مکان های دیدنی چین؛ جهای گردشگری و تفریحی کشور بزرگ چین

کشور چین که امروزه جزو بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشورهای جهان شناخته می شود دارای یک تمدن کهن چند هزار ساله است. این کشور با توجه به سابقه طولانی فرهنگ و تمدن خود توانسته هزاران جاذبه خاص تاریخی و طبیعی را در خود جای دهد. به طوری که سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند تا از جاذبه های منحصر به فرد آن بازدید کنند.

مکان های دیدنی چین؛ جهای گردشگری و تفریحی کشور بزرگ چین

در نتیجه این عظمت و تعدد جاذبه های گردشگری بود که آژانس های توریستی بین المللی در طول سال های اخیر تورهایی را برای سفر کردن به این مناطق شرقی در نظر گرفتند تا حداکثر درآمدزایی ممکن را از این طریق کسب کنند. البته با توجه به مساحت بسیار زیاد این کشور و تعداد بالای جاذبه های گردشگری موجود در چین، شما نخواهید توانست با تورهای معمول چند روزه که آژانس های مختلف نسبت به برگزاری آنها اقدام می کنند همه مکان های دیدنی چین را از نزدیک ببینید. برای همین بهتر است که لیستی منتخب از بهترین مکان های دیدنی چین را در اختیار داشته باشید تا در صورت سفر کردن به این کشور بهترین تجربه ممکن را داشته باشید.

در این مقاله سعی می کنیم لیستی از بهترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کشور چین را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر به کشور چین و فرهنگ و تمدن باستانی آن علاقه دارید یا قصد دارید که در آینده از این کشور دیدن کنید، مطالعه این مقاله برای شما جذاب خواهد بود. لطفا با ادامه مطلب با ما همراه باشید…

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه با نام انگلیسی Forbidden City Beijing یکی از مکان های دیدنی چین است. این منطقه تاریخی در واقع مجموعه ای از ساختمان های تاریخی است که در حکومت های باستانی چین به عنوان قصرهای سلطتنی مورد استفاده قرار می گرفتند و فقط اشراف اجازه حضور در آنها را داشتند. ساخت این مجموعه قصرها حدود 14 سال طول کشیده و در 1406 میلادی انجام شده است. بعد از ساخت شهر ممنوعه، سلسله فرمانروایی مینگ حدود 500 سال در این شهر حضور داشته و بر کل چین بزرگ حکمرانی می کردند. مساحت شهر ممنوعه به بیش تر از هفتاد هکتار می رسد و شکل زمین آن شبیه به مستطیلی با ابعاد تقریبی 960 متر در 750 متر می باشد. همچنین یک دیوار بلند ده متری دور تا دور شهر ممنوعه را فرا گرفته که اصلی ترین رکن امنیتی این پایتخت سیاسی به حساب می آمده است.

شهر ممنوعه در قسمت بیرونی خود یک رودخانه دارد که تامین آب اهالی قصرها را برعهده داشته است. ساختمان قصرهای این منطقه بسیار شکوهمند و با عظمت بوده و از نمادهای خاصی مثل اژدها در آنها به دفعات استفاده شده است. برای ساخت این سازه های عظیم میلیون ها کارگر چینی به کار گرفته شده اند تا در نهایت این ساختمان های بزرگ و زیبا نشانگر قدرت و عظمت فرمانروایی مینگ باشند. اصلی ترین ساختمان های موجود در شهر ممنوعه نیز با نام های قصر تای حه، قصر جون حه و قصر بایو حه شناخته می شوند.

ساختمان های شهر ممنوعه تقسیم بندی شده و قسمت های مختلف آنها برای کارهای سیاسی، اقامت اشراف و حتی برگزاری مراسمات و جشن های خاص مربوط به اشراف در نظر گرفته شده بود. شهر ممنوعه از زمان ساخت تا امروز بارها به واسطه حمله های نظامی مختلف توسط افراد مختلف دچار آسیب شده و بخش های گوناگونی از آن تخریب شده اند. با این وجود بازهم ساختار باستانی آن به عنوان یک جاذبه گردشگری و تاریخی فوق العاده در نظر گرفته می شود؛ به طوری که از سال 1924 این منطقه به عنوان یک موزه تاریخی در نظر گرفته شد و تا امروز جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری جمهوری خلق چین به خود اختصاص است.

مطلب مشابه: جاذبه های گردشگری هند + 10 مکان دیدنی هندوستان همراه با تصاویر

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین

قطعا تا به حال اسم دیوار بزرگ چین  از مکان های دیدنی چین را شنیده اید. این دیوار یکی از خارق العاده ترین سازه هایی است که در طول تاریخ به دست بشر ساخته شده است. دیوار بزرگ چین به عنوان یکی از نمادهای کشور چین در سطح جهان شناخته شده است و همواره گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کره زمین برای بازدید از این سازه گسترده به کشور چین سفر می کنند. با توجه به اینکه قسمت های گوناگون دیوار چین در زمان های متفاوت و به دستور افراد مختلفی ساخته شده است نمی توان یک قدمت دقیق برای کل دیوار در نظر گرفت؛ با این وجود مورخان متخصص، سن حدودی و تقریبی دیوار چین را بیش از 2700 سال تخمین می زنند!

این دیوار از مناطق مختلف جغرافیایی مثل جنگل ها، رودخانه و حتی کوهستان های کشور پهناور چین می گذرد و در کل طولی در حدود 21 هزار کیلومتر دارد. اگر به عکس های هوایی و فضایی که از مناطق مختلف چین گرفته می شود دقت کنید، رد دیوار چین را به زیبایی در آنها مشاهده خواهید کرد. پهنای این سازه شش و نیم متر بوده و ارتفاع آن هم بین شش تا هفت متر است که این ارتفاع در قرن های گذشته رد شدن از دیوار را برای متجاوزان بسیار سخت می کرد. سلسله ها و فرمانرواهای مختلفی در ساخت بخش های متفاوت دیوار چین شریک بوده اند اما به گفته کارشناسان سهم سلسله مینگ از دیگر امپراتوری ها بیشتر بوده است.

در زمان ساخت دیوار بزرگ چین به خاطر طول بسیار زیاد آن و همچنین ارتفاع نسبتا بلند آن، به عنوان یک سازه نظامی و سیاسی نقش مهمی در تامین امنیت کشور چین ایفا می کرد. البته در کنار این مزایا باید گفت که در هنگام ساخت این دیوار عظیم بیش از چهار صد هزار کارگر چینی از دنیا رفتند و مقبره آنها نیز جایی بین آجرهای همین دیوار است. دیوار چین از نظر جغرافیایی بسیار گسترده بوده و در استان ها و مناطق مختلف چین قرار گرفته است. با توجه به این نکته و در نظر گرفتن اینکه استفاده از وسایل نقلیه روی دیوار ممنوع است، گردشگران نمی توانند قسمت زیادی از دیوار را در یک بار بازدید مشاهده کنند.

موزه ملی چین از مکان های دیدنی چین

موزه ملی چین

موزه ها همواره از بهترین جاذبه های گردشگری هستند که می توانند افراد علاقمند به تاریخ و فرهنگ تمدن های باستانی را به خود جذب کنند. کشور چین هم با یک تاریخ بسیار طولانی ظرفیت بالایی از این نظر داشته و چندین موزه بزرگ در این کشور ساخته شده است. موزه ملی چین با نام انگلیسی National Museum of China در شهر پکن هم جزو این موزه های بزرگ و از مکان های دیدنی چین است که یکی از جاذبه های گردشگری بین المللی کشور چین به شمار می رود. موزه ملی چین دارای سابقه ای بسیار طولانی بوده و بخش بزرگی از نشانه های تاریخ و تمدن قدرتمند چین را در خود جای داده است. این موزه همچنین از نظر زیبایی و ساختار جزو بهترین موزه های ملی جهان در نظر گرفته می شود.

وسایل و مواردی که در این موزه به چشم می خورند شامل گنجینه هایی از هنرهای نقاشی، خطاطی، یشم، ساخت مجسمه های بودائی و… می شود. این گنجینه های تاریخی در یک ساختمان مدرن و فضای امروزی قرار گرفته اند و این تضاد به زیبایی هر چه بیشتر این موزه کمک می کند. همچنین در بازسازی های اخیر ساختمان های جدیدی به مجموعه موزه اضافه شده که نمایی زیباتر برای آن ایجاد می کنند.

آثار تاریخی و باستانی این موزه بسیار قدیمی هستند و با توجه به تاریخ کهن تمدن چین در شرق آسیا قدمت برخی از این آثار به میلیون ها سال قبل هم می رسد. به عنوان نمونه می توان در این موزه آثاری که از دوره Yuanmou Man باقی مانده اند و سنی بیش از یک و نیم میلیون سال هستند را مشاهده کنید. در طرف مقابل آثار جدیدتری مثل موارد مربوط به دوران امپراتوری Qing Dynasty که آخرین امپراتوری تاریخ چین است هم در این موزه به چشم می خورد. در کل تعداد قطعات تاریخی و باستانی این موزه به 820 قطعه می رسد که مربوط به زمان های متفاوت بوده و بیانگر قسمت بزرگی از تاریخ چین هستند. علاقمندان به اشیای باستانی و تاریخی می توانند بازدید از این موزه را در لیست کارهای خود در هنگام سفر به چین قرار دهند تا از تمام ظرافت و زیبایی آن بهره مند شوند.

مطلب مشابه: راهنمای گردشگری ارمنستان و معرفی مکان های گردشگری مهم و جاذبه های آن

ارتش سفالی چین از مکان های دیدنی چین

ارتش سفالی چین

از دیگر مکان های دیدنی چین که در هنگام سفر به این کشور حتما باید از آن دیدن کنید می توان به سربازهای سفالی چین اشاره کرد. این مجموعه از مجسمه های باستانی که با نام ارتش تراکوتا هم شناخته می شود جزو عجایب تاریخی این کشور بوده و اگر در سفر به چین سراغ آن نروید عملا از اصلی ترین جاذبه تاریخی چین و هیجان وصف نشدنی دیدن آن غافل شده اید. ارتش تاراکوتا در یکی از مناطق تاریخی شهر ژیان کشف شد که حدودا 660 مایل تا پایتخت چین یعنی پکن فاصله دارد. کشاورزان چینی که در این ناحیه حضور داشتند به طور اتفاقی گنجینه سربازان سفالین را کشف کردند تا یکی از اصلی ترین نمادهای هنر مجسمه سازی چینی را به جهان معرفی کنند.

سربازهای سفالین بسیار زیادی در این مجموعه کشف شد که به شکل هنرمندانه ای ساخته و دسته بندی شده بودند. با توجه به شکل ساختمان محسمه ها می توان گفت که این سربازها در سه طبق مختلف و به شکل سربازهای سواره نظام، سربازهای پیاده نظام و البته درجه داران و افسرهای عالی رتبه ساخته شده اند. در کنار این موارد نکته ای که این ارتش سفالین را به یک اثر هنری بی نظیر تبدیل می کند شکل منحصر به فرد چهره این سربازهاست. تعداد سربازهای ارتش تارکوتا به 8000 عدد می رسد؛ این در حالی است که چهره هر کدام از این سربازها درست مثل چهره انسان های واقعی منحصر به فرد بوده و در کل مجموعه چهره تکراری به چشم بیننده نمی خورد!

البته متاسفانه تعدادی از این سربازهای سفالی در طول تاریخ و با توجه به شرایط بد محیطی که در آن قرار داشتند دچار آسیب دیدگی های اساسی در ساختار خود شده اند. برای مثال ممکن است سربازهایی را ببینید که بخشی از تنه، دست، پا و یا حتی سر خود را از دست داده اند. با این وجود می توان گفت بخش بسیار کوچکی از کل مجموعه دچار این آسیب ها شده اند و قسمت اعظم این سربازها سالم باقی مانده اند. امروزه با بازدید از این ارتش خاص و تاریخی می توانید ظرافت و دقت به کار رفته توسط هنرمندان چینی که دست به طراحی چنین اثر عظیمی زده اند را به خوبی مشاهده و درک کنید.

منطقه طبیعی هوآنگ لونگ

منطقه طبیعی هوآنگ لونگ

چهار مورد اول لیست ما تا به اینجا مربوط به جاذبه ها و مکان های تاریخی کشور چین بوده اند. این کشور با توجه به گستردگی جغرافیایی و موقعیت آن علاوه بر تاریخ و تمدنی بی نظیر دارای یک طبیعت ویژه و متنوع در قسمت های مختلف خود نیز هست. به همین دلیل خوب است که نگاهی به مکان ها و موارد جذاب طبیعی این کشور هم داشته باشیم.

منطقه هوآنگ لونگ از مکان های دیدنی چین و جاذبه های توریستی ویژه چین به حساب می آید که طبیعتی بکر و دست نخورده دارد. حوضچه های چشم نواز منطقه هوآنگ لونگ به شکلی جادویی و به طور طبیعی رنگارنگ بوده و به خاطر جریان آهسته آب در آنها حاله ای خیره کننده از رنگ های محو شده در این آب ها جریان دارد. مجموعه این رنگ ها و جریان ها در کنار یک دیگر، حوضچه های آب منطقه هوآنگ لونگ را به یک جاذبه توریستی استثنائی تبدیل کرده است که هر سال تعداد بسیار زیادی از گردشگران علاقمند را به جمهوری خلق چین می کشاند.

در زبان چینی عبارت هوآنگ لونگ با معنای اژدهای زرد مورد استفاده قرار می گیرد. این نکته که این حوضچه های آب گرم بیشتر به رنگ زرد و رنگ های نزدیک به آن به چشم می خورند باعث شده است که در طول زمان مردم بومی از نام هوآنگ لونگ یا اژدهای زرد برای نام گذاری این منطقه طبیعی استفاده کنند. از نظر موقعیت مکانی حوضچه های آب رنگارنگ هوآنگ لونگ در محلی بین رشته کوه های مین به وجود آمده اند که حدودا می توان آن را در مرکز کشور چین در نظر گرفت. مسئولین جمهوری خلق چین این منطقه را تبدیل به یک پارک ملی کرده اند که به پارک ملی دره جیوژای معروف شده است.

البته منطقه هوآنگ لونگ تنها به این حوضچه ها محدود نبوده و موارد جذاب دیگری را هم در دل خود جای داده است. در سفر به این منطقه می توانید از دره زیبای مینیگوی، جنگل های خاص و دست نخورده و البته کوه هایی که به زیبایی با برف پوشیده شده اند هم دیدن کنید. طبیعت چشم نواز این منطقه در کنار مدیریت خوب این منطقه حفاظت شده باعث شده است تا هوآنگ لونگ همواره گروه های بزرگی از بازدیدکنندگان چینی و غیر چینی داشته باشد.

مطلب مشابهع: جاهای دیدنی روسیه و مکان های گردشگری (جاذبه های برتر با عکس)

معبد بهشت چین

معبد بهشت چین

معبد بهشت چین با نام انگلیسی Temple of Heaven بیش تر از 500 سال پیشینه تاریخی داشته و در قسمت جنوبی شهر پکن قرار گرفته و از مکان های دیدنی چین است. بنای اولیه این معبد مربوط به دوران تاریخی مینگ و چینگ است که در آن زمان هدف اصلی بنا کردن این معبد بزرگ پرستش آسمان در نظر گرفته شده بود. معبد بهشت چین از لحاظ معماری بسیار سالم مانده و به خوبی ساختار خود را حفظ کرده است. بنابراین می توان معبد بهشت را جزو زنده ترین و سالم ترین ساختمان های تاریخی در جهان در نظر گرفت.

کسی که برای نخستین بار دستور ساخت این معبد را صادر کرد امپراتور یانگل نام داشت. این فرمانروا زمانی  که در سال 1420 نسبت به ساخت شهر ممنوعه اقدام کرد به طور همزمان دستور ساخت معبد بهشت را هم صادر کرد تا یک مکان اعجاب انگیز برای پرستیدن آسمان بزرگ ساخته شود. امپراتور یانگل خود را فرزند شایسته آسمان می خواند و به همین خاطر نسبت به ساخت این معبد بسیار مشتاق بود. بعد از ساخت معبد بهشت تا مدت ها عبادات و مراسم های قربانی کردن مردم طبقات مختلف در این مکان انجام می شد و تا سال 1900 نیز این ساختمان بزرگ ترین و اصلی ترین محل عبادت مردم چین محسوب می شد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد مساحت شهر ممنوعه چین که محل زندگی اشراف چین بوده حدودا 70 هکتار یا 700 هزار متر مربع می باشد. این در حالی است که معبد بهشت بیش از دو میلیون و هفتصد هزار متربع مساحت داشته و این اختلاف چند برابری نشان دهنده توجه ویژه چینی ها در عصر قدیم نسبت به دین و مذهب و مسائل اعتقادی می باشد.

ساختار اصلی معبد بهشت شامل دو محوطه خارجی و داخلی است که ساختمان های اصلی مانند تالار دعای برداشت محصول، محراب مدور و گنبد آسمان پادشاهی در آنها جای گرفته اند. این معبد به طور کامل از چوب تشکیل شده است و طرح و نقشه وسیع آن هم به وسعت بی انتهای آسمان اشاره می کند. این معبد خارق العاده در سال 1998 به وسیله یونسکو در فهرست میراث جهانی این سازمان قرار گرفت و همواره گردشگران بی شماری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند.

رودخانه یانگ تسه

رودخانه یانگ تسه

رودخانه یانگ تسه از مکان های دیدنی چین و  بزرگ ترین رود موجود در منطقه جنوب شرق قاره کهن است که از ناحیه شرقی چین سرچشمه گرفته و در مسیر خود به طرف نواحی غربی تر چین جریان پیدا می کند. در لیست بزرگترین رودهای جهان این رودخانه با مقام سوم بعد از آمازون و نیل قرار گرفته است. رود یانگ تسه بیش از شش هزار و سیصد کیلومتر طول داشته و با توجه به این طول بسیار زیاد در واقع جدا کننده نیمه شمالی و جنوبی کشور چین است. آب بسیار زیاد این رود و خاک حاصلخیز کرانه هایش باعث شده است تا در طول تاریخ چین همواره مهم ترین اقامتگاه های انسانی بومیان در کناره های این رود بزرگ ساخته شوند. در واقع یانگ تسه شاهرگ اصلی زندگی پر رونق اقتصادی و اجتماعی در تاریخ چین بوده است.

یانگ تسه در زبان چینی یک عبارت کهن و اساطیری است که معنای فرزند اقیانوس را می رساند. اگر اسناد و شواهد تاریخی، اقتصادی و فرهنگی چین را بررسی کنید نام این رود را در بسیاری از موارد مشاهده می کنید که نشانگر اهمیت زیاد آن در همه ابعاد زندگی مردم چین از زمان باستان تا به امروز است. امروزه روی این رود یک سد تحت عنوان سد سه دره ساخته شده است که بزرگترین سد جهان است و شرایطی را فراهم می کند که کشتیرانی در این رود امکان پذیر شود. در ضمن، سد سه دره باعث جلوگیری از وقوع سیلاب های مخرب در مناطق پایین دست یانگ تسه نیز می شود.

رودخانه یانگ تسه به خاطر اکوسیستم خاصی که دارد هم مورد توجه قرار می گیرد. در این رودخانه گونه های جانوری خاصی مثل دلفین های یانگ تسه و ماهی دریایی چینی که در حال انقراض هستند یا با انقراض روبرو شده اند زندگی می کنند. همچنین گونه های جانوری ویژه ای مانند تمساح های چینی و ماهی خاویاری هم در این اکوسیستم یافت می شوند.

علاوه بر موارد ذکر شده این نکته که کرانه های رود یانگ تسه به عنوان اولین مکان مخصوص کاشت برنج به صورت فصلی توسط انسان شناخته می شود هم بر جذابیت و خاص بودن این رودخانه اسرارآمیز اضافه می کند. گردشگرانی که برای مشاهده طبیعت دوست داشتنی چین به این کشور می روند همیشه یک قسمت از برنامه خود را به بازدید از رودخانه بزرگ یانگ تسه اختصاص می دهند!

مطلب مشابه: سفر به گرجستان + بهترین مکان های گردشگری گرجستان از تفلیس تا باتومی

مجسمه بزرگ بودا در کوه امی

مجسمه بزرگ بودا در کوه امی

کوه امی یا کوه داگوانگ در چین یک کوه بسیار مهم و خاص محسوب می شود. اهمیت این کوه به خاطر مجسمه ای از بوداست که با ابعادی مافوق تصور در دل این کوه جای گرفته است. کوه امی از نظر موقعیت مکانی در استان سی چوان چین قرار دارد که در قسمت غربی نقشه چین به چشم می خورد. مجسمه ای که از بودا در کوه امی ساخته شده هفتاد متر ارتفاع و بیش از بیست و هشت متر عرض دارد. کار ساخت این مجسمه که بزرگترین تندیس بودا در کل جهان است سال هفتصد و سیزده پس از میلاد آغاز شد و 90 سال بعد هم به اتمام رسید. مجسمه بودای کوه امی از برجسته ترین نمادهای مذهبی در کل جهان و به خصوص در بین دین های شرقی و زمینی به حساب می آید.

علاوه بر مجسمه بزرگ بودا، بازدیدکنندگان این منطقه می توانند قله وانگ فو را که نام آن معنای قله ده هزار بودا را می رساند نیز در همین محدوده جغرافیایی مشاهده کنند. تلفیق این آثار تاریخی و مذهبی با بافت طبیعی و رنگ های هنرمندانه ای که چشم هر بازدیدکندده را به خود خیره می کند باعث شده تا کوه امی به عنوان یک کوه شگفت انگیز محبوب دل گردشگران خارجی و داخلی شود.

منطقه کوه داگوانگ از نظر طبیعی هم در نوع خود بی همتا و دیدنی است. طبق آمار سازمان های چینی مربوط به این حوزه، بیشتر از 87 درصد از این محدوده از پوشش جنگلی برخوردار است که دست نخورده بوده و طروات طبیعی خود را حفظ کرده است. از نظر پوشش گیاهی این کوه دارای بیش از 240 گونه گیاه نادر و در کل 3200 نوع گیاه متفاوت است که تقریبا ده درصد از کل تنوع گیاهان چینی را تشکیل می دهد. علاوه بر آن کوه امی 2300 نوع حیوان مختلف را هم در خود جای داده است که مجموعه شگفت انگیز این اکوسیستم را کامل می کند. مجموع این زیبایی های طبیعی و تاریخی کوه امی را به یکی از اهداف وسوسه انگیز برای مسافران چین مبدل می سازد.

باغ وحش پکن

باغ وحش پکن

باغ وحش پکن از دیگر مکان های دیدنی چین است که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم. این جاذبه مصنوعی به قدری برای چین و دولت آن مهم است که این حکومت سالیانه هزینه های زیادی را صرف امور تبلیغاتی برای این باغ وحش بین المللی می کند تا گردشگران خارجی برای دیدن آن مشتاق شوند. در این باغ وحش مجلل از بیشتر از 400 گونه جانوری مختلف نگهداری می شود و پنج هزار عدد از حیوانات در خطر انقراض دنیا هم در این باغ وحش زندگی می کنند تا از آنها به خوبی مراقبت شود.

یکی از بخش های خاص و محبوب این باغ وحش قسمتی از آن با نام خانه پانداها می باشد. در این بخش محبوب ترین جانوران باغ وحش پکن یعنی پانداهای چینی نگهداری می شوند که از نظر جمعیتی هم در معرض انقراض کامل قرار گرفته اند. دولت چین با توجه ویژه ای که نسبت به حیات وحش چین دارد با نگهداری و مراقبت تخصصی از پانداها در این قسمت از باغ وحش پکن سعی کرده است تا بهترین فضا برای ازدیاد نسل پانداها را فراهم کند. در نتیجه هم پانداها در خانه مخصوص خود زندگی می کنند و هم گردشگران می توانند این حیوانات با نمک و زیبا را از نزدیک ببینند.

بخش دیگری که در باغ وحش پکن به چشم می خورد آکواریوم عظیم الجثه این باغ وحش است. این آکواریوم ابعادی بسیار گسترده داشته و محل زندگی صدها گونه از ماهی ها و آبزیان دریایی مختلف است. ابعاد این آکواریوم و مراقبت های تخصصی مسئولان باغ وحش باعث می شود تا شرایط زندگی این آبزیان درست مثل دریا و اقیانوس باشد و این جانوران تا جای ممکن شرایط طبیعی رشد و زندگی خود را طی کنند.

از دیگر گونه هایی که در باغ وحش پکن موجود است و بازدیدکنندگان قادر به دیدن آنها از نزدیک خواهند بود می توان به ببرهای خاص چینی، میمون های طلایی، زئیر آفریقایی، زرافه و کانگوروها، فیل های مختلف و حتی خرس های قطبی اشاره کرد! با توجه به تنوع بسیار زیادی که در انتخاب گونه های جانوری این باغ وحش به کار گرفته شده است هر ساله افراد زیادی از داخل و خارج از چین به شهر پکن سفر می کنند تا باغ وحش رویایی را از نزدیک ببینند!

مطلب مشابه: مکان های دیدنی آلمان؛ جاهای گردشگری و تفریحی کشور زیبای آلمان

کوه های تیانزی چین

کوه های تیانزی چین

آخرین مکان دیدنی کشور چین که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم کوهستان تیانزی چین است. این کوه ها به خاطر شکل فیزیکی خارق العاده و جذابشان منحصر به فرد بوده و در هیچ جای دیگری طبیعتی با این تفاسیر را پیدا نخواهید کرد. موقعیت مکانی کوه های تیانزی در قسمت شمال غربی ناحیه ولینگ یانگ استان هونان قرار گرفته است. عبارت تیانزی در زبان چینی به معنای پسر آسمان است که از آن به عنوان لقب ستنی فرمانروای چین در این کشور استفاده می شده است.

برای دیدن کوه های تیانزی باید سوار تله کابین شده و در مسیر رفت و برگشت تله کابین های تعبیه شده به این جاذبه طبیعی چشم بدوزید. این کوه ها شکل فیزیکی عجیبی دارند که به طور طبیعی و در گذر قرن ها به وجود آمده است. تیغه های سر به فلک کشیده و سنگی، آبشارهای مرتفع و خیال انگیز و البته غارهای ترسناک و خاص این کوهستان همه و همه به دست خود طبیعت و بدون دخالت انسان شکل گرفته است.

کوهستان تیانزی در دسته بندی های مختلف که انجام گرفته اند جزو ده مکان برتر کشور چین برای گردش و تفریح قرار گرفته است. بازدید از زیبایی های این مکان در همه ماه های سال امکان پذیر است اما بعد از فصول پر بارش سال پوشش گیاهی و درختان این منطقه به خوبی رشد کرده و مناظر شگفت آوری را خلق می کنند که کوه های تیانزی را دیدنی تر می کند.

گردشگری چین

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا مکان های دیدنی چین را به شما عزیزان معرفی کنیم. شهر ممنوعه، دیوار چین، موزه ملی، ارتش تراکوتا، منطقه هوآنگ لونگ، رودخانه تسه یانگ، کوه امی، باغ وحش پکن و در نهایت کوهستان تیانزی ده مورد برتری بودند که در این مقاله به طور خلاصه به شما معرفی شدند. این موارد همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی کشور چین بوده و معمولا در لیست تورهای گردشگری بین المللی قرار می گیرند. اگر به طبیعت بکر و دست نخورده علاقمند هستید یا به بافت های تاریخی و باستانی علاقه دارید یا حتی از دیدن ساختمان های مدرن و مجلل لذت می برید، در همه این حالت ها کشور چین می تواند مقصدی مناسب برای مسافرت خارجی شما باشد!

مطلب مشابه: مکان های عجیب گردشگری ایران و جاهای خاصی که بسیار جالب هستند

مطالب مشابه را ببینید!

مکان های دیدنی مالزی برای گردشگران (پارک ها، موزه ها، مسجد ها و معابد دیدنی) جذاب ترین شهرهای کشور ایتالیا برای مسافرت (از رم زیبا تا بولونیا) دیدنی های اردن و تاریخچه گردشگری در آن (12 جاذبه و مکان دیدنی کشور اردن) معرفی مهم ترین و جذاب ترین شهرهای فرانسه (12 شهر با تصاویر آنها) مکان های گردشگری لندن (30 جای دیدنی و تاریخی در لندن که حتما باید دید) معرفی ترسناک ترین مکان های دنیا (15 جاذبه جالب و وحشتناک) مکان های دیدنی اسپانیا؛ 30 جاذبه گردشگری تاریخی و تفریحی کشور اسپانیا جاهای دیدنی اسکاتلند؛ 13 مکان فوق العاده زیبا و گردشگری این کشور بهترین و زیباترین شهرهای فرانسه مکان‌های دیدنی کره جنوبی؛ از جزیره جیجو تا پارک ملی و برج سئول