کاشت مو به روش SUPER FUE | مراحل و مزایای انجام این روش

روش های کاشت مو به روش Super Fue

کاشت مو به روش super fue یکی از پیشرفته ترین روش های کاشت مو می باشد که با کمک تکنولوژی تمام اتوماتیک باعث افزایش کیفیت و تراکم مو می شود. این روش در مقایسه با روش های دیگر تراکم بالاتری را ایجاد می کند و بدون ایجاد برش عمیق در پوست سر انجام می شود.

گاهی ممکن است فرد به دلایل مختلفی دچار ریزش مو شود و تنها راه درمان خود را کاشت مو بداند. کاشت مو به طور کلی بهترین گزینه برای افزایش جذابیت و اعتماد به نفس در افراد است. این راهکار می تواند به صورت کاملا طبیعی و دائمی زیبایی را به موهای شما برگرداند. اما روش های مختلفی برای ترمیم مو وجود دارند که هر کدام با متد خاصی، استخراج و کاشت را انجام می دهند. اگر به دنبال پیدا کردن بهترین روش کاشت مو هستید با ما همراه باشید تا و پیشرفته ترین روش ها را به شما معرفی کنیم.

در ادامه به بررسی دلایل ریزش مو، مراحل کاشت مو، انواع روش های کاشت مو و معرفی بهترین روش کاشت مو می پردازیم تا در جهت انتخاب روش مناسب کاشت به شما کمک کنیم.

دلایل ریزش مو

کاشت مو یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در بین مردان است. اما قبل از انجام این عمل، بهتر است با دلایل ریزش مو آشنا شویم. این اطلاعات می تواند به ما کمک کند تا از ریزش مو در آینده پیشگیری کنیم. دلایل ریزش مو شامل موارد زیر است.

ریزش موی ارثی

یکی از شایع ترین علل ریزش مو مربوط به ژن افراد است. ژن برخی افراد به گونه ای است که پس از مدتی فولیکول موهایشان کوچک می شود و رشد مو متوقف شود.

درمان سرطان

پرتو درمانی یا شیمی درمانی بعد از چند هفته باعث ریزش موی سر شود. استفاده از کلاه خنک کننده گاهی می تواند از ریزش مو در اثر شیمی درمانی کمک کند.

بیماری

بیماری هایی مانند آلوپسی آره آتا، پسوریازیس، آلوپسی اسکار و عفونت های پوستی موجب ریزش موی سر و طاسی می شود.

افزایش سن

با افزایش سن مشاهده می شود که رشد مو کند و یا متوقف می شود. کم پشتی موها با افزایش سن به دلیل توف رشد مو توسط فولیکول ها می باشد.

کاشت مو به روش SUPER FUE

زایمان

ممکن است افراد چند ماه بعد از زایمان و یا عمل های جراحی سنگین، دچار ریزش موی شدید شوند. این امر ممکن است به دلیل شوک وارده به بدن شما و یا کاهش ویتامین های بدن باشد.

آسیب مو

عدم مراقبت صحیح از مو مانند سشوار کشیدن، کراتینه، استفاده از اتو مو و رنگ کردن می تواند به مو آسیب وارد کند. با گذشت زمان ممکن است این آسیب باعث ریزش مو شود.

مصرف برخی داروها

یکی از عوارض مصرف برخی از داروها، ریزش مو می باشد. لازم است قبل از مصرف و یا قطع ناگهانی دارو راجع به عوارض آن با پزشک خود مشورت کنید.

بیماری تیروئید

مشکل تیروئید می تواند باعث افزایش ریزش مو شود. اگر مشکل تیروئید دارید ممکن است با هر بار شانه زدن، متوجه ریزش شدید موهایتان شوید.

کمبود ویتامین

کمبود آهن، بیوتین، روی و یا پروتئین در بدن می تواند باعث کم پشت شدن موهای شما شود. زیرا ویتامین ها نقش مهمی در رشد و بازسازی موهای شما دارند.

مواد سمی

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سمی می تواند باعث ریزش مو شدید شود. این مواد سمی شامل جیوه، آرسنیک، تالیم، لیتیوم و غیره می باشند.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفتیم، ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی کمبود ویتامین، تابش مستقیم آفتاب و دلایل ارثی می تواند باعث ریزش مو شود. خوشبختانه با پیشرفت علم و به کمک کاشت طبیعی و ماندگار مو، می توان به راحتی طاسی سر را درمان کرد. کاشت مو برای تمام افراد، حتی کسانی که بانک مو ضعیفی دارند نیز قابل اجراست.

