سخنان مارلون براندو + سخنان آموزنده از اسطوره بازیگری

مارلون براندو را می‌شناسید. او احتمالا بزرگترین بازیگر تاریخ است. کسی که با نقش پدرخوانده جاودانه شد و نشان داد که قدرت بازیگری یعنی چه. اما همچون بیشتر هنرمندان بزرگ؛ براندو نیز جملاتی در زندگی خود گفته که می‌تواند برای بسیاری آموزنده باشد. در ادامه با ما باشید.

روزانه سری جدید 57

بیوگرافی کوتاه مارلون براندو

مارلون براندو جونیور ( Marlon Brando Jr.؛ ۳ آوریل ۱۹۲۴ – ۱ ژوئیه ۲۰۰۴) بازیگر آمریکایی بود. او را یکی از اثرگذارترین بازیگران قرن بیستم می‌دانند، که در ۶۰ سال فعالیت، به چندین افتخار از جمله دو اسکار، سه بفتا و چهار گلدن گلوب رسید. براندو در کنش‌گری، به‌ویژه جنبش‌های حقوق مدنی سیاه‌پوستان و سرخ‌پوستان آمریکا نیز فعال بود.

او یکی از نخستین بازیگرانی است که روش بازیگری استانیسلاوسکی و بازیگری متد را به مخاطبان جریان اصلی رساند.

براندو در ۱۹۵۱ برای بازی در اتوبوسی به نام هوس، تحسین و نامزد اسکار شد. او برای بازی در در بارانداز (۱۹۵۴) اسکار گرفت و بازی‌اش در وحشی (۱۹۵۳) تصویری ماندگار در فرهنگ مردمی شد. براندو برای بازی در نقش امیلیانو زاپاتا در زنده‌باد زاپاتا! (۱۹۵۲)، ژولیوس سزار (۱۹۵۳) و سایونارا (۱۹۵۷) هم نامزد اسکار شد. بازی در زنده‌باد زاپاتا! برایش جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را به همراه داشت.

جملات قصار از مارلون براندو

در این كشور (آمریکا) هیچ فرهنگی وجود ندارد.

 من با تظاهر به اینكه یك دیوانه ام از خدمت در ارتش معاف شدم . آنها فكر می كردند كه من دیوانه ام . در فرم مشخصات فردی كه برای پر كردن به من داده بودند، زیر كلمه نژاد نوشتم : انسان و در زیر كلمه رنگ نوشتم : گوناگون !

 مردم تمایل به این دارند كه هر كسی را، خوب یا بد، به اسطوره تبدیل كنند. واقعا اسطوره یی چون «الویس پریسلی » با آن هیكل باد كرده و آن شیوه ناشیانه اش در سرگرم كردن مردم چه ارتباطی با «كمال » دارد?

 آخرین هنرمندان بزرگ در هر حیطه یی احتمالا یكصد سال پیش مردند.

 هالیوود قبرستان فرهنگ است .

 من همیشه از ملاقات با آدم ها تنفر سوزانی داشته ام . آنها به جای دیدار با آدمی كه با انبوهی از چیزهای دیگر مرتبط است با یك هنرپیشه عوضی سینما روبرو می شوند و این قطعا نفرت انگیز است .

 مطمئنا زندگی چیز دیگری به جز خواندن كتاب هایی درباره خودت است .

 در ته قلبت خوب می دانی كه ستارگان سینما مطلقا هنرمند نیستند. شكسپیر گفت : هیچ هنری كه ساختار مغز را در صورت آشكار كند وجود ندارد.

در مورد فرانك سیناترا:

او از آن آدم هایی است كه وقتی می میرد، خدا را پشیمان می كند كه چرا وی را كچل آفرید.

مطلب مشابه: جملاتی از بازیگران بزرگ تاریخ سینما؛ سخنان آموزنده بازیگران معروف زن و مرد

جملات قصار از مارلون براندو

در مورد الیاكازان و سایر كارگردان ها:

از آنجا كه الیاكازان خودش به نوعی بازیگر بود، می توانست بهترین هدایت كننده یك بازیگر باشد. او چیزهایی را درك می كرد كه كارگردان های دیگر در درك و فهم آن ناتوان بودند. یادم هست كه سرصحنه فیلمبرداری «جیلو پونته كرو» با خودش یك تفنگ حمل می كرد. او گفته بود كه اگر براندو به حرف های من گوش نكند با این تفنگ به او شلیك خواهم كرد. او به شكل هیستریكی خرافاتی بود و هر دو جیب كتش پر از طلسم های گوناگون خوش شانسی و رفع بلا بود. روزهای پنجشنبه نباید از او هیچ پرسشی می كردی چرا كه اعتقاد داشت در این روز سوال كردن شگون ندارد. او هر چیز ارغوانی رنگی را از روی صحنه حذف می كرد، حتی اگر آن چیز شراب روی میز غذا بود.

در مورد كارگردانی:

من یك بار مرتكب این كار شدم و به زمین خوردم . اما به هر حال در اغلب فیلم هایی كه بازی كرده ام خودم را كارگردانی كرده ام .

در مورد بازیگری:

بازیگری صرفا به معنای خلافکاری است . بعضی ها خلافکاری پول را می كنند و بعضی ها هم حمالی قدرت را. من این حرفه را كنار نگذاشته ام اما از آدم هایی كه این كار را می كنند، متنفرم .

در مورد بازی كردن:

اغلب مردم فكر می كنند كه بازیگری كاری است كه قادر به انجامش نیستند. اما آنها از صبح تا شام این كار را می كنند. ماهرانه ترین نوع بازیگری كه تاكنون دیده ام متعلق به آدم های معمولی است كه سعی دارند وانمود كنند كه دارند چیزی را احساس می كنند كه در واقع احساسش نمی كنند یا سعی در مخفی كردن چیزی دارند. بازیگری مهارتی است كه هر آدمی آن را در سنین آغاز زندگی اش فرا می گیرد.

در مورد بداهه گویی:

اگر یك بازیگر نتواند بداهه گویی كند، احتمالا زن تهیه كننده فیلم او را برای بازی در فیلم انتخاب كرده است .

در مورد نژاد:

رابطه ما با سرخپوست های امریكایی در طی تاریخ یك رابطه نامعمول بوده است . تاكنون هیچ گروهی از آدم ها این چنین آگاهانه و بی رحمانه گروه دیگری از آدم ها را سركوب نكرده اند كه امریكایی ها در مورد سرخپوست ها عمل كرده اند.

مطلب مشابه: جملاتی از چارلی چاپلین؛ سخنان آموزنده از اسطوره بازیگری با متن های ناب

جملات قصار از مارلون براندو

در مورد موفقیت:

من متوجه شده ام كه اندازه پهنای لبخند یك آدم هالیوودی كه در برابرم قرار گرفته ، ارتباط مستقیمی با میزان سودآوری آخرین فیلمم دارد.

در مورد مصاحبه ها:

تو می توانی حرف و سخنی را با یك حس و حال خاص و احیانا با یك لبخند بر زبان جاری كنی . اما وقتی همین حرف به صورت حروف چاپی ظاهر می شود دیگر در آن هیچ لبخندی وجود ندارد.

ما می بایست در واقع تمام سیاستمدارها را بازیگر بنامیم

در مورد طرفداران:

بانوان میانسال شهركی در آریزونا مرا احاطه كرده بودند و خطاب به من می گفتند: آقای براندو ما تو را همچون ناپلئون دوست داریم . ناپلئون ! پناه بر خدا! آنها از من امضا می خواستند و همزمان ، شوهرانشان مرا به سوی یك دیوار هل می دادند تا در آنجا كنار زن هایشان از من عكس بگیرند.

مطلب مشابه: سخنان بسیار زیبا و جملات آموزنده از رابرت دنیرو؛ اسطوره دنیای بازیگری

در مورد برناردو برتولوچی (فیلمساز)

برتولوچی آدم بسیار حساسی است ، اما حالا شاهد موفقیت را در آغوش كشیده است . او عاشق این است كه عكسش را روی جلد مجلات كار كنند.  فكر می كنم برتولوچی ، مثل من ، نمی دانست فیلمی كه دارد می سازد «آخرین تانگو در پاریس » درباره چیست .

 اگر اجازه می دادم كه تی شرت هایی با اسم مارلون براندو فروخته شود می توانستم پول زیادی به جیب بزنم . تی شرت های براندویی حداقل یك میلیون دلار فروش می كنند.

 من نمی توانم كمدی بازی كنم . كمدین ها مشهورترین آدم های تراژیك دنیا هستند.

جملات قصار از مارلون براندو

 من به هیچ عنوان اعتقادی به جایزه ندارم . من هیچ اعتقادی حتی به جایزه صلح نوبل ندارم .

 من چشم های یك خوك مرده را دارم .

در مورد گفت وگوهای تبلیغاتی:

با شركت در آن مصاحبه های احمقانه خودم را در معرض افكار عمومی جامعه امریكا قرار نمی دهم تا آنها از این طریق بتوانند به درون روح و روان من راه یابند. روح و روان هر فرد یك مكان خصوصی است

 فیلم ها ادامه دهنده دوران كودكی اند و هر كس با توسل به آنها می خواهد آزادتر، قدرتمندتر و جذاب تر باشد.

 كافكا و كی یر كه گارد (فیلسوف ) موجوداتی برجسته اند. آنها قدم به حیطه های ناشناخته روح و روان بشر گذاشته اند، در حالی كه پیش از آنها هیچ نویسنده و فیلسوف دیگری جرات این اكتشاف رانداشت . از نظر برخی افراد اینها قهرمان های واقعی اند، نه الویس پریسلی .

 چرا چیزهایی كه یك ستاره سینما می گوید برای همه این قدر مهم است ? ستاره سینما آدم مهمی نیست . فروید، گاندی و ماركس آدم های مهمی هستند. بازیگری سینما یك كار كسالت بار خسته كننده بچگانه است و بیش از آن هیچ .

 از میان همه شگفتی هایی كه تاكنون شنیده ام ، بیش از همه این برایم عجیب بوده كه انسان ها با اینكه می دانند مرگ پایانی ناگزیر است ، اما وقتی كه زمانش می رسد و مرگ نزدیك می شود، از آن می ترسند.

هرچه حساس‌تر باشید احتمال اینکه موردحمله قرار بگیرید، زخمی شوید و رشد نکنید، بیش‌تر است.

مطلب مشابه: سخنان زیبا و مفهومی مرلین مونرو؛ بازیگر زن زیبای هالیوود

جملات قصار از مارلون براندو

موفقیت‌‌های زیاد به‌اندازه شکست‌های پی‌درپی شمارا زمین می‌زنند.

تمام چیزی که من می‌خواهم این است که به‌طورمعمول، دیوانه باشم.

اهمیتی نمی دهم که من چاق هستم. باز هم همان پول را در می آورم.

هیچ وقت اندازۀ چک حقوقت را با اندازۀ استعدادت اشتباه نگیر.

تنها چیزی که یک بازیگر به مردم خود بدهکار است، اینست که حوصلۀ آن ها را سر نبرد.

قوی کسی است که نه منتظر می ماند خوشبختش کنند

و نه اجازه می دهد بدبختش کنند.

بازیگری درواقع نمود ظاهری یک تحریک عصبی است، کنار گذاشتن بازیگری اما نشانه بلوغ است.

مطلب مشابه: سخنان وودی آلن و 50 نقل قول جالب از بازیگر معروف و قدیمی

جملات قصار از مارلون براندو

هرچه حساس‌تر باشید احتمال اینکه موردحمله قرار بگیرید، زخمی شوید و رشد نکنید، بیش‌تر است. به خودتان اجازه ندهید چیزی را حس کنید، چون بیش‌ازحد لازم احساس خواهید کرد.

حسرت در زندگی بی‌فایده است، چون مربوط به زمان گذشته ‌است. تمام چیزی که ما داریم، حال حاضر است.

اگر می‌خواهید تماشاگران را جذب خود کنید، باید تخیلاتشان را زنده کنید. این آخرین راه برای این کار است.

یک بازیگر درواقع یک شاعر است، کمترین کاری که او انجام می‌دهد، سرگرم کردن مردم است.

The more sensitive you are, the more likely you are to be brutalised, develop scabs and never evolve. Never allow yourself to feel anything because you always feel too much.

هرچه حساس‌تر باشید، احتمال اینکه مورد وحشیگری قرار بگیرید، زخم‌ها ایجاد کنید و هرگز تکامل نخواهید یافت، بیشتر می‌شود. هرگز به خود اجازه ندهید چیزی را احساس کنید زیرا همیشه احساس بیش از حد دارید.

I don’t know what people expect when they meet me. They seem to be afraid that I’m going to piss in the potted palm and slap them on the ass.

نمی دانم وقتی مردم با من ملاقات می کنند چه انتظاری دارند. انگار می ترسند که من در کف گلدانی شاش کنم و سیلی به الاغشان بزنم.

I put on an act sometimes, and people think I’m insensitive. Really, it’s like a kind of armour because I’m too sensitive. If there are two hundred people in a room and one of them doesn’t like me, I’ve got to get out.

من گاهی اوقات یک عمل می کنم و مردم فکر می کنند من بی احساس هستم. واقعا مثل یه زره میمونه چون خیلی حساسم. اگر دویست نفر در اتاقی باشند و یکی از آنها مرا دوست نداشته باشد، باید بیرون بیایم.

مطلب مشابه: سخنان الهام بخش آدری هپبورن بازیگر زیبارو و معروف با عکس های او

جملات قصار از مارلون براندو

If you’re successful, acting is about as soft a job as anybody could ever wish for. But if you’re unsuccessful, it’s worse than having a skin disease.

اگر موفق باشید، بازیگری تقریباً کاری نرم است که هر کسی می‌تواند آرزو کند. اما اگر ناموفق باشید، بدتر از ابتلا به بیماری پوستی است.

If the vacuum formed by Dr. [Martin Luther King’s] death isn’t filled with concern and understanding and a measure of love, then I think we all are really going to be lost here in this country.

اگر خلاء ناشی از مرگ دکتر [مارتین لوتر کینگ] با نگرانی و درک و اندازه ای از عشق پر نشود، پس من فکر می کنم همه ما واقعاً در اینجا در این کشور گم خواهیم شد.

[on Malcolm X] He was a dynamic person, a very special human being who might have caused a revolution. He had to be done away with. The American government couldn’t let him live. If 23 million blacks found a charismatic leader like he was, they would have followed him. The powers that be couldn’t accept that.

[در مورد مالکوم ایکس] او فردی پویا بود، انسانی بسیار خاص که ممکن بود باعث انقلاب شود. او باید از بین می رفت. دولت آمریکا نمی توانست اجازه دهد او زنده بماند. اگر ۲۳ میلیون سیاه‌پوست رهبر کاریزماتیکی مثل او پیدا می‌کردند، او را دنبال می‌کردند. قدرت ها نمی توانند این را بپذیرند.

مطلب مشابه: جملاتی از آرتور میلر نویسنده و نمایش نامه نویس؛ 50 سخنان ارزنده

مطالب مشابه را ببینید!

جملات دلبری عاشقانه + متن های احساسی رمانتیک برای همسرم صبح بخیر جانانه و با انرژی؛ پیامک و اس ام اس پر انرژی صبحت بخیر تبریک تولد مادر متولد تیر از سوی پسر و دختر (متن مامان تولدت مبارک جدید) متن بیو دلبرانه و دخترانه + جملات کوتاه برای دختران لاکچری و خاص بیو عاشقانه اینستا و تلگرام [ 90 متن رمانتیک احساسی برای بیو ] متن انگلیسی موفقیت + جملات پر مفهوم در مورد هدف و موفقیت انگلیسی با ترجمه فارسی متن انگلیسی در مورد سکوت { جمله و متن زیبای سنگین درباره سکوت } متن و جملات تبریک عید قربان + عکس نوشته های پروفایل و استوری عید سعید قربان تبریک پدر متولد تیر از سوی فرزندان ( 30 متن و کوتاه عاشقانه برای بابا) جملات زیبا برای پسرم + متن های عاشقانه و احساسی برای فرزند پسر و پسر کوچولوم