بیوگرافی نوش آفرین | عکس های نوش آفرین | ماجرای ازدواج با سعید راد و فیلم های وی

بیوگرافی نوش آفرین

فاطمه عبدی گَلَنگَشی با نام هنری نوش‌آفرین «زادهٔ فروردین 1335» خواننده و بازیگر ایرانی مقیم کشور آمریکا اسـت. سعید راد «بازیگر» همسر سابق وی بوده‌اسـت. نوش‌آفرین با نام اصلی فاطمه عبدی سال 1335 در استان گیلان ودر روستای گَلَنگَش، دهستان خورگام، واقع دربخش عمارلوی شهر رودبار زاده شد.

نوش آفرین

در دوره کودکی پدر و مادرش از یک دیگر جدا شدند. او فرزند نخست خانواده اسـت و چهار خواهر و دو برادر دارد کـه حاصل ازدواج دوباره پدرش هستند. خانواده‌اش از اوایل دوران کودکی او بـه تهران مهاجرت کردند ودر خیابان قصرالدشت ساکن شدند. او در مدرسه ترانه می خواند و مورد تشویق دیگران قرار می گرفت.

 

زندگینامه نوش آفرین خواننده قدیمی

درسال 1351 ودر سن شانزده سالگی، هنگامیکه در دبیرستان کیوان واقع در خیابان مرتضوی تهران مشغول بـه تحصیل بودو هم زمان دریک شرکت مشغول بکار بود، در پی خواندن یک آگهی از جانب استودیو پیام مبنی بر نیاز بـه یک چهره جدید جوان جهت ایفای نقش دریک فیلم سینمایی بـه دفتر این استودیو رفت.

نوش آفرین

نام آن فیلم شورش بودو قرار بود رضا میرلوحی آنرا کارگردانی کند. در میان تعداد زیاد دختران جوان متقاضی بدلیل شباهت ظاهری نوش‌آفرین با آفرین «آفرین عبیسی» کـه پیش از این هنرپیشه سینما بودو در آن زمان بدلیل ازدواج از هنرپیشگی دست کشیده بود، مورد توجه فیلمبردار فیلم ایرج صادق‌پور کـه اتفاقاً همسر آفرین بود، قرار گرفت.

نوش آفرین

نوش آفرین در کنار زنده یاد ناصر محمد خانی مرد ماندگار سینمای ایران

 

نوش‌آفرین بدلیل شرایط سخت استودیو از جمله تعهد با سفته صد هزار تومانی از شرکت در فیلم شورش منصرف شد. در همان سن بـه کمک فریدون خشنود خوانندگی را آغاز کرد. پس از مدتی توسط یدالله شیراندامی هنرپیشه مشهور آن زمان کـه از دوستان پدرش بود، برای بازی در فیلم قصه ماهان معرفی شد.

نوش آفرین

شروع فعالیت هنری نوش‌آفرین با توجه بـه معیار هـای آن زمان جامعه ایران بعد ها برایش دردسرساز شد. در زمان شروع فعالیت هنریش، اغلب چهره‌هاي جدید سینمایی در فیلم‌ها نقش‌هایي سکسی ایفا میکردند و او هم از این قاعده مستثنی نبود.

نوش آفرین

نوش‌آفرین با یک مدیر تهیه بـه نام مظاهری قرارداد بازی در پنج فیلم را امضاء کرد کـه در تمامی آن‌ها علاوه بر نقش اول زن بودن، گریزی از لخت شدن وجود نداشت. فیلم اول او قصه ماهان بـه کارگردانی جواد طاهری فیلمی با مایه‌هاي عرفانی در مورد تناسخ بود کـه صحنه‌هاي عشق بازی و عریان آن ایجاد جنجال زیادی کرد.

این فیلم در دسته‌بندی معمول تجاری آن زمان قرار نمی گیرد و موسیقی متن آن بـه هنرمندی مرتضی حنانه از تأثیرگذاری خاصی برخوردار اسـت. دومین فیلمش دشمن نام داشت کـه در رده فیلم‌هاي تجاری خوش‌ساخت قرارگرفت، زیرا خسرو پرویزی کارگردان این فیلم تحصیلکرده بودو با این کـه فیلم‌هایي می‌ساخت کـه تجاری بودند.

نوش آفرین

اما در مقایسه با فیلم‌هاي تجاری آن زمان از ساخت بهتری برخوردار بودند. نوش‌آفرین دراین سالها کنار هنرپیشگانی نظیر سعید راد ایفای نقش کرد کـه بعد ها با او ازدواج کرد. نوش‌آفرین پس از هفده سال زندگی با سعید راد، ایران رابه قصد هندوستان ترک کرد و از سعید راد جدا شد و پس از مدتی راهی ایالات امریکا شد.

نوش آفرین

سعید راد درسال 1354 در 28 سالگی با نوش‌آفرین کـه همکار وی بود ازدواج کرد. نوش‌آفرین یکی از بازیگران و خواننده‌هاي مشهور آن دوران بود. این زوج پس از 17 سال زندگی مشترک از یک دیگر جدا شدند و نوش‌آفرین ایران رابه مقصد هندوستان ترک کرد. وی دلیل جدایی خودرا از سعید راد سخت‌گیری و حسادت زیاد وی می دانست.

