نمونه های متن رسمی و نامه گرفتن مرخصی (استعلاجی، ساعتی، بیماری و …)

در این مطلب نمونه های متن رسمی برای نامه گرفتن مرخصی (مرخصی استعلاجی، مرخصی ساعتی، مرخصی بیماری و …) را گردآوری کرده ایم.

نمونه های متن رسمی و نامه گرفتن مرخصی (استعلاجی، ساعتی، بیماری و ...)

نامه اداری برای درخواست مرخصی دانشجویی

جناب آقای…………
مسئول محترم بخش …………

باسلام
احتراما به استحضار میرسانم اینجانب ………………به شماره دانشجویی ………………دانشکده……………….رشته …………………..گرایش …………………… دوره ………… به استناد مدارک پیوست درخواست مرخصی زایمان بدون احتساب در سنوات برای نیم سال………….. را دارم.

مدارک پیوست:
گواهی ولادت به تائید پزشک دانشگاه
گواهی بیمارستان و پزشک مربوطه به تائید پزشک دانشگاه

نام و نام خانوادگی دانشجو
امضا

***

مطلب مشابه: متن عذرخواهی رسمی اداری + جملات رسمی برای عذرخواهی اداری

اداره محترم …………
شماره…………
تاریخ…………
پیوست…………

با احترام به استحضار می رساند این جانب …………… از تاریخ ………… تا ………… نیاز به مرخصی زایمان به مدت …… روز دارم. خواهشمند است با مرخصی این جانب در تاریخ های یاد شده موافقت فرمایید.

باتشکر
نام و نام خانوادگی

***

نامه تقاضای مرخصی استعلاجی

به نام خدا

تاریخ…………………….

رئیس محترم اداره ………….. شهرستان………. . . سلام علیکم. احترام به عرض می رساند، این جانب …………. کارمند دفتری آن اداره بنابر ضرورتی که ناشی از کسالت است. تمنا دارم اجازه بفرمایید که از مرخصی یک ماه استعلاجی از تاریخ ……….. لغایت …… استفاده کنم تا پس از استراحت و بهبودی کامل بتوانم با آرامش خاطر انجام وظیفه نمایم. در ضمن مدارک پزشکی ضمیمه نامه است.

پیشاپیش از اقدام جنابعالی در این زمینه سپاسگزارم.
امضاء………………

***

از سرباز وظیفه…..
به فرماده گروهان……

به نام خدا

تاریخ……………………….

فرمانده محترم گروهان …… از گردان …هنگ………. بعد از سلام با کمال احترام به عرض میرسانم. این جانب ………. جمعی یگان ……………. مدت ………….. ماه است که مشغول به خدمت سربازی در یگان مذکور می باشم. بنابراین با توجه به اینکه اینجانب از مرخصی استفاده نکرده ام خواهشمندم دستور فرمایید ………….. روز به این جانب مرخصی صادر فرمایند. توضیح اینکه تاریخ ورود به سربازخانه ….. می باشد.

با تشکر فراوان ……………… امضاء

***

مطلب مشابه: متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه

درخواست برای گرفتن مرخصی ساعتی

به نام خدا

تاریخ…………………….

رئیس محترم اداره………… شهرستان…………… بعد از سلام، احترام به عرض می رساند که این جانب ……… کارمند دایره….. امروز صبح به سردرد شدید مبتلا شدم و نمی توانم انجام وظیفه نمایم، خواهشمند است دستور فرمایید امروز مرخصی ساعتی برای این حقیر صادرکنند.

و سپاسگزاریم امضاء…..

یاد آوری: ممکن است علت های گوناگون داشته باشد و مثلا برای رسیدگی به وضع تحصیلی فرزندش چند ساعت مرخصی بگیرد.

***

مطلب مشابه: نامه اداری درخواست همکاری + 2 نمونه نامه و شیوه نگارش نامه

جناب آقای ……………………

رییس محترم امور کارکنان

موضوع : درخواست مرخصی بدون حقوق

با سلام و احترام

بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب آقای………… خانم ……………….با توجه بروز برخی مشکلات خانوادگی / تحصیلی / شخصی متقاضی استفاده از مرخصی بدون حقوق به مدت ………….ماه از تاریخ …………………می باشم. خواهشمند است درصورت صلاحدید با توجه به نیاز مبرم و ضرورت موضوع برای اینجانب با تقاضای اینجانب موافقت و دستورات لازم را در این خصوص صادر فرمایید.

پیشاپیش از مساعدت و حسن اعتماد جنابعالی کمال تشکر را دارم.

***

متن نامه اداری برای مرخصی

۱.اداره محترم …….. شماره.. تاریخ…. پیوست….

با احترام ،به استحضار می رساند این جانب ……………….. از تاریخ ………… تا ………… جهت………… نیاز به ……. روز مرخصی دارم. خواهشمند است با مرخصی این جانب در تاریخ های یاد شده موافقت فرمایید.

باتشکر

نام و نام خانوادگی

نامه درخواست مرخصی به دلیل بیماری

به نام خدا

تاریخ…………………….

رئیس محترم اداره ………….. شهرستان………. . . سلام علیکم. احترام به عرض می رساند، این جانب …………. کارمند دفتری آن اداره بنابر ضرورتی که ناشی از کسالت است. تمنا دارم اجازه بفرمایید که از مرخصی یک ماه استعلاجی از تاریخ ……….. لغایت …… استفاده کنم تا پس از استراحت و بهبودی کامل بتوانم با آرامش خاطر انجام وظیفه نمایم. در ضمن مدارک پزشکی ضمیمه نامه است.

پیشاپیش از اقدام جنابعالی در این زمینه سپاسگزارم. امضاء………………

مطلب مشابه: متن استعفا رسمی برای درخواست قطع همکاری با شرکت و اداره

مطالب مشابه را ببینید!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل (15 راهکار یادگیری زبان در خانه) تولید محتوا در اینستاگرام؛ از اصول مهم ایده پردازی و ایجاد محتوای مفید در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا دورکاری و افزایش درآمد؛ روش های مختلف کسب درآمد در منزل به صورت دورکار زندگی در فرانسه چگونه است؟ مزایا+معایب عادات روزانه مفید برای زندگی بهتر؛ 7 کار موثر برای داشتن زندگی خوب افزایش انگیزه شغلی؛ 17 روش برای بالا بردن انگیزه برای کار کردن موسسه مهاجرتی چیست؟ نکاتی در مورد وظایف و مسئولیت های موسسات مهاجرتی متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی