بهترین تغذیه برای مدرسه بچه ها؛ 5 تغذیه مناسب زنگ تفریح مدرسه

کودکان برای آنکه درس را بهتر متوجه شوند و انرژی لازم در طول مدرسه را برای یادگیری داشته باشند، باید از تغذیه مناسب برخوردار باشند. در این قسمت از سایت روزانه قصد داریم که 5 نمونه خوراکی مقوی برای تغذیه کودکان در مدرسه را برایتان توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

طرز تهیه میان وعده برای مدرسه

میان وعده برای مدرسه

یک تغذیه مناسب باید در عین سادگی شامل ویتامین و پروتئین های لازم و ضروری برای بدن کودکان را داشته باشد. متوحه هستیم که گاهی برخی اقلام گران هستند و در وسع خانواده برای تهیه آن نمی باشد اما می توانید با ساده ترین چیزهایی که در دسترس است یک میان وعده یا صبحانه مقوی برای فرزندتان تهیه نمایید. در ادامه 5 نمونه میان وعده مناسب برای مدرسه کودکان را آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه میان وعده برای مدرسه

نان و مربا

نان و پنیر بیشتر از نان و مربا به گوش می خورد اما شما می توانید به جای پنیر از مربا استفاده کنید. نباید شهد زیادی از مربا را درون نون بریزید. به جای کره می توانید اگر در دسترستان گردو یا پسته هست آنها را کوبیده و به روی مربا بپاشید. این صبحانه و یا میان وعده بسیار مقوی و تأمین کننده سوخت مغز فرزندان دلبندتان می باشد.

طرز تهیه میان وعده برای مدرسه

میوه‌ و عسل

می‌توانید برای افزایش انرژی و قدرت تمرکز بچه‌ها، مقداری میوه مانند سیب، گلابی، انگور، هلو یا مرکبات شیرین را پوست کنید، تکه‌تکه کنید، آنها را در کمی عسل بغلتانید و سپس داخل ظرفی دربسته قرار دهید. کنار ظرف هم یک چنگال کوچک بگذارید تا بچه‌ها بتوانند به‌سادگی این خوراکی سرشار از ویتامین و انرژی را هنگام زنگ تفریح، نوش جان کنند.

طرز تهیه میان وعده برای مدرسه

ساندویچ ماکارونی

بچه ها علاقه زیادی به ماکارونی دارند مخصوصاً زمانی که ماکارانی به صورت شکل دار باشد. شما می توانید ماکارانی را با مقدار روغن کمتری درون نون ساندویچی بریزید و اگر بچه تمایل به خوردن خیارشور دارد کنار آن خیارشور هم قرار دهید. اما از آنجا که گوجه خیلی زود له می شود و ممکن است بچه ها ساندویچشان را چند ساعت بعد میل نمایند، بهتر است که آن را حذف کنید وگرنه گوجه فرنگی خواص زیادی برای کودکان می تواند داشته باشد.

طرز تهیه میان وعده برای مدرسه

آبمیوه طبیعی با کیک خانگی

انواع نوشیدنی ها و آبمیوه های موجود در بازار خالص نیستند و آن ویتامین لازم را ندارند. شما می توانید خودتان میوه ها را آب گرفته و در بطری یا قمقمه موردنظر بریزید و همراه آن کیک خانگی که خودتان درست کرده اید قرار دهید تا فرزندتان نوش جان کند.

طرز تهیه میان وعده برای مدرسه

ساندویچ سیب زمینی

سیب زمینی را معمولاً بچه ها دوست دارند و کمتر دیده می شود که بچه ای به سیب زمینی علاقه ای نشان ندهد. شما می توانید سیب زمینی را سرخ کرده و در نان ساندویچی قرار دهید سپس کمی جعفری نیز در آن قرار دهید. سیب زمینی نشاسته فراوانی دارد و باعث انرژی بخشی به فرزند دلبندتان می شود.

 

 

 

همچنین بخوانید:

رژیم غذایی سالم در دوران بارداری

خوراکی های نفاخ کدامند؟

خوراکی های شیرافزا

این مطالب را هم ببینید