آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

عصبانی بودن یک خصوصیت اخلاقی انسانی است که تقریبا در همه افراد در هر سنی دیده می شود. زمانی که فرد عصبانی می شود روی حرکات و واکنش های خود کنترل کافی ندارد؛  از این رو آرام کردن او، کاری دشوار است.

معمولا مهارت کنترل خشم در بزرگسالان از کودکان بیشتر است؛ زیرا افراد بزرگسال می دانند که چه عوامل درونی یا محیطی، سبب عصبانیت آن ها شده است و اینکه چگونه می توانند آن را فروكش یا کنترل کنند؛ در حالی که کودکان چنین تحلیلی ندارند و ممکن است در مقابله با شرایط محیطی مختلفی که با آن مواجه می شوند، واکنش های غیر قابل کنترلی را از خود بروز دهند.

با به کارگیری یک سری روش و تکنیک های طلایی و موثری می توانید سبب آرام شدن افراد عصبی و کاهش تنش ها و مشکلات آن ها شوید. اگر شما نیز در اطراف خود با افرادی در تماس هستید که با کوچک ترین اتفاقی از کوره در رفته و عصبانی می شوند، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با روش هایی که کمک می کنند تا بتوانید راحت تر با افراد عصبی ارتباط برقرار کنید و خشم آن ها را فروکش کنید، بیشتر آشنا کنیم.

آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

انواع خشم

خشم و عصبانیت یکی از قدرتمندترین احساسات فرد است که وجود آن کاملا طببعی است و معمولا از ترس نشات می گیرد. خشم انواع مختلفی چون خشم رفتاری، خشم کلامی و خشم تحریک آمیز دارد. شناسایی نوع هر کدام از این خشم ها بسیار اهمیت دارد؛ زیرا می توان با تشخیص آن ها، راحت تر خشم افراد عصبی را فروکش کرد. در ادامه انواع خشم را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

خشم رفتاری

خشم رفتاری معمولا غیر قابل پیش بینی، مستقیم و فیزیکی است. در این خشم فرد بیش از حد خشمگین و غیرقابل کنترل می شود. اگر با چنین افرادی روبرو شدید، اجازه دهید تا عصبانیت آن ها فروکش کند و روی نقطه ضعف های حساس آن ها دست نگذارید یا به عبارت دیگر بهتر است با آتش بازی نکنید.

در عوض به دنبال راهی برای آرام کردن آن ها باشید. توجه کنید که این افراد در یک وضعیت حساس و بسیار آسیب پذیر هستند و یک کلمه اشتباه از طرف شما می تواند سبب برخورد دفاعی آن ها شود. با افراد عصبانی به هیچ عنوان در مورد اینکه چه کسی مقصر است یا چه کسی باید سرزنش شود، صحبت نکنید و به جای آن به دنبال یک راه حل مناسب بگردید. سعی نکنید که با افراد عصبانی منطقی صحبت کنید؛ زیرا در این مواقع منطقی صحبت کردن به هیچ عنوان موثر نخواهد بود.

خشم کلامی

خشم کلامی یک نوع سوء استفاده روحی و عاطفی است که به شدت به فرد عصبانی صدمه می زند. در این خشم معمولا فرد از طریق فریاد، تهدید، توهین، انتقاد یا ترس و خشم خود را بیان می کند. معمولا افرادی که به خشم کلامی مبتلا هستند، از عصبانیت خود به قصد صدمه رساندن به افراد دیگر استفاده می کنند؛ به طوری که بعد از آرام شدن احساس شرم و پشیمانی دارند.

در این مواقع بهتر است که به دل نگیرید؛ زیرا افراد عصبی از ته دلشان حرف نمی زنند و به این توجه کنید که هر آنچه که افراد عصبانی در خشم کلامی به زبان می آورند، ریشه در عواطف، واقعیت ها و ترس های آن ها دارد. البته به یاد داشته باشید زمانی که فرد آرام شد، از تمام حرف هایی که به شما زده، پشیمان خواهد شد. بنابراین اگر حرف های فرد را به دل بگیرید، نمی توانید هیچ کمکی به او کنید. 

