مزایای سفر با تور و مسافرت به صورت گروهی + معایب تور

مزایا سفر با تور و سفر گروهی

سفر و گشت و گذار موضوعاتی هستند که هیچ‌ کسی نمی تواند از آنها به راحتی عبور کند. به طور کلی افراد مختلف با استفاده از روش های مختلفی اقدام به سفر می کنند که یکی از بهترین این روش ها شرکت در تورهای مسافرتی است. زمانی که شما عزیزان به تنهایی سفر می کنید باید تمامی مشکلات مسافرت را به دوش بکشید تا بتوانید یک سفر خوب داشته باشد. تورهای مسافرتی معمولاً هزینه ای را از شما می گیرند و سعی می کنند تمامی امکانات مورد نیاز برای داشتن یک سفر خوب را برای شما مهیا کنند. امروزه سفر با تورها در بین مردم طرفداران بسیار زیادی دارد. زیرا افراد می توانند در آسایش سفر خوبی را تجربه کنند. مزایای سفر با تور آن چنان زیاد است که حتی بسیاری از افراد که دوست دارند تنهایی به سفر بروند هم، چندین بار از تورها استفاده کرده اند. ما در این مقاله به بررسی مزایای سفر با تور می پردازیم تا با این نوع سفر کردن آشنایی بیشتری پیدا کنید.

خدمات متنوع سفر با تور

بسیاری از آژانس‌های مسافرتی خدمات متنوعی را برای مسافران خود در نظر گرفته اند تا مسافران سفر با تور آن ها را انتخاب کنند. برخی از آژانس های مسافرتی که مبلغ بیشتری می گیرند خدمات بیشتری هم به مسافران خود ارائه می دهند.

معمولاً در سفر با تور تمامی امکانات برای مسافر مهیا می شود تا او در هنگام سفر آنها به خوش گذرانی بپردازد و هیچ دغدغه ای نداشته باشد. آژانس های مسافرتی معمولاً محل اقامت، غذا، برنامه تفریحی و … را برای مسافر مهیا می کنند تا سفر خوبی داشته باشد.

زمانی که شما به صورت شخصی سفر کنید باید همه چیز را خودتان مهیا کنید. شما باید وسیله حمل و نقل را آماده کنید. باید محل اقامت را رزرو کنید، غذای خود را تأمین کنید و به گشت و گذار در محل مورد نظر بپردازید. از جمله مزایای سفر با تور این است که تمامی این امکانات برای شما مهیا می شود. در واقع بسیاری از آژانس های مسافرتی سعی دارند با کمترین هزینه ها تمامی امکانات را به شکل صحیح برای مشتریان خود مهیا نمایند.

بسیاری از آژانس های مسافرتی، تور های خارج از کشور را هم تدارک می بینند. معمولاً بسیاری از مسافرانی که این تور ها را انتخاب می کنند زبان کشورهای مقصد را بلد نیستند و نمی توانند منظور خود را انتقال دهند. برای این دسته از افراد سفر با تور بسیار مناسب است. زیرا در تور شما مترجمان و راهنماهای حضور خواهند داشت تا شما را در طول سفر راهنمایی کنند. به همین دلیل هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

در سفرهای شخصی معمولاً مسافران نمی دانند که چه چیزی را از رستوران ها سفارش دهند تا یک تجربه جدید داشته باشند. مسئولان آژانس ‌های مسافرتی معمولاً دارای تجربه های زیادی هستند و از انواع غذاهای محلی و سنتی شهرها و کشورهای مختلف با خبر هستند. آنها در طول سفر سعی می کنند بهترین غذاها را برای شما عزیزان سفارش دهند.

مزایای سفر با تور

یافتن دوستان جدید در تور

همان گونه که می دانید بسیاری از افراد تمایل دارند تا دوستان جدیدی داشته باشند. معمولاً در تورهای مسافرتی افراد مختلف با روحیه های مختلفی حضور دارند. شما در هنگام سفر با تور می توانید با هر کدام از این افراد دوست شوید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

در طول سفر با تور، شما به اندازه کافی زمان خواهید داشت تا با افراد حاضر در تور صحبت کنید و شناخت بیشتری از آن ها به دست بیاورید. در واقع می توان گفت بهترین زمان برای شناختن این افراد همین سفر است. شما می توانید به راحتی در هنگام سفر دوستان جدیدی را پیدا کنید. کاری که شاید در مدت زمان طولانی به صورت عادی نتوان انجام داد.

تورهای مسافراتی معمولاً این خصوصیت را دارند که افراد مختلف در سراسر ایران و یا حتی دنیا در آن حضور دارند. این موضوع باعث شده است تا شما بتوانید دوستانی از شهرها و یا کشورهای دیگر هم داشته باشد.

بسیاری از افراد هستند که معمولاً دوستان زیادی ندارند که با آن ها به سفر بروند. این گونه افراد بهتر است تا تورهای مسافرتی را انتخاب کنند. افراد دیگر حاضر در تور در طول سفر در کنار این فرد خواهند بود‌. به همین دلیل به هیچ وجه احساس تنهایی نخواهند کرد.