 

اینستاگرام نوش آفرین

نوش آفرین

nooshafarin.a@

 

لیست فیلم های نوش آفرین

قصه ماهان «1352»

فرزند شمشیر «1352»

روسیاه «1352»

دشمن «1352»

اتومبیل مشتی ممدلی «1353»

سازش «1353»

پری خوشگله «1353»

الکی خوش «1353»

آب توبه «1353»

فرار از حجله «1354»

قاصدک «1355»

پاداش یک مرد «1355»

سکوت بزرگ «1356»

خاکستری «1356»

 

لیست آلبوم های نوش آفرین

فریاد

خاطره‌ها 1و2و3

دختر شاه پریون «1372»

اکسیژن «1374»

نازنین عاشق «1376»

سبزه بـه ناز می آید «1378»

ندای نیاکان «1379»

هفت دریا «1380»

شب تـو شب مـن «1382»

عطش «شهریور 1385»

کوچه رنگی «1387»

و آلبومی بـه زبان هندی کـه تا امروز منتشر نشده‌اسـت.

 

لیست تک آهنگ های نوش آفرین

رؤیا» «1393»

«با تـو» «1396»

«تقاص» «1394»

«زنگ در «ورژن پیانو»» «1395»

«فقط تـو رو می‌خوام» «1395»

 

فیلم قصه ماهان نوش آفرین

بازیگران: کامی کسروی, یداله شیراندامی, امراله صابری شیروانی, نوش آفرین, حکیمه ایمانقزی,گیتی فروهر, سامی تحصنی, وحیده, محمدعلی کشاورز, جواد طاهری

 

خلاصه‌‌‌‌‌ فیلم قصه ماهان

بین خانواده ي طاهر «کامیاب کسروی» و خانواده ي زمان «یدالله شیراندامی» از دیرباز درگیری بوده اسـت. طاهر بـه منظر «نوش آفرین»، خواهر زمان، علاقه دارد. پدر طاهر بـه مادر زمان علاقه داشته و درگیری بین دو خانواده از همین جا شروع شده اسـت. زمان و خواهرش با عقیل «امرالله صابری» و مادرش «ملیحه نصیری» زندگی می‌کنند.

نوش آفرین

عقیل هم دلباخته ي منظر اسـت. طاهر از مرشد «محمدعلی کشاورز»، کـه متولی خانقاه اسـت، تأسی می جوید. طاهر و منظر بـه هم قول می‌دهند کـه اگر یکی شان زودتر از دنیا رفت دیگری هم خودرا از پا درآورد. زمان و عقیل از رابطه ي طاهر با منظر مطلع می‌شوند، و روزی کـه طاهر با منظر در عمارت کلاه فرنگی قرار دارد عقیل بـه آنجا می‌رود.

نوش آفرین

تا از منظر بـه عنف هتک حرمت کند؛ اما منظر موقع فرار از ارتفاع سقوط میکند و کشته می‌شود. زمان معتقد اسـت کـه طاهر منظر را کشته اسـت و طاهر کـه خیال می‌کند منظر را زمان کشته اسـت با او درگیر می‌شود؛ اما از خود دفاع نمیکند تا زمان وی را در حیاط عمارت کلاه فرنگی از پا درآورد. مرشد بـه طاهر کمک میکند تا بـه پشت بام عمارت برود. او، بنا بـه وعده اي کـه بـه منظر داده، خودرا از بام بـه زیر می اندازد.

 


 

در آخر نیز مرور صفحه اینستاگرام نوش آفرین

در پایان نیز مروری داریم بر صفحه اینستاگرام خانم نوش آفرین و از فعالیت هاي مجازی او و پست هایي کـه بـه اشتراک می‌گذارد با خبر می‌شویم، هم چنان با مجله پارس ناز همراه باشید.

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: تصویری از آتش سوزی اخبر در کالیفرنیا

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: یادگاری از گذشته هاي دور ولی شیرین

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: یادی از روزهای خوب قدیم درکنار لیلا فروهر و ایلین

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: با آقای شجره در تلویزیون پارس

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: تولد مبارک کیا جان

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: بعد از برنامه رادیو صبح

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: خاطرات و عکس هایي از سینمای قدیم

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: تورنتو، کانادا

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: با سپاس از سمیرا و وحیده عزیزم

نوش آفرین

نوش آفرین درباره این عکس نوشته: باتشکر از لیدای عزیز و همکاران شان،

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی حسین منزوی؛ آغاز فعالیت ادبی، اشعار زیبای او، ازدواج، طلاق و مرگ نگاهی بر زندگی احمدرضا احمدی (از تولد تا اشعار نو او، سبک او، نقد شاعر و اشعار او) نگاهی بر زندگی شمس تبریزی (از تولد، تا بد رفتاری مردم با او و رابطه با کیمیا خاتون) نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