پرفکت مانی چیست؟ اطلاعات مفید، نحوه باز کردن حساب و خرید آن

اطلاعات مفید درباره پرفکت مانی

پرفکت مانی یک شرکت و سیستم پرداخت بین ‌الملل است که با آن خواهید توانست به راحتی پرداخت ‌های اینترنتی خود در سایت‌ های خارجی را انجام دهید، به کل جهان ارز انتقال دهید یا درآمد های ارزی خود را دریافت نمایید.

با وجود تحریم سرویس‌ هایی مثل پی ‌پل، ویزا و مستر کارت، همچنان سرویس ‌هایی وجود دارند که می شود با آن ‌ها خرید های اینترنتی خارجی و منتقل نمودن ارز را انجام داد که پرفکت مانی یکی از آن‌ ها می باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به همه سوالات شما درمورد این سیستم پاسخ داده شود.

پرفکت مانی چیست و چه استفاده ای دارد؟

پرفکت مانی (Perfect Money) یک سیستم پرداخت جهانی می باشد که دفتر رسمی آن در کشور پاناما واقع شده است. این کمپانی خدمات ارسال، دریافت و پرداخت پول به وسیله اینترنت را برای کاربران و کسب و کارهای کل دنیا فراهم می نماید.

شما به سادگی خواهید توانست به وسیله این سیستم مقدار فراوانی پول را به بخش دیگری از جهان منتقل نمایید یا از یک وب ‌سایت خارجی اجناس و خدمات خود را خریداری کنید.

مثلا تصور نمایید تصمیم خرید یک جنس را از یک سایت خارجی را دارید که پرفکت مانی را قبول می کند. به سادگی می ‌توانید با استفاده از ریال و کارت بانکی پرفکت مانی خریداری کنید و با آن فایل مورد نظر خود را از سایت خریداری نمایید.

می شود گفت که پرفکت مانی پلتفرمی مانند پی ‌پال و دیگر پلتفرم‌ های پرداخت می باشد. این کمپانی از معتبرترین شرکت ‌های خدمات پرداخت در جهان است و میلیون ها کاربر از سراسر جهان دارد.

همچنین از این سرویس می شود جهت ذخیره ارز بر حساب ‌های الکترونیکی نیز استفاده کرد یا با آن دارایی ‌های دیگر مانند بیت کوین را خریداری نمود.

موارد استفاده این سیستم را می شود در موارد زیر خلاصه نمود:

 • انتقال ارز به شکل آنلاین
 • دریافت نمودن ارز به شکل دلار، یورو و …
 • خریداری کردن کالا یا خدمات از سایت ‌ها و کسب و کارهای اینترنتی
 • ذخیره پول‌ ها روی حساب‌ های الکترونیکی و دریافت نمودن سود ماهانه
 • خریداری کرد بیت کوین، دلار، یورو و …

بدون تحریم و خطر

یکی از مزیت ‌های اساسی این سیستم در بین غول ‌هایی مانند پی ‌پل، تحریم نبودن آن برای کاربران ایرانی و دیگر کشورهای تحت تحریم می باشد.

همان گونه که احتمالا اطلاع دارید ایرانی ‌ها، به علت تحریم ‌ها قادر نمی باشند از خدمات پرداخت شرکت‌های بزرگی مثل پی‌پل، مسترکارت، ویزا و … استفاده کنند. ولی پرفکت مانی به علت پیروی نکردن از قوانین آمریکا، هیچ تحریمی را متوجه استفاده کنندگان خود نکرده است. این شرکت در ایران دارای چند نماینده رسمی می باشد.

هم اکنون، به عنوان یک کاربر ایرانی خواهید توانست به سادگی پس از افتتاح حساب پرفکت مانی که رایگان و غیرحضوری می باشد، از صرافی ‌های آنلاین، از طریق کارت بانکی خود پرفکت مانی خریداری نمایید و از سایت‌ های مختلف که پرفکت مانی را قبول می کنند، کالا یا خدمات مورد احتیاج خود را خریداری کنید.

پرفکت مانی

چگونگی افتتاح حساب پرفکت مانی

 • جهت افتتاح حساب در این سرویس فقط نیاز است که به وب ‌سایت رسمی آن به آدرس PerfectMoney.is مراجعه نمایید و فرم ثبت نام را پر نمایید.
 • جهت ثبت نام بر گزینه Signup کلیک کنید
 • توجه کنید که افتتاح حساب در این سیستم کاملا رایگان است و احتیاج به پرداخت هیچ‌ نوع هزینه‌ ای نیست.
 • وب ‌سایت رسمی این کمپانی از زبان فارسی نیز پشتیبانی می نماید که می شود آن از درون سایت تغییر داد. در موقع پر کردن فرم ثبت نام، حتما اطلاعات واقعی خود را وارد کنید تا از مسائل بعدی جلوگیری نمایید.
 • به ترتیب یک نام کاربری اسم و فامیل، شهر، آدرس، کشور محل زندگی، کد پستی، ایمیل و شماره همراه خود را وارد نمایید.
 • بعد از ثبت نام، برای ایمیل شما یک کد عضویت فرستاده خواهد شد که باید از آن جهت وارد شدن به حساب خود استفاده نمایید. بنابراین درست است کد عضویت  خود را در جایی که به آن به خوبی دسترسی دارید یادداشت نمایید یا آن را به حافظه خود بسپارید.

چگونه پرفکت مانی خریداری کنیم و حساب خود را شارژ نماییم؟

متد های فراوانی جهت شارژ حساب وجود دارد، ولی عالی ترین و آسان ‌ترین راه برای کاربران ایرانی، مراجعه کردن به سایت‌ های فروشنده پرفکت مانی می باشد.

شما خواهید توانست به سادگی با استفاده از ریال و کارت بانکی به صورت آنلاین از وب‌ سایت‌ های ایرانی پرفکت مانی بخرید.

پرفکت مانی هم به شکل یورو و هم به شکل دلاری وجود دارد ولی وب ‌سایت‌ های ایرانی اصولا دلار پرفکت مانی به فروش می رسانند

وب ‌سایت ‌های زیادی ریال افراد را به پرفکت مانی تبدیل خواهند کرد که ما در اینجا از بردن اسم آن ‌ها معذور می باشیم. فقط کافی است کلمه «خرید پرفکت مانی» را در موتور  جستجو خود سرچ فرمایید. جهت خرید از سایت ‌های صرافی ایرانی، احتیاج است که با ارسال نمودن تصویر مدرک شناسایی (مانند کارت ملی) احراز هویت کنید. جهت خرید باید شماره حساب خود را به صرافی دهید تا برایتان واریز کند.

شماره حساب پرفکت مانی چیست؟

پس از ایجاد حساب، به پنل کاربری خود وارد شوید تا به حساب‌ های خود دسترسی یابید. شماره حسابتان در همان صفحه نخست پنل کاربری به به طور واضح مشخص می باشد که باید آن را کپی کنید و به صرافی بدهید.

در بخش حساب کاربری، شماره حساب دلاری خود را پیدا کنید و آن را به صرافی تحویل دهید تا برای شما واریز انجام شود.

چطور می شود پرفکت مانی را فروخت؟

جهت فروش هم مثل خرید آن فقط نیاز است به وب‌ سایت‌های ایرانی دارای اعتبار مراجعه نمایید. بعد از ثبت نام در این سایت ‌ها قادر خواهید بود پرفکت مانی ‌هایتان را برای آن ‌ها ارسال نمایید و در برابر آن ریال دریافت نمایید.

روش فروش به این شکل است که سایت صرافی شما را به درگاه پرفکت خود ارجاع خواهد داد و شما با فشردن یک گزینه، مبلغ را برای آن‌ها ارسال می کنید و پس از چند ساعت در کارت بانکی خود ریال دریافت خواهید نمود.

پرفکت مانی

آیا علاوه بر صرافی باید در پرفکت مانی نیز احراز هویت کرد؟

جهت استفاده از خودِ سیستم پرفکت مانی احراز هویت نیاز نمی باشد ولی این شرکت جهت حساب ‌هایی که احراز هویت ننموده اند، کارمزد ۲ درصدی جهت هر تراکنش مشخص کرده است.

در صورت احراز هویت کارمزد تراکنش‌ ها از ۲ درصد به ۰.۵ درصد کم خواهد شد و برخی محدودیت های  ویژه مانند امکان دریافت وام و … برای شما امکان پذیر خواهد شد.

چطور احراز هویت کنیم؟

همانطور که پیش تر گفتیم، احراز هویت در این سیستم  اجباری نیست ولی در صورتی که این کار را انجام دهید کارمزدهای تراکنش از ۲ درصد به ۰.۵ درصد کم خواهند شد. احراز هویت کردن برای ایرانی ها زیاد دشوار نیست. جهت احراز هویت نیاز است از طریق فرم احراز هویت در بخش تنظیمات حساب خود (Setting) اقدام نمایید.

جهت رفتن به فرم احراز هویت در حساب کاربری خود به این شکل زیر عمل نمایید:

۱- از قسمت صفحه اصلی پنل کاربری خود وارد قسمت تنظیمات (Setting) بشوید.

۲- در قسمت تنظیمات حساب بر «Verification management» کلیک نمایید.

در قسمت احراز هویت، باید تصویر مدرک شناسایی را (گواهینامه رانندگی یا پاسپورت) با  یک تصویر از یک قبض خدماتی (مانند قبض برق، تلفن یا قبض موبایل) را به شکل فایل عکس برای کمپانی ارسال نمایید.

نکته یک: پیش از اقدام جهت احراز هویت، از قسمت Setting در حساب خود، اطلاعات کاربری خود را تکمیل نمایید. در قسمت آدرس، آدرس خود را در قبض را به زبان فارسی وارد نمایید.

نکته دو: قبض باید به نام خود شما باشد. از قبض موبایل هم می شود استفاده کرد.

ووچر پرفکت مانی

پرفکت مانی این شرایط را فراهم نموده است که کاربران بدون احتیاج به ساخت حساب، از طریق کدی به اسم ووچر از خدماتی که ارائه می دهد استفاده کنند.

ووچر الکترونیکی (e-Voucher) در اصل مثل کارت شارژ است که با مبلغی معینی ساخته می ‌شود و کاربران قادر هستند با وارد کردن کد های موجود در آن، پرداخت‌ هایشان را انجام دهند بدون اینکه احتیاجی به دارا بودن حساب داشته باشند.

شما می ‌توانید به راحتی بدون احتیاج به ایجاد حساب در پرفکت مانی، از سایت‌ های صرافی ووچر خریداری نمایید و با آن پرداخت ‌های خود را انجام دهید.

همچنین اگر که دارای حساب پرفکت مانی هستید، می ‌توانید حساب خود را با ووچر شارژ کنید یا خود شما ووچر ایجاد کنید.

چطور ووچر پرفکت مانی خریداری کنیم؟

بهترین و راحت‌ ترین راه جهت خرید ووچر پرفکت مانی مراجعه کردن به سایت ‌های ایرانی می باشد که با جستجوی راحت‎ در گوگل قادر خواهید بود آن ها را بیابید. این ووچرها با مبالغ متفاوتی از یک دلار تا بیش تر به فروش می‌ رسند.

فقط کافی است در گوگل «خریداری کردن ووچر پرفکت مانی» را جستجو نمایید و صرافی مورد نظر خودتان را بیابید. بعد از طی کردن مراحل احراز هویت در صرافی، مبلغ مورد احتیاج خود را وارد نمایید و آن را با کارت بانکی پرداخت نمایید. در نهایت و به صورت آنی، ووچر به شما داده می ‌شود.

بعد از خرید ووچر، همان گونه که گفتیم فقط کافی است شماره ووچر و کد فعال ‌سازی را در وب ‌سایتی که تصمیم به خرید یا ثبت نام در آن را دارید وارد نمایید. وب ‌سایت و خدماتی که شما در نظر دارید بایستی از ووچر پرفکت مانی پشتیبانی نماید .استفاده از ووچر شباهت زیادی به استفاده از کارت هدیه خواهد داشت. شما با خریداری کردن یک کارت هدیه با مبلغ معین قادر خواهید بود از آن به سادگی استفاده نمایید و با اتمام اعتبار آن، دیگر به آن کارت نیازی نخواهید داشت.

شارژ حساب پرفکت مانی با ووچر

جهت شارژ حساب پرفکت مانی از طریق ووچر نخست وارد حساب پرفکت مانی خود شوید. به قسمت «Deposit» (سپرده ‌گذاری) بروید و بعد از آن گزینه «e-Voucher» را انتخاب نمایید.

جهت فعال نمودن و اضافه کردن مبلغ ووچر به حسابتان، داشتن شماره ووچر و کد جهت فعال نمودن ضروری می باشد.

اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید. «e-Voucher#» شماره ووچر شما می باشد و «Activation Code» کد فعالسازی است.

با فشار دادن روی گزینه  «Activate an e-Voucher» (فعال کردن ووچر الکترونیکی) مبلغ به حساب شما افزوده خواهد شد.

ووچر پرفکت مانی دارای چه کاربرد هایی دارد؟

تصور کنید که تصمیم به خرید کالا جنس یا خدمات از یک ‌سایت را دارید اما تمایل ندارید برای یک خرید کوچک، حساب پرفکت مانی بسازید. در این هنگام شما می ‌توانید ووچر خریداری کنید و مبلغ سفارش را با آن پرداخت نمایید.

از دیگر موارد استفاده ووچر می شود به مواقعی اشاره نمود که تمایلی به حمل پول نقد ندارید. در این وضعیت با استفاده از این خدمات قادر خواهید بود در هر لحظه و در صرافی‌ هایی که در تمام دنیا وجود دارند، پول نقد دریافت نمایید. هم اکنون چیزی بیش از ۲۰۰ صرافی متفاوت در تمام جهان از ووچرها پشتیبانی می ‌کنند.

امکان منتقل نمودن پول به هر شخصی در هر جای دنیا، پرداخت آنلاین مبلغ سفارش با امنیت کامل و امکان نقد کردن آنی ووچرها در صرافی‌ های کل جهان موجب شده تا ووچرهای پرفکت مانی به وسیله ای پر طرفدار در بین مردم تبدیل شود.

امن بودن پرفکت مانی

امنیت حساب ‌های این سیستم تا حد زیادی بالا است. این سیستم از تکنیک شناسایی آی ‌پی استفاده خواهد کرد به این شکل که با هر بار تغییر دادن آی  ‌پی کاربر جهت ورود ملزم به تایید آن به وسیله ایمیل خواهد بود.

همچنین از قسمت امنیت حساب (Security Center) هم قادر خواهید بود گزینه‌ های امنیتی زیادی مانند تایید پیامکی را نیز فعال کنید.

گزینه امنیتی دیگر در حساب کاربری، کد کارت (Code Card) می باشد. با فعال نمودن این گزینه، سیستم برای شما یک عکس دارای چند کد ارسال خواهد کرد. به این شکل جهت هر تراکنش احتیاج به وارد کردن یکی از کد ها خواهد بود. کد ها تنها یک دفعه ارسال می ‌شوند و اگر آن ‌ها را فراموش کنید دیگر امکان دسترسی به حساب خود نخواهید داشت، بنابراین بهتر است آن ‌ها را در جاهای مختلف یادداشت کنید.

خریداری کردن ارز دیجیتال بیت کوین با پرفکت مانی

علاوه بر شرایط خرید کالا و خدمات زیاد با پرفکت مانی، می شود از آن جهت خریدن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز استفاده نمود.

با خریداری کردن پرفکت مانی و فرستادن آن به صرافی ‌ها و سایت ‌های دارنده ارز دیجیتال که آن را خواهند پذیرفت، قادر خواهید بود بیت کوین و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال را بخرید.

پر طرفدار ترین صرافی ‌ها و وب ‌سایت ‌ها که از این سیستم جهت خرید بیت کوین حمایت می ‌کنند عبارت ‌اند از:

 • لوکال بیت کوینز
 • یوبیت
 • P۲PChange
 • Pm۲btc.me
 • magneticexchange.com

مطالب مشابه را ببینید!

ارز دیجیتال bonk چیست؟ (بررسی اولین میم کوین سولانا) بیت کوین چیست؟ اطلاعات درباره استخراج Bitcoin، خرید و انتقال این ارز دیجیتال ارز دیجیتال پولکادات؛ تاریخچه، نکات خاص، کیف پول و معایب پولکادات (DOT) ریپل چیست؟ ؛ اطلاعات در مورد این ارزدیجیتال و نحوه خرید و فروش آن ارز دیجیتال سولانا | همه چیز در مورد سولانا، استخراج و کیف پول آن ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ اطلاعات در مورد استخراج، کیف پول و خرید این ارز ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست؟ اطلاعات در مورد خرید و کیف پول این ارز دیجیتال بایننس کوین چیست، چگونه استخراج می شود و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟ نکات مهم خرید خودروی کارکرده (زمان خرید، تست خودرو، بررسی مشکلات و مدارک لازم) انشا خلیج فارس با چند انشا زیبا کوتاه و بلند برای تمام مقاطع