مطلب مشابه: راه های کنار آمدن با خیانت (عصبانیت، آرام شدن، بخشش و فراموشی)

خشم تحریک آمیز

روشی سالم و سازنده برای مدیریت خشم، خشم تحریک آمیز است. در این خشم افراد از احساس عصبانیت خود استفاده کرده و به دنبال راهی برای ایجاد تغییرات مثبت می گردند. در خشم تحریک آمیز، وقتی فرد در شرایط سخت قرار دارد، مشکلات خود را به صورت منطقی و با لحنی آرام با دیگران بازگو می کند، سپس با همفکری یکدیگر به دنبال راه حلی برای حل آن مشکل می گردند.

در واقع در خشم تحریک آمیز فرد خشم خود را کنترل کرده و از رویارویی با مسائل اجتناب نمی کند و در نهایت با متوسل شدن به توهین لفظی، پیام خود را به طرف مقابل می رساند و قصد او فقط ایجاد تغییر مثبت است. افراد مبتلا به خشم تحریک آمیز، قصد آسیب رساندن به فرد را ندارند و می خواهند که مشکلات را به صورت منطقی حل کنند؛ با این حال، این روند به معنی این نیست از کلمات و جملات شیرین استفاده می کنند.

در این مواقع بهتر است صادقانه به حرف های آن ها گوش داده و با آن ها همدردی کنید. به عنوان مثال اگر فردی به شما گفت که از نحوه کار کردن شما در شرکت راضی نیست، باید نشان دهید که حرف او را متوجه شده اید و برای بهتر شدن کار خود تلاش خواهید کرد.

آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

تکنیک های طلایی آرام کردن افراد عصبانی

اگر عصبانیت کنترل نشود، عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. در زندگی روزمره افراد، عصبانی شدن امری طبیعی است، ولی اگر نتوان آن را کنترل کرد، در نهایت برای فرد پشیمانی به بار خواهد آورد. طبق تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده است که پرخاشگری و عصبانیت ریشه در کودکی و نوع تربیت افراد دارد.

 دلایلی که سبب عصبانیت می شوند، متعدد هستند و می توانند به دلیل خصلت های اخلاقی مختلفی چون رقابت، خودشیفتگی و بی صبری و… باشند. وقتی این دلایل شناسایی و برطرف شوند، فرد می تواند کنترل بیشتری روی خشم خود داشته باشد. با چند اقدام و تکنیک مهم و ساده می توان به راحتی عصبانیت را در افراد کنترل کرد، در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. 

پذیرش عدم تغییر افراد

برخی افراد تصور می کنند که می توانند به راحتی اطرافیان خود را تغییر دهند؛ در صورتی که چنین نیست. حقیقت این است که بعضی از مردم علاقه ای به تغییر دادن خود ندارند و دوست ندارند که از دیگران نیز کمک بگیرند. در واقع فرد برای اینکه بتواند عصبانیت خود را کنترل کند، نباید به دنبال تغییر دیگران باشد.

افراد عصبی را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ دسته اول، افرادی هستند که علاقه دارند افراد دیگر به آن ها کمک کنند و دسته دوم افرادی هستند که همچنین خواسته ای ندارند. برای آرام کردن افراد عصبانی باید بدانید که کدام یک از این افراد در مقابل شما قرار دارند و در نهایت با آرامش بیشتری سعی به آرام کردن فرد عصبانی نمایید.

جویا شدن دلایل

با ارتباط و تاثیرگذاری بیشتر از فرد بپرسید که دلیل ناراحتی و عصبانیت او چیست. معمولا بهانه ها و دلایلی که سبب پرخاشگری در افراد می شوند، متفاوت هستند؛ به همین دلیل به فرد عصبانی فرصت فکر کردن دهید و علل عصبانیت او را نیز جویا شوید. درد دل کردن و صحبت با فرد عصبانی سبب می شود تا فرد بتواند هر آنچه که در دل و ذهن دارد، بیرون ریخته و خود را سبک کند.

برای برقراری ارتباط، بهتر است که بیشتر از جملات و کلماتی استفاده شود که فرد با آن ها احساس راحتی کند و بتواند بهتر در مورد عواطف و احساساتش صحبت کند. علاوه بر این؛ یک زن همیشه باید از دلایل عصبانیت همسر خود و راه های مقابله با آن ها آگاه باشد تا بتواند در زندگی زناشویی به همسرش کمک کند. 

آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

تایید کردن

گاهی افراد عصبانی از سمت دیگران نیاز به تایید شدن دارند. در واقع افراد عصبانی دوست دارند که افراد دیگر آن ها را درک کنند و بدانند که احساسات آن ها امری طبیعی است و در همه افراد وجود دارد. هر از گاهی ممکن است همه افراد عصبانی شوند. گاهی خشم، احساسات دیگری مانند ترس، خجالت، غم و آسیب را در خود پنهان می سازد. عصبانیت فرد به هر دلیلی که باشد، بهتر است به او گوش دهید و احساساتش را تایید کنید.

همچنین نباید فرد را قضاوت کنید؛ زیرا هر گونه قضاوتی در کلمات یا زبان بدن ممکن است نشان دهنده عدم حمایت، تلقی شود. به طور مثال در هنگام مواجه شدن با یک فرد عصبی برای آرام کردن او می توانید از او بپرسید که انگار از شرایط پیش آمده عصبانی هستی، این عصبانیت کاملا طببعی است، به نظرت می توانیم در مورد آن بیشتر با هم صحبت کنیم تا بتوانی احساس بهتری داشته باشی؟ 

دعوا نکنید

وقتی یک فرد به شدت عصبی و در نقطه جوش قرار دارد، عصبانی شدن یا دعوا کردن، اوضاع را بدتر می کند؛ به همین دلیل باید روی آرام ماندن و عصبانی نشدن خود، تمرکز کنید؛ زیرا در غیر این صورت وضعیت به مشاجره تبدیل خواهد شد. این امر به معنای این نیست که کاملا بی احساس و بی تفاوت باشید، بلکه باید احساسات خود را کنترل کنید تا بیش از حد عصبانی نشوید.

یک راهکار ساده این است که مسائل را شخصی نکنید و نفس عمیق بکشید. طبیعی است که بخواهید به فرد عصبانی برای دفاع از خود، پاسخ محکم دهید؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که تا زمانی که فردی عصبی آرام نشده است، نمی توان با او هیچ گونه بحث استدلالی داشت. 

در زمان حال باشید

معمولا افرادی که عصبانی هستند، سعی می کنند مکالمات یا موقعیت هایی از گذشته را که سبب عصبانی شدن شما می شوند، بازگو کنند. بهتر است در این مواقع، ایشان را روی موقعیت فعلی و پیدا کردن یک روش مناسب برای حل مشکلات، متمرکز کنید. هرگز اجازه ندهید که فرد عصبانی بتواند شما در مورد رویدادهایی که در گذشته افتاده است، ناراحت یا عصبانی کند.

اگر فرد عصبانی شروع به صحبت کردن در مورد وقایعی که در گذشته انفاق افتاده است، کرد، بهتر است به او بگویید در مورد این موضوع بعدا صحبت می کنیم، در حال حاظر می توانیم روی موضوعی که شما را ناراحت کرده است، تمرکز کنیم تا راه حلی مناسب برای آن پیدا کنیم.

مطلب مشابه: کنترل خشم؛ چگونه پرخاشگری و عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

آرام باشید

وقتی فردی بسیار عصبانی است و مدام فریاد می کشد، بهتر  است که شما ساکت باشید و چیزی نگویید و اجازه دهید تا فرد عصبانیتش را تخلیه کند. اگر می خواهید با او صحبت کنید، بهتر است لحن و صدایتان را آرام کنید و اگر ترجیح تان بر این است که سکوت کنید، زبان بدنی باز و چهره خنثی داشته باشید. اگر به رفتارها و عصبانیت طرف مقابلتان واکنش نشان ندهید، می توانید روی او کنترل بیشتری داشته باشید.

البته توجه داشته باشید که بین فردی که عصبانیت خود را خالی می کند با فرد دیگری که با حرف هایش شما را آزار کلامی می دهد، تفاوت های زیادی وجود دارد. اگر فرد در هنگام عصبانیت شما را سرزنش می کند یا به نام های گوناگون صدا می زند، می توانید به او بگویید که من درک می کنم که شما عصبانی هستی و من برای آرام کردن شما اینجا هستم تا به شما کمک کنم ولی لطفا به من توهین نکنید و عصبانیت خود را سر من خالی نکنید. 

عذرخواهی کردن

اگر علت عصبانیت فرد، رفتار ها و حرکات شما است، می توانید با معذرت خواستن از او دلجویی کنید. معذرت خواهی نشانه ضعف نیست بلکه نشان دهنده این است که به احساسات طرف مقابل خود اهمیت می دهید. با یک عذرخواهی ساده می توانید این اطمینان را برای طرف مقابلتان به وجود آورید که در صورت بروز هر گونه خطا یا مشکلی، به رفتار خود واقف هستید و مهارت معذرت خواهی را نیز بلد هستید.

