نامه اداری درخواست همکاری + 2 نمونه نامه و شیوه نگارش نامه

نوشتن نامه اداری یکی از کارهای حساس است که باید در نوشتن آن دقت کنید. در این مطلب روزانه 2 نمونه نامه اداری درخواست همکاری را آماده کرده ایم که می توانید استفاده کنید. در ادامه شیوه نگارش نامه اداری درخواست همکاری را هم آموزش داده ایم.

یکی از مواردی مهم که بارها با آن روبرو شده ایم نوشتن نامه اداری است. روش نگارش درسد و اصولی نامه دارای می تواند تا حد زیادی باعث موفقیت درخواست ذکر شده در نامه شود. نویسنده باید نامه را با توجه به اصول و قواعد نگارش نماید.

نمونه اول نامه درخواست همکاری

جناب آقای / سرکار خانم …
مدیر محترم اجرایی نمایشگاه ….
با سلام و احترام

بدینوسیله به استحضار می‌رساند اینجانب… با مسئولیت…. در مرکز/ مجموعه/ شرکت… پس از مطالعه شرایط پذیرش متقاضیان و پر نمودن فرم تکمیلی برنامه‌ها بدین وسیله آمادگی خود و مجموعه مذکور را جهت حضور فعال و مؤثر در نمایشگاه…. به حضور شما اعلام می‌کنم. خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات لازم را مبذول و از نتیجه این امور مطلع نمایند. به امید آن که بتوانیم با کمک یکدیگر گامی هر چند کوچک در بهبود فضای کسب و کار کشورمان برداریم.
با تشکر

نام، سمت، امضا و تاریخ


نامه اداری درخواست همکاری

نمونه دوم نامه اداری درخواست همکاری

تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۲۷

شماره: ۵۵۶/م/ ۳۶۷/۱۳۹۸
پیوست

به نام خدا

مدیر محترم سازمان آب منطقه‌ای منطقه ۳ تهران

موضوع: درخواست همکاری در خصوص پلمب چاه‌های غیر مجاز حومه شهر تهران

احتراما به استحضار می‌رساند با توجه به اطلاعیه شماره ۷۰۶ به تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲ در خصوص پلمپ چاه‌های غیرمجاز حومه شهر تهران، شرکت آبگون خلیج فارس واقع در جنوب شهر تهران با شماره ثبت ۲۲/۴۵۸۷۴/۱۴ از سال ۱۳۹۴ تا کنون به طور پیوسته با ادارات و ارگان‌های دولتی مانند شهرداری، استانداری و شرکت آب و فاضلاب همکاری داشته است و در زمینه مسدود کردن چاه نیز تجربه کاری دارد. این شرکت با داشتن متخصصان باتجربه و سال‌ها فعالیت و کار در زمینه مرتبط، درخواست همکاری در زمینه یاد شده را دارد؛ لذا خواهشمندم با توجه به سوابق شرکت که به پیوست این نامه تقدیم می‌گردد، در صورت موافقت مساعدت لازم را انجام فرمایید و اینجانب را از نتیجه آگاه سازید. پیشاپیش از حسن نظر جناب عالی کمال تشکر را دارم.

با تشکر

نام و نام خانوادگی

مدیر عامل شرکت ….

تاریخ و امضا و مهر شرکت


* چنان که دیده می‌شود، پایان نامه با جملات احترام آمیز به پایان می‌رسد.

نامه اداری درخواست همکاری

شیوه نگارش نامه اداری درخواست همکاری

نامه درخواست همکاری یکی از انواع نامه‌های اداری است که به منظورهای مختلفی انجام می‌پذیرد و از سری نامه‌های پرکاربرد است. این نامه‌ها انواعی دارد:

  1. نامه درخواست همکاری از سوی فرد به سازمان
  2. نامه درخواست همکاری از سوی سازمان به سازمان

در نوع اول معمولا افراد تمایل به همکاری با سازمان در قالب استخدام دارند که این نوع نامه‌ها قبلا در بخش نمونه نامه اداری درخواست استخدام در سایت ستاره به حضور شما عزیزان تقدیم شده است.
شیوه دوم همکاری وقتی است که سازمانی تصمیم می‌گیرد بخشی از کار خود را به شرکت یا مؤسسه یا … دیگری واگذار کند که به این شیوه برون سپاری گفته می‌شود. به عنوان نمونه نامه اداری درخواست همکاری می‌توان به «نامه اداری درخواست تأمین مایحتاج سازمان»، «نامه اداری درخواست نمایندگی فروش»، «نامه اداری درخواست همکاری برای بازاریابی» و موارد فراوانی از این دست اشاره کرد. در این صورت مؤسسات و سازمان‌ها برای انجام این همکاری نیاز به نامه نگاری دارند که در زیر به روش نوشتن آن خواهیم پرداخت.

