اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

آیا دوست دارید بعد از اینکه در طول روز کار زیادی کردید و حسابی خسته شدید این خستگی های بدن خود را رفع کنید؟ ما به شما راهی را معرفی می کنیم تا همیشه سرحال و قبراغ باشید. این راه حل استفاده از صندلی ماساژور است که همیشه و همه جا می توانید از آن استفاده کنید. در اینجا قبل از پرداختن به فواید صندلی ماساژور شما را با آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

صندلی یا مبل ماساژور سیستمی برقی بوده که دارای کیسه هوا و غلتک است و بدن را ماساژ می دهد. لذا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و ظاهر آن مانند یک مبل می باشد و بدن را ماساژ خواهد داد.

اطلاعات کامل درباره صندلی ماساژور، مزایا، نحوه استفاده و انواع آن

صندلی ماساژور در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار وارد بازار شد و هدف آن ارائه حرکات و تکنیک های اصلی ماساژ در پا، گردن، دست و کمر جهت رفع دردها، تنش و فشارهای ناشی از کار زیاد بود. با وجود اینکه در اوایل از این صندلی زیاد استقبال نشد؛ ولی به مرور و با پیشرفت تکنولوژی و نیاز افراد باعث شد فروش آنها بالا برود. این صندلی درست است که کامل ترین دستگاه جهت ماساژ نیست ولی می تواند نقاط مختلف بدن را در یک زمان کوتاه ماساژ دهد.

اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

اجزای اصلی صندلی ماساژ

صندلی های ماساژ دارای سه اجزای اصلی هستند که کاملا بر اساس تکنیک های ماساژ ساخته شده اند:

 • موتور: قسمت مکانیکی و اصلی صندلی بوده و تاثیر زیادی بر کیفیت آن داشته و عملکرد درست آن تاثیر خوبی بر کیفیت ماساژ دارد. لذا کار آن انتقال قدرت و شدت غلتک و کیسه هوا در نقاط مختلف بدن بوده و کار پردازش تنظیمات مورد نیاز را نیز بر عهده دارد. در این سیستم برنامه های مختلفی وجود دارد که تنظیم آن با پنل کنترل لمسی یا ریموت کنترل انجام خواهد شد.
 • کیسه هوا و غلتک: قابلیت های مختلفی داشته و متناسب با آرگونومی انگشتان طراحی شده است. کیسه های هوای آن با هوا پر می شود و غلتک نیز با تنش بیشتری عملیات ماساژ را انجام می دهد. با هدف قرار دادن نقاط مختلفی از پشت کاربر، به شکل های مختلف مالش، فشار، حرکت رولی، ضربه و غیره حرکت می کند. غلتک و کیسه های هوا به شکل سفارشی شده نیز تنظیم خواهد شد.
 • برنامه های تنظیم ماساژ: این صندلی ها به صورت اتوماتیک بر اساس پهنا، ارتفاع و وزن تنظیم می شوند. در صورت تنظیم شدن میزان فشار، صندلی به شکل هوشمند متناسب با بدن فرد ماساژی مختص را برای او ایجاد می کند. در بخش آناتومی کمر نقاط خاصی را قرار می دهد که ارتفاع و پهنای کاربر با آن تنظیم خواهد شد. این تنظیمات با ریموت کنترل انجام می شود.

مطلب مشابه: فواید عالی ماساژ بدن و اثرات خوب آن + انواع روش های ماساژ

تکنیک های ماساژ در صندلی ماساژ

هم اکنون، بهترین تکنیک ها که در این صندلی بهینه شده ماساژ سوئدی و شیاتسو می باشد.

ماساژ شیاتسو

حرکت های چرخشی، ضربات، مالش، حرکات رفت و برگشتی و فشاری را بکار می برد و تمرکز آن به اینصورت است که تنش را در مناطق خاص بدن آزاد می کند.

ماساژ سوئدی

ضربات نرم طولانی را ارائه می دهد و کم کردن درد و افزایش گردش خون از عملکرد آن می باشد.

اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

صندلی ماساژور چه مناطقی از بدن را ماساژ می دهد؟

صندلی ماساژور نقاط مختلفی از بدن را ماساژ می دهد به همین دلیل یک ماساژور کامل به شمار می رود.

 • گردن: کیسه های هوایی که در بالای صندلی تعبیه شده خستگی و درد را با فشار برطرف می کند.
 • شانه: کیسه های هوا شانه ها را نیز ماساژ می دهد؛ زیرا شانه ها با رفع خستگی گردن و دست انرژی لازمه را به آنها باز می گرداند.
 • پشت و کمر: اولین صندلی های ماساژ که ساخته شد کمر را ماساژ می داد؛ زیرا در صورت ماساژ دادن کمر، علاوه بر تسکین دادن کمر و افزایش گردش خون، آرامش نیز وارد بدن خواهد شد. حرکت غلتکی نیز کمر را ماساژ خواهد داد.
 • دست: توسط کیسه هوا و با فشار دست ها مورد ماساژ قرار می گیرند.
 • پا: با ترکیب کیسه های هوا و غلتک ها بر پشت ساق و کف پا این قسمت ها ماساژ داده می شود.

مزایای صندلی ماساژور

ماساژ جریان لنفاوی خون و عضلات وریدی را بهبود بخشیده و درنتیجه در بافت ها و ماهیچه ها عناصر غذایی بهتر جذب خواهد شد و در این قسمت ها سموم خارج خواهد شد.

 • ماساژ درمانی کاهش دهنده تنش و بهبود دهنده انعطلاف پذیری شده و با رفع سفتی عضلات باعث آرامش می شود.
 • افزایش دهنده سطح اندوفین بودن و با افزایش و عبور این مواد حساس از بدن، اضطراب و درد کاهش پیدا می کند.
اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

موارد منع استفاده از صندلی ماساژور

موارد منع استفاده از صندلی ماساژور شامل موارد زیر می باشد.

 • پوکی استخوان
 • بلافاصله بعد از پرتودرمانی و شیمی درمانی
 • بیماری های پوستی
 • شکستگی یا کبودی
 • آسیب بافتی سنگین یا مناطق خونریزی
 • آسیب عفونی یا التهابی
 • مشکلات گردش خون مانند: واریس و التهاب وریدها
 • ایجاد لخته های خونی با استفاده از ترشحات خون
 • زخم های ناخوشایند

انتخاب صندلی مناسب ماساژور

جهت خرید صندلی ماساژور باید به نکات زیر توجه کنید.

 • راحتی: اولین گام در زمان خرید صندلی این است که بر روی آن بنشینید و از راحتی آن اطمینان حاصل کنید. لذا دقت کنید صندلی از بدنه و متریالی باکیفیتی ساخته شده باشد.
 • قدرت ماساژ: از شدت ماساژ اطمینان حاصل کنید؛ چون ماساژور قوی دارای حرکات با شدت بالا و بدنه برجسته ای است. افرادی که دنبال ماساژور با قدرت کمتری هستند نوعی که دارای کیسه های هوا با حرکات نرم تری بوده و غلتک های کوچکتری دارد مناسب آنها خواهد بود.
 • تنظیمات: برنامه های از پیش تعیین شده آن را امتحان نموده و برخی مدل ها برنامه از پیش تعیین شده مربوط به کمر را داشته و برخی دیگر از قابلیت های وسیعی برخوردار می باشد. همچنین توجه کنید آن را در زمان خرید جهت استفاده های چند نفره برگزینید.
 • ویژگی ها: مدل های جدید همگی دارای امکاناتی مانند: اسکن بدن، ماساژ هوشمند، قابلیت اتصال به بلوتوث، ماساژ در حالت بی وزنی، اسپیکر، یو اس بی، قابلیت پخش موزیک و غیره هستند.
 • ظاهر: صندلی ماساژ در مدل های مختلفی وارد بازار می شود که برخی از آنها با چرم مصنوعی یا پلاستیکی یا چوب جلا و چرمی تولید شده است.
 • قیمت: قیمت این صندلی بسته به عوامل مختلفی مانند: جنس بدنه، کیفیت، مدل، قابلیت ها، سایز، میزان قدرت و توان، اندازه و غیره فرق دارد.

معرفی انواع صندلی ماساژور

صندلی ماساژور در مدل های مختلفی تولید می شود که در اینجا به معرفی هر مدلی خواهیم پرداخت.

صندلی ماساژور استراحت خوابیده

اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

مناسب افراد تنبل است که دارای رویه ای چرم بوده و اکثرا به صورت ست شده با دیگر مبل ها انتخاب خواهد شد. مناسب افرادی است که دوست دارند در آن چرت بزنند و از قابلیت تخت خواب شو نیز برخوردار می باشد.

صندلی ماساژور جاذب

اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

جهت رفع دردهای استخوانی و مفصلی مفید بوده و مناسب کسانی است که بنابه دلایلی به مفصل آنها فشار وارد می شود. قیمت آن بیشتر بوده ولی ارزش خریدن را دارد. به گونه عمل می کند که در زمان خوابیدن به پشت، پایه های آن به سمت بالا می رود. بدن نیز در آن، حالت افقی به خود می گیرد و در اینصورت به صورت یکسان و یکنواخت وزن بدن در آن تقسیم خواهد شد .

صندلی پوشش حداکثری بدن

اطلاعات درباره صندلی ماساژور، انواع آن، مزایا و روش استفاده

این مدل از نوع تمام قد و گرانترین نمونه ها می باشد؛ چون یک ماساژور کامل است و از سر تا نوک انگشتان را ماساژ می دهد. اگر قیمت برایتان مهم نیست این مدل از بهترین نمونه ها به شمار می رود.

صندلی ماساژور Ottoman

دارای ساختار مکانیکی ضعیفی بوده و از قیمت پایینی برخوردار می باشد که بیشتر قسمت پایین بدن را ماساژ می دهد.

صندلی ماساژور Heated

از امکانات گرم کنندگی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی دارد. لذا در صورتی که از امکان گرمادهی همراه با عملکرد طبیعی ماساژ را داشته باشد عالی خواهد بود. چون روند بهبود عضلات را ارتقا می دهد. لذا در زمان خرید باید از قابلیت ایجاد گرما در آن اطلاع کسی کنید.

نکات مهم در زمان خرید صندلی ماساژور

قبل از خرید صندلی ماساژور به نکات زیر توجه کنید.

روکش صندلی ماساژور

روکش صندلی ماساژور اکثرا از جنس چرم بوده و جهت بهداشتی بودن نیز از ویژگی ضدباکتریایی برخوردار می باشد. باید راحت باشد و از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشد. خواص ضد آب و ضد لک بودن نیز بر مزیت هایش خواهد افزود.

تعداد ماساژ

هر صندلی بسته به مدل در تعداد و تنوع ماساژ با دیگر مدل ها فرق دارد. ماساژ در انواع ویبره ای، غلتکی، اتوماتیک، ماساژ با کیسه هوا، شیاتسو، شکل سی اس، کوبه ای، ورز دادن و ریلکسی می باشد. نوع ماساژ نیز از نوع ورز دادن، کوبیدن و مشت است که با استفاده از غلتک های موجود در صندلی این کار انجام می شود.

تنظیم دستی و ریموت کنترل در ماساژور

در این مدل ماساژور شدت و سرعت ماساژ قابلیت تنظیم را داشته و از ۳ حالت از نظر سرعت و شدت برخوردار می باشد. در صورت داشتن کنترل ریموت براحتی می توان از آن استفاده نمود و در حین ماساژ می توان آن را تنظیم کرد.

