برجسته کردن گونه با ورزش؛ با چه حرکاتی گونه را برجسته کنیم؟

گونه یکی از اعضای مهم صورت است که شاید چندان به آن توجه نکنید. اما گونه های برجسته چهره شما را شاداب تر و جوان تر نشان می دهد. برخی ها هزینه های بالایی را متقبل می شوند و با تزریق چربی و دیگر عمل های جراحی که ممکن است عوارض بدی را از خود برجای بگذارد می توانید به سادگی با چند حرکت ساده در خانه و بدون نیاز به دکتر، باشگاه و هر مرکز زیبایی دیگر، گونه هایی برجسته داشته باشید.

چندین تمرین ورزشی برای داشتن گونه های برجسته

برجسته کردن گونه

قبل از هر چیز اگر قصد دارید که گونه هایی برجسته داشته باشید همین الان باید بگوییم که هر روشی که احتمال خطر و داشتن عوارض است را کنار بگذارید و ساده ترین و بی خطرترین راه را امتحان کنید که نه هزینه ای در بر دارد و نه ترسی نسبت به عواقب آن خواهید داشت.

سایت روزانه چندین حرکت را برای رسیدن به گونه های برجسته به شما پیشنهاد خواهد داد. مطمئناً اگر این حرکات را انجام دهید در صورت استمرار و مداومت، نتایج خوبی را بعد از چند هفته مشاهده خواهید نمود.

تنها چیزی که شما نیاز دارید یک آینه و کرم مرطوب کننده است. آینه به جهت اینکه در مقابل آن ایستاده و حرکات را رو به آینه انجام دهید. کرم مرطوب کننده به این دلیل که پوست شما به خاطر کشش دچار چین و چروک نشود. چرا که اگر کشش های شدیدی در پوستتان ایجاد شود به مرور باعث افتادگی و ایجاد چین و چروک در پوستتان خواهد شد.

چندین تمرین ورزشی برای داشتن گونه های برجسته

حرکات ورزشی

رو به آینه بایستید. دهانتان را کاملاً باز کنید سپس بانتان را به شکل لوله در بیاورید و به دندان های ردیف بالا نزدیک کنید. حالتتان را نگه داشته و سعی کنید در همین حالتی که هستید لبخند بزنید. اگر در آینه دقت کنید در این حالت گونه هایتان شکل برجسته به خود می گیرند.

قبل از هر تمرینی که قرار است انجام دهید اول این تمرینی که در بالا ذکر شد را باید انجام دهید.

در مرحله بعد دستهایتان را به صورتتان بکشید و در دو سمت صورت مماس بر خط فک و روی استخوان گونه قرار داده و حرکات دورانی در جهت عقربه های ساعت را آغاز کنید. بیست مرتبه این حرکت را انجام دهید. سپس دوباره بیست مرتبه دیگر همین حرکت را در خلاف عقربه های ساعت انجام دهید. این حرکت را باید روزانه انجام دهید وگرنه تأثیری نخواهد داشت.

مرحله اول

به حالت کاملاً صاف بنشیند و لب هایتان را خیلی آرم و راحت روی هم قرار دهید. سرتان را نچرخانید بلکه رو به جلو باشد. برای این حرکت نیاز دارید که از عضلات گونه کمک بگیرید. با استفاده از عضلات گونه، لبهایتان را به حالت غنچه به جلو و عقب ببرید. زمانی که این حرکت را انجام می دهید با دستهایتان تست کنید که آیا عضلات گونه درگیر شده اند یا خیر؟

مرحله دوم

لب هایتان را غنچه کرده و تا 10 ثانیه به همین حالت نگه دارید سپس مکث کوتاهی کرده و دوباره این حرکت را تا 10 مرتبه انجام دهید.

مرحله سوم

لب هایتان را روی هم قرار دهید و سعی کنید که خیلی آرام لبخند بزنید. در همین حالت گونه ها را به سمت داخل دهان و دندان ها هدایت  کنید.

مرحله چهارم

رو به روی آینه بایستید و خودتان را نگاه کنید. لب بالایی تان را جمع کنید. در واقع گوشه لب ها به سمت بالا باشد و سپس عضلات گونه را به سمت چشم هایتان حرکت دهید. در این مرحله شما باید سعی کنید که لب بالاییتان بینی تان را لمس کند. ده ثانیه در این حالت بمانید سپس مکث کوتاه و دوباره همین حرکت را ده مرتبه دیگر انجام دهید.

مرحله پنجم

رو به روی آینه بایستید و تا آنجا که می توانید و برایتان ممکن است با لب های بسته، لبخندی پهن و عرض دار بزنید. در همان حالت که لب هایتان روی هم قرار گرفته اند گوشه دهان به سمت بالا برگردد. سعی کنید که گوشه لب هایتان تا جایی که امکان دارد به گوش هایتان نزدیک شود. لازم به ذکر است که هرچقدر شما دهانتان کوچکتر باشد، این اتفاق سخت تر و غیرممکن تر خواهد شد اما سعی شما بر این باشد که این کار را انجام دهید. نمی توانم و نمی شود را کنار بگذارید و فقط به تقویت ماهیچه های گونه تمرکز کنید.

مرحله ششم

رو به آینه بایستید و سعی کنید که به بینی تان چین بدهید و بالا رفتن و کشیده شدن ماهیچه های گونه تان را در آینه نگاه کنید. 5 ثانیه در این حالت بمانید سپس مکث و دوباره این حرکت را تا ده مرتبه انجام دهید.

مرحله هفتم

فرض کنید که می خواهید یک بادکنک را باد کنید. لب ها و دندانهایتان را روی هم و بسته نگه دارید و لب بالایی تان را باد کنید. تا ده ثانیه در این حالت بمانید. سپس این حالت را به گونه چپ انتقال دهید و ده ثانیه در این حالت بمانید و برای لب پایین نیز همین حرکات را انجام دهید. این حرکات را ده مرتبه برای هر لب به کار ببرید. این حالت را برای گونه راست نیز تکرار کنید.

موارد بیشتر:

تمرینات ورزشی برای بزرگ کردن باسن

بزرگ و کوچک کردن سایز سینه

ورزش برای پهن شدن شانه خانمها

ورزش برای لاغری ران پا

این مطالب را هم ببینید