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام با متد خاصی کاشت مو را انجام می دهند، اما مراحل پیوند مو در همه روش ها یکسان است. مراحل کاشت و پیوند مو به شرح زیر است.

آماده سازی بانک مو

مرحله اول کاشت مو با آماده سازی بانک مو برای برداشت گراف شروع می گردد. پزشک متخصص در این مرحله ناحیه مورد نظر را استریل و بی حسی موضعی اعمال می کند.

برداشت گرافت

همانطور که گفته شد، روش های متفاوتی برای کاشت مو وجود دارد. برداشت گرافت در هر روش، سبک مخصوص به خود را دارد. اما باید در نظر داشت که برداشت گرافت ها در هر روش باید با دقت خاصی انجام شود.

آماده سازی گرافت ها

پس از برداشت موفقیت آمیز گرافت ها از بانک مو، باید آنها را برای کاشت آماده کنیم. برای این کار، پزشک با توجه به روش مورد نظر، گرافت ها به صورت تار به تار از هم جدا می شوند و برای کاشت آماده می شوند.

کاشت مو

برای کاشت گرافت ها، باید ناحیه مورد نظر استریل و بی حس شود. بعد از آماده سازی ناحیه، کاشت مو با استفاده از روش های مختلف قابل انجام است. انتخاب روش عملی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و با بررسی های پزشک معالج انتخاب می شود.

کاشت مو به روش SUPER FUE

انواع روش های کاشت مو

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند. پزشک معالج با بررسی میزان ریزش مو، بانک مو، وضعیت بیمار و غیره تصمیم به انتخاب یک روش کاشت مو مناسب فرد می کند. در ادامه به بررسی انواع روش های کاشت مو می پردازیم.

روش FUT

روش FUT پایه روش های دیگر کاشت مو امروزی است و به عنوان اصلی ترین روش کاشت در تمام کشورها کاربرد دارد.

در این روش ابتدا یک نوار از پوست پشت سر بریده می شود و زیر میکروسکوپ قرار می گیرد. سپس واحدهای فولیکولی پوست استخراج می شوند. هر کدام از این فولیکول ها دارای 1 تا 4 تار مو می باشند که به آنها گرافت گفته می شود. این گرافت ها به صورت تار به تار از یکدیگر جدا می شوند و در محیطی استریل نگهداری می شوند. سپس با کمک ابزاری به نام پانچ سوراخ هایی با قطر 0.5 میلی متر ایجاد می شود. سپس گرافت ها با فاصله مناسب درون پوست کاشته می شوند. این عمل به صورت یک روزه قابل انجام است و تراکم آن حداکث 4000 گرافت است.

مزایا:

 • بدون نیاز به تراشیدن مو
 • ارزان ترین روش
 • تراکم بالا
 • کیفیت بالای گرافت

معایب:

 • همراه با خون ریزی
 • عوارض جانبی زیاد
 • نیاز به بخیه

کاشت مو به روش SUPER FUE

روش FIT

روش FIT به روش کاشت مو بدون جراحی معروف است. در این روش بدون ایجاد برش و بخیه و پوست سر، عمل کاشت انجام می شود. مراحل انجام کاشت در روش  FIT مشابه روش FUT است و شامل سه مرحله برداشت فولیکول، آماده سازی گرافت و کاشت می باشد. با این تفاوت که در روش FIT، مرحله استخراج گرافت ها کمی متفاوت انجام می شود.

در روش FIT به جای برش پوست سر، تنها فولیکول ها را از بانک مو استخراج می کنیم. بعد از برداشت فولیکول مورد نظر، گرافت ها آماده می شوند. این گرافت ها درون سوراخ های ریزی که توسط پانچ ایجاد شده اند، کاشته می شوند.

تفاوت روش FUT با روش FIT در کیفیت گرافت های استخراج شده است. در روش FIT، برداشت فولیکول با سرعت پایین تری انجام می شود. فولیکول مدت زمان بیشتری در خارج بدن قرار دارد و امکان دارد آسیب ببیند. بعلاوه، استخراج فولیکول در روش FIT در زیر میکروسکوپ انجام نمی شود و احتمال خطا در برداشت فولیکول ها بیشتر است. معمولا این روش بین 1 تا 2 روز طول می کشد و تراکم بیشتر از 1500 تا 2500 دارد.

