جوش های چرکی گردن؛ درمان جوش های چرکی روی گردن و دلیل این جوش ها

جوش زیر گلو و گردن, جوش پشت گردن نشانه چیست, جوش جلوی گردن, علت جوش گردن در خانمها, جوش های چرکی گردن, جوش گلوع جوش زیر چانه نشانه چیست, علت جوش جلوی گردن

دلیل جوش های زیر گردن و درمان آن

جوش های روی گردن معمولا قرمز و چرکی هستند که بسیار هم دردناک اند, در ادامه علت ایجاد آن ها را بررسی میکنیم.

علت و درمان جوش گردن

در واقع جوش طیف وسیعی از ضایعات پوستی می باشد که به صورت لکه های قرمز رنگ و یا دانه های پررنگ در پوست و یا دانه های زیر پوست شدید تر و همراه با ضایعات چرکی در تنه و اندام ها و صورت مشاهده می شود . صورت تنها محلی از بدن نیست که جوش ها در آن ظاهر می شوند. بلکه هر نقطه ای از بدن که شامل غده های ترشح کننده چربی و محل رشد موهاست ، مانند پشت، سینه و حتی شانه های افراد، می تواند دچار جوش شود.

جوش گردن توسط مکانیسم های مشابه که باعث آکنه صورت و بدن می شود ایجاد می شود. منافذ به دلیل ساخت سلول هایی که به هم می چسبند و باعث پلاگین می شوند مسدود می شود. سپس باکتری ها و چربی پوست، که باید به طور معمول به سطح تخلیه شود، در داخل سلول گرفتار شده، و باعث قرمزی و گسترش چرک می شود.

joosh e1519042291677

علت جوش زدن روی گردن

عوامل ایجاد کننده جوش کدامند ؟

1- چربی سطح پوست:پوست های چرب یکی از عوامل ایجاد آکنه یا جوش در سطح پوست است.

2- گروهی از میکروب هایی که روی پوست زندگی می کنند.

3- التهابات ایجاد شده روی پوست.

4- انسداد مجاری غددی زیر پوستی که همگی می توانند باعث ایجاد جوش شوند.

اجتناب از تحریک
تحریک می تواند جوش گردن را تشدید کند. پیراهن های یقه دار که بر روی پوست گردن تماس دارند می تواند باعث بدتر شدن آکنهشوند. که اغلب موجب ایجاد یک چرخه معیوب می شود بدین صورت که وقتی جوش گردن توسعه می یابد، فرد مبتلا، برای پوشاندن آن پیراهن یقه دار می پوشد . سپس پیراهن یقه دار باعث تحریک و تشدید آکنه می شود.
• سعی کنید پیراهن یقه گرد و یا بدون یقه بپوشید
• اگر مجبور به استفاده از پیراهن یقه دار هستید، همانطور که بسیاری از ما در هر زمانی می پوشیم، سعی کنید پیراهن نخی نرم بپوشید.
• جوش ها را بر ندارید.
• سعی کنید نسبت به هر چیزی که ممکن است پشت گردن را تحریک کند آگاه باشید و برای متوقف کردن آن در صورت امکان اقدام کنید.
• نسبت به تحریک منابع دیگر آگاه باشید. البته بدن ما به طور مداوم در تماس با چیزهای مختلف است و جلوگیری از تحریک بطور کامل ممکن است غیر ممکن باشد.

درمان جوش گردن

درمان جوش در پشت گردن مشابه درمان آکنه در بدن است. می توانید این بخش را مطالعه بفرمایید. اما نکته ای که وجود دارد این است که داروهای خوراکی را باید کامل مصرف کنید و درمان را نیمه رها نکنید. حتی اگر آثار بهبود را مشاهده کردید، دوره مصرف را کامل کنید. همزمان با داروهای خوراکی، بهتر است داروهای موضعی نیز استفاده شود. دوره درمان ممکن است طولانی باشد. صبور باشید.

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن مفید برای صورت؛ 15 روغن مفید برای زیبایی چهره مزایای لیزر صورت و موهای زائد؛ انواع دستگاه لیزر، نکات ایمنی و عوارض آن انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید