بیوگرافی حمید صفت؛ عکس حمید صفت؛ ماجرای زندان رفتن حمید صفت

حمید صفت، خواننده رپ نسل دهه هفتادی کشورمان که فعالیتشان را به صورت زیرزمینی و  غیرمجاز شروع کرد و خیلی زود به شهرت رسید. اما رفته رفته ماجرایی زندگیش را تحت الشعاع قرار داد و زبانزد خاص و عام شد که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

 

بیوگرافی حمید صفت

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

حمید صفت خواننده رپ، متولد 1372/05/18 زاده محله شمس آباد تهران می باشد. وی در ابتدا فعالیتش را به صورت زیرزمینی و غیرمجاز آغاز کرد و هواداران بیشماری را جذب خود کرد. خیلی زود به شهرت رسید. نام اصلی اش حمیدرضا امیری صفت است که در ابتدا با لقب حمید ابتکار به شروع فعالیت پرداخت اما بعدها تصمیمش عوض شد و بر آن شد که با همان نام اصلی اش فعالیت کند.

خانوده حمیدرضا صفت یک خانواده هنری هستند. مادرش صدای خوبی دارد. خواهرش نیز کارگردان است و بیشتر ویدیوکلیپ های حمید صفت با راهنماییهای خواهرش ساخته شده است. وی یک برادر هم دارد که در آمریکا زندگی می کند.

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

بازیگری و کارگردانی از علایق حمیدرضا صفت هستند. خیلی علاقه مند است که یک فیلم کوتاه بسازد و فعالیتی هم در حوزه طراحی لباس دارد.

از میان ورزشها بدنسازی و فوتبال را دنبال می کند و هر روز زیر نظر مربی اش تمرین می کند.

 

شروع فعالیت حمیدرضا صفت

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

او از دوران کودکی به خوانندگی علاقه مند بود. فعالیتش را از دوران راهنمایی به همراه پسر دایی اش علی روهرو با ساخت موزیک رپ زیرزمینی شروع کرد. به گفته خودش الگوی او افرادی مانند امیننم و فیفتی سنت بودند.

اولین آهنگش موزیکی بنام خیابانی ها بود، حمید صفتت می گوید سبک رپ بیشتر به روحیه زندگی ام میخورد و بهتر میتونستم خودمو تخلیه کنم.

صدای حمیدرضا صفت بیشتر با یک کار دو صدایی بنام بخشش با همکاری او و امیرعباس گلاب شنیده شده و با آهنگ چ بصورت مستقل به اوج شهرت رسید.

 

چرا حمید صفت رپ را انتخاب کرد؟

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

حمید صفت معتقد است که هر کسی در زندگی اش اولویت هایی دارد و می گوید: هر کسی نقشی دارد،می توانم پاپ بخوانم و زندگی ام هم بهتر شود اما به شخصه مسائل دیگری برایم مهم هستند.برای من مبارزه اولویت دارد. از نظر من رپ با جواز تناقض دارد.حرف من مشخص است و فکر میکنم جواز حرفم را تغییر می دهد.من اگر میخواستم حرفم را تغییر بدهم اصلا نمی گفتم!و هرگز حاضر نیستم شعرم را ویرایش کنم.

 

چرا حمید صفت برای ادامه کار به خارج از ایران نرفت؟

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

حمید صفت در مورد علت اینکه چرا با وجودی که مجوز کار نگرفت از ایران نرفت می گوید: ملیتم را دوست دارم. ایران به دنیا آمده ام برای همین کار.فقط در صورتی که اجازه ی کار نداشته باشم از ایران می روم.دوست دارم در مملکت خودم کار کنم.

 

ازدواج حمید صفت

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

در حال حاضر مجرد است و با خانواده زندگی می کند. برای گذراندن زندگی اش تکست می نویسد و می فروشد، دوست دارد ازدواج کند و صاحب فرزند پسر شود.

 

ازدواج مادر حمید صفت

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

پدر و مادر حمید صفت در زمان کودکی او جدا شدند، در سال 1384 وقتی 12 ساله بود مادرش برای بار دوم با مردی بنام هوشنگ ازدواج کرد و مدتی در آلمان زندگی می کرد.

 

دستگیری حمید صفت به جرم قتل ناپدری اش

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

در اواخر مرداد سال 96 تقدیر برای حمید صفت جور دیگری ورق خورد. در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ وی بدلیل قتل پدر خوانده خود به علت درگیری با مادرش دستگیر شد.صبح شنبه خبر فوت مشکوک یک مرد66 ساله توسط پسر همسرش به کلانتری 145 ونک اعلام شد.

با حضور ماموران در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد پیرمردی 66 ساله به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و شکستگی جمجمه فوت کرده است.با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک و به دستور بازپرس سجاد منافی آذر از  شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

 پیرمرد 66 ساله که با مرگ دست و پنجه نرم می کرد قبل از مرگ خود به پلیس گفته بود توسط پسر همسرش مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.این پسر جوان 24 ساله به نام حمید رضا امیری صفت معروف به حمید صفت که خواننده رپ کشورمان هم است، ساعاتی بعد خود را به کلانتری 145 معرفی کرد.با انجام هماهنگی قضایی حمیدرضا به اداره دهم منتقل شد و در بازجویی ها منکر هرگونه درگیری با مقتول و ضرب و جرح وی شد.

حمیدرضا در اعترافاتش گفت : سه شنبه هفته گذشته زمانی که وارد خانه مادرم در خیابان شیخ بهایی شدم متوجه شدم که مادرم با همسرش درگیر شد و من فقط مادرم را برداشته و از خانه خارج شدم و نمی دانم چه کسی او را به قتل رسانده است.

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

سرهنگ کاراگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی با اعلام این خبر گفت : پسر همسر مقتول در حال حاضر در اختیار اداره دهم قرار دارد و تحقیقات از وی ادامه دارد .

 

اعترافات حمید صفت

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

مرکز اطلاع رسانی پلیس Police آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد : خواننده رپ معروف در ساعت ۲۰:۱۵ روز جاری به ارتکاب جنایت Crime و قتل Murder همسر مادرش با انگیزه حمایت از مادر خود اعتراف کرد .

متهم در اعترافات اولیه عنوان داشت که پس از تماس برادرم از کشور امریکا مبنی بر اینکه مقتول با مادرم درگیر شده ، به سرعت خودم را به خانه رساندم ؛ زمانیکه به موضوع درگیری او با مادرم اعتراض کردم با یکدیگر درگیر شدیم که طی درگیری متوفی را مورد ضرب و جرح قرار دادم.

شایان ذکر است که مادر حمید صفت بارها اعلام کرد که: پسرم قاتل نیست.

 

آزادی حمید صفت از زندان

بیوگرافی و عکسهای حمید صفت

نورالله عزیز محمدی وکیل مدافع حمید صفت اولین کسی بود که خبر آزادی موکلش را از زندان به خبرنگاران اعلام کرد. این قاضی سابق ویژه قتل در پاسخ به این سوال که آیا بحث قصاص صفت منتفی شده است یا خیر؟ افزود: این تصمیم با دادگاه است اما ظاهراً با توجه به نظریه کمیسیون 7 نفره پزشکی قانونی بایستی موضوع قصاص منتفی شده باشد. عزیز محمدی اضافه کرد: از نظر ما اتهام موکل قتل شبه عمد است. بنا بر آنچه اصغرقاسمی آقباش دیگر وکیل حمید صفت پیشتر اعلام کرده کمیسیون 7 نفره پزشکی قانونی 50 درصد علت مرگ ناپدری حمید صفت را بیماری‌های او اعلام کرده‌ است و بر این اساس قرار بازداشت متهم با موافق دادگاه به قرار وثیقه تبدیل شده است. ضمناً مبلغ وثیقه صفت 600 میلیون تومان است.

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی و عکسهای شخصی احلام خواننده ایرانی

بیوگرافی و عکسهای 25 باند

بیوگرافی و عکسهای شادمهر عقیلی

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت نگاهی بر زندگی سیمین دانشور نویسنده و شاعر از تولد تا ازدواج، آثار ادبی و درگذشت او نگاهی بر زندگی نظامی گنجوی؛ بیوگرافی از تولد تا آثار معروف او و درگذشت بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر اسطوره بدنسازی؛ از مهاجرت تا موفقیت های ورزشی و سینمایی او نگاهی بر زندگی نیما یوشیج؛ از تولد این شاعر تا عاشقی، زندگی در روستا و اشعار نیمایی نگاهی بر زندگی خواجه نصیر الدین طوسی؛ از تولد تا مرگ و معروف ترین آثار او