از سوی دیگر با عذرخواهی، فرد می آموزد که او نیز باید از خودگذشتگی داشته باشد تا بتواند در صورت انجام کار نادرست و اشتباه، از طرف مقابل خود معذرت خواهی کند. با این حال اگر مرتکب اشتباهی نشده اید، به هیچ وجه فقط برای آرام کردن فرد عصبانی، از او معذرت خواهی نکنید. به طور مثال یک معذرت خواهی موثر به این صورت است؛ متاسفم پولی را که پس انداز کرده بودید، خرج مسافرت و خوش گذرانی خود کردم. نمی دانم چرا این کار را انجام دادم و دلیل عصبانیت شما را نیز درک می کنم، بیاید با کمک همدیگر برای برطرف کردن آن، راه حلی پیدا کنیم. 

تغییر محیط

تغییر دادن محیط، یکی دیگر از تکنیک های آرام کردن افراد در هنگام عصبانیت است. سعی کنید یک فضای دنج و آرام را فراهم کنید تا فرد از شرایط متشنج دور شود و بتواند کمی فکر کند. در این شرایط ممکن است فرد ضرورتی به گفتگو نبیند و بخواهد که تنها باشد. پیاده روی و تفریح در فضای آزاد نیز می توانند برای آرام کردن فرد عصبی موثر باشند. اگر فرد عصبانی که در اطراف شما وجود دارد، کودکتان است، برای آرام کردن و کنترل خشم او باید از تکنیک های کاربردی کنترل خشم در کودکان، استفاده کنید. 

آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

همدلی کردن

همدلی به معنای ابراز احساس نارحتی از وضعیت اسفبار فرد و همچنین توانایی برقراری ارتباط با احساسات او است. برای همدلی با افراد عصبانی باید نشان دهید که متوجه حرف های او شده اید. بهترین روش برای همدلی کردن با یک فرد عصبانی این است که منبع و دلیل عصبانیت را پیدا کنید. مثلا به او بگویید که شما عصبانی هستید؛ زیرا فکر می کنید که باید تمام مسئولیت ها و وظایف خانه را تنهایی به عهده بگیرید.

حواستان باشد ممکن است به کار بردن جمله من کاملا احساس شما را درک می کنم، امکان دارد که طرف مقابل را بیشتر عصبی سازد؛ زیرا فرد عصبانی، باور دارد که هیچ کس واقعا نمی تواند احساس او را درک کند. 

استفاده از طنز

می توانید زمانی که فرد در اوج عصبانیت است، شرایط را طنزآمیز کنید. البته قبل از انجام این کار باید موقعیت را بسنجید و از روحیات طرف مقابل خود به خوبی آگاه باشید تا رویکرد شما موثر واقع شود. شوخ طبعی به صورت موثر می تواند با خشم مبارزه کند؛ زیرا باعث تغییر فرآیندهای شیمیایی بدن خواهد شد. اشاره به یک موضوع خنده دار و شوخی کردن در زمان عصبانیت، می تواند حواس هر دو فرد را به صورت بالقوه از موضوع خارج کند.

خوب گوش دادن

وقتی مردم احساسات و عواطف مختلف را تجربه می کنند، نیاز به درک شدن از سمت دیگران دارند؛ به همین دلیل وقتی یک فرد ناراحت و عصبانی است، بهترین راهکار گوش دادن به صحبت های او است. در هنگام گوش دادن، به چشم های طرف مقابل نگاه کنید و در صورت لزوم به نشانه تایید سر خود را تکان دهید. عمل شنیدن و مکالمه می تواند به آرام کردن افراد عصبانی، کمک بسیار زیادی کند.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که گاهی اوقات فرد عصبانی دوست ندارد که از او سوال پرسیده شود و باور ندارد که کسی بتواند او را درک نماید. بهترین راه حل این است که تمام تلاش خود را برای آرام کردن فرد انجام دهید و اگر فرد تمایلی به شنیدن حرفای شما نداشت، سکوت کنید.

آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

به فرد عصبانی کمی فضا دهید

برخی افراد در زمان عصبانیت دوست دارند با دیگران صحبت کنند در حالی که ترجیح برخی دیگر این است که به تنهایی احساسات خود را مرور نمایند. اگر حرف زدن باعث عصبانیت بیشتر فرد می شود، بهتر است که به فرد زمان و فضا دهید. بیشتر افراد عصبانی معمولا بعد از گذشت بیست دقیقه آرام می شوند اما گاهی ممکن است برخی افراد به زمان بیشتری برای آرام شدن نیاز داشته باشند.

