سخنان بسیار زیبا و جملات آموزنده از رابرت دنیرو؛ اسطوره دنیای بازیگری

رابرت دنیرو را می‌شناسید. بازیگر بزرگ تاریخ سینما که تا به کنون دوبار برنده جایزه اسکارو همچنین چندین جایزه مهم دیگر شده است. این بازیگر از آنجایی که در عرصه هنری فعال است. تا به کنون جملات بسیار زیبایی را نیز گفته است. ما امروز در سایت ادبی و هنری روزانه قصد داریم بهترین جملات این بازیگر را برای شما قرار دهیم. با ما باشید.

جملاتی بسیار زیبا و آموزنده از رابرت دنیرو؛ اسطوره دنیای بازیگری

رابرت دنیرو کیست؟

رابرت آنتونی دنیرو جونیور بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی است. او برای همکاری با فیلم‌ساز مارتین اسکورسیزی مشهور است و دریافت‌کننده افتخارات گوناگونی از قبیل دو جایزه اسکار، یک جایزه گلدن گلوب، جایزه سیسیل بی دمیل و جایزه یک عمر دستاورد هنری انجمن بازیگران فیلم بوده‌است. دنیرو در سال 2009 جایزه مرکز کندی را دریافت کرد و در سال 2016 نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری از طرف رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده باراک اوباما به او داده شد.

جملات بسیار زیبا و هنری از رابرت دنیرو درباره بازیگری

هیچوقت خودم را به عنوان یکی از غول‌ها و افسانه‌های بازیگری در نظر نگرفته‌ام. همیشه احساسم این بوده که فقط یک بازیگر معمولی هستم که تلاش دارد بهترین کار خود را انجام دهد. البته ارائه بهترین کار با موضوعات و مواد موجود در سر صحنه فیلم‌برداری

آدم‌ها در شرایط متفاوت، برخوردها و واکنش‌های متفاوتی از خودشان نشان می‌دهند. حتی ساخت یک فیلم در بهترین شرایط ممکن هم می‌تواند کار سختی باشد و شما نمی‌توانید شرایط سختی را برای همکاران خود فراهم کنید. آدم‌ها هم دیدگاه‌های خاص خودشان را دارند. طبیعی است که من هم ممکن است بعضی وقت‌ها روحیه و حال‌وهوای خوبی نداشته باشم. اگر من در خانه‌ام با مشکلی روبرو هستم، این چه ارتباطی به کارگردان فیلم دارد و چرا باید برای او شرایط سختی فراهم کنم؟ عکس این موضوع هم صدق می‌کند.

هم‌ زمانی که در یک فیلم بازی می‌کنی، چیزهای زیادی یاد می‌گیری و هم‌ زمانی که به تماشای فیلم‌های دیگران می‌نشینی. فیلم‌ هایم را تماشا می‌کنم تا ببینم در آن‌ها چه کرده‌ام و چه مقدار از آن‌ها درست یا غلط بوده‌است. با نگاه کردن به فیلم‌های دیگران هم، به قضاوت بازی‌های خود می‌پردازم. در عین حال، با خودم این نکته را تجزیه و تحلیل می‌کنم که اگر آن فیلم‌ها را من بازی کرده بودم، برای بهتر شدن نقش چه کارهایی می‌کردم. فیلم دیدن بهترین کلاس درس برای هر بازیگر و کارگردانی است. فیلم‌ها هزاران نکته ناگفته در دل خودشان دارند که منتظر کشف شدن هستند.

مطلب مشابه: جملات آموزنده از ویرجینیا وولف بزرگترین نویسنده زن تاریخ و فمینیست معروف

جملات بسیار زیبا و هنری از رابرت دنیرو درباره بازیگری

برای یک بازیگر هم خیلی مهم است که جنبه‌های مختلف کاری خود را بشکافد و با بهره‌گیری از عنصر خلاقیت و آزادی عمل، تلاش کند بازی بهتری در جلوی دوربین ارائه دهد

نباید از قدم گذاشتن در مسیرهای تازه ترسید و نباید از تلاش برای رسیدن به یک هدف خوب و والا باز ایستاد. آدم‌هایی را دوست دارم که رو به جلو حرکت می‌کنند و واهمه‌ای از رودررو شدن با مشکلات و سختی‌ها ندارند. در همه حال، باید به جنگ موانع رفت و چالش‌های مختلف را پشت سر گذاشت

نه فقط در کار بازیگری که در زندگی هم باید آدم‌ها را آزاد گذاشت تا خودشان راه و مسیر درست را پیدا کنند. این نکته بسیار مهمی است که آزادی را در اختیار آدم‌ها بگذاریم؛ تا جایی که احساس کنند با محدودیت‌های غیرمنطقی روبرو نیستند. آدم‌ها و بازیگران باید اشتباه کنند و از این اشتباهات، پند لازم را بگیرند

