کاشت مو با الیاف؛ روش انجام این نوع کاشت مو و مزایای آن

اگر شما هم جزو افرادی باشید که موهای سرتان بسیار کم پشت بوده یا طاس هستید احتمالا همیشه به دنبال راه حلی برای حل این مشکل خود بوده اید. در حالی که پیدا کردن یک راه مطمئن و بی خطر برای انجام دادن این کار بسیار سخت است. یکی از فاکتورهای بسیار مهم که نقش بزرگی در زیبایی ظاهری افراد دارد داشتن موهایی پرپشت و خوش حالت است که می توانید آنها را به شکل های مختلف حالت داده و از زیبایی آنها لذت ببرید. در نتیجه این اهمیت در طول سال های گذشته تحقیقات زیادی در زمینه مو و کاشت مو انجام شده و روش های بسیار متنوعی برای این کار ابداع شده است.

در بسیاری از روش های کاشت مو پزشک از بانک موی فرد استفاده کرده و عمل پیوند موهای این مخزن را در نقاط مورد نظر به انجام می رساند. این در حالی است که ممکن است افراد بانک موی مناسبی برای این کارها نداشته باشند یا اینکه به صورت کامل موهای خود را از دست داده باشند و حتی این امکان وجود دارد که موهای فرد به خاطر کمبود مقاومت برای انجام عمل پیوند مناسب نباشند. در چنین شرایطی که نمی توان پیوند مو را از موهای خود فرد انجام داد باید چه کرد؟ یکی از مناسب ترین روش ها در این افراد استفاده کردن از تکنیک کاشت مو با الیاف می باشد که روش نسبتا جدیدی برای کاشت و ایجاد موهای پرپشت و با کیفیت به شمار می رود.

1 8

کاشت مو با الیاف چیست؟

در این راه درمانی موها بعد از اینکه در محل مورد نظر کاشته شدند رشد نمی کنند. در نتیجه لازم است تا فرد قبل از انجام عمل با دقت و حوصله نوع و رنگ و اندازه موهای مورد نظر خود را انتخاب کرده و کلیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار پزشکی که قرار است عمل جراحی کاشت مو را انجام دهد قرار دهد.

عمل کاشت مو با الیاف نوعی عمل ترمیمی است که تنها در یک جلسه به انجام می رسد و نتایج باثباتی را در پی خواهد داشت که نتیجه را برای مدت زمانی طولانی حفظ خواهد کرد. با توجه به محبوبیت روز افزون این روش درمانی قصد داریم تا در این مقاله آن را به شما معرفی کرده و کاشت مو با الیاف را از جهات مختلفی مانند ویژگی ها، مزایا، معایب و… مورد بررسی قرار دهیم. اگر به این موضوع علاقمند هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید…

کاشت مو با الیاف چگونه انجام می شود؟

کاشت با الیاف در واقع نوعی روش کاشت مو است که در آن به جای موهای طبیعی فرد از الیافی مصنوعی استفاده می شود. این روش درمانی که به نام کاشت با روش نانو یا بایوفایبر هم شناخته می شود یک راه حل بسیار مناسب و کاربردی برای افرادی است که از بانک موی مناسبی برای عمل پیوند مو برخوردار نیستند. کاشت مو با الیاف در مقایسه با روش های مصنوعی دیگری همچون استفاده کردن از کلاه گیس یا چسباندن پوست مصنوعی به سر بسیار متفاوت بوده و از جنبه های مختلفی بیشتر به روش های طبیعی پیوند و کاشت مو شبیه می باشد.

این روش تنها یک تفاوت عمده با کاشت موی طبیعی دارد که مربوط به جنس موهای جدید کاشته شده می شود. در این روش جنس موها از الیاف نانو هستند؛ برای انجام عمل جراحی رشته های موی جایگزین و جدید با توجه به سلیقه خود فرد در رنگ، اندازه و حالت موزد نظر شبیه سازی شده و مورد استفاده قرار می گیرند و بعد از کاشت نمی توان انتظار داشت که موها مثل موهای طبیعی فرد رشد و افزایش اندازه داشته باشند.

این روش درمانی که به صورت مخفف در زبان انگلیسی با حروف اختصاری HRT هم شناخته می شود دارای مراحل مختلفی است. در ادامه مراحل انجام عمل کاشت مو با استفاده از الیاف مصنوعی را به صورت خلاصه توضیح می دهیم:

مرحله اول

 در ابتدای کار باید موهای مصنوعی جدید را تولید کرد. این موها با استفاده از الیاف نانو روی یک پوست سر که شبیه سازی شده است به تولید می رسند. بهتر است موهای ساخته شده از نظر ظاهری و حالت و اندازه با موهای طبیعی موجود در سر فرد متناسب باشند تا بعد از انجام عمل در کل سر ناهماهنگی دیده نشود.

مرحله دوم

 بعد از اینکه رشته های مو تولید شدند نوبت به انجام آزمایشات مختلف رسیده است. در این مرحله فردی که متقاضی دریافت موهای جدید است می بایست چندین آزمایش مختلف را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که او به مواد کراتینی حساسیت ندارد.

مرحله سوم

 پزشک با توجه به خط رویش و وسعت ناحیه ورد نظر اقدا به کاشت موها می کند. دقت داشته باشید که برای انجام جراحی برش هایی در ابعاد نانو انجام می شود و لازم است قبل از شروع کار از ماده بی حسی استفاده گردد.

مرحله چهارم:

پزشک در هنگام انجام عمل موها را در محل برش های ایجاد شده قرار داده و از چسب های مخصوص این عمل که از جنس کراتین هستند استفاده می کند تا موها به صورت دائمی در جای خود باقی بمانند.

ویژگی های مثبت کاشت مو با الیاف نانو

به طور کلی می توان گفت که عمل کاشت مو به دو روش طبیعی و مصنوعی انجام می پذیرد. در هر کدام از این روش ها یک سری مزایا و معایب مشخص وجود دارد که باید با توجه به آنها روش درمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این در حالی است که روش کاشت مو با الیاف نانو نسبت به دیگر روش های مصنوعی کم خطرتر بوده و معایب آن بسیار کمتر می باشد. این روش بسیار شبیه به کاشت موی طبیعی بوده و می توان مزایای زیادی برای آن نام برد. برخی از این مزیت ها عبارتند از:

 • با استفاده کردن از این روش دیگر لازم نیست تا گرافت های طبیعی مو برداشته شوند.
 • این روش در مقایسه با کاشت موی طبیعی دارای خونریزی، درد و جراحت های بسیار کمتری می باشد.
 • در این روش شما می توانید خودتان رنگ، جنس و حتی اندازه موهای جدید خود را انتخاب کنید.
 • استفاده از این عمل می تواند برای کسانی که ریزش مو دارند یا فولیکول هایشان دچار ضعف است مفید باشد.
 • بعد از انجام دادن عمل جراحی مربوط به این روش دوران نقاهت طولانی مدتی وجود نخواهد داشت.
 • نتایجی که از این روش می گیرید باثبات بوده و برای مدت زمان زیادی باقی می مانند.
 • این عمل نیازی به بیهوشی نداشته و با یک بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می شود.
 • الیاف های مورد استفاده در این روش شبیه به موی طبیعی هستند و ناهماهنگی در چهره فرد به چشم نمی خورد.
 • نکات مراقبتی که باید بعد از این عمل آنها را رعایت کنید بسیار کم و ساده هستند.
 • سرعت انجام این عمل جراحی به خاطر عدم نیاز به برداشت گرافت بسیار زیاد خواهد بود.
 • کل فرآیند درمانی در این روش تنها در یک جلسه صورت می پذیرد.
 • هزینه ای که برای این روش متحمل می شوید بسیار کمتر از کاشت موی طبیعی خواهد بود.
 • موهای نانوی جدید شما محدودیتی برای رنگ کردن و استفاده از حالت دهنده های شیمیایی نخواهند داشت.

