با اسکالپ سر درگیر آن شوید برای شما گردآوری شده است.

بزرگ تر از حد نرمال بودن بعضی نقاط

اسکالپ سر فقط وقتی به نتایج زیبایی منجر میشود که نقاطی که در آن ایجاد میشوند حدی متعادل، استاندارد و متناسب با ریشه های طبیعی مو داشته باشند. لازم به ذکر نیست نقاطی بزرگتر از حد نرمال باعث به وجود آمدن حالتی غیر طبیعی در محل استفاده میشود. این نقاط بزرگ معمولا به دلیل بزرگ بودن سایز سوزن و فشار و عمق زیاد و همچنین پخش شدن رنگ به وجود می آید. برای این که دچار این مشکل نشوید باید از سوزن هایی کوچک تر یا از تعداد کمتر سوزن با سایزی نهایت یک میکرون و عمقی کمتر از نیم میلی متر استفاده شود. همینطور میزان سولوشن بیشتر رنگ یا رنگ هایی رقیق تر برای این شرایط کمک کننده است.

اسکالپ سر

وجود نقاطی واضح تر از حد مورد نیاز

نقاطی که با روش اسکالپ سر به وجود می آیند باید حالتی محو یا دودی داشته باشند در غیر این صورت حالتی طبیعی نداشته و انگار خیلی تازه هستند. رفع این حالت ممکن است چند ماهی به طول بینجامد و با اینکه مشکل خاصی به وجود نمی آورد اما این طولانی شدن رفع آن ممکن است باعث نارضایتی افراد شود. این مشکل بیشتر وقتی به وجود می آید که در هنگام اسکالپ سر فشار دست نامتوازن باشد. برای رفع این حالت از لیزر رفع پیگمان اسکالپ استفاده میشود یا با افزایش تراکم با کاشت مو امکان پوشش این حالت به وجود می آید.

وجود نقاطی کوچک تر از حد مورد نیاز

مثل وجود نقاط بزرگ تر، نقاط کوچک تر هم نارضایتی به همراه می آورد که دلایل شایع بروز آن استفاده از سوزن هاییی کوچک و همچنین استفاده از رنگ های خیلی رقیق یا عمق کم و سطحی است و برای جلوگیری از آن باید از سوزن هایی با سایز مناسب و عمق بیشتر و رنگی غلیظ تر استفاده کرد.

وجود نامتوازنی در نقاط اسکالپ

یک دست بودن نتیجه با توازن نداشتن نقاط اسکالپ به خطر می افتد. این مشکل وقتی به وجود می آید که پیگمنتر شما بی تجربه باشد و فشار نامتوازنی وارد کند. همچنین در اثر تغییر شرایط پوست نقاط مختلف سر این مشکل به وجود می آید. برای رفع این حالت باید از لیزر رفع اسکالپ استفاده کرده یا کلا مجددا اسکالپ سر را انجام دهید.

اسکالپ سر

تراکم بیش از حد نقاط اسکالپ

این حالت بیشتر در اثر اسرار افراد برای تراکم بیشتر و بی تجربی پیگمنتر در زمینه اسکالپ ناشی میشود. برای این که دچار این حالت نشوید بگذارید به صورت استاندارد تراکم نقاط اسکالپ متناسب با موهای موجود در آن ناحیه باشد یعنی اگر تعداد موها زیاد است به طبع تراکم نقاط هم میتواند زیاد باشد و ناحیه هایی با تراکم موی کمتر، نقاط کمتری را میطلبد.

فاصله زیاد نقاط اسکالپ سر

باز هم در این مورد بی تجربی یا حتی ترس پیگمنتر از این که تراکم بیش از حد به وجود بیاورد یا به علت درمان زود هنگام شخص قبل از این که فضای کافی بین موها ایجاد شود. تنها راه حل این مشکل اسکالپ مجدد سر با تراکم بیشتر نقاط میباشد.

وجود خط موی غیر طبیعی یا خیلی صاف در اسکالپ سر

در اسکالپ سر مثل کاشت مو، طراحی خط مو باید توسط پزشک انجام شود تا ظاهری طبیعی داشته باشد. اگر این کار با بی تجربگی یا اصرار و دخالت بی مورد بیمار در این طراحی صورت گیرد منجر به نتایجی غیر طبیعی میشود که باید با لیزر رفع تاتو به تصحیح خط مو بپردازیم و اگر فضای کافی وجود داشت، خط مو را در ناحیه پیشانی دوباره طراحی کنیم.

مطالب مشابه را ببینید!

کاشت مو پی آر پی؛ نحوه انجام، مزایا و معایب و شرایط انجام کاشت مو به این روش کاشت مو در زنان | مراحل کاشت مو برای خانم ها و عوارضی که دارد روش کاشت مو Super Fue Plus + مراحل انجام، عوارض و مزایای آن بانک مو یا گرافت مو چیست؟ (بررسی کاربرد و استفاده آن در کاشت مو) تغذیه بعد از کاشت مو و مواد غذایی که پس از کاشت مو می توان مصرف کرد کاشت مو به روش SUPER FUE | مراحل و مزایای انجام این روش آیا کاشت مو درد دارد؟ درمان درد و مراقبت های پس از کاشت مو “کاشت مو سوپر ترکیبی” و مزایا و معایبی که دارد + مراقبت ها و نکات مهم کاشت مو با روش BHT + مراحل انجام آن و مزایای و معایبی که دارد رابطه جنسی پس از کاشت مو باعث ریزش موها می شود؟