لایت کوین LTC چیست؟ (ویژگی های، مزایا، تاریخچه و تحلیل قیمت آینده آن)

اطلاعات مفید درباره لایت کوین

لایت کوین یک ارز دیجیتال محبوب است که سال های پیش به بازار کریپتوکارنسی ها افزوده شده است. این ارز دیجیتال معمولاً دارای سرعت بالا در انجام تراکنش ها است به همین دلیل پیش بینی می شود آینده خوبی داشته باشد. البته باید بدانید که ویژگی های دیگری هم دارد. از جمله این ویژگی ها می توان به کارمزد کمتر به نسبت سایر ارزهای دیجیتال اشاره کرد. بسیاری از کارشناسان این بازار بیت کوین را به عنوان طلا در نظر گرفته اند و بعد از آن لایت کوین را به عنوان نقره در نظر گرفته اند. ما در این مقاله بیان می کنیم که لایت کوین چیست؟ علاوه بر این به بررسی آن خواهیم پرداخت تا آینده لایت کوین را پیش بینی کنیم.

رمز ارز لایت کوین چیست؟

همواره بحث های مختلفی پیرامون خالقان ارزهای دیجیتال وجود داشته است. هویت خالق بیت کوین هنوز مشخص نیست. این در حالی است که لایت کوین را جوانی به نام چارلی لی خلق کرد. این فرد کارمند سابق گوگل و برخی از شرکت های معتبر بوده است. این فرد سعی کرد تغییرات گسترده ای در پروتکل بیت کوین ایجاد کند و توانست در این امر هم موفق شود. در واقع لایت کوین یک هارد فورک یا انشعاب از بیت کوین است. این موضوع در واقع به مانند یک دریاچه و رود است. اگر چه هر کدام از این رودها مسیر خودشان را می روند اما در واقع از همان دریاچه که سرچشمه ان ها است نشئت گرفته اند.

لایت کوین

ویژگی های کلی لایت کوین

Litecoin ارز دیجیتالی است که در بازار آن را با نماد LTC نشان می دهند. این ارز دیجیتال توانسته است به خوبی از امکانات فناوری بلاکچین استفاده کند. به همین دلیل پرداخت ها و تراکنش ها را با سرعت بسیار بالا انجام می دهد. علاوه بر این دارای امنیت بسیار زیادی است و کاربران برای انجام تراکنش ها در بستر بلاکچین آن معمولاً کارمزدها و هزینه های بسیار کمتری را پرداخت خواهند کرد.

ارز دیجیتال لایت کوین دارای پروتکلی شبیه به بیت کوین است. اگر چه از همان پروتکل استفاده می کند، اما توانسته است سرعت بیشتر و کارمزد کمتری به نسبت بیت کوین داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که سرعت انجام تراکنش ها در لایت کوین 4 برابر بیشتر از بیت کوین است. این ارز دیجیتال هم به مانند بیت کوین از پروتکل و فرایند اثبات کار بهره می برد. فرآیند اثبات کار به این معنا است که برای به دست آوردن این ارزها باید با استفاده از دستگاه های مناسب اقدام به استخراج آنها کرد.

استخراج لایت کوین با محدودیت رو به رو است. این ارز دیجیتال دارای 84 میلیون واحد است که بعد از استخراج آنها دیگر لایت کوینی وجود نخواهد داشت تا استخراج شود.

مزایای لایت کوین چیست؟

لایت کوین از همان ابتدای تأسیس دارای ویژگی هایی بود که باعث شده بود از ارزهای دیگر پیشی بگیرد. در زیر به برخی از ویژگی های مثبت این ارز دیجیتال اشاره می کنیم:

  • استخراج این ارز دیجیتال با استفاده از پردازنده های کم مصرف امکان پذیر است.
  • الگوریتم اسکریپت این ارز دیجیتال باعث شده است تا فرایند استخراج آن آسان تر شود. علاوه بر این دارای قابلیت اطمینان بیشتری هم است.
  • دارای سرعت بالاتری برای ثبت تراکنش ها است.
  • تعداد بسیار بیشتری کوین به نسبت بیت کوین دارد.
  • هر چه اندازه بلاک ها بیشتر شود بلاک ها هم کمتر فریز خواهند شد.

این ویژگی ها باعث شدند تا بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران توجه خود را از بیت کوین بردارند و به سمت لایت کوین بیایند. به دلیل داشتن این ویژگی ها سرمایه گذاران از همان ابتدای کار به سمت این ارز دیجیتال آمدند. زیرا بر این باور بودند که می تواند ضعف های بیت کوین را به خوبی پوشش دهد.

لایت کوین

تاریخچه قیمت لایت کوین

قبل از این که بخواهیم آینده لایت کوین را بررسی کنیم بهتر است تا نگاهی به تاریخچه قیمتی آن داشته باشیم. با بررسی قیمت و روند تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال می توانیم آینده آن را به شکل بهتری تحلیل کنیم.

