جملات انگیزشی وارن بافت در مورد سرمایه گذاری برای موفقیت مالی

در این بخش جملات خواندنی انگیزشی در مورد سرمایه گذاری و موفقیت مالی از وارن بافت را گردآوری کرده ایم.

جملات انگیزشی سرمایه دار معروف وارن بافت

وارن بافت Warren Buffett یکی از اقتصاد دانان معروف آمریکایی است که ثروت او بیش از 100 میلیارد دلار است و پنجمین فرد ثروتمند در جهان است. او رئیس و صاحب چند شرکت مهم در آمریکا است و سهام دار شرکت های  اپل، جنرال الکتریک، گلدمن ساکس، ولز فارگو، شرکت‌های کوکاکولا و پپسی، آمریکن اکسپرس، بنک آو امریکا و آی‌بی‌ام می باشد که جزو معروف ترین برندهای آمریکایی به حساب می آیند.

یکی از ویژگی‌های ثروتمندان واقعی این است که حتی اگر تمام دارایی خود را از دست بدهند می‌توانند باز هم آن را به دست آورند.

جملات انگیزشی وارن بافت که این چنین قاطع بیان می‌شوند ما را به یاد یک حقیقت ساده اما اساسی می‌اندازند که ثروت واقعی در ذهن خودمان قرار دارد. اگر ذهنی ثروتمند داشته باشیم باز هم می‌توانیم ثروت خود را از نو بسازیم.

***

اگر حالا، وقتی که خوابی نتونی پول در بیاری باید تا پایان عمرت فقط کار کنی…!

از وارن بافت، جملات انگیزشی زیادی در دسترس است اما این جمله در شمار بهترین‌ها قرار می‌گیرد. از خودتان بپرسید که آیا کار شما می‌تواند شبیه چیزی که وارن بافت گفت یعنی حتی در خواب هم برایتان درآمد زایی کند؟ اگر پاسختان مثبت است که به شما تبریک می‌گویم و اگر منفی است، آیا برنامه‌ای برای رسیدن به این کار دارید؟

***

همیشه می‌دانستم که ثروتمند می‌شوم. حتی یک لحظه هم به آن شک نکردم.

قبل از آنکه هدفی را برای خودتان در نظر بگیرید، حسابی روی آن فکر کنید. بعد از این کار، دیگر شکی به خودتان راه ندهید و فقط روی بهینه کردن روش‌های رسیدن به هدفتان کار کنید. هدف را تغییر ندهید، در آن تردید نکنید. وقتی جرقه‌ کاری در ذهنتان ایجاد می‌شود، یعنی توانایی انجامش در وجودتان نهفته شده است. پس با قدرت عمل کنید.

***

جملات انگیزشی وارن بافت در مورد سرمایه گذاری برای موفقیت مالی

من هر روز زمان زیادی را صرف فکر کردن می‌کنم. دارایی اصلی من صبرم در زمان سرمایه‌گذاری است.

صبر کردن چیزی است که به همین راحتی‌ها در کَت آدم فرو نمی‌رود. ما همه چیز را زود می‌خواهیم و ترجیح می‌دهیم که این زود خواستن، بدون تلاش زیاد باشد. اما در حقیقت، ثروت‌های بزرگ در اثر صبر و تلاش به دست می‌آیند.

***

بزرگترین مانع ثروتمند شدن مردم عادی، کمبود اطلاعات مالی و سرمایه گذاری است.

در روزگاری که همه، مدعی دانستن همه چیز هستند، داشتن اطلاعات درست، مثل یک گنج بسیار با ارزش است. هدف درست، اطلاعات درست و اقدام به موقع، سه شاه کلید اصلی برای موفقیت به شمار می‌‌آیند.

***

این درست نیست که هر چه از درآمدتان باقی می‌ماند را پس‌ انداز کنید. بلکه باید هر چقدر که بعد از پس انداز کردن باقی می‌ماند را خرج کنید.

پس انداز کردن از آن دست موضوع‌هایی است که جملات انگیزشی وارن بافت زیادی در مورد آن گفته می‌شود. این جمله از آقای وارن بافت، تاثیر زیادی روی سیاست‌های مالی هر فردی می‌گذارد. چون اکثر ما دقیقا برعکس این کار را انجام می‌دهیم! یادتان باشد که برای تغییر وضعیت مالی اول باید روی درست خرج کردن تمرکز کرد و در کنار آن، به فکر کسب درآمد هم بود.

***

اگر می‌خواهید یک سرمایه گذار موفق باشید، باید هم در زندگی‌تان و هم در سرمایه گذاری‌هایتان انضباط داشته باشید.

