دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن درباره دورو بودن و بی معرفتی

در این بخش دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن های سنگین درباره دورو بودن و بی معرفتی بعضی ها! را ارائه کرده ایم با ما همراه باشید.

متن و دکلمه در مورد نمک نشناسی

در بحبوحه زمان چه آدم هایی که در زندگیت می آیند و می روند و خاطراتی را در ذهنت ثبت می کنند و چه خوب بود که اگر هر خوبی با خوبی جواب داده می شد و پای آدم های نمک نشناس از این دنیا کوتاه می شد. اما چه حیف که در بین انسان های خوب کم و بیش تعدادی نمک نشناس هم هستند که گاه گاهی نمک بر زخمت بپاشند و ثابت کنند که در دنیای هنوز هم نامهربونی بازار داغی دارد.

آنچه در بین ایرانیان ارزش والایی دارد حرمت نان و نمک و هم نشینی است. و اگر کسی که بر سر سفره ای حاضر شده باشد و نان و نمک خانه ای را چشیده باشد. اگر در جایی حرف یا حدیثی از این خانه بگوید در واقع نمک نشناسی کرده است و مستحق قهر و کدورت خواهد بود‌.

مطلب مشابه: جملات دست بی نمک و 40 تا از متن های سنگین در مورد نمک نشناس

دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن درباره دورو بودن و بی معرفتی

متن سنگین آدم نمک نشناس

اگه خودت را از جنس آدم های اطرافت نمی بینی مجبور نیستی کنارشان ادامه دهی وقتی لبخندت را با پوزخند جواب می دهند چه لزومی دارد خودت را سرگرم و رفیق این انسان ها کنی و هر روز از آن ها واکنشی ببینی که آزرده ات کنند.
دور شو برای خودت یک رفیق ناب پیدا کنو و از نمک نشناس ها تا می توانی فاصله بگیر.

دانستن الفبای عاشقی اصالت می خواهد!
افسوس که این روزها لقب عاشق می دهند
به هر کسی که آمد و چند صباحی لاف عاشقی زد
و نمک ِعشق خورد و نمکدان احساسی را شکست!
اینان در واقع دروغگویانِ نمک نشناسی هستند که
بزودی در دنیای هوس های رنگارنگشان نمک احساس بیگناهان ساده دل،
بدجور چشمان زندگیشان را کور خواهد کرد…

مطلب مشابه: جملات سنگین در مورد نمک نشناسی (پیامک و متن تیکه دار برای دست بی نمک

دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن درباره دورو بودن و بی معرفتی

قرار بود برای دردهایم مرهم باشی اما تو فقط نقش نمکدان داشتی و تا تمام شدن دانه دانه نمک ها از ان ها برای پاشیدن بر زخم هایم استفاده کردی. یادت بماند که از هر دستی بدهی از همان دست پس میگیری قطعا روزی خواهد رسید که کسی در حق تو نمک نشناسی خواهد کرد و تو تازه داغی که بر دل من گذاشتی را درک خواهی کرد.

دکلمه سنگین برای بی معرفتی

کاش بعضی از آدمای نمک نشناس را کمتر می دیدیم. به جای آن کاش بعضی از آدمها را بیشتر می دیدیم. مثل آدم هایی که رنگ قهوه ای در جعبه مداد رنگی که سالهای سال همراهمان هست ولی در میان آن همه رنگ گم شده اند.

چه خوبه که

کلید باشیم نه قفل

نوازش باشیم نه سیلی

با هم بخندیم نه بهم

راه باشیم نه سد

درک کنیم نه ترک

نمک لحظه ها باشیم

نه نمک زخم ها

دست هم روب گیریم

نه پشت پا بزنیم

دنیا ناچیز است.

مطلب مشابه: متن تیکه دار دست بی نمک + عکس نوشته های سنگین برای نزدیکان نالایق

دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن درباره دورو بودن و بی معرفتی

ما این آدم های ثابت و ماندگار را در بین آدم های پر هرج و مرج ندیدیم و در واقع آنهایی بودند که دستشان نمک نداشت.

دیگه وقتشه با مهربونی ها خداحافظی کنیم و دنیای جدید نمک نشناسی را بپذیریم. دیگه هیچی مزه ی سابق رو نداره و هیچ حرفی اونجور که باید و شاید به دل نمی شینه همه چی در حد حرف هست و عمل کلا از بین رفته.

من طرف حسابم آدمای نمک نشناسی هستن که باعث و بانی این شرایط شدن و آدما رو مجبور به قبول همچین دنیایی کردند.

جملات برای دورویی بعضی ها

آدم های نمک نشناس ارزش واقعی چیزی را نمی دانند و فقط قیمت آن را می دانند. الان دلم از تو گرفته نیست دلم از خودم گرفته که چطور بجای پاک کردن اشتباهاتت در ذهنم کلا خودت را پاک کنم.

مطلب مشابه: عکس نوشته بانمک | عکس نوشته بامزه فان و خنده دار | جمله عکس های باحال و بانمک

دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن درباره دورو بودن و بی معرفتی

بعضی وقتا از آدمای نمک نشناس زخم هایی می خوری که باور نمی کنی این زخم واسه همچین دردیه. یاد کارایی که واسه این آدما کردی هر روز تو دو شکسته تر می کنه‌ به نظرم واسه اینکه واست تجربه بشه باید رو همچین دردهایی به جای نمک اسید بپاشی تا بدونی این زخم هارو واسه چی و از کی خوردی و بتوانی ازشون تجربه بگیری و تکرارشون نکنی.

به گفته ی سعدی نیکی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند‌. ضربه خوردن از آدم هایی که عادت به نمک نشناسی دارند شاید چندان سخت نباشد ولی اگر از انسان هایی که نمک پرورده ی شما بوده اند بدی ببینید قطعا ضربه سختی خواهید خورد. ای نمک نشناسی که خیال می کردم نیمه من هستی و قلبم برایت می تپید اینک سزاوا این هم نیستی که قلبم برایت بتپد.

مطلب مشابه: شعر خستگی و خسته شدن از زندگی با متن های غمگین و پر احساس

دکلمه در مورد نمک نشناسی و متن درباره دورو بودن و بی معرفتی

در بین حرفایی که می زدیم درد دل هایی که می کردیم قول دادی که پای تموم قول و قرارات وایستی و من چقدر صادقانه به این حرفا دل بسته بودم. آدم نمک نشناسی مثل تو قولاشم در حد حرفه.

به هر جا که نگاه می کنم یک نفر از نمک نشناسی دوست و رفیقش می نالد کی به اینجا رسیدیم که نمک نشناسی ترند شد و همچون ویروسی شیوع پیدا کرد. اصلا مهم نیست چقدر خودمون را خرج آدم های نمک نشناس کردیم مهم اینه که ما دلیل حال خوب اونا بودیم اونا دلیل حال بد ما شدند. حتی مهم نیست یه زمانی از کنار ما تکان نمی خوردند مهمه اینکه که الان با یکی دیگه سرگرم هستند و شیفته ی ادم های دیگه ای شدند. مهم نیست که چه اندازه همدم دردهایشان بودیم و در سخت ترین شرایط کنارشان بودیم الان کاری کردند که درد تا مغز استخوانمان می پیچد.

مطلب مشابه: متن در مورد شعور و معرفت + جملات زیبا در مورد فهم و شعور افراد

مطالب مشابه را ببینید!

متن ادبی زمستان + جملات فلسفی و شعر در مورد روزهای برفی فصل سرد زمستان متن ادبی در مورد برف و زمستان (جملات و تکست های کوتاه و زیبا درباره زیبایی فصل زمستان) متن درباره اولین برف زمستانی + جملات احساسی و عاشقانه در مورد بارش برف زیبا شعر باران زمستانی | اشعار زیبای خاص بارش باران و برف زیبا در زمستان متن در مورد زمستان؛ متن و اس ام اس عاشقانه برف و باران زمستانی جملات عاشقانه روز برفی (متن احساسی روزهای سرد زمستانی با اشعار زیبا) جملات قشنگ ناب؛ متن های بسیار زیبا درباره زندگی از خردمندان متن و جملات ادبی تبریک تولدم برای فصل های مختلف سال بهار، تابستان، پاییز و زمستان متن تبریک روز وکیل به رفیق؛ جملات صمیمانه و رسمی روز وکیل مبارک به دوست متن تبریک روز وکیل به پسرم؛ جملات زیبا روز وکیل مبارک به فرزند