این ارز دیجیتال در ابتدای معرفی دارای قیمت بسیار پایینی بود. این ارز دیجیتال در ابتدای کار چیزی در حدود 1 سنت ارزش داشت. البته بعد از آن و تا سال 2014 توانست رشد قیمتی بسیار خوبی داشته باشد و روز به روز ارزش آن بیشتر از قبل شد.

این ارز دیجیتال تا سال 2014 توانست رشد داشته باشد اما پس از آن با افت قیمت رو به رو شد. قیمت آن در سه سال بعد بین 1 تا 4 دلار در نوسان بود و نتوانست از این محدوده فراتر رود. سال 2017 یک سال بسیار خوب برای بازار ارزهای دیجیتال بود. لایت کوین در این سال ارزش بسیار زیادی پیدا کرد. این ارز دیجیتال توانست 7 هزار درصد رشد کند و توانست تا 320 دلار افزایش قیمت پیدا کند.

البته بعد از آن با افت قیمت رو به رو شد و نوسانات مختلفی را تجربه کرد. LTC در بالاترین ارزش گذاری که برای آن انجام شد توانست به سقف 410 دلار برسد. هم اکنون که این مقاله را برای شما به روز می کنیم قیمت لایت کوین حدود 64 دلار است و با قیمت اوج خود فاصله بسیار زیادی دارد.

پیش بینی آینده لایت کوین

در سال گذشته یعنی سال 2021 بازار ارزهای دیجیتال توانست یک رشد نسبی داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد حاضر  در این بازار توانستند به سودهای خوبی هم دست پیدا کنند. حال که ما این مقاله را به روز رسانی می کنیم در سال 2022 قرار داریم. هنوز زمان زیادی از این سال باقی مانده است و کارشناسان زیادی تا به حال پیش بینی های مختلفی در رابطه با آینده لایت کوین انجام داده اند. در ادامه برخی از این پیش بینی ها را بیان می کنیم.

Currency.com

این سایت در سال های گذشته توانسته است پیش بینی های مختلفی از بازار ارزهای دیجیتال را صورت دهد. این سایت اعتقاد دارد حمایت پی پال از این ارز دیجیتال می تواند در آینده به کمک آن بیاید. از زمانی که پی پال از لایت کوین حمایت کرده است نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جذب کرده است. این سایت پیش بینی کرده است که این ارز دیجیتال به مانند سال های قبل باز هم روند صعودی خواهد داشت و قیمت آن تا 500 دلار هم بالا خواهد رفت.

Wallet Investor

این تحلیلگر پیش بینی کرده است که اگر سرمایه گذاران بخواهند بر روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند می توانند در طی 5 سال حدود 112 درصد بازگشت سرمایه داشته باشند و سود کنند. طبق تحلیل هایی که صورت گرفته است انتظار می رود قیمت لایت کوین تا سال 2026 به حدود 382 دلار برسد. قیمتی که معقولانه است و رسیدن به آن هم دور از دسترس نخواهد بود.

Coin Price Forecast

این سایت پیش بینی کرده بود که لایت کوین در ابتدای سال 2022 با افزایش ارزش رو به رو خواهد شد. پیش بینی که تا به الان محقق نشده است و لایت کوین نتوانسته است در نیمه اول سال 2022 از 100 دلار هم عبور کند. این سایت پیش بینی کرده است قیمت این ارز دیجیتال در پایان سال 2022 به حدود 537 دلار خواهد رسید. طبق این پیش بینی ها حدود 188 درصد افزایش قیمت خواهد داشت. باید منتظر بمانیم تا ببینیم که این پیش بینی ها تا چه اندازه درست است.

Digital Coin Price

این تحلیلگر هم قیمت های معقولانه ای برای لایت کوین در سال های پیش در نظر گرفته بود. البته پیش بینی های بلند مدتی هم برای لایت کوین انجام داده است. Digital Coin Price پیش بینی کرده است که در پایان سال 2025 قیمت این ارز دیجیتال از 542 دلار هم عبور خواهد کرد. قیمتی که می تواند برای آن بسیار ایده آل باشد.

Trading Beasts

این تحلیلگر پیش بینی های معقولانه ای درباره این ارز دیحیتال داشته است. این تحلیلگر پیش بینی کرده است قیمت این ارز تا پایان سال 2024 از مرز 289 دلار عبور خواهد کرد. طبق پیش بینی های این تحلیل گر حداکثر قیمت لایت کوین در طی سال های آینده 361 دلار است. این تحلیلگر حداقل قیمت لایت کوین را حدود 246 دلار پیش بینی کرده است.

لایت کوین

آیا لایت کوین در آینده سودآور است؟

متأسفانه شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال رسیدن به سودهای کلان در کوتاه مدت هستند. لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتال قدیمی در بازار کریپتوها است. به همین دلیل دارای ثبات نسبی است. معمولاً ارزهای دیجیتال قدیمی به مانند BTC و LTC در کوتاه مدت نوسان های زیادی را تجربه نمی کنند. به همین دلیل اگر می خواهید در کوتاه مدت به سودهای زیادی برسید نباید این نوع ارزها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

این گونه افراد باید بر روی شت کوین ها سرمایه گذاری کنند که در کوتاه مدت نوسان های بسیار زیادی را تجربه می کنند. این ارزها به مانند آفت برای بازار هستند و معمولاً به صورت روزانه سود و ضررهایی از 100 تا 1000 درصد را برای بازار رقم می زنند.

شت کوین ها را با نام بلیط بخت آزمایی هم می شناسند. زیرا با افت و خیزهای بسیار زیادی رو به رو می شوند. لایت کوین ارز دیجیتالی است که به مانند بسیاری دیگر از ارزهای معتبر افت و خیزهای بسیار زیادی را تجربه نمی کند. به همین دلیل تریدرهای حرفه ای به صورت بلند مدت بر روی آنها سرمایه گذاری می کنند.

به طور کلی می توانیم بگوییم برای رسیدن به سود باید به صورت بلند مدت بر روی آن سرمایه گذاری انجام شود. شواهد نشان می دهد در طی 5 سال آینده قیمت این ارز دیجیتال افزایش پیدا خواهد کرد.

تحلیل و پیش بینی آینده لایت کوین

به طور کلی دو نظر متفاوت در رابطه با آینده لایت کوین وجود دارد. در زیر این دو اعتقاد و نظر را برای شما بیان می کنیم:

گروه اول

گروه اول بر این باور هستند که لایت کوین دنباله روی بیت کوین است. این کارشناسان بر این باور هستند که لایت کوین همواره سعی می کند خود را به قیمت بیت کوین نزدیک تر کند. به همین دلیل در آینده قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد تا بتواند به بیت کوین برسد. این گروه بر این باورند که لایت کوین همواره جا برای پیشرفت دارد.زیرا بیت کوین همواره رشد می کند و به همین دلیل لایت کوین هم برای رسیدن به آن ارزش خود را افزایش می دهد.

گروه دوم

گروه دوم نظری مخالف با نظر گروه اول دارند. این گروه اعتقاد دارند که لایت کوین و بیت کوین نمی توانند با هم ارتباط زیادی داشته باشند. آن ها بر این باور هستند که لایت کوین هنوز نتوانسته است انتقال امن و سریع مالی را ایجاد کند. به همین دلیل نمی تواند به بیت کوین نزدیک شود. آن ها بر این باور هستند که این ارز دیجیتال نتوانسته است مشکل نقل و انتقال های مالی را برآورده کند.

البته به غیر از این دو گروه برخی از گروه های دیگر هم سعی می کنند در این رابطه اظهار نظرهایی را انجام دهند. آنها به مانند گروه اول بر این باور هستند که لایت کوین و بیت کوین با هم ارتباط دارند. اما آنها بر این باور هستند که بیت کوین به انتهای رشد خود رسیده است و نمی تواند در آینده رشد بیشتری را تجربه کند. آنها طبق این ادعا بر این باور هستند که لایت کوین نمی تواند فرصت زیادی برای رشد در آینده داشته باشد. آنها بر این باور هستند که قیمت بیت کوین در آینده بیشتر نزولی خواهد شد و به همین دلیل طبق ارتباط قوی که لایت کوین و بیت کوین باهم دارند آینده لایت کوین با کاهش قیمت رو به رو خواهد شد. آنها اعتقاد دارند که لایت کوین بسیار بیشتر از ارزهای دیگر به بیت کوین وابسته است. به همین دلیل سقوط بیشتری را تجربه خواهد کرد.

نتیجه گیری

بازار ارزهای دیجیتال همواره با نوسانات زیادی رو به رو است. لایت کوین یکی از ارزهایی است که در همان ابتدای تاسیس تا به الان نوسانات مختلفی را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال دارای ویژگی‌ها و مزایایی است که باعث شده اند سرمایه گذاران زیادی به سمت آن بیایند. آینده لایت کوین می تواند روشن باشد. اما کارشناسان نظرهای مختلفی در این رابطه بیان کرده اند.

مطالب مشابه را ببینید!

ارز دیجیتال bonk چیست؟ (بررسی اولین میم کوین سولانا) بیت کوین چیست؟ اطلاعات درباره استخراج Bitcoin، خرید و انتقال این ارز دیجیتال ارز دیجیتال پولکادات؛ تاریخچه، نکات خاص، کیف پول و معایب پولکادات (DOT) ارز دیجیتال سولانا | همه چیز در مورد سولانا، استخراج و کیف پول آن ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ اطلاعات در مورد استخراج، کیف پول و خرید این ارز ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست؟ اطلاعات در مورد خرید و کیف پول این ارز دیجیتال ریپل چیست؟ ؛ اطلاعات در مورد این ارزدیجیتال و نحوه خرید و فروش آن بایننس کوین چیست، چگونه استخراج می شود و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟ بلاک چین چیست؟ آشنایی با فناوری Blockchain، کاربرد، مزایا و معایب آن متاورس Metaverse چیست و دلیل اهمیت آن چه می باشد؟