نامه درخواست همکاری مانند هر نامه اداری دیگری از سه بخش مهم تشکیل شده است:

  • مقدمه
  • تنه (معرفی سازمان)
  • نتیجه

مقدمه: بخش مقدمه شامل نکاتی راجع به دلیل نگارش نامه است. به عنوان مثال «عطف به فراخوان شماره ۷۷۸۲۶ شرکت انبوه سازان فردا در خصوص واگذاری نمایندگی فروش» در این قسمت گیرنده نامه متوجه می‌شود نامه نگاری به چه دلیل انجام شده است و چه کسی مسؤول پاسخگویی به این نامه است.

تنه: این بخش مهم ترین قسمت نامه است که شما می‌توانید با دقت در جزییات آن سازمان مورد نظر را به پذیرش همکاری با خود اقناع کنید. این قسمت از نامه به معرفی سازمان و صلاحیت‌های آن و ارائه رزومه شرکت و کارهایی که پیش تر انجام داده است و معرفی مشتریان معتبر می‌پردازد. بدیهی است رزومه کاری شرکت در یک نامه اداری نمی‌گنجد و در اینجا تنها شرح مختصری از رزومه داده می‌شود و رزومه کاری سازمان به طور جداگانه نوشته می‌شود.

نتیجه: در این بخش درخواست سازمان به طور صریح بیان می‌شود. به عنوان مثال اگر شرکت یا سازمانی قرار است بخشی از کارهای سازمان ذکر شده را به عهده بگیرد، در این بخش درخواست خود را توضیح می‌دهد. این قسمت مهم ترین بخش نامه است و باید رسا و واضح باشد.

 

از آنجا که این نوع نامه‌ از طرف شخصیت حقوقی (شرکت‌ها، ادارات، سازمان‌ها و …) فرستاده می‌شود، باید حتما دارای شماره و تاریخ باشد تا بتوان برای پی گیری‌های بعدی از این شماره استفاده کرد. همچنین حتی الامکان این نامه‌ها باید بر روی سربرگ نوشته شود تا اگر سازمان هدف، قصد مکاتبه یا تماس تلفنی با سازمان نامه فرستنده داشت، بتوانند از روی نشانی و شماره تلفن پایین سربرگ کار را پیگیری کنند.

نکته دیگر درباره بخش آخر این است که نوع همکاری درخواستی باید دقیقا ذکر شود. در این صورت سازمان نامه فرستنده، میزان تعهد و مسؤولیت خود و همچنین حدود کار و وظایف خود و نحوه همکاری را به طور مختصر درخواست می‌کند.

بهتر آن است که سازمان درخواست کننده رزومه کاملی از فعالیت‌های قبلی خود به همراه معرفی متخصصان خود آماده کند و به پیوست نامه ارسالی بفرستد. اگر سازمان درخواست کننده تمایل دارد که تصاویر یا فیلم‌های تهیه شده در فعالیت‌ها و مسؤولیت‌های قبلی خود را ارائه دهد، می‌تواند علاوه بر رزومه کاغذی، سی دی تهیه کند و به همراه نامه به سازمان مورد نظر در یک پاکت مناسب ارسال کند.

از آنجا که نامه سازمان به سازمان در محیط اداری تهیه و ارسال می‌شود، باید حتما تایپ شود و پیش از ارسال موارد ویرایشی مورد توجه قرار گیرد تا حرفه‌ای بودن و رسمی بودن سازمان نشان داده شود. بدیهی است غلط های املایی و تایپی نشان دهنده بی سوادی و یا بی دقتی سازمان و حرفه‌ای نبودن آن‌هاست.

 

مطالب مشابه را ببینید!

داستان های شاهنامه و حکایت هایی خواندنی و کوتاه از فردوسی متن دعوتنامه رسمی + جملات دعوتنامه اداری با فرم های مختلف فال تاروت روزانه سه شنبه 4 اردیبهشت اسفند (فال امروز، فردا و پیشگویی آینده) انشا در مورد زندگی + 6 انشا در مورد اهداف زندگی و موفقیت در زندگی جوک عید نوروز | جملات طنز در مورد عید | لطیفه خنده دار درباره روزهای تعطیل و میهمانی متن ضد دختر خنده دار + عکس نوشته و جملات با حال و جالب آنتی دختر کتاب‌های شعر از نویسندگان مشهور که خواندن آنها را به شما پیشنهاد می‌دهیم عکس خنده دار خفن؛ خفن ترین عکس های دیدنی خنده دار، عکس های همراه با جملات طنز انشا امام زمان (عج) + 19 انشای زیبای ادبی و کوتاه با موضوع حضرت مهدی امام دوازدهم اسم پسرانه کردی | اسم دخترانه کردی | زیباترین نام های کردی با معنی آنها