در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

سفر به اروپا می تواند برایتان تجربه ای شیرین، جالب و آموزنده ای را رقم زند. شما با سفر به این قاره، می توانید زبان، تاریخ، فرهنگ و طبیعت زیبای آن را از نزدیک ببینید و از آن لذت ببرید اما باید بدانید که سفر به اروپا به برنامه ریزی دقیق و منظم همراه با برآورد هزینه ها نیاز دارد. در واقع، قبل از سفر به این قاره، باید ببینید که می خواهید به کدام شهر سفر کنید؟ زبان آن را یاد بگیرید، چه اقامتگاه و حمل و نقلی را می پسندید یا اینکه دوست دارید چه غذاهای محلی را امتحان کنید؟ علاوه بر این، شما باید با فرهنگ و قوانین حاکم بر هر کشور نیز آشنا باشید.

سفر به قاره اروپا می تواند برایتان چالش برانگیز باشد و خاطرات خوب و زیبایی را به شما هدیه دهد. اگر قصد سفر به اروپا را دارید، ممکن است که این سوال برایتان پیش آید که باید در آنجا به چه زبانی صحبت کنیم؟ آیا دانستن زبان انگلیسی کافی است؟ ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با زبان های زنده اروپا بیشتر آشنا کنیم. تا انتهای مطلب با ما همراه شوید. 

در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

زبان برخی از شهرهای اروپا

زبان شناسی زبان های مختلف، برای انسان ها همیشه جالب بوده است؛ چرا که زبان یکی از پیچیده ترین و زیباترین پدیده هایی است که توسط انسان ها خلق شده و دائما در حال تغییر از حالتی به حالت دیگر است. در اروپا، زبان های بسیار زیادی رواج پیدا کرده اند که در ادامه به بررسی زبان های برخی از شهرهای آن خواهیم پرداخت. 

سوئیس

سوئیس، یک کشور صلح طلب و زیبا در قلب اروپا است که به سیستم سیاسی پایدار، سطح بالای آموزش و بهداشت، طبیعت زیبا و به طور کلی، کیفیت بالای زندگی شهرت دارد. این کشور چهار زبان رسمی فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی دارد. همچنین سطح دانش زبان انگلیسی در کشور سوئیس بالا است و تعداد زیادی از مردم، مخصوصا جوانان و همچنین کارکنان صنعت گردشگری به آن تسلط دارند.

البته نباید بعد از سفر به این شهر، از همه افراد انتظار داشته باشید با شما انگلیسی صحبت کنند؛ زیرا برخی افراد ممکن است ترجیح دهند که به زبان مادری خود سخن گویند؛ به همین دلیل بهتر است قبل از سفر به آن، حداقل چند عبارت پایه از این زبان را یاد بگیرید.

پس همان طور که گفتیم تسلط بر زبان انگلیسی برای سفر به سوئیس یک مزیت محسوب می شود اما نمی تواند برای برقراری ارتباط با مردمان آن، راه حلی قطعی باشد. معمولا در شمال و شرق سوئیس، زبان اکثریت مردم، زبان آلمانی، در جنوب شرقی، زبان ایتالیایی و در جنوب غربی این کشور، زبان فرانسوی است.

فرانسه

بسیاری از افراد، رویای سفر به فرانسه را دارند. فرانسه، کشوری با فرهنگ زیبا، تاریخی غنی و مناظر خیره کننده است. برای سفر به این کشور به گذرنامه و ویزای شینگن، نیاز دارید. سفر به فرانسه ممکن است برایتان گران تمام شود؛ به همین دلیل باید بودجه مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. هزینه های اصلی شامل هزینه محل اقامت، حمل و نقل، تفریحات و غذا است. البته میزان هزینه برای هر فرد، بسته به نوع سفر و همچنین سبک زندگی او دارد.