مطلب مشابه: روش های کنترل ریزش مو؛ درمان های موثر و دلایل ایجاد ریزش موها

3 1 scaled 1

 ویژگی های منفی کاشت مو با الیاف نانو

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله هم اشاره کردیم، هر روش درمانی برای کاشت مو در کنار مزیت های خود معایب و عوارضی هم به همراه خواهد داشت. البته این نکته را در نظر داشته باشید که معایت و مشکلات روش کاشت مو با الیاف نانو در مقایسه با دیگر روش های درمانی بسیار محدود بوده و به همین خاطر این روش درمانی را به یک انتخاب ایده آل و مناسب تبدیل می کنند.

 در این قسمت به بررسی ویژگی های منفی کاشت مو با الیاف نانو می پردازیم که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • بعد از انجام این عمل جراحی موهای جدیدی که در سر شما قرار می گیرند رشد و افزایش اندازه نخواهند داشت و از این نظر با موهای طبیعی تفاوت دارند.
 • بعد از اینکه مدت زمانی از عمل اولیه گذشت لازم است نسبت به ترمیم موهای کاشته شده اقدام نمایید. البته این مدت زمان در مقایسه با دیگر روش های کاشت مو طولانی تر می باشد.
 • بعد از این عمل می بایست حواس خود را بیشتر از قبل جمع کنید و یک سری نکات مراقبتی را رعایت نمایید.
 • ممکن است پوست سر شما و بدنتان نسبت به مواد چسب مورد استفاده در این جراحی که از جنس کراتین هستند از خود حساسیت نشان دهند. البته برای برطرف کردن این روش قبل از انجام جراحی از فرد متقاضی آزمایشاتی گرفته می شود تا مشخص کنند که او این حساسیت را نداشته باشد.
 • در هر صورت این روش یک راه حل دائمی نبوده و تا آخر عمر با شما باقی نمی ماند.

با در نظر گرفتن مزیت ها و معایب این روش درمانی این طور به نظر می رسد که استفاده کردن از این روش می تواند یک انتخاب مناسب برای افرادی باشد که از کم پشتی یا طاسی موهای سر خود رنج می برند.

مطلب مشابه: مزوتراپی مو و فوایدی که برای مو دارد | تاثیر این روش بر درمان ریزش مو

کاشت مو با الیاف برای چه افرادی مناسب است؟

برای انجام دادن این عمل جراحی محدودیت خاصی وجود نداشته و نمی توان استفاده کردن از آن را به یک گروه سنی، جنسی و… خاص از افراد متقاضی محدود کرد. با این وجود افرادی هستند که به خاطر نداشتن بانک موی مناسب یا موهایی با ریشه ضعیف و سست نمی توانند سراغ بقیه راه های درمانی بروند و تنها همین روش برای درمان مشکل آنها مناسب به نظر می رسد. این افراد در واقع کاندیداهای اصلی عمل کاشت مو با الیاف نانو به شمار می روند. همچنین خوشبختانه افرادی که به خاطر دوره های شیمی درمانی یا درمان های اینچنینی از ریزش موهای طبیعی خود رنج می برند هم می توانند سراغ این روش رفته و با استفاده از رشته موهایی از جنس الیاف زیبایی ظاهری خود را بازگردانند تا دچار کاهش اعتماد به نفس نشوند.

در یک نگاه کلی تر می توان گفت که روش های متنوع و مختلف کاشت مو می بایست روی سر افرادی اعمال شوند که ریزش مو یا طاسی سر آنها از نوع آندروژنیک می باشد. در کنار همه این موارد کسانی که از نظر اقتصادی با کاشت موی طبیعی مشکل دارند و می خواهند هزینه کمتری برای داشتن موهایی زیبا بپردازند هم سراغ روش کاشت مو با الیاف می آیند.

