طرز تهیه کباب برگ تابه‌ ای غذایی خوشمزه و ساده خانگی

کباب برگ تابه ای غذای ساده بسیار خوشمزه ای است که می توانید در منزل آن را تهیه کنید. برای درست کردن این کباب خوشمزه نیازی به آتش و زغال ندارید و می توانید خیلی راحت در محیط های آپارتمانی هم از طعم کباب برگ خوشمزه لذت ببرید.

طرز تهیه کباب برگ تابه‌ ای

کباب کردن غذاها یکی از روش های سنتی و قدیمی طبخ گوشت می باشد که اگر به صورت استاندارد انجام شود، می تواند روشی مناسب برای پخت گوشت باشد. روش استاندارد پختن گوشت این می باشد که گوشت را به صورت یکسان در معرض حرارت 65 تا 75 درجه سانتی گراد قرار داد. ولی در روش کباب کردن گوشت روی زغال معمولا این اتفاق نمی افتد و احتمال باقی ماندن میکروارگانیسم های بیماری زا در گوشت وجود دارد. دود زغال ایجاد شده در موقع پخت، دارای مواد سرطان زا است که برای سلامت انسان مضر می باشد.

درست کردن کباب تابه ای روشی برای رفع این مشکل می باشد. برای تهیه کردن کباب برگ تابه ای از همان روش کباب برگ زغالی استفاده می شود، با این تفاوت که پخت کباب در تابه که بهتر است تابه از نوع رژیمی باشد، صورت می گیرد.

مواد لازم
گوشت راسته گوسفندی1 کیلوگرم
پیاز متوسط3 عدد
آب پیاز1 پیمانه
فلفل دلمه ای1 عدد
زعفران1 قاشق چایخوری
کره1-2 قاشق غذاخوری
آبلیمو1-2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

 

کباب برگ تابه‌ ای

طرز تهیه

 • در ابتدا پیاز و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی درشت خرد کنید و گوشت راسته را در پیاز و فلفل دلمه ای خرد شده بخوابانید، به طوری که اطراف آن خوب با پایز و فلفل دلمه ای پوشانده شود.
 • روی ظرف حاوی مخلوط گوشت و پیاز سلفون بکشید و آن را در فریزر قرار دهید تا گوشت یخ بزند. سپس درون یخچال بگذارید تا از حالت انجماد خارج گردد.
 • گوشت راسته را روی تخته گوشت بگذارید و از وسط برش بزنید. برش نباید به اندازه ای عمیق باشد که دو نیمه گوشت از هم جدا شوند.
 • روی تخته گوشت را با آب خیس کنید و گوشت را روی آن قرار دهید. با پشت چاقو به گوشت ضربه بزنید تا روی کل سطح آن شیارهایی ایجد شود.
 • ازیک انتهاب گوشت، دو برش به پهنای 4 انگشت و 2 برش به پهنای 3 انگشت ایجاد نمایید. دو برش 4 انگشتی را در امتداد هم قرار دهید و سپس دو برش 3 انگشتی را در امتداد آن قرار دهید.
 • برای به سیخ کشیدن تکه های گوشت، در ابتدا سیخ چوبی را با آب خیس نمایید. اول تکه های 4 انگشتی و سپس تکه ای 3 انگشتی را به ترتیب وارد سیخ کنید.
 • سیخ ها را کف تابه رژیم بچینید و درب تابه را ببندید. حرارت را خیلی ملایم کنید و بگذارید تا گوشت آب بیاندازد و در آبی که دارد پخته شود. بعد از نیم ساعت کباب ها را بگردانید تا طرف دیگر هم پخته شود.
 • وقتی که گوشت خوب پخته شد و نرم شد، کره، محبوب زعفران، نمک و آبلیمو را مخلوط کنیدو در آخر روی کباب بدهید. ده دقیقه دیگر صبر کنید تا سس کباب بخ خورد آن برودريال سپس حرارت را خاموش کنید.
 • کباب برگه تابه ای خوشمزه را می توانید با برنج زعفرانی، گوجه فرنگی کبابی و هویج بپزید و سرو نمایید.

کباب برگ تابه‌ ای

دو نکته مهم برای خوشمزه شدن کباب تابه ای

 • برای پخت کباب برگ تابه ای بهتر است از تابه رژیم استفاده کنید که درب آن خوب سفت شده و در آن بخار ایجاد می شود.
 • حرارت را ملایم کنید تا گوشت آب را بیندازد و در آب خودش پخته شود، در غیر این صورت گوشت می سوزد.

امیدواریم این کباب خوشمزه (کباب تابه ای) مورد پسند شما قرار گرفته باشد، با جستجوی “کباب” می توانید دیگر مطالب مرتبط را بخوانید.

این مطالب را هم ببینید