فرانسه، یک کشور با فرهنگ است و زبان مخصوصی دارد و باید در این کشور، نهایت ادب و احترام خود را نشان دهید. اگر چه بیشتر فرانسوی ها به انگلیسی صحبت می کنند اما باید تلاش کنید تا بتوانید چند جمله ساده به زبان فرانسوی را نیز یاد بگیرید؛ زیرا این کار شما، نشان دهنده احترام به فرانسوی ها است. فرانسه، کشوری چند زبانه است ولی زبان رسمی آن فرانسوی می باشد اما در برخی از مناطق، زبان های دیگری چون زبان آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی نیز وجود دارند؛ به همین دلیل، باید بسته به مقصدی که قصد سفر به آن را دارید، زبان خود را انتخاب کنید.

همچنین قبل از ورود به مکان های عمومی سلام کنید، از تماس بدنی زیاد خودداری کنید و از صحبت کردن در مورد موضوعات حساس مانند مذهب و سیاست خودداری کنید.

مطلب مشابه: بهبود مکالمات انگلیسی؛ 25 روش برای افزایش مهارت زبان انگلیسی

اسپانیا

اسپانیا، یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا است. بعد از سفر به این کشور، از تمام شهرهای زیبا و تاریخی آن دیدن کنید و از هنر و فرهنگ آن لذت ببرید و با مردم مهمان نواز و مهربان آن آشنا شوید. سوالی که ممکن است برای برخی از مسافران ایرانی که قصد سفر به اسپانیا را دارند، پیش آید، این است که در این کشور به چه زبانی می توان صحبت کرد؟ اسپانیا، کشوری چند زبانه است که به فوتبال و ورزش اهمیت بسیار زیادی می دهد. این کشور چهار زبان اصلی گالیسی، باسک، کاتالان و اسپانیایی دارد که هر کدام از آن ها در برخی مناطق، بیشتر صحبت می شوند.

همچنین برخی از مناطق این کشور، زبانی نزدیک به پرتغالی، فرانسوی یا حتی عربی دارند؛ بنابراین افراد باید زبان مناسب خود را با توجه به مقصد خود، انتخاب کنند. به طور کلی زبان اسپانیایی، پرکاربردترین و رایج ترین زبان موجود در اسپانیا است که تقریبا در همه جای آن قابل فهم است؛ به همین دلیل می توانید این زبان را در اکثر دانشگاه ها، مدارس، فرودگاه ها، رسانه ها، هتل ها یا رستوران ها بشنوید و از آن استفاده کنید. اگر قصد سفر به شهرهای بزرگ اسپانیا مانند بارسلون، والنسیا، مادرید یا سویل و دیدن جاذبه های دیدنی آن را دارید، با دانستن زبان اسپانیایی، کارتان راحت تر خواهد بود. 

در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

ایتالیا

بازدید از ونیز یکی از زیباترین تجربیاتی است که هر فردی می تواند در زندگی خود داشته باشد. ایتالیای زیبا، با فرهنگ، هنر، تاریخ و غذاهای بی نظیر خود جذابیت زیادی را برای توریست ها ایجاد کرده است. در شهرهای بزرگ این کشور و همچنین مقاصد گردشگری معروف آن مانند فلورانس، رم، میلان و ونیز می توان به راحتی با زبان انگلیسی، ارتباط برقرار کرد.

همچنین بسیاری از کارکنان رستوران ها، هتل ها، فروشگاه ها و موزه ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و بیشتر تابلوها و منوها نیز به این زبان ترجمه شده اند. البته باید گفت که تسلط بر چند عبارت و جمله های ساده به زبان ایتالیایی، در نشان دادن فرهنگ و برقراری ارتباط با مردم محلی نیز می تواند سودمند باشد.

صحبت کردن به انگلیسی در مناطق روستایی و کمتر شناخته شده در این کشور، ممکن است کمی دشوار باشد. در چنین شرایطی، توریست ها باید بتوانند که به زبان خود حداقل نام و ملیتشان را بگویند و از دستورات عمومی نیز پیروی کنند. 