مزایا:

 • بدون جراحی
 • عوارض جانبی پایین
 • ریکاوری سریع

معایب:

 • کیفیت پایین گرافت در مقایسه با روش FUT
 • سرعت کم
 • تراکم پایین

روش SUT (super fue)

روش SUT یا کاشت مو به روش super fue یکی دیگر از روش های کاشت مو است که مراحل کاشت را به صورت اتوماتیک و با کمک تکنولوژی انجام می دهد. این دستگاه تمام اتوماتیک و خودکار با افزایش سرعت برداشت فولیکول ها به گروه درمانگر کمک می کند.

در کاشت مو به روش super fue از یک پانچ ماشینی استفاده می شود که مانند یک مته پوست را سوراخ می کند. این دستگاه سرعت و دقت بیشتری دارد و فولیکول مو را به وسیله ساکشن یا مکش به داخل دستگاه منتقل می کند. این روش کیفیت گرافت ها را نسبت به روش FIT بالاتر می برد و با سرعت بیشتری آن ها را استخراج می کند. مدت درمان در این روش یک روزه است و تراکم بالاتر از 3000 گرافت دارد.

مزایا:

 • کیفیت بالای گرافت در مقایسه با روش FIT
 • سرعت بالاتر از روش FIT
 • کم خطر و کم عارضه
 • بدون نیاز به جراحی
 • تراکم بالا

معایب:

 • کیفیت پایین گرافت ها در مقایسه با روش FUT
 • نیاز به تراشیدن سر در هنگام کاشت

Super Fue 4

روش Micro FIT

روش Micro FIT به جهت حل خطاهای روش های قبلی ابداع شد. در این روش از آخرین تکنیک های کاشت مو و دستگاه های پیشرفته ای چون نئوگرافت 2 استفاده می شود.

در روش Micro FIT، برای استخراج فولیکول ها از ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می شود. این دستگاه مانند پانچ چرخشی عمل می کند، با این تفاوت که قطر پانچ در آن قابل تغییر است. در روش Micro FIT سوراخ هایی با قطر 0.6 تا 0.9 میلی متر ایجاد می کنیم. با استفاده از این قابلیت می توانیم واحدهای فولیکولی کوچکتری را برداریم و دقت کار بالاتر می رود.

در این روش نیز فولیکول ها با قدرت مکش و ساکشن به دستگاه هدایت می شوند. این امکان باعث می شود تا گرافت ها آسیب کمتزی ببینند. درمان در این روش یک یا دو روز طول می کشد و تراکم آن حدود 2500 گرافت است.

مزایا:

 • بالاترین کیفیت گرافت در میان روش های بدون جراحی
 • بدون نیاز به تراشیدن مو
 • تراکم بالا

معایب:

 • کیفیت کمتر گرافت ها در مقایسه با روش FUT

روش ترکیبی

در روش ترکیبی از دو روش FUT و FIT به صورت همزمان استفاده می شود. ابتدا با روش FUT کاشت اولیه مو انجام می شود و سپس برای بهبود تراکم و افزایش زیبایی از روش FIT استفاده می شود.

مزایا:

 • بالاترین تراکم ممکن را در یک جلسه ایجاد می کند.
 • این نوع کاشت مو از روش FIT ارزان تر است.

معایب:

 • در زمان استفاده از روش FUT، زخم و خونریزی در محل برش ایجاد می شود.
 • هزینه این نوع کاشت مو از روش FUT بیشتر است.

روش BHT

BHT در واقع مخفف body hair transparent است و به معنای انتقال موهای بدن است. در این روش از موهای بدن برای کشت فولیکول و گرافت استفاده می شود. برای برداشتن موهای بدن در این روش می توان از متد SUT، FIT و یا Micro FIT استفاده کرد.

نکات مهم در مورد روش BHT:

 • در این روش برای استخراج گرافت ها از موهای بدن مانند ریش، سینه و یا پشت استفاده می شود.
 • موهای بدن از موهای سر ضعیف تر هستند و احتمال زنده ماندن آن ها کمتر است.
 • این یک روش اصلی کاشت مو نیست و از آن برای بهبود تراکم مو استفاده می شود.

روش HRT

در روش کاشت مو HRT به جای استفاده از تار مو طبیغی از فیبرهای مصنوعی استفاده می شود که مشابه موی طبیعی شما از نظر جنس و رنگ می باشد. این فیبرها مانند موی طبیعی رشد نمی کنند و اندازه ثابتی دارند.

کاشت مو به روش super fue، پیشرفته ترین روش کاشت مو

حال ممکن است سوال پیش بیاید که در میان روش های مختلف کاشت مو، کدام بهترین گزینه است؟ پیشنهاد ما به شما روش super fue است. کاشت مو به روش super fue یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روش های ترمیم مو در دهه اخیر شناخته شده است. این روش، مدل ارتقا یافته و پیشرفته تر روش FIT است که به جهت رفع برخی از معایب روش های قبلی ابداع شده است.

در این روش از دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته برای استخراج فولیکول های مو استفاده می شود. این روش در مقایسه با روش های قبلی سرعت و دقت بالاتری در برداشت فولیکول و کشت مو دارد. این دستگاه تعداد فولیکول بیشتر را با حداقل میزان آسیب از سطح پوست برداشت می کند. روش super fue بسیار کم خطر و بدون عارضه است و هیچ اثری از بخیه در این روش مشاهده نمی شود. کاشت مو به روش super fue نیازی به ایجاد برش های عمیق ندارد و بدون بیهوشی و در یک جلسه قابل انجام است.

مراحل کاشت مو به روش super fue

کاشت مو به روش super fue  و یا SUT شامل مراحل زیر است.

مرحله اول:

در ابتداباید یک سری اسکن هایی از سر بیمار گرفته شود تا شرایط پوست و مو شخص برای استفاده از دستگاه super fue سنجیده شود. این آنالیز اطلاعاتی چون تعداد گرافت ها، تعداد فولیکول های مناسب برای استخراج، میزان چربی، میزان رطوبت، انعطاف پوست سر، درصد موهای سفید و سیاه، عمق ریشه مو و میزان خون رسانی در زیر پوست را در اختیار تیم پزشکی قرار می دهد.

سپس توسط دستگاهی به صورت کامپیوتری خط رویش مو طراحی می شود. این طراحی با توجه به تعداد فولیکول ها و وسعت ناحیه ترسیم می شود تا بیشترین میزان تراکم ایجاد شود.

بعد از آن، چند سی سی خون از بیمار گرفته می شود و داخل دستگاه super fue جهت جداسازی سلول های بنیادی قرار داده می شود. این سلول های بنیادی خون باعث زنده ماندن فولیکول های استخراج شده می شوند. حال با توجه به آنالیز های انجام شده، فولیکول ها توسط دستگاه هوشمند استخراج می شوند. این دستگاه فولیکول های ضخیم تر و چند ریشه ای را شناسایی و استخراج می کنند. در این مرحله با استفاده از دستگاه پانچ تمام اتوماتیک، گرافت ها داخل پوست سر کاشته می شوند. با توجه به اینکه تمامی این مراحل به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود، طبیعی ترین و بهترین زاویه در کاشت مو ایجاد می شود.

چرا کاشت مو به روش super fue  بهترین گزینه است؟

کاشت مو به روش تمام اتوماتیک super fue، یکی از بهترین روش های کاشت مو در دنیای مدرن امروز به شمار می رود. این روش مضایای زیادی دارد که موجب برتری آن نسبت به روش های دیگر شده است.

 • در این روش اسکن های دقیقی برای برداشت فولیکول های چند ریشه ای انجام می شود. در نتیجه تراکم مو کاشته شده تقریبا به میزان 3 تا 4 برابر بیشتر از روش های سنتی است.
 • در روش super fue با سنجش میزان عمق ریشه، فولیکول به طور کامل استخراج می شود. بنابراین تعداد فولیکول های سالم استخراج یافته بیشتر از روش های دیگر است. در روش های سنتی، گاهی گرافت بدون ریشه برداشته می شود و باعث می شود تا عمل ترمیم با موفقیت انجام نشود.
 • در این روش بیشترین تراکم ایجاد می شود و تقریبا 95 درصد گرافت ها پس از مدت کوتاهی شروع به رشد می کنند.

مطالب مشابه را ببینید!

کاشت مو پی آر پی؛ نحوه انجام، مزایا و معایب و شرایط انجام کاشت مو به این روش کاشت مو در زنان | مراحل کاشت مو برای خانم ها و عوارضی که دارد روش کاشت مو Super Fue Plus + مراحل انجام، عوارض و مزایای آن بانک مو یا گرافت مو چیست؟ (بررسی کاربرد و استفاده آن در کاشت مو) تغذیه بعد از کاشت مو و مواد غذایی که پس از کاشت مو می توان مصرف کرد آیا کاشت مو درد دارد؟ درمان درد و مراقبت های پس از کاشت مو “کاشت مو سوپر ترکیبی” و مزایا و معایبی که دارد + مراقبت ها و نکات مهم کاشت مو با روش BHT + مراحل انجام آن و مزایای و معایبی که دارد رابطه جنسی پس از کاشت مو باعث ریزش موها می شود؟ روش کاشت مو SUT | اطلاعات ضروری در مورد روش اس یو تی با مزایا و معایب آن