طرز تهیه چیزکیک؛ روش پختن چیز کیک گرم

چیز کیک یک نوع دسر بسیار خوش طمع می باشد که معمولاً از پنیر خامه ای و یا پنیر ماسکارپونه در طرز تهیه آن استفاده می شود. چیزکیک ها یا به صورت سرد و یا به صورت گرم تهیه می شوند. در مدل سرد کار آسان تر می شود زیرا فقط از یخچال برای آماده شدن آن استفاده می کنید و نیاز به دردسر پختن ندارد. در ادامه طرز تهیه انواع چیز کیک خوشمزه را برایتان توضیح خواهیم داد.

طرز تهیه چیز کیک گرم

چیزکیک

چیزکیک گرم

موادموردنیاز کراست:

  • پودر بیسکویت (2 لیوان)
  • پودر دارچین (1 قاشق چایخوری)
  • کره (115 گرم)

مواد موردنیاز فیلینگ:

  • پنیر خامه ای (440 گرم)
  • تخم مرغ (3 عدد)
  • شکر (1 لیوان)
  • رنده پوست لیو (1 قاشق مرباخوری)
  • ماست خامه ای (1 لیوان)
  • وانیل (1 قاشق چایخوری)

طرز تهیه:

ابتدا فرتان را روی درجه 170 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و روشن کنید. سپس پودر بیسکویت و کره آب شده و پودر دارچین را با هم ترکیب کنید. بهتر است که پودر دارچین را از قلم نندازید زیرا هم بوی خوبی به چیزکیک خواهد داد و هم در طعمش تأثیرگذار است. در ضمن دارچین در پایین آوردن قندخون نیز مؤثر است.
پس از آنکه موادتان را با کره مخلوط کنید انتظار ترکیبی خمیری نداشته باشید که بتوانید با آن گلوله خمیر درست کرد. شما باید با پرس کردن کراست را تولید کنید.

طرز تهیه چیز کیک گرم

برای چیز کیک باید حتما از قالب کمربندی استفاده کنید و اگر نداشته باشید باید تهیه نمایید. خمیر بیسکوییت را به کف و دیواره قالب پرس کنید. ( برای اینکار میتونید از یک لیوان استفاده کنید تا ضخامت کراستتون یک اندازه از آب دربیاد. لیوان را به دیواره قالب فشار بدهید تا دورتادور قالب کراست داشته باشید . این کار باعث میشود که در هنگام برش کیک و انتقالش به بشقاب و یا خوردنش مشکلی نداشته باشید چون خود کیک بسیار لطیف و نرم است و به تنهایی قابل جابجایی نیست.) سپس قالب را به مدت 5 دقیقه در فریزر قرار دهید.

در مرحله بعد پنیر خامه ای را خوب هم بزنید تا یکنواخت شود. تخم مرغها را دانه دانه اضافه کنید. شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود. وانیل و رنده پوست لیمو و ماست را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. مواد را به مدت 5  دقیقه با همزن برقی به خوبی مخلوط کنید تا تخم مرغ ها حالت حبابی شکل ایجاد کنند و حجم مخلوطتان را دو برابر کند.
دور و زير قالب فویل آلومینیوم بپیچید و قالب کیک را توی ظرفی دیگر قرار دهید.

طرز تهیه چیز کیک گرم

نکته مهم: فویل باعث میشه که آب توی کیکتون نفوذ نکند و کراستتان له و شل نشود.

مخلوط فیلینگ را توی قالب بریزید و درون فر قرار دهید و ظرف زیرین را تا نیمه قالب از آب پرکنید.

کیکتان را به مدت 45 دقیقه در فر قرار دهید تا به خوبی بپزد.

نکته مهم: هر زمان که کیک تان کاملاً پف کرده و روی آن زرد رنگ شد به این معناست که آماده می باشد و پخته شده است. البته پس از خارج کردن چیزکیک از فر باز هم حالت شل و ول دارد که باید حداقل به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه چیز کیک گرم

بعد از آنکه از یخچال خارج کردید فویل را به راحتی جدا کرده و کیکتان را در ظرفی جداگانه قرار دهید. بهتر است که کاردی که از آن استفاده می کنید گرم باشد تا خط برش تمیزی داشته باشید. پس از هر بار برش کارد رو با حوله ای که در آب داغ فرو کردید تمیز کنید و برش بعدی رو بزنید.

 

همچنین بخوانید:

طرز تهیه شله زرد

طرز تهیه ژله بستنی

طرز تهیه کیک شکلاتی با توت جنگلی

طرز تهیه اسموتی لاغری

طرز تهیه بستنی سنتی

مطالب مشابه را ببینید!

دسرهای معروف انگلیسی؛ دستور تهیه 10 دسر رنگارنگ خوشمزه با تصاویر طرز تهیه مربای زنجبیل و خواص آن؛ 4 مربای خوشمزه زنجبیلی طرز تهیه پاستیل انار خوراکی سالم و خوشمزه ویژه شب یلدا طرز تهیه شیرینی انجیر؛ نکات، طرز تهیه و تزیین شیرینی انجیری 4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم میلک شیک آلبالویی؛ طرز تهیه 6 میلک شیلک خوشمزه آلبالویی از ساده تا خامه ای طرز تهیه شیرینی پنجره ای و نکات ویژه خوشمزه شدن آن آموزش طرز تهیه شیرینی دانمارکی و نکاتی برای خوشمزه تر شدن طرز تهیه شیرینی نارگیلی در فر و بدون فر و نکات ویژه برای خوشمزه شدن آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی و نکاتی برای خوشمزه شدن آن