زبان های رایج در اروپا

زبان هایی که در اروپا بیشتر صحبت می شوند بر اساس صحبت کنندگان بومی آن یا ترکیبی از صحبت کنندگان غیربومی و بومی در نظر گرفته می شود. به طور کلی، در اروپا زبان های رایج انگلیسی(38 درصد)، فرانسوی(12 درصد)، آلمانی(11 درصد) اسپانیایی(۷ درصد)، روسی(5 درصد)، ترکی و ایتالیایی وجود دارند که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. 

انگلیسی

شاید زبان بومی اکثریت افراد در اروپا، انگلیسی نباشد اما این زبان از نظر جهانی قابل قبول می باشد و به صورت گسترده در دنیا استفاده می شود. اگر به تعداد مهاجران مقیم در اروپا و همچنین تعداد افرادی که انگلیسی زبان دوم آن ها است، توجه کنید، متوجه خواهید شد که این زبان چقدر در اروپا رایج می باشد. 

فرانسوی

زبان فرانسوی، حدود 80 میلیون صحبت کننده دارد. این زبان، شاید زبان اصلی مردم در سراسر دنیا نباشد ولی یکی از دو زبان برتری است که در اروپا، صحبت کنندگان زیادی دارد. در واقع 70 میلیون نفر از 80 میلیون صحبت کننده بومی فرانسه، در اروپا زندگی می کنند. اما چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید، فرانسوی ها کشورشان را دوست دارند و فقط دوست دارند که به زبان خودشان صحبت کنند. 

مطلب مشابه: تقویت اسپیکینگ در خانه؛ روش هایی برای تقویت مکالمه زبان در منزل

در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

آلمانی

این زبان پول ساز، نباید برایتان عجیب و شگفت آور باشد و سعی کنید که آن را یاد بگیرد. با توجه به اینکه کشور آلمان، نیروگاه اقتصادی اروپا است، در آن فرصت های شغلی زیادی وجود دارند که همین امر سبب می شود تا اکثر آلمانی های بومی تصمیم بگیرند که در اروپا بمانند تا بتوانند در حرفه شان، پیشرفت کنند و مهاجران بیشتری نیز به دنبال یادگیری زبان آلمانی باشند. 

اسپانیایی

با توجه به اینکه کشور اروپا، یک مکان گردشگری بسیار جذاب است، میلیون ها نفر سالانه از سراسر جهان، به این کشور مهاجرت می کنند که این موقعیت عالی برای شهروندان آمریکای لاتین می باشد تا بتوانند در کشوری پیشرفته، حقوق و مزایای بیشتری دریافت کنند. اسپانیا بعد از زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی، چهارمین زبان پرکاربرد در اروپا برای یادگیری است. 

روسی

 زبانی که نباید برای رفتن به اروپا آن را دست کم گرفت، زبان روسی است. در مناطق غربی اروپا، از این زبان بسیار کم استفاده می کنند؛ در حالی که در شرق اروپا، این زبان به شدت مورد توجه می باشد. نکته منحصر به فردی که در مورد زبان روسی وجود دارد، این است که برخلاف دیگر زبان های متداول در اروپا، زبان روسی را فقط روسی زبانان بلد هستند. اگرچه می توانید در فرانسه، اسپانیایی صحبت کنید ولی این شانس را در شرق اروپا نخواهید داشت. 

ترکی

یکی دیگر از زبان های رایج در اروپا، زبان ترکی است. زبان ترکی استانبولی در واقع زبان رسمی ترکیه می باشد و تقریبا حدود 78 میلیون صحبت کننده بومی در اروپا دارد. همچنین، این زبان دارای مقام رسمی مشترک در سایپرس است و به صورت گسترده در اطراف مدیترانه مخصوصا در مقدونیه، صربستان و یونان استفاده می شود. افرادی که زیاد به اروپا آشنا نیستند، ممکن است از این موضوع تعجب کنند. در آلمان نیز جمعیت زیادی صحبت کننده ترک در حدود 1.3 میلیون نفر وجود دارد. از آنجایی که نیمی از ترکیه در اروپا و نیم دیگری از آن در آسیا وجود دارد، این کشور از نظر فرهنگی بسیار غنی است. 