برخی از مردم هم هستند که نسبت به کاشت موی طبیعی اقدام نمی کنند؛ این افراد نگران هستند که موهای طبیعی خود را برای پیوند زدن از دست بدهند و بعد از انجام عمل هم این موها در محل مورد نظر به خوبی رشد نکنند. این دسته که نگران نتیجه نهایی هستند به عنوان یک روش مطمئن تر کاشت مو با الیاف را برای پر پشت کردن موهای سر خود انتخاب می کنند.

همانطور که دیدید افرادی از گروه های مختلف و با مشکلات مختلف برای کاشت مو سراغ این راه درمانی می آیند. بنابراین می توان کاشت مو با الیاف نانو را یک راه حل بسیار کاربردی و پرطرفدار در بین افراد متقاضی کاشت مو در نظر گرفت.

ماندگاری روش کاشت مو با الیاف چگونه است؟

عمل های زیبایی مختلف با توجه روشی که انجام می شوند و البته مراقبت هایی که فرد بعد از انجام عمل از خود می کند می توانند نتایجی موقت یا دائمی داشته باشند. کاشت مو با الیاف نانو هم یکی از همین عمل های جراحی زیبایی است که متاسفانه به خاطر استفاده کردن از الیاف های مصنوعی نتایج ایجاد شده به صورت دائمی نخواهند بود.

در این روش درمانی رشته های موی مصنوعی که از جنس الیاف هستند به کمک چسب مخصوص در محل مورد چسبانده می شوند و در نتیجه موها نمی توانند رشد کرده و خود را ترمیم کنند. در نتیجه بعد از گذشت مدتی نتایج به مرور از بین رفته و فرد می بایست نسبت به ترمیم موهای کاشته شده اقدام کند. البته اگر عمل جراحی توسط فرد ماهر و متخصص انجام شده و اصول آن به درستی رعایت شود مدت زمان فرسوده شدن موها به تاخیر می افتد.

این نکته را هم باید اضافه کنیم که مدت زمان باقی ماندن نتایج به مراقبت ها و نکات بعد از انجام عمل کاشت مو هم وابستگی مستقیم دارد. اگر عمل جراحی را در یک مکان درمانی مناسب انجام دهید و تیم جراحی و امکانات کلینیک هم در شرایط ایده آل قرار داشته باشند با مراقبت کردن از موهای خود و ترمیم به موقع آنها می توانید تا مدت ها از زیبایی ظاهری ایجاد شده توسط این روش در ظاهر خود استفاده کرده و از آن لذت ببرید.

مطلب مشابه: فیناستراید Finasteride برای درمان ریزش مو + نحوه مصرف و عوارض آن

سوالات متداول در رابطه با کاشت مو با الیاف

در نگارش این مقاله سعی شده است تا همه مطالب به صورت کامل و مفصل برایتان شرح داده شود تا جای ابهام و سوالی درباره این روش درمانی برای شما باقی نماند. با این وجود در این قسمت برخی از پرتکرارترین و مهم ترین سوالاتی که مردم درباره این موضوع می پرسند پاسخ داده می شود. این قسمت را هم با دقت مطالعه کنید تا اگر یکی از این سوالات برای شما هم وجود دارد پاسخ آن را پیدا کنید. برخی از سوالات متداول در این حوزه عبارتند از:

کاشتمومصنوعی

آیا روش کاشت مو با عمل جراحی و پیوند موهای الیاف نانو دائمی است؟

همانطور که در مقاله هم بررسی کردیم این روش نیاز به ترمیم داشته و یک روش دائمی برای حل مشکل طاسی یا ریزش مو و کم پشت شدن موها نمی باشد. چرا که جنس موهای کاشته شده الیاف مصنوعی بوده و مقاومت آنها دائمی نیست. علیرغم این موضوع باید گفت که خوشبختانه اگر توصیه ها و نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید ماندگاری موها افزایش می یابد.