مزایای سفر با تور

امنیت بیشتر در سفر با تور

قطعاً هیچ چیز به اندازه امنیت و آسایش نمی تواند برای مسافران مهم باشد. اگر شما بهترین امکانات را داشته باشید اما امنیت نداشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از سفر خود لذت ببرید. این موضوع امری طبیعی است که مسافران با بسیاری از شرایط در مقصد آشنایی ندارند. به همین دلیل ممکن است با خطرات و یا مشکلاتی مواجه شوند. در تورهای مسافرتی معمولاً راهنماها و لیدرهایی با تجربه حضور دارند و در حین برخورد با مشکلات مختلف سعی می کنند تا این مشکلات را رفع کنند.

تورهای مسافرتی معمولاً دارای امنیت بسیار بالایی هستند. در زمان همراهی با این تورها شما خیالتان راحت است. زیرا افرادی حضور دارند که شما می توانید به عنوان پشتیبان بر روی آن ها حساب باز کنید. به طور معمول بسیاری از والدین در هنگام سفر شخصی فرزندانشان نگران می شوند. این در صورتی است که اگر شما با تور سفر کنید آنها مطمئن می شوند که شما امنیت بیشتری دارید. به همین دلیل آن ها خاطر جمع می شوند که خطری شما را تهدید نمی کند.

از دیگر مزایای سفر با تور این است که والدین شما می توانند شماره آژانس مسافرتی را داشته باشند و هر لحظه که اراده کردند تماس بگیرند تا از آخرین وضعیت شما آگاهی پیدا کنند. بسیاری از آژانس های مسافرتی حتی شماره فردی که مسئول تأمین امنیت شما است را هم در اختیار والدین قرار می دهند. اغلب خانم ها سفر با تورها را انتخاب می کنند زیرا آنها این اطمینان را خواهند داشت که مسئولان آژانس ها از آنها به خوبی مراقبت خواهند کرد.

برنامه ریزی مناسب در سفر با تور

مسئولان تورهای مسافرتی برنامه ریزی های منظمی را انجام می دهند تا در طول سفر مسافران بتوانند از وقت خود بهترین استفاده را ببرند. معمولاً افرادی که به صورت فردی اقدام به سفر می کنند برنامه ریزی های منظمی ندارند. به همین دلیل وقت آن ها تلف می شود.

همان گونه که بیان کردیم تمامی امکانات مورد نیاز از جمله پیدا کردن محل اقامت، غذا، وسایل حمل و نقل و … به عهده تور است. شما دیگر وقت خود را صرف مهیا کردن این امکانات نخواهید کرد. بسیاری از تورهای مسافرتی با مسئولان شهرها و اماکن مختلف در ارتباط هستند. به همین دلیل می توانند به راحتی با آن ها تعامل داشته باشند. معمولاً آنها این توانایی را دارند که خارج از زمان های بازدید برای شما بلیط تهیه کنند تا شما بتوانید در آسایش کامل از برخی مناطق بازدید به عمل آورید.

مزایای سفر با تور

رفتن به بهترین مقصدها در سفر با تور

اگر تا به حال به صورت شخصی مسافرت کرده باشید حتماً به این مشکل برخورده اید که نتوانسته اید به تمامی مکان های مناسب برای تفریح مراجعه کنید. این موضوع به دلایل مختلفی رخ می دهد که مهمترین دلیل آن، عدم آگاهی از بهترین مکان ها برای گردش و تفریح است.

تورهای مسافرتی معمولاً از قبل بهترین مکان های دیدنی مقصد را مشخص کرده اند تا در هنگام سفر بتوان با یک برنامه ریزی دقیق از همه آن ها بازدید کرد. این آژانس ها معمولاً سال های زیادی است که تورهای زیادی را در مقصد مورد نظر اجرا کرده اند. به همین دلیل تمامی مکان های مناسب برای تفریح را می شناسند.

این در صورتی است که افراد معمولاً به هفته ها و یا ماه ها زمان نیاز دارند تا اطلاعات کاملی را در رابطه با مکان های مختلف مقصد به دست بیاورند. تجربه نشان داده است افراد در طول سفر معمولاً با مشکلات مختلفی در هنگام جست و جوی مکان ها رو به رو خواهند شد.

شما در طول سفر  با تور این اطمینان را خواهید داشت که بهترین های هر شهر و یا کشوری پیش روی شما قرار خواهند داشت. در واقع شما می توانید به این تورها اعتماد کنید و با آن ها همراه شوید تا از بهترین مکان ها بازدید به عمل آورید.

در بسیاری از شهرها و کشورها مقاصدی وجود دارند که از لحاظ دسترسی شرایط خاصی دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد به تنهایی و به صورت شخصی نمی توانند به این مکان ها دسترسی داشته باشند. معمولاً تورهای مسافرتی از وسایل حمل و نقل مناسب و امکانات ویژه استفاده می کنند. به همین دلیل مشکلی برای مراجعه به این مکان ها نخواهند داشت.

هزینه کمتر در سفر با تور

معمولاً هزینه از جمله فاکتورهایی است که هر مسافر باید آن را در  نظر بگیرید. تجربه نشان داده است افرادی که با تورهای مسافرتی سفر می کنند هزینه به مراتب کمتری را پرداخت خواهند کرد. به دلیل آن که مسئولان آژانس ها امکانات را به صورت گروهی مهیا می کنند تخفیفات ویژه ای هم می گیرند. به همین دلیل هزینه تمام شده برای مسافران هم کمتر خواهد شد.

به طور کلی می توان گفت که شما برای رفت و آمد، بازدید از مناطق گردشگری، خورد و خوراک و … هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. این مورد از مزایای سفرهای گروهی است که شما می توانید از آن بهره مند شوید. به طور معمول هر چه تعداد مسافران حاضر در تور بیشتر می شود تخفیف های بیشتری هم برای آن ها در نظر گرفته می شود.

Tour 1 e1660807096476

معایب سفر با تور

سفر با تورهای مسافرتی قطعاً مزایای بسیار زیادی دارد که ما در بالا برخی از آن ها را برای شما بیان کردیم. البته باید بدانید این نوع مسافرت در کنار مزایی که دارد دارای معایبی هم است. در زیر برخی از این معایب را برای شما بیان می کنیم:

 • نداشتن وقت کافی برای انجام گردش و تفریح در محل
 • برنامه سفر از قبل چیده شده است و انعطاف پذیری بسیار کمی هم دارد.
 • اگر چه مسئولان تور سعی می کنند بهترین غذاها را سفارش دهند اما معمولاً برخی از مسافران از منو غذایی تور ناراضی هستند.
 • در برخی از مواقع مسافران دوست دارند تا با سرعت بیشتری از مناطق مختلف بازدید به عمل آورند. بسیاری از تورها معمولاً برنامه های طولانی مدت را در نظر می گیرند. به همین دلیل این برنامه ها ممکن است خسته کننده شوند.
 • یکی از لذت های سفر به مناطق مختلف برخورد با مردم محلی می باشد. در تورهای مسافرتی معمولاً شانس برای برخورد با مردم محلی کم می شود.

نحوه شرکت در تورهای مسافرتی

برای شرکت در این تورها معمولاً باید مراحلی را دنبال کنید تا بتوانید در آن ها ثبت نام به عمل آورید. البته باید بدانید که هر آژانس مسافرتی برای خودش شرایط و ویژگی های خاصی دارد. اما ما مراحل کلی مورد  نیاز برای شرکت در این تورها را بیان می کنیم:

 • شما باید ابتدا معین کنید که به کجا قصد دارید بروید. بعد از آن باید تعداد روز مورد نظر خود را هم مشخص کنید.
 • بعد باید هزینه مورد نظر را پرداخت نمایید.
 • دقت داشته باشید بسیاری از تورهای لحظات آخری، تخفیف هایی را برای مسافران در نظر می گیرند تا ظرفیت آنها پر شود. به همین دلیل در صورت امکان سعی کنید تا از این تورها استفاده کنید.
 • در برخی از تورها شما می توانید هتل محل اقامت و ایرلاین مورد نظر خود را هم تعیین کنید.
 • در حین انجام ثبت نام می توانید درخواست های دیگر خود را هم ثبت کنید. به عنوان مثال شما می توانید درخواست گشت خود را ثبت کنید تا در صورت تأیید، این درخواست برای شما ثبت شود.
 • بعد از انجام این مراحل می توانید چمدان های خود را ببندید و از سفر خود لذت ببرید.

نتیجه گیری

همان گونه که در این مقاله بیان کردیم شرکت در تورهای مسافرتی می تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد. به طور کلی با استفاده از این تورها شما می توایند هزینه های کمتری را پرداخت کنید. اما در عوض از امکانات و مزایای زیادی هم برخوردار شوید. حتی اگر به معایب سفر با تور هم نگاه کنیم باز هم متوجه می شویم که این تورهای مسافرتی می توانند گزینه های مناسبی برای سفر باشند.

مطالب مشابه را ببینید!

غلبه بر ترس از پرواز؛ روش های کنترل ترس از هواپیما کوهنوردی در زمستان؛ اصول کوهنوردی، نکات ایمنی و لباس مناسب در فصل سرد مهم ترین نکات بهداشتی در هواپیما برای پیشگیری از بیماری ها جلوگیری از یخ زدن ماشین در زمستان؛ قسمت هایی از خودرو که یخ میزنند و پیشگیری از آن تجهیزات مورد نیاز دوچرخه سواری از کلاه ایمنی و عینک گرفته تا لباس مناسب سایت خارجی راهنمای سفر مناطق دیدنی اسکاندیناوی؛ راهنما و نکات سفر به مناطق گردشگری اسکاندیناوی لیست تجهیزات اسکی؛ از عینک تا چوب اسکی و اطلاعات درباره فواید اسکی کردن هتل 5 ستاره قصر طلایی مشهد اصول کمپ زدن و نکات کمپینگ؛ تجهیزات مورد نیاز و نکات ضروری