در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

ایتالیا

حدود 60 میلیون نفر صحبت کننده بومی ایتالیا در اروپا وجود دارند که متخصص لا دولچه ویتا هستند. به طور کلی، زبان رسمی کشور ایتالیا، زبان ایتالیایی می باشد. همچنین، این زبان سومین زبان رسمی سوئیس بعد از زبان فرانسوی و آلمانی نیز می باشد و در اروپا صحبت کنندگان زیادی دارد. 

کدام کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی صحبت می کنند؟ 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید 370 میلیون از 450 میلیون نفری که در اروپا زندگی می کنند، انگلیسی صحبت می کنند. در اکثر کشورهای اروپایی، به راحتی می توانید بدون ایجاد هر نوع مشکلی، نیازهای خود را به زبان انگلیسی بیان و آن ها را برطرف سازید. یکی از این کشورهای اروپایی، اسپانیا می باشد که در آن بیش از 11 میلیون نفر انگلیسی زبان صحبت می کنند؛ به همین دلیل دانستن زبان انگلیسی می تواند در سفر به کشورهای اروپایی، کمک قابل توجهی به شما کند. بسیاری از کشورهای اروپایی، سطح بالایی از زبان انگلیسی دارند که می توان آن را به دلیل یادگیری این زبان در سنین پایین افراد دانست؛ به عنوان مثال 67 درصد جمعیت اسکاندیناوی و بیشتر از 70 درصد جمعیت دانمارک به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

با سفر به اروپا، افراد زیادی مانند افراد بومی کشور ایتالیا را مشاهده خواهید کرد که با اینکه انگلیسی زبان اول یا حتی زبان دوم آن ها نیست، باز هم به این زبان صحبت می کنند. با اینکه ایتالیا یکی از کشورهایی است که در آن زبان اصلی اهمیت زیادی دارد ولی با این حال، باز هم 34 درصد از جمعیت آن، به زبان انگلیسی مسلط هستند و بقیه افراد کم و بیش انگلیسی را متوجه می شوند. 

کشورهایی که در اروپا بیشتر به زبان انگلیسی صحبت می کنند، در قسمت شمالی این قاره قرار دارند. کشورهای اسکاندیناوی نیز که تقریبا سه چهارم جمعیت انگلیسی زبان اروپا را تشکیل می دهند به تفکیک شامل کشور سوئد(70درصد)، نروژ(69درصد)، دانمارک(71درصد) و فنلاند(67درصد) هستند. اگرچه این چهار کشور گفته شده بیشترین جمعیت انگلیسی زبان اروپا را تشکیل می دهند اما کشورهایی مانند هلند(72 درصد)، بلژیک(61 درصد) و آلمان(62) نیز در بالای این لیست قرار دارند. این سه کشور در مرکز اروپا هستند. کشور لوکزامبورگ نیز دارای 63 درصد انگلیسی زبان است. 

مطلب مشابه: تافل چیست؟ همه چیز در مورد آزمون تافل زبان انگلیسی

در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

چرا زبان روسی در اروپا بیشترین کاربرد را دارد؟ 

زبان روسی، بعد از آلمانی و فرانسویی، به دلایل مختلفی بیشترین صحبت کننده را در اروپا دارد. امروزه در مورد اینکه مرز واقعی بین اروپا و آسیا کجاست، بحث های زیادی وجود دارد. اکثر مردم عقیده دارند که رشته کوه های اورال ابن مرز را با جدا نمودن اروپای شرقی از غرب سیبری مشخص می سازند.

این امر به معنای این است که هر کشوری که در غرب رشته کوه های اورال قرار دارد، قسمتی از اروپا را تشکیل می دهد؛ پس روس ها اکثرا اروپایی هستند. در غرب این رشته کوