مضرات مصرف بیش از حد آبلیمو؛ عوارض مصرف زیاد آبلیمو

آبلیمو دارای خواصی بی نظیر است اما جدا از خواص فوق العاده ای که دارد اگر در حد اعتدال مصرف نشود مضراتی را برای فرد به همراه دارد. این را در نظر داشته باشید که آبلیمو دارای اسید بالایی است و این اسید اگر بیش از اندازه مصرف شود عوارضی را برایتان به دنبال خواهد داشت.

مضرات مصرف بیش از حد آبلیمو

مضرات مصرف بیش از حد آبلیمو

از آبلیمو در انواع غذاها، برای درست کردن ماسک صورت، به عنوان یک نوشیدنی و … استفاده می کنند. آبلیمو دارای ویتامین C بالایی است که این ویتامین نیاز ضروری بدن است. طبق تحقیقات به عمل آمده این آبلیمو دارای مقدار زیادی اسید می باشد که در صورت استفاده نامتعادل و کنترل نشده از آن می تواند آسیب هایی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

 

عوارض ناخوشایند آبلیمو

  • اگر آبلیمو به طور روزانه و در مقادیر بالا مصرف شود، اسید بالای موجود در آن باعث تخریب تدریجی مینای دندان می شود. بهتر است وقتی نوشیدنی اسیدی مثل آبلیمو مصرف می کنید پس از آن آب بنوشید علاوه بر آنکه مصرف آبلیمو را کنترل کنید.
  • مصرف لیمو ترش برای کسانی که مبتلا به آسم و ناراحتی های ریه ، درد کمر  و تشنج هستند اثر زیان بخشی بدنبال دارد.
  • مصرف بیش از حد آبلیمو می تواند باعث بروز آفت دهان شود. اگر هنگام مواجهه با یک زخم در دهان آب لیمو بنوشید، احتمالا بدون این که بدانید شرایط آن را وخیم‌تر می کنید. به گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا، آب لیمو می تواند آسیب بیشتری نسبت به پوسیدگی مینای دندان به دهان وارد کند و ظرفیت تشدید آفت ها و تحریک زخم های دهان را دارد.
  • اسید آبلیمو می تواند موجب ناراحتی در ناحیه معده شود. سوزش سر دل زمانی رخ می دهد که دریچه مری،که بین مری و معده قرار دارد، نتواند وظیفه خود را بدرستی انجام دهد. در این زمان اسید از معده به سمت بالا و به داخل مری حرکت می کند که باعث سوزش شدید می شود، به این فرآیند ریفلاکس اسید معده نیز گفته می شود.
  • مصرف بی رویه آبلیمو باعث تضعیف هوش می شود.
  • طبق تحقیقات نشان به عمل آمده مزه لیموشیرین بعد از قاچ کردن تغییر نمی کند اما مسئله اینجاست که در سطح آن گازهایی آزاد می شود که این گازها می تواند برای بدن خطرناک باشد. بعد از قاچ کردن ویتامین های لیمو ترش به تدریج از بین می رود. پس اگر لیمو را قاچ می کنید بهتر است بلافاصله مصرف کنید.
  • بیماران دیابتی باید از مصرف بی رویه آبلیمو خودداری کنند. زیرا مواد قندی موجود در آبلیمو برای افراد دیابتی می تواند مضر باشد.

 

 

 

همچنین بخوانید:

خواص لیمو ترش

مطالب مشابه را ببینید!

مواد غذایی برای تقویت بینایی (انواع خوراکی و رژیم غذایی برای سلامت چشم) لیست کامل گیاهان دارویی؛ معرفی خواص و مزایا 16 گیاه دارویی معروف خواص زنجبیل؛ خواص دارویی و درمانی زنجبیل (40 فایده مصرف زنجبیل) فواید استفاده از شکر بر زیبایی پوست (دستور تهیه 5 اسکراب شکر) 10 تا از مهم‌ترین فواید چهار مغز برای بدن انواع گریپ فروت چیست و خواص جالب آن کدام است؟ خواص هلیله سیاه گیاه دارویی؛ کاربردها، خواص درمانی و نحوه مصرف آن خواص روغن گردو؛ میزان مصرف روزانه، فواید بی نظیر و طرز تهیه روغن گردوی خانگی تفاوت جو پرک با جو دوسر؛ خواص انواع جو و تفاوت های آنها خواص انار؛ 20 فایده انار از کنترل دیابت و خاصت ضد سرطانی تا زیبایی پوست و مو