برای من بازیگری یک تصور یا دروغ نیست و نسبت به آن بسیار جدی و کنجکاو هستم. به همین دلیل، وقتی قرار می‌شود نقش کسی را جلوی دوربین بازی کنم، می‌خواهم با تمام جوانب و پستی و بلندی‌های آن کاراکتر آشنا شوم. با این کار، دقیقاً می‌فهمم او کیست و چه می‌خواهد. در این حالت است که می‌توانم او را در جلوی دوربین سینما، به شکلی طبیعی و قابل قبول به تصویر بکشم

همه ما می‌دانیم که فیلم‌های سینمایی فقط یک تصور هستند. آن‌ها بازتابی از واقعیت‌های زندگی به حساب می‌آیند که ما دوباره سازی‌شان می‌کنیم. خودمان هم می‌دانیم که همه چیز آن دروغ است اما با این حال آن را باور کرده و به باورپذیرترین شکل ممکن انجامش می‌دهیم

قبلاً هم گفته‌ام و باز هم تکرار می‌کنم. استعداد فقط این نیست که شما به‌عنوان بازیگر توانایی آن را داشته باشید که از عهده اجرای نقش‌های متفاوت و مختلف برآیید. استعداد اصلی در این است که بتوانی انتخاب درست کرده و در نقش‌های خوب بازی کنی

مطلب مشابه: سخنان جین آستین نویسنده مطرح زن انگلیسی با جملات آموزنده و زیبا

جملات بسیار زیبا و هنری از رابرت دنیرو درباره بازیگری

منتقدان سینمایی همیشه صحبت از بازی‌های زیرپوستی می‌کنند؛ بازی‌هایی که در آن‌ها بازیگر تلاش می‌کند به ذات نقش پی ببرد و با درک درست آن، یک بازی طبیعی و روان ارائه دهد. من نمی‌توانم زمانی که در حال بازی هستم، تقلب کنم و ادای نقش بازی کردن را در آورم

هیچوقت جاروجنجال و سروصدا را دوست نداشتم. یک زندگی آرام و به دور از هیاهو را ترجیح می‌دهم. از شایعات متنفرم و می‌خواهم یک زندگی بی‌سروصدا و معمولی داشته باشم. همیشه همین‌طور بودم. هالیوود همیشه پر از شایعات و جنجال‌ها بوده و خاصیت آن هم همین است. به اعتقاد من، یک بازیگر و هنرمند باید به استعدادها و توانایی‌های خودش تکیه کند و نه شایعات رسانه‌ای. به همین دلیل، فقط زمانی به لس آنجلس می‌روم که قرار باشد فیلمی را بازی کنم و دستمزدی بابت آن بگیرم.

استعداد انسان‌ها، در انتخاب‌های آن‌هاست

یکی از نکات مثبت بازیگری این است که می‌توان زندگی دیگران را تجربه کرد، بدون اینکه بهایش را پرداخت

بعضی از مردم می‌گویند نیویورک برای بازدید کردن شهر خوبیست اما برای زندگی کردن نه،؛ من همین جمله را در مورد دیگر شهرها به‌کار می‌برم

سخت‌ترین نکته در بارهٔ مشهور بودن این است که مردم همیشه با تو مهربان هستند و هر چه بگویی، نظرت را تأیید می‌کنند؛ حتی اگر کاملاً احمقانه باشد

اگر بازیگر هستید، همیشه به شخصیتتان وفادار بمانید. اگر بازیگر نیستید، شخصیت داشته باشید و همیشه به خودتان وفادار بمانید.

مطلب مشابه: سخنان ناب استیون هاوکینگ؛ جملات آموزنده و انگیزشی دانشمند معروف

جملات زیبا و مفهومی از رابرت دنیرو

جملات زیبا و مفهومی از رابرت دنیرو

مرد باشی یا زن ، مرگ تمامت می کند !

انسان باش تا جاودانه زندگی کنی ……

در طولِ زندگی

دو مورد فوق العاده یاد میگیری :

همه چیزتو به دوستت نگی

دهنت رو همیشه بسته نگه داری .

در طول زندگیت

دو مورد فوق العاده یاد میگیری:

همه چیز و به دوستت نگی ،

دهنت رو همیشه بسته نگه داری……

ای کاش انسان ها

همانقدر که از ارتفاع می ترسند ،

کمی هم از پَستی هراس داشتند !…

    آل پاچينو يعني اوج بازيگري

    صادقانه میگویم، تو (آل پاچینو) بهترین بازیگر نسل ما هستی- البته به استثنای من

    آل پاچینو يكي از بزرگ‌ترين بازيگران چند دهه اخير دنياي سينماست. چيزهاي زيادي از او آموختم كه مهم‌ترين آنها ادب و احترام گذاشتن به اطرافيان است.

من نیمه ایتالیایی هستم، نه کاملا ایتالیایی. کمی هم رگه آلمانی، فرانسوی و هلندی دارم و نیز کمی ایرلندی. اما اسم من ایتالیایی است و من بیشتر با رگه ایتالیای خودم شناخته شده‌ام.

جملات زیبا و مفهومی از رابرت دنیرو

کارگردانی از من می پرسید برای چه می خواهی بازیگر شوی و من نمی دانستم چه جواب بدهم و در نتیجه سکوت می کردم. وی می‌گفت بازیگر می‌شوی تا خودت را بیان کنی. و من می گفتم” آره آره خودشه.”

سخترین وجه مشهور بودن این است که همیشه مردم با تو به خوبی رفتار می کنند. شما در حال گفتگو هستید و مردم با هر آنچه شما می گویید موافق هستند، حتی اگر شما موضوعی کاملا نامربوط بگویید.

اگر قرار است كاری را انجام دهید، خیلی بهتر است كه آن را همین الان انجام دهید،اصلا خوب نیست كه 10 سال دیگر به خودتان بگویند «خیلی دلم می‌خواست فلان كار را انجام دهم، ولی نتوانستم.

تنها دلیلی كه باعث شده به سراغ رستوران داری بروم، این است كه احساس می‌كنم با رستوران‌داری می‌توانم غذاهای خوشمزه‌تری بخورم.( دنیرو رستورانی به نام اگو “Ago” در هالیوود غربی دارد.)

مطلب مشابه: سخنان هنری فورد کارآفرین معروف با جملات آموزنده و عکس نوشته

احساس می‌كنم فیلم‌های قدیمی‌ترم كه مربوط به سال‌های آغاز فعالیت بازیگری‌ام می‌شوند، اصلا به درد تماشا كردن نمی‌خورند!

گر شما بتوانید كاری را كه دراماتیك است انجام دهید و در همان حال بازیگر نقش‌های كمدی باشید، كار بسیار جالبی انجام داده‌اید. انجام چنین كاری حس و حال خوبی به من می‌دهد.

نيويورك در حال حاضر يكي از هيجان‌انگيزترين شهرهاي دنياست. هيچ كجا نيويورك نمي‌شود.

هميشه ترجيح مي‌‌دهم فيلم‌هايم را در نیویورک فيلمبرداري كنم. يادتان باشد كه هنرمندان روشنفكر ما هم اكثرا مقيم همين شهر هستند.

از بازى در فيلم هاى كمدى لذت مى برم بخصوص وقتى كارگردان جى روچ (كارگردان ديدار با والدين) باشد.

جملات زیبا و مفهومی از رابرت دنیرو

وقتی یک بازیگر با بازیگری دیگر در مقام کارگردان کار کند، احساس راحتی می‌کند. چون ذاتا می‌داند کسی که در مقابل اوست همه زیر و بم حرفه‌اش را می‌داند.

در «مخمصه»مایکل مان دقیقاً می‌دانست چه می‌خواهد. حتی موقع تمرین آدم احساس می‌کرد که در یک کار متفاوت شرکت کرده است. خیلی تخت تأثیر او قرار گرفتم.

در فیلمسازی، همین که بازیگران خوبی برای فیلم‌تان پیدا کنید نود درصد کار را انجام داده‌اید.

مارلون براندو، مونتگمری کلیفت و جیمز دین الگوهای بازیگری من هستند

طنز و شوخی همیشه نزد من اهمیت داشته‌اند. مادرم هم می‌گفت که من شوخ طبعم. حیف که عمرش کفاف نداد کمدی‌های مرا ببیند. اگر می‌دید حتماً می‌پسندید.

مطلب مشابه: سخنان زیگموند فروید + جملات آموزنده و متن های زیبا از روانشناس معروف فروید

مطالب مشابه را ببینید!

بیو عاشقانه و شیک اینستاگرام [ 80 متن بی نظیر و کمیاب احساسی Bio ] متن روانشناسی عاشقانه؛ جملات عمیق و با مفهوم درباره عشق و دوست داشتن متن دلبری خفن / 60 جملات لاکچری احساسی دلبری کردن از عشق متن عاشقانه دونفره کوتاه خاص؛ 40 جمله جذاب احساسی برای بیو و اینستاگرام شعر و متن مصائب حضرت زینب (اشعار سوزناک درباره حضرت زینب در کربلا) شعر، متن و دلنوشته سوزناک شهادت حضرت رقیه؛ کودک خردسال امام حسین زیباترین متن ماه محرم برای پست اینستاگرام؛ دلنوشته درباره امام حسین (ع) جملات تبریک تولد فلسفی { 20 متن با معنی و سنگین تبریک تولد } متن نوحه زنجیر زنی (شعر مداحی امام حسین علیه السلام و واقعه عاشورا) متن نوحه سینه زنی (اشعار زیبا برای اجرای مراسم عزاداری)