برای انجام این روش درمانی هزینه زیادی لازم است؟

روش های دیگر کاشت مو مثل کاشت موی طبیعی بسیار پرهزینه و پیچیده بوده و این روش در مقایسه با آنها به بودجه کمتری احتیاج خواهد داشت. با این وجود اگر می خواهید بدانید که دقیقا چه مقدار پول برای انجام این کار نیاز است باید بگوییم که تعیین هزینه دقیق این روش درمانی بعد از معاینه و مشاوره پزشک امکان پذیر است.

چرا که هزینه نهایی این عمل به فاکتورهای مختلفی مانند تعداد تار موهای مورد نیاز، مقدار و محدوده طاسی سر و حتی ویژگی های موهای مورد نظر شما بستگی خواهد داشت. بنابراین هزینه نهایی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

مطلب مشابه: بررسی ریزش موی ناگهانی و علائم ریزش موی سریع

این روش درمانی برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که گفته شد روش کاشت مو با الیاف مصوعی نانو محدود به یک گروه خاص نیست و افراد مختلفی با ویژگی ها و نیازهای متنوع از این روش برای افزایش کیفیت موهای خود استفاده می کنند. با این وجود بیشتر متقاضیان این روش درمانی را افرادی تشکیل داده اند که بانک موی آنها برای کاشت طبیعی مو مناسب نیست یا ریشه تمام موهای آنها ضعیف می باشد.

55

جمع بندی

در جوامع امروزی ظاهر افراد به یکی از ویژگی های مهم تبدیل شده است که تاثیر زیادی بر روی اعتماد به نفس و روابط اجتماعی آنها می گذارد. مشکلات و معضلات زیادی وجود دارد که با کاهش زیبایی ظاهری این فاکتور مهم را مختل کرده و به افراد آسیب می رساند. یکی از مهم ترین این مشکلات که بسیار هم در کشور عزیزمان شایع است مسئله ریزش مو و طاسی سر افراد است. افرادی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند معمولا به دنبال برطرف کردن آن بوده و اقدامات درمانی مختلفی را نیز در طول عمر خود امتحان می کنند. اما تعداد کمی از این روش ها واقعا مفید بوده و رضایت بخش خواهند بود.

با توجه به پیشرفت علوم طبیعی در قرن اخیر راه های بهبود کیفیت موهای سر و جبران ریزش مو هم پیشرفت های زیادی داشته اند و روش های نوین جایگزین راه های سنتی شده اند تا کارآیی بیشتری برای فرد متقاضی درمان داشته باشند.

 یکی از این روش های نوین کاشت مو با استفاده از الیاف مصنوعی از جنس نانو می باشد که در سال های اخیر محبوب شده است. در این مقاله سعی کردیم این عمل جراحی را به شما معرفی کرده و آن را از نظر ویژگی ها، مزایا و معایب، ماندگاری و مراحل کار مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به همه این مطالب به شما پیشنهاد می کنیم که اگر از مسئله ریزش مو و کم پشت بودن آن رنج می برید و دنبال درمان هستید، بعد از مشورت با پزشک این روش را امتحان کنید.

امیدواریم مطالعه مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید بوده و از خواند آن لذت برده باشید…

مطلب مشابه: کاشت مو در زنان | مراحل کاشت مو برای خانم ها و عوارضی که دارد

مطالب مشابه را ببینید!

راهنمای انتخاب فیلر مناسب برای هر قسمت از پوست صورت همه چیز در مورد چشم مصنوعی یا پروتز چشم و نکات مهم هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران 1402 میدلاین دندان چیست؟ روش درمان و انواع میدلاین اقدامات قبل از لیزر؛ نکات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد که باید انجام دهید کاربرد مژو ژل؛ مزایا و معایب این روش جوانسازی پوست صورت صفر تا صد جراحی بینی؛ عمل بینی و نکاتی در مورد آن همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن انواع عمل زیبایی صورت و بدن؛ نحوه انجام و نکاتی که باید بدانید پلکسر یا پلاسما تراپی ابرو برای زیبایی چهره (مزایای و معایب)