سخنان اندیشمندان در مورد کتاب و مطالعه + جملات بزرگان در مورد اهمیت کتاب خواندن

در این مطلب جملات و سخنان اندیشمندان و بزرگان جهان (نویسندگان، اشخاص سیاسی و هنرمندان) را در مورد کتاب، مطالعه و کتاب خوانی آماده کرده ایم.

سخنان و جملات بزرگان در مورد کتاب خواندن و اهمیت مطالعه

یک راه آموزش نسل های بعد، کتاب خواندن برای آن‌هاست. من برای فرزندانم بیش از ده هزار جلد کتاب به جا خواهم گذاشت.

ریک وارن، نویسنده و کشیش

***

اکنون با حیرت به گذشته نگاه می‌کنم، به تصادفی کوچک که کتاب های خاص را پیش پایم قرار داد و این که چگونه در کودکی با کتاب ها بزرگ شدم، گویی در دست های قدرتمند پدر و مادری که هرگز نشناختم و جای خالی آن‌ها را بسیار زیاد احساس می‌کردم، به جایی امن و گرم می‌رفتم. به درون کتاب ها.

وینس پاسارو، نویسنده

***

بچه های ما پیام های زنده ای هستند که ما آن ها را به زمانی می‌فرستیم که نخواهیم دید.

آرت لینکتر

***

خواندن را فقط توصیه نکنید، عشق به آن را برانگیزید.

پت ویلیامز

***

سخنان اندیشمندان در مورد کتاب و مطالعه

سخن زیبا در مورد کتاب خواندن

شما از پدر ومادرتان عشق و شادی می‌آموزید یاد می‌گیرید چطور یک پارا قبل از دیگری بگذارید. اما وقتی کتاب ها باز می‌شوند، شما یاد می‌گیرید که دو بال دارید.

هلن هایز، هنر پیشه

***

کودکان کتابخوان هنوز ذائقه‌ی خود شکل نداده اند. بزرگترها واسطه ای برای معرفی کتاب های خوب به بچه ها هستند.

مجله وال استریت

***

سخنان اندیشمندان در مورد کتاب و مطالعه

برای کودکان با صدای بلند بخوانید و خودتان یک کودک شوید. به کلماتی که می‌خوانید گوش دهید. آن وقت ببینید که به راستی چه کسی کتاب خوانده است؟ شاید صدای مادرتان را بشنوید که همان داستان را زمانی برای شما خوانده است و یا حتی صدای پدربزرگتان را. کلمات از میان نسل ها عبور می‌کنند؛ به اعماق آب ها و فراتر می‌روند، تمدن ها را می‌سازند . در نهایت، راه خود را به گذشته پیدامی‌کنند. داستانی که می‌خوانید و قصه داستان خواندن شما، پل میان نسل ها را می‌سازد.

راجرروزنبلات، مقاله نویس

***

وقتی ما کتاب جمع می‌کنیم، درواقع، شادی و مسرت جمع می‌کنیم.

وینسنت استارت، نویسنده و کلکسیونر کتاب

***

وقتی وارد یک کتابفروشی می‌شوم، احساس بی کفایتی می‌کنم. کتاب های زیادی آن‌جاست که درباره آن‌ها چیزی نمیدانم. تحصیلات به شما یاد می‌دهد که بتوانید بخوانید و خواندن، تحصیل کردن را می‌آموزد. این موضوع امروزه اهمیت بالایی دارد؛ چرا که جامعه در حال تغییر است.

فیشر دی بری، مربی تیم فوتبال نیروی هوایی

***

جملات در مورد اهمیت خواندن و مطالعه

به یک کتابفروشی رفتم و از خانم فروشنده پرسیدم:«بخش کتاب های خودشناسی و خودیاری کجاست ؟» او جواب داد:« اگر بگم که ازهمون اول هدف ما نقش بر آب شده !»

جورج کارلین، کمدین

***

یک کتابفروشی مانند گنجینه ای بزرگ است که گنج معرفت و خرد دوران را در خود ذخیره کرده است، همه مخاطرات زندگی و همه ی لذت های شیرین لحظات را؛چرا که فقط در کتابفروشی است که تجربیات همه مردان فرهیخته یکجا موجود است و برای آنان که چشمی برای دیدن، گوشی برای شنیدن و ذهنی برای درک کردن دارند، اشاعه می‌شود.»

***

اگر شما روزی یک ساعت کتاب بخوانید، در عرض ده سال، پانصدو بیست کتاب تمام خواهید کرد و در عمل در بیش از صد رشته مختلف کارشناس جهانی خواهید شد. آیا شما فکر می‌کنید از امروز تا ده سال آینده، کارشناس جهانی شدن در صد رشته‌ی مختلف تاثیری در زندگی شما خواهد داشت؟ در روابط شما چطور؟ راجع به میزان درآمدتان چطور فکر می‌کنید؟ می‌توانید تصور کنید که مردم فقط  برای یک قرار شام یا نهار با شما سرو دست میشکنند؟

جی گوتری، اعضای تیم بازیگران والت دیزنی

***

سخنان اندیشمندان در مورد کتاب و مطالعه

اگر شما در هر زمینه ای پنج کتاب به راستی خوب بخوانید؛ در آ« زمینه به کارشناسی جهانی تبدیل خواهید شد.

پت ویلیامز

***

مارک اپلر نویسنده و سخنران موفقیت، می‌گوید:«ورق نزنید، بخوانید. امروز در روزگاری زندگی می‌کنیم که خواندن سخت شده است، در فرهنگی که با بمباران اطلاعات و بی نیازی به تفکر عمیق، سطحی خواندن عادت شده است. با وجود این، باید بدانید درک و فهم عمیق مسائل فقط با خواندن عمیق به دست می‌آید.»

***

کتابخانه‌ی یک انسان نشان موهبت است، نه نشان افتخار.

مارتین لوتر کینگ

***

سخنان زیبا در مورد اهمیت کتاب خوانی

نمی‌دانید وقتی کتابی را تمام می‌کنید و آن را برای همیشه در قفسه‌ی کتابخانه می‌گذارید، چه باری از روی دوش‌تان برداشته می‌شود. وقتی به آن نگاه می‌کنید که میان کتاب ها جایی رفته و نشسته است گویی به پیروزی‌های خود نگاه می‌کنید. هر کتاب به بخشی از خاطره‌ی زندگی‌تان تبدیل می‌شود؛ چرا که بخشی از زندگی خود را با آن گذرانده اید.

پت ویلیامز

***

اگر شما دو چشم دو گوش یا دو دست دارید که کار میکند و در دنیای امروز زندگی می‌کنید ، هیچ بهانه ای برای کتاب نخواندن ندارید. پس به دنبال راه هایی باشید که از فرصت محدود خود روی این زمین با کتاب ها نهایت استفاده را ببرید.

***

اگر می‌خواهید از خواندن بهره ای نصیبتان شود با تواضع ، ساده و صادقانه بخوانید نه به شوق آنکه احترام و اعتبار کسب کنید.

توماس کمپس از کتاب درس های مسیح

***

سخنان اندیشمندان در مورد کتاب و مطالعه

بخوانید و بدانید کلماتی که در ذهن نگاه می‌دارید جایی در رندگی بیرون خواهد آمد و هدایتگر دیگری خواهد شد زندگی باید ادامه یابد باتواضع و باقلب یک خدمتگزار بخوانید.

پت ویلیامز

***

بچه‌ها چیزهای زیادی از خواندن می‌آموزند خواندن می‌تواند آن هارا به جایی برساند که به تنهایی نمی‌توانستند به آن دست یابند. خواندن در عین حال که سرگرمی لذت بخشی است بچه ها را باهوش تر می‌کند.

ری آلن

***

جملات زیبا در مورد کتاب خواندن

وقتی می‌خوانید افکار خود را تسلیم نظریات و عقاید دیگران می‌کنید این کار به شما چشم انداز دیگری از زندگی می‌دهد اجازه می‌دهد تا بتوانید نوعی دیگر فکر کنید وقتی می‌خوانید با فراز و نشیب های زندگی آشنا می‌شوید سرما وگرمای آن را می‌چشید.

فیل جکسون

***

آموزش چه از راه کتاب و چه از طریق تجربه مهمترین کلید موفقیت است. من از جمله افرادی که همیشه کتابهای خودباوری و رشد فردی میخوانم. خیلیها داستان می خوانند و من چیزهایی می‌خوانم تا یادبگیرم چگونه به جای سه دستگاه ورزشی چهارتا بفروشم .

آرت مورنو، تاجر

***

وقتی شما به فردی یک کتاب می‌فروشید مشتی کاغذ و جوهر و چسب نفروخته اید؛ بلکه زندگی صد درصد جدیدی به او فروخته اید.

کریستوفر مورلی، نویسنده و ویراستار اوایل قرن بیستم

***

سخنان اندیشمندان در مورد کتاب و مطالعه

رونالد ریگان رنج های بسیاری داشت او  آموخته بود برای فرار از هرچیز به خواندن روآورد عشقی که از مادرش آموخته بود روزی به من گفت:«مایک مادرم به من گفت که اگر یادبگیری عاشق خواندن شوی هیچگاه تنها نخواهی بود .»

مایکل دیور، مشاور ریگان

***

دیدگاه های بزرک از طرح های بزرگ می‌آیند و طرح های بزرگ اغلب در کتاب ها پیدا میشوند

چرچیل

***

من هرگز به یاد نمی‌آورم کسل و بی‌حوصله شده باشم حتی یکبار؛ چراکه همیشه خانه ای پراز کتاب داشتیم

هریت رومن

***

خواندن فرار من بود و قرارم. مایه تسلی ام، انگیزه‌ام برای انتخاب. می‌خواندم، فقط برای لذت صرف خواندن، برای آرامش دل انگیزی که تو را فرا می‌گیرد،  وقتی کلام نویسنده را در ذهن می‌شنوی و طنین آن را در سر خود احساس می‌کنی.

پاول استر، نویسنده

***

سخنان ناب در مورد کتاب خوانی

خواندن به شما شعف، آگاهی، شوق و توانایی می‌بخشد؛ عاقل آن را تمنا می‌کند، تهی‌مابه از آن می‌گذرد و نادان آن را نادیده می‌گیرد.

هادون رابینسون، نویسنده

***

من فهمیده‌ام که پشت هرکتاب انسانی ایستاده است. انسانی که باید بسیار به آن اندیشیده باشد. انسانی که بادی زمان زیادی برای به قلم آوردن اندیشه‌هایش صرف کرده باشد و این زمان ممکن است تمام عمر او باشد.

موتاگ در ۴۵۱ درجه فارنهایت

***

فرد اسمیت می‌گوید:«زندگی نامه افراد بزرگ را مطالعه کنید، به زودی درمی‌بابید که بزرگی،بزرگ می‌کند.»

***

شاید برای بسیاری از ذهن‌ها، چیزی جالب تر از یک زندگی‌نامه خوب نباشد: هم جذابیت داستان را دارد و هم مسرت واقعی بودن را. می‌گویم واقعی و نه حقیقی، چرا که هیچ‌کس نمی‌تواند حقیقت محض را بنویسد.

ویلیام لیون، استاد زبان انگلیسی

***

اپرا وینفری درباره‌ی اولین تجربه اش به عنوان گزارشگر رادیو می‌گوید: اگر سلاح خواندن را به عنوان ابزار اصلی زندگی خود در اختیار نداشتم؛ نمی‌توانم تصور کنم کجا و چه کسی بودم. پس از سال ها خواندن و خواندن میتوانستم دستم را بالا ببرم و شعرهایی را که خوانده بودم برای همه ازنو بخوانم. کسی دستمزد انجام دادن کاری را به من می‌داد که عاشق آن بودم-بلند بخوان!

***

تجربه‌های دیگران برای شما و تجربه‌های شما برای دیگران چیزی جدید است. شما میتوانید از آنها درس بگیرید و این بدان معنا نیست که تجربه های تلخ و ناگوار برای شما پیش نمی‌آید. بلکه می‌توان نحوه‌ی برخورد با آن‌ها و سرمشق گرفتن از کسانی را آموخت که در برابر این حوادث سربلند بیرون آمده اند.به کمک کتاب ها می‌توانیم بفهمیم که دیگران چگونه درد، رنج و مصیبت را ساخته اند و چگونه موانع غیرممکن را از میان برده اند.

پت ویلیامز

***

اهمیت خواندن درخواندن نیست، بلکه در زیستن است. خواندن به شما کمک می‌کند تا با اشتیاقی بیشتر، نگاهی عمیق تر و آگاهی والاتری زندگی کنید خواندن، رفتار و اعمال شما را به شدت تخت تاثیر قرار می‌دهد.

استیو لوین، نویسنده

***

در زندگی هرکاری که می‌خواهید انجام دهید؛ خواندن می‌تواند در تحقق بخشیدن به آن موثر باشد.برای پرورش ذهن بهتر از خواندن چیز زیادی سراغ ندارم.

پل آلن، از موسسان مایکروسافت

***

جملات زیبا و آموزنده در مورد مطالعه و کتاب خواندن

بزرگ ترین عامل تاثیرگذار در زندگی شما، تصویر خود شماست!

ریک وارن

***

با کمک کتاب‌ها می‌توانید ارزش‌های خود را تعریف کنید. اهداف خود را بشناسید و بدانید در واقع چه کسی هستید. به تعبیری، میتوان گفت کتاب ها ماننند آینه ای هستند که ما تصویر خودمان را در آن‌ها می‌بینیم، اما بیش از آن که بازتاب تصویر ما باشند؛ هدایت گراین تصویرند.

رابرتسون دیویس

***

یک کتاب خیلی خوب باید در سه مرحله از زندگی خوانده شود : یک بار در جوانی، بار دوم در میان سالی و بار دیگر در پیری. همان‌طور که یک بنای خوب را باید در نور صبح،  هنگام ظهر و نیمه شب بازدید کرد.

رابرتسون دیویس

***

سقراط استعاره ای معروف دارد که به زبان ساده تر این گونه می‌توان تعبیر کرد:یک کتابخوانه باید مانند اتاق عملی برای تولد طرح ها باشد، جایی که تاریخ به دنیا می‌آید و جان می‌گیرید.

نورمن کازینز، نویسنده و ویراستار

***

از نشانه های فرد متخصص و مهارت حرفه ای او، نظام فکری اوست؛ این است که در حرفه‌ی خود چه کتاب هایی مطالعه کرده است.

برایان تریسی

***

از بین رفتن معابد، از دست دادن شان و مقام، نابودی آرامگاه ها جنگ با خردمندان و مبلغان، همه و همه فراموش می‌ شوند؛  اما آنچه باقی می‌ ماند، کتاب ها هستند.

ویلیام تیورنون

***

جملات و متن های زیبا در مورد خواندن کتاب

برای آنکه بتوانید از زندگی خود با کتاب لذت ببرید، باید در هر مرحله برای خود مجموعه ای هماهنگ تعیین کنید. وقتی از یک موضوع به موضوع دیگر بپرید، پس ازمدتی فکر می‌کنید این ناهماهنگی و پراکندگی درست و طبیعی است؛ اما، برعکس بسیار اشتباه است. کمی نظم بخشیدن به مطالعات لازم و خوشایند است و شما باید این کار را انجام دهید. برای مثال اگر بخواهید خانه ای بسازید آیا منتظر می‌مانید که موارد و مصالح خودشان کنار هم قرار بگیرند؟ پس، برای ساختتن ذهن باید خودتان مطالب را پیوسته و هماهنگ کنار هم جمع کنید.

استیون لوین

***

باید در کتاب ها چیزی وجود داشته باشد، چیزی که ما نمی‌توانیم تصور کنیم، چیزی که زنی را به سوی آتش می‌کشد. باید چیزی آنجا باشد که زنی در خانه‌ای که در حال آتش گرفتن است، می‌ماند تا کتابها را نجات دهد. تو نمی‌توانی برای «هیچ چیز» در آتش بمانی.

گای مونتاگ، آتش نشان داستان برادبری

***

شناخت کامل و حقیقی کتاب مقدس باارزش‌تر از هر مدرک دانشگاهی است.

تئودور رزولوت

***

کتاب مقدس از لحاط نمادگرایی و مفهوم بسیار غنی است. من اعتقاد دارم هر علمی بدون این زیر بنا، ناقص است. من کلمات بسیار زیادی خوانده‌ام هم از نویسندگان ادبیات کلاسیک، مذهبی نبوده‌اند. اما، حقیقت طنین انداز است. ما آن را در قلب‌هایمان می‌دانیم و در کتاب مقدس احساس می‌کنیم.

پگی ماتیوس رز

***

می‌خواهم پیشنهاد کنم اولین و مهم‌ترین کتابی که باید در کلکسیون کتاب‌های هر فردی باشد، کتاب مقدس مذهب اوست. مهم نیست کدام نسخه و از کدام مترجم را انتخاب می‌کنید، داستان همه آن‌ها یکی است.

پت ویلیامز

***

زندگینامه انسان‌های بزرگ را بخوانید. داستان‌های سازنده بخوانید. کتاب‌هایی بخوانید که منبع الهام و ایمان باشند و از همه بالاتر کتاب مقدس را بخوانید.

مک آر داگلاس، مربی اصول رهبری

مطالب مشابه را ببینید!

خلاصه جملات کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم لیل لوندز متن در مورد کتاب؛ جملات، اشعار، عکس و دلنوشته درباره کتاب خواندن بریده هایی از کتاب نهج البلاغه نوشته امام علی؛ سخنان مذهبی آموزنده امام اول جملات اکهارت تولی نویسنده معروف؛ متن کوتاه با معنی از کتاب های او متن زیبا در مورد کتاب و کتابخوانی و سخنان زیبا در مورد مطالعه جملاتی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل با جملات الهام بخش جملاتی از کتاب فراسوی نیک و بد نیچه؛ متن های سنگین از این کتاب فلسفی جملاتی از کتاب آیین زندگی اثر دیل کارنگی؛ متن های تاثیرگذار زیبا درباره زندگی جملات کتاب غرور و تعصب اثر جین آستین؛ متن و جملات خواندنی از این رمان جملاتی از کتاب جهان همچون اراده و تصور آرتور شوپنهاور فلیسوف معروف