انشا در مورد شادی + 4 انشا ادبی برای پایه تحصیلی دبیرستان و دبستان

انشا در مورد شادی شاد بودن در زندگی و نشاط داشتن

در این بخش روزانه تعداد 4 انشا در مورد شادی و نشاط داشتن در زندگی را برای سنین کودک و نوجوان و پایه های تحصیلی دبستان و دبیرستان آماده کرده ایم.

انشا در مورد زندگی شاد داشتن

شادی و خوشحالی نوعی حالت روحی و روانی است که نقش بسیار مهمی در کیفیت زندگی همه ی ما داشته و آن را بهبود می بخشد به همین خاطر برای داشتن زندگی بهتر باید تمام توان خود را برای شاد بودن به کار بگیریم.

در صورتی که جای شادی در زندگی ما خالی باشد روح سالمی نخواهیم داشت و داشتن جسم سالم نیز معنای خود را از دست می دهد.

برای داشتن یک زندگی شاد باید افکار منفی و مخرب را کنار گذاشته و به جای آن نگرش مثبتی به زندگی داشته باشیم.

لازم است به خود یاد آوری کنیم که مشکلات و سختی ها در زندگی همه ی آدم ها وجود دارد و مهم این است که چگونه کنار آمدن با آن ها را یاد بگیریم و توانایی رفع آن ها را در خود ایجاد کنیم.

واقعیت این است که هیچ کدام از ما نمی توانیم اخلاق و رفتار دیگران که طبق دلخواه ما نیست را تغییر دهیم، پس باید توانایی های خود را در بر خورد با افرادی که رفتار مناسبی ندارد بالا ببریم و تحت تاثیر حرف ها و اعمال آن ها قرار نگیریم، باید زود رنج بودن را کنار بگذاریم و به جای آن گذشت کردن را تمرین کنیم تا اگر مسئله ای از طرف دیگران آزارمان داد بتوانیم از آن بگذریم و فکر و ذهن مان را درگیر نکنیم.

برای این که شادی بیش تری در زندگی نصیب ما شود باید خودمان را دوست داشته باشیم و توانایی های خود را باور کنیم.

هم چنین سعی کنیم نقاط ضعف و قوت خود را شناخته و ضعف هایمان را اصلاح کرده و نقاط قوت خود را تقویت کنیم.

شروع به انجام دادن کار هایی کنیم که به آن ها علاقه داشته و می دانیم که در آن کار استعداد داریم، زیرا همه ی ما از انجام دادن کار مورد علاقه ی خود لذت برده و شاد می شویم.

ورزش هم یکی از کار ها و فعالیت هایی است که هم توان جسمی ما را بالا می برد و هم باعث افزایش توان روحی می شود، داشتن روح و جسم قوی و سالم خود، عامل شادی و خوشحالی است.

داشتن هدف در زندگی و هدفمند زندگی کردن نیز می تواند ما را در مسیر درستی از زندگی قرار دهد تا فرصت های زندگی را به بطالت و بیهودگی نگذرانیم، همین تکاپو و تلاش منجر به شادی ما خواهد شد.

ایمان و اعتماد به خدا، نیرویی که قوی تر از تمام کائنات است نیز بزرگ ترین شادی را در زندگی می تواند به ما هدیه دهد.


انشا در مورد شادی و افراد خوشحال

شادی یعنی چه؟ آیا هرکس که خندید و قهقهه های مستانه زد، واقعا شاد است؟
به نظر من شادی یعنی هرکسی در عمق وجودش آرامشی را حس کند که با هیچ طوفانی از دریای متلاطم دنیا، ذره ای اضطراب در آن راه نیابد. وقتی به دوران خوش کودکی ام می اندیشم، به خوبی ردپای شادی را در آن می‌یابم؛ بی غم و غصه، سرگرم بازی های کودکانه، آزاد و پر جنب و جوش.

شادی های بسیاری در دنیا وجوددارند که به چشممان نمی آیند. شاید به خاطر این است که شادی نمی پنداریمشان! آیا شادی غیر از این است که پدر و مادرت را درحالی بنگری که لبخند به لب دارند؟
این یکی از هزاران شادی ای است که سرسری از کنارش می گذریم و انگار نه انگار…

همانطور که از ابتدا گفتم، شادی همانی است که در دلت حس آرامش ایجاد کند. احساس امنیت، سرزندگی و امید به زندگی.
البته هرکسی در هر سنی شادی های مختلفی دارد؛ یکی در دوران مدرسه با گرفتن بیشترین امتیاز و شاگرد اول شدن، گل از گلش می شکفد و از خوشحالی فریاد می‌کشد.
کمی بزرگ‌تر که می‌شوی اگر مبلغ هنگفتی از قرعه‌کشی مسابقه یا بانک یا هرجای دیگری برنده شوی، دنیا در چشمانت یک رنگ دیگری میشود! مثلا از قهوه ای مُرده به صورتی زنده…!
برخی شادی ها جنسشان پول نیست؛ یک پدر و مادری با به دنیا آمدن فرزندشان، پدربزرگ و مادربزرگ با دیدن فزرندان و نوه هایشان، دو دوست صمیمی با دیدارهایشان و… احساس شادی می کنند. احساسی که تا تجربه نکنید به عمقش پی نمیبرید.

تعریف من از شادی را شنیدید؛ شادی یعنی آرامش قلبی.

اما انشایم را که خواندید، خوب نیست که دست خالی بروید! به همین خاطر برایتان چندتا آرزوی شادی آور دارم:

از خدا می خواهم دریای دلتان طوفانی نشود و اگر طوفانی شد، خودش ناخدایش شود.
از خدا می خواهم خانه دلتان را آباد کند؛ با مهمان شدنش در آن.
می خواهم هیچ‌گاه تنتان گرفتار بیماری ای نشود که روحتان هم رنجور گردد.
میخواهم انقدر هوایتان را داشته باشد که مبادا چشم به نعمت های دیگران بدوزید و حسرتش جانتان را ذره ذره آب کند.
می خواهم خودتان مسیر زندگی تان را پیش بگیرید و سرگرم کار خویش باشید نه آنکه زبانم لال همچون ضعیفان لب به سخن چینی دیگران باز کنید و با آتش حسادت، پیش از همه خود را بسوزانید.
می خواهم شاد شاد شاد باشید


انشا زیبا و تاثیرگذار در مورد لبخند زدن، خنده و تاثیر آن در زندگی انسان

انشا کودکانه در مورد لبخند زدن
ما بچه ها لب های پر از لبخند و خنده و شادی را خیلی دوست داریم. پدر بزرگم می گوید: “خنده بر هر درد بی درمان دوا است.” من خیلی به این جمله فکر کرده ام، به همین دلیل است که می گویند آدم بیمار باید سعی کند که بخندد و شاد باشد چون این طوری بیماری اش زودتر خوب می شود.

من سعی می کنم وقتی مریض هستم، مثلا سرماخورده ام، به جای غر غر کردن و نق زدن حواس خودم را پرت کنم و مادرم هم مدام به من می گوید اتفاق خاصی نیفتاده است، آرام آرام بازی کن و بخند و به بیماری ات توجه نکن.

ما هر چقدر که بیشتر حواس مان به سختی و درد و ناراحتی ها باشد بیشتر اذیت می شویم و مشکلات ما بیشتر می شود در حالی که من به جای آن سعی می کنم جلوی آینه بروم و هر طور شده لبخند بزنم.

گاهی هم با بازی کردن با اسباب بازی ها و نگاه کردن به کارتون و خواندن کتاب داستانی که دوست دارم لبخند به لب هایم می آید.

لبخند زدن مثل سپر جلوی بدتر شدن بیماری را می گیرد و ما زودتر خوب می شویم.

از طرف دیگر اگر خوب دقت کنیم می بینیم که آدم هایی که می خندند و شاد هستند دوستان بیشتری هم دارند و مردم از بودن با آن ها بیشتر لذت می برند.

فکر کنید اگر دکترها و پرستارهای بیمارستان ها همیشه لبخند به لب داشته باشند چقدر روحیه بیماران خوب می شود و چقدر زودتر درمان می شوند.

خنده باعث موفقیت و پیشرفت ما در همه کارها می شود چون به ما انرژی زیادی می دهد. پس همه ما باید بیشتر بخندیم و با هم بخندیم تا دنیا قشنگ تر شود.

اگر به اطراف و جهان پیرامون خود دقت کنیم خواهیم دید که گویا همه عالم در حال لبخند زدن است، از خورشید آن لحظه که طلوع می کند گرفته تا رقص برگ های درختان در باد و پرندگان در حال پرواز و آواز خوانی و قاصدک ها وقتی بر روی گل های تازه شکفته نشسته اند.

حتی بارش باران هم با این که بسیاری آن را به گریه تشبیه کرده اند به نظر من لبخند الهی است که خداوند از روی مهر و محبت فراوانش نثار طبیعت، جهان و ما انسان ها می کند تا زمین هم بخندد و شکوفا شود.

زندگی یعنی لبخند، وقتی نوزادی به این دنیا متولد می شود با اولین گریه اش موج شادی را به اطرافیانش هدیه می کند و من در همه این ها رد پای محبت و مهر بی دریغ پروردگار را می بینم.