انجام ماساژ بر روی تمام اندام ها

در برخی از مدل ها تا زانو و کمر ماساژ داده می شود و نوع کامل و پیشرفته آن از گردن تا پاها را ماساژ می دهد و امکانات زیادی دارد. در صورتی که نوع پیشرفته انتخاب شود تمام بدن شما ماساژ داده خواهد شد. مدل های پیشرفته با اسکنی که در بدن انجام می دهد صندلی را بسته به جنسیت کاربر، سایز بدن، حجم تنظیم می کند. همچنین بسته به سایز بدن کیسه هوا و دیگر ابزارها تنظیم می شود.

وجود گرم کن

گرم کن در ماساژور لذت ماساژ را چندین برابر نموده و در صورتی که در ناحیه کمر گرم کن داشته باشد مفاصل را تسکین می دهد.

تاییدیه های مربوطه

صندلی ماساژور باکیفیت دارای گواهینامه های معتبری است که این گواهینامه ها به نوعی مانند نشان استاندارد عمل می کند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی نوعی ضمانت در مورد محصول است که خیال مشتری را از بابت کیفیت آن راحت می کند.

سایر ویژگی ها

صندلی ماساژور از نظر شکل ظاهری، داشتن ویژگی هایی همچون قابلیت پخش صدا و اسپیکر، نور پردازی و غیره دارای مدل های متنوعی می باشد.

تکنیک های صندلی ماساژور چیست؟

در صندلی ماساژور بسته به مدل تکنیک های مختلفی بکار رفته است. مانند:

 • ماساژ ورز دادن: با حرکات غلتک پشت، گردن و شانه ها ورز داده می شود و در ماساژ سوندی ضربات آهسته و طولانی انجام میشود.
 • ماساژ رولینگ: شبیه به تکنیک ورز دادن است که در این روش غلتک در یک موج یکپارچه به سمت بالا و پایین در حرکت بوده و با فشار ملایم کار می کند.
 • ماساژ شیاتسو: از ماساژ سنتی ژاپنی بوده که با غلتک پشت کاربر را به طرف بالا، پایین، جلو و عقب می کشاند و بر روی نقطه ای بزرگ جهت رفع تنش های عصبی فشار وارد می کند.
 • ماساژ ضربه زدن: با حرکت تند غلتک ها به پشت کاربر به داخل و خارج می روند و با ضربات نرم سفتی عضلات برطرف می شود.
 • ماساژ فشرده سازی: این ماساژ با کیسه هوا صورت می گیرد و لذا به شکل ریتمیک کیسه پر از هوا شده و عضلات مورد فشار قرار گرفته و آزاد خواهند شد.
 • ماساژ بافت های عمیق: شامل تمام اجزای صندلی است که غلتک با فشار به عقب و جلو با حالت لغزنده حرکت نموده و از کیسه فشار دینامیکی وارد خواهد شد.
 • بازتاب درمانی صندلی ماساژور: صندلی ماساژور در زیر پا دارای کیسه هوا و غلتک است که با برنامه رفلکسوری با ورز دادن نقاط کوچکتر پاها را ماساژ می دهد.
 • ماساژ کششی: ارتفاع صندلی این سیستم قابل تنظیم بوده و به بهتر تنظیم شدن برنامه کششی کمک می کند. لذا در قسمت ماساژور پا، باید پاها را دراز کرد تا کشش کل بدن صورت گیرد.
 • ماساژ با جاذبه صفر: کاربر دراز می کشد و از ستون فقرات او فشار برداشته می شود و درنتیجه عضلات شل شده و ماساژ عمیق تر نفوذ خواهد کرد.

سخن پایانی

صندلی ماساژور سیستمی است که نقاط مختلف بدن را بسته به مدل ماساژ می دهد. این دستگاه از قابلیت های مختلفی برخوردار بوده و برخی نمونه ها تنها بخش پایین بدن و برخی کل بدن را ماساژ می دهد که شما بسته به بودجه خود نمونه دلخواه را می توانید انتخاب کنید.

این مطالب را هم ببینید