اگر احساس کردید که فردی بعد از عصبانیت نیاز به صحبت کردن دارد به او بگویید که همین جا منتظر شما هستم و اگر فکر کردید که فرد به تنهایی و زمان نیاز دارد بهتر است به او بگویید که می فهمم که الان عصبانی هستید اما فعلا نمی توانم به شما کمک کنم تا حال بهتری داشته باشید؛ بهتر است چند دقیقه با خودتان تنها باشید. 

جملاتی که سبب آرام شدن فرد عصبانی می شوند

گاهی ممکن است فرد به حدی عصبانی باشد که نشود با یک مکالمه معقول و سالم با او به نتیجه مطلوب رسید؛ به همین دلیل بهتر است که در آن مقطع زمانی بحث را رها کرده و از جملاتی مانند بابت کاری که کردم، معذرت می خواهم یا لطفا در مورد این موضوع بعدا صحبت کنیم؛ صحنه را ترک کنید. هنگام روبرو شدن با فرد عصبانی حفظ امنیت شما از نظر فیزیکی و روحی اهمیت زیادی دارد و عدم توجه به آن سبب می شود تا از نظر روحی و فیزیکی لطمه ببینید؛ به همین دلیل هنر رها کردن لحظه ای را یاد بگیرید؛ زیرا اصرار بیش از حد روی هر موضوعی، می تواند نتیجه برعکس داشته باشد. در ادامه به توضیح برخی از روش هایی که سبب آرام شدن فرد عصبانی می شوند، می پردازیم: 

  • آرامش خود را حفظ کنید.
  • وقتی فردی عصبانی است، پرخاشگری نکنید و سر او داد نزنید.
  • چهره تهدیدگرا و حق به جانب نداشته باشید.
  • از گفتن جملاتی مانند تو همیشه همینی یا جمله تو هر وقت که عصبانی میشی سر من داد میزنی! اجتناب کنید و به جای آن جملاتی مانند میشه یه مقدار آرام تر برخورد کنی یا میشه سرم داد نزنی؟ به کار ببرید.
آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی

سخن پایانی

بیشتر افراد تصور می کنند که عصبانیت و قهر کردن فقط مختص بچه های کوچک است؛ زیرا نمی توانند آن طور که باید احساسات خود را بیان یا کنترل کنند. آدم بزرگ ها نیز گاهی عصبانی و بدخلق می شوند. خوشبختانه کنترل خشم و عصبانیت در افراد بزرگسال به مراتب راحت تر از بچه ها است.

برای کنترل خشم در افراد روش های مختلفی وجود دارند که به صورت کامل به توضیح آن ها پرداختیم. گاهی اوقات روش ها و تکنیک های مدیتیشن نیز سبب بالا بردن روحیه افراد و آرام شدن آن ها در هنگام عصبانیت می شود. در هنگام عصبانیت می توانید چند نفس عمیق بکشید و استرس ها و فشارهای روانی را تا حد زیادی کاهش دهید. حفظ کردن آرامش، پیدا کردن بهترین راه حل، تایید احساسات فرد و سکوت در هنگام عصبانیت، از دیگر روش هایی هستند که می توان در هنگام عصبانیت اطرافیان، از آن ها استفاده کرد.

مطالب مشابه را ببینید!

چرا نوجونان افسرده می شوند؟ چگونه از افسردگی نوجوانی جلوگیری کنیم؟ همه چیز درباره وسواس فکری عملی ( علائم و دلایل ایجاد این مشکل ) نشانه های حمله اضطرابی؛ انواع آن، علائم و درمان حملات اضطرابی ناگهانی کنترل میل جنسی؛ روش های برای کاهش میل جنسی و کنترل صحیح آن تاثیر استرس بر گوارش و تمام قسمت های آن؛ مدیریت استرس و درمان آن افسردگی در بارداری | نکاتی که دانستن آن برای زنان واجب است! اضطراب چیست و چطور درمان می شود؟ علائم و روش های تشخیص اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD) ؛ نحوه تشخصی، درمان و انواع این اختلال روشهای رفع خستگی ذهن؛ دلایل خستگی ذهنی و رابطه استرس با آن رفتار با کودک غمگین؛ علائم نشانه های غمگینی کودک و روش های درمان