خداوند با لبخند به ما می بخشد و لبخند را در جان و دل ما نیز می آفریند. همان طور که پایه و رمز همه آفرینش مهر بی کران او است و او در لحظه لحظه خلقتش به ما زیباترین لبخند ها را به ما زده است و این گونه عالمی زیبا خلق کرده است، پس ما هم اگر حرکتی می کنیم بایستی که این گونه باشیم و با لبخند روی لب و شادی در دل جلو برویم تا سختی های راه برای ما آسان تر شود، درد های مان زودتر بهبود پیدا کند و به پیروزی های بزرگ دست پیدا کنیم.

انسان ها با لبخند زدن در دل هم جا باز می کنند و لبخند یکی از مهم ترین اصول در برقراری روابط اجتماعی است اما باید کاری کنیم تا همان طور که لب های خود را به خنده باز می کنیم قلب های ما هم وادار به خندیدن شود تا لبخند مانند خورشیدی قلب و همه وجودمان را سرشار از روشنایی و شادی کند.

این طور می شود که خنده ما مسری می شود و دیگران را هم به لبخند وا می دارد و دیگران هم راحت تر از سختی های زندگی خود عبور می کنند.

بیاییم تا با هم بخندیم و صورت مان را با لبخندی زیبا مزین کنیم تا جهانی زیبا و آرام داشته باشیم.


انشا شادی

انشا در مورد زندگی شاد داشتن و زیبایی های زندگی

چطوری یک زندگی شاد و زیبا داشته باشیم؟ آیا زیبا بودن زندگی را خودمان مشخص میکنیم؟

جک لندن گفته است، «درست‌ترین عملکرد انسان زندگی کردن است، نه وجود داشتن.» خیلی وقت‌ها اجازه می‌دهیم زندگی هر طور که دوست دارد بگذرد، هرچه که برایمان پیش می‌آورد را می‌پذیریم و امروزمان تفاوتی با دیروزمان ندارد. این نسبتاً طبیعی و راحت به نظر می‌رسد، به جز آن ندای همیشگی در مغزتان که می‌گوید، «وقتش رسیده کمی تغییر ایجاد کنی.»

برای آندسته از شما که دوست دارید از یکنواختی همیشگی نجات پیدا کنید، در زیر ۱۵ پیشنهاد ساده آورده‌ایم که کمکتان می‌کند استفاده بیشتری از زندگیتان ببرید — زندگی را با تمام وجود تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

قدردان آدم‌ها و چیزهای خوب در زندگیتان باشید
گاهی  اوقات کارهایی که دیگران برایمان می‌کنند را نمی‌بینیم تا وقتیکه دیگر آن کارها را برایمان انجام نمی‌دهند. نباید اینطور باشید. برای چیزهایی که دارید، کسانی که دوستتان دارند و مراقبتان هستند، قدرشناس باشید. تازمانیکه روزی برسد که دیگر پیشتان نباشند، نمی‌فهمید که چه ارزشی برایتان دارند. از اطرافیانتان قدردانی کنید و خیلی زود خواهید دید که افراد بیشتری دورتان را می‌گیرند. قدردان زندگی باشید و خیلی زود متوجه می‌شوید که چیزهای بیشتری برای زندگی کردن در اختیار دارید.

حرف‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید
اگر به دیگران اجازه دهید بیشتر از اینکه بازده‌ای به زندگیتان بدهند، از آن کسر کنند، تعادل زندگیتان بر هم خورده و بدون اینکه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهنده دیگران را نادیده بگیرید.

هیچکس حق قضاوت کردن درمورد شما را ندارد. ممکن است داستان زندگیتان را شنیده باشند اما مطمئناً نمی‌توانند حس و حالتان را درک کنند. شما هیچ کنترلی روی حرف‌های دیگران ندارید؛ اما کنترل اینکه به آنها اجازه بدهید این حرفها را به شما بزنند یا نه دست خودتان است. شما می‌توانید حرف‌های مسموم آنها را رد کنید تا به قلب و فکرتان آسیب نرسانند.

کسانیکه اذیتتان کرده‌اند را ببخشید
اینکه دیگران را ببخشید به این معنی نیست که باز به آنها اعتماد کنید. فقط نباید وقتتان را برای متنفر شدن از کسانی که اذیتتان کرده‌اند تلف کنید چون باید حسابی مشغول دوست داشتن کسانی باشید که دوستتان دارند.

اولین کسی که عذرخواهی می‌کند همیشه شجاع‌ترین است.و اولین کسی که می‌بخشد قوی‌ترین است. اولین کسی که می‌گذرد و از ناملایمات عبور می‌کند، شادترین است. پس شجاع باشید، قوی باشید و شاد. آزاد زندگی کنید.

همان کسی باشید که واقعاً هستید
اگر آنقدر خوش‌شانس باشید که چیزی داشته باشید که شما را از دیگران متمایز کند، به هیچ وجه آن را تغییر ندهید. خاص بودن باارزش است. در این دنیای دیوانه که سعی دارد شما را مثل بقیه کند، جرات این را پیدا کنید که خودِ فوق‌العاده‌تان باشید. و اگر بخاطر متفاوت بودن بقیه به شما خندیدند، شما هم بخاطر یکسان بودن به آنها بخندید. تنها ایستادن جرات زیادی می‌خواهد اما ارزشش را دارد. اینکه خودتان باشید بسیار ارزشمند است!

به ندای درونیتان گوش دهید
زندگی یا سفری پرمخاطره است یا هیچ چیز نیست. هیچوقت نمی‌توانیم با ادامه کارهایی که همیشه می‌کنیم، به چیزی تبدیل شویم که می‌خواهیم. تصمیم بگیرید که به ندای درونیتان گوش دهید نه نقطه‌نظرات بقیه آدمها. همان کاری را بکنید که ته قلبتان مطمئن هستید درست است. راه، راه خودتان است.

ممکن است بقیه در این مسیر با شما همراه شوند اما هیچکس نمی‌تواند این راه را بجای شما بپیماید. و یادتان نرود که قدردان همه روزهای زندگیتان باشید. روزهای خوب شما را غرق در خوشبختی می‌کنند و روزهای بد تجربه‌تان را بالا می‌برند و بدترین روزها بهترین درس‌ها را به شما می‌دهند.

به استقبال تغییرات مثبت بروید

سخت‌ترین قسمت رشد کردن این است که چیزهایی که به آن عادت کرده‌اید را کنار بگذارید و با چیزهایی جلو روید که برایتان جدید است. بعضی‌وقت‌ها باید دست از نگران بودن، تعجب کردن، شک کردن بردارید و ایمان داشته باشید که همه چیز خوب پیش خواهد رفت.

به سردرگمی‌هایتان بخندید، هوشیارانه در زمان حال زندگی کنید و از هر چه که زندگی برایتان پیش می‌آورد لذت ببرید. شاید آخر کار به آنجایی نرسید که ابتدا قصد داشتید، اما به همان جایی خواهید رسید که باید می رسیدید.

روابطتان را هوشمندانه انتخاب کنید
بهترین روابط فقط زمان‌هایی نیست که اوقات خوشی را می‌گذرانید، موانع و مشکلاتی که با هم روبه‌رو می‌شوید و این واقعیت که آخر همه آنها باز هم بگویید، «دوستت دارم» هم اهمیت دارد. و دوست داشتن کسی به این نیست که هر روز به او بگویید دوستت دارم، باید هر روز به هر طریقی که می‌توانید آن را به او نشان دهید.

روابط باید عاقلانه انتخاب شوند. برای عشق ورزیدن عجله نکنید. آنقدر صبر کنید تا بالاخره عشقتان را پیدا کنید. اجازه ندهید تنهایی شما را به آغوش کسی بیندازد که می‌دانید به شما تعلق ندارد. زمانی عاشق شوید که آمادگی آن را داشته باشید، نه وقتی که تنها هستید. یک رابطه خوب ارزش صبر کردن را دارد.

کسانی که دوستتان دارند را بشناسید
به‌یادماندنی‌ترین افراد زندگی شما کسانی خواهند بود که زمانی دوستتان داشته‌اند که چندان دوست‌داشتنی نبوده‌اید. به این افراد در زندیگیتان خوب دقت کنید و شما هم دوستشان داشته باشید، حتی وقتی چندان دوست‌داشتنی رفتار نمی‌کنند.

خودتان را هم دوست داشته باشید
اگر می‌توانید بچه‌ها را با وجود شلوغی‌هایی که می‌کنند دوست داشته باشید؛ اگر می‌توانید مادرتان را باوجود غرغرهایی که می‌کند دوست داشته باشید؛ اگر می‌توانید خواهر و برادرتان را بااینکه هیچوقت به حرفتان گوش نمی‌دهد دوست داشته باشید؛ اگر می‌توانید دوستتان را بااینکه فراموش می‌کند چیزهایی که قرض گرفته را پس بدهد دوست داشته باشید؛ در این صورت می‌دانید چطور می‌توان آدم‌هایی که کامل نیستند را دوست داشت. پس مطمئناً می‌توانید خودتان را هم دوست بدارید.

کارهای بکنید که در آینده از خودتان متشکر باشید

کارهایی که هر روز انجام می‌دهید مهمتر از کارهایی است که هرازگاهی انجام می‌دهید. آنچه امروز انجام می‌دهید مهم است چون یک روز از زندگیتان را به ازای آن می‌دهید. سعی کنید کاری باشد که ارزش آن را داشته باشد.

بخاطر همه مشکلاتی که ندارید، متشکر باشید
پولدار شدن دو صورت دارد: اینکه هر چه بخواهید داشته باشید و دیگری اینکه به آنچه که دارید راضی باشید. همین حالا قدردان همه چیز باشید و مطمئن باشید که با این روش از هر لحظه از زندگیتان لذت خواهید برد. خوشبختی زمانی می‌آید که دست از شکایت کردن درمورد مشکلاتی که داریم برداریم و بخاطر همه مشکلاتی که نداریم شکرگزار باشیم. و به خاطر داشته باشید، برای به دست آوردن روزهای خوب، باید با روزهای بد زندگی بجنگید.

برای تفریح کردن وقت کافی بگذارید
گاهی اوقات لازم است که چند قدم عقب بروید تا به همه چیز خوب نگاه کنید. هیچوقت نگذارید زندگیتان آنقدر با کار مشغول شود، ذهنتان آنقدر درگیر نگرانی شود، قلبتان آنقدر انباشته از ناراحتی‌ها و کینه‌های قدیمی شود که هیچ جایی برای تفریح کردن و لذت بردن نداشته باشید.

از کوچکترین چیزهای زندگی لذت ببرید
بهترین چیزهای زندگی رایگان هستند. می‌توانید از ساده‌ترین لجظات زندگی نهایت لذت و شادی را ببرید. تماشای غروب آفتاب یا وقت گذراندن با یکی از اعضای خانواده و هزاران لذت کوچک دیگر رایگان در اختیار شماست. از آنها لذت ببرید چون ممکن است یک روز که به عقب نگاه کنید متوجه شوید که چیزهای بزرگی بوده‌اند.

این واقعیت را بپذیرید که گذشته امروز نیست

اجازه ندهید گذشته حال و آینده شما را بدزدد. شاید به کارهایی که در گذشته کردید مفتخر نباشید اما اشکالی ندارد. گذشته گذشته است و قابل تغییر، قابل فراموشی یا پاک کردن از زندگیتان نیست. فقط باید آن را قبول کرد.

همه ما دچار اشتباه می‌شویم، همه ما دچار مشکل می‌شویم و گاهی افسوس اتفاقات مختلف در گذشته‌مان را می‌خوریم. اما شما اشتباهاتتان نیستید، مشکلاتتان هم نیستید، و الان با قدرت شکل دادن به زمان حال و آینده‌تان اینجایید.

زمانی که باید بگذرید
همیشه موضوع ترمیم چیزی که شکسته است نیست. بعضی روابط و موقعیت‌ها قابل ترمیم نیستند. اگر بخواهید به زور آنها را به هم بچسبانید، همه چیز فقط بدتر خواهد شد. گاهی‌اوقات باید از نو شروع کنید و چیزی بهتر بسازید. قدرت نه فقط در توانایی ادامه دادن بلکه در توانایی شروع دوباره با لبخندی روی لب‌ و عشقی در دل پدیدار می‌شود.

مطالب مشابه را ببینید!

جوک خنده دار 1403 + اس ام اس های خنده دار و عکس های بامزه و جالب انشا در مورد زندگی + 6 انشا در مورد اهداف زندگی و موفقیت در زندگی انشا در مورد تنهایی + 4 انشا زیبای ادبی کوتاه و بلند با موضوع تنهایی و دلتنگی انشا درخت + 11 انشا زیبا با موضوع درخت و فوایدی که دارد برای کودک و نوجوان اشعار طنز عبید زاکانی؛ مجموعه شعر خنده دار و بامزه این شاعر کتاب‌های شعر از نویسندگان مشهور که خواندن آنها را به شما پیشنهاد می‌دهیم انشا امام زمان (عج) + 19 انشای زیبای ادبی و کوتاه با موضوع حضرت مهدی امام دوازدهم داستان عشق + مجموع 17 داستان عاشقانه زیبا و کوتاه احساسی انشا در مورد مدرسه + 10 انشا جدید با موضوع مدرسه رفتن به صورت ادبی و طولانی انشا پدر + 15 انشا بسیار زیبای ادبی کوتاه و بلند با موضوع پدر