انضباط از قماش رفتارهایی است که ساده به نظر می‌رسند اما تاثیری عمیق بر زندگی انسان می‌گذارند. اگر خود را به منظم بودن عادت دهیم، نه تنها از اتلاف زمان گران‌بهایمان جلوگیری می‌کنیم بلکه مسیر رسیدن به اعتبار و موفقیت را برای خودمان هموارتر خواهیم کرد.

***

جملات انگیزشی وارن بافت در مورد سرمایه گذاری برای موفقیت مالی

متاسفانه درصد بسیار زیادی از مردم، پولی را که به زحمت به دست آورده‌اند در بازارهایی مثل سهام و املاک سرمایه گذاری می‌کنند بدون این که ابتدا ذره‌ای برای آموزش دیدن، هزینه کرده باشند.

آموزش دیدن از تکه کلام‌های ثابت افراد موفق در زمینه‌های مالی به شمار می‌رود. به زبان ساده، نمی‌توان با دور زدن مسیر آموزش به موفقیت چشمگیری رسید.

***

جملات انگیزشی وارن بافت در مورد سرمایه گذاری برای موفقیت مالی

ریسک‌ها از اینجا ناشی می‌شود که ندانید چه کاری انجام می‌دهید؟! پس برای کاهش ریسک، آگاهی خودتان را بالا ببرید.

گاهی ما دچار یک سوتفاهم در معنای واژه‌ها می‌شویم. مثلا با شنیدن واژه «ریسک» به یاد کارهای شتاب‌زده و بدون فکر می‌افتیم و در سینمای ذهنمان کلیپ شکست پخش می‌شود! در حالی که ریسک کردن، یک استراتژی هوشمندانه است که باید آن را آموخت.

***

اگر این‌طور تصور می‌کنید که در طول ۱۰ سال به آسانی نمی‌توانید به یک سری از اهدافتان برسید، پس حتی ۱۰ دقیقه هم به این اهداف فکر نکنید.

در بسیاری از جملات انگیزشی وارن بافت می‌خوانیم که موفقیت، نیازمند صبر است و پشت بندش، مثال تبدیل شدن دانه به درخت را می‌آورند تا حسابی این موضوع برایمان روشن شود. اما صبر کردن نیز حد و اندازه‌ای دارد. نمی‌توان یک عمر منتظر به بار نشستن درختی نشست که اصلا معلوم نیست میوه می‌دهد یا نه؟ صبر کردن بدون اندیشه، به قیمت تلف کردن زمان گران‌بهایمان تمام می‌‌شود. باید با خودمان تمرین کنیم که همیشه چند پله جلوتر از جایی که هستیم را ببینیم. در این صورت می‌توانیم با خیالی آسوده، در انتظار چیدن میوه‌های درختی باشیم که با آگاهی کاشته‌ایم.

***

جملات انگیزشی وارن بافت در مورد سرمایه گذاری برای موفقیت مالی

اگر شما چیزهایی بخرید که احتیاجی به آنها ندارید. به زودی مجبور خواهید شد چیزهایی را بفروشید که به آنها احتیاج دارید.

مدیریت درآمد، دانشی است که می‌توانیم ردپای آن را در جملات انگیزشی وارن بافت زیادی پیدا کنیم. در کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» نکته‌های بسیار جالب و خواندنی در مورد مدیریت درآمدها بیان شده است. اگر تاکنون این کتاب ارزشمند را مطالعه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به آن بزنید.

مطالب مشابه را ببینید!

دلنوشته انگیزشی کوتاه و بلند [90 جمله انگیزه دهنده مثبت و پر انرژی] جملات انگیزشی روانشناسی عمیق { 60 متن انگیزه دهنده روانشناسی خاص } جملات تکان دهنده انگیزشی هشت ریشتری (100 سخن ناب برای افزایش انگیزه) جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت با معروف ترین متن ها جملات انگیزشی امید + متن های پر انرژی امیدوار کننده کوتاه از بزرگان جملات انگیزشی فوق العاده تاثیرگذار (متن های موثر بر روحیه و اراده) جملات انگیزشی انرژی بخش + 50 متن و عکس نوشته های زیبای برای موفقیت جملات انگیزشی شاد | متن های انرژی مثبت ویژه | سخنان امید دهنده زندگی بیو انگیزشی کوتاه جدید { 100 متن سر حال کننده و انگیزه دهنده بیو } متن انگیزشی مثبت [ 60 جمله فوق العاده تاثیرگذار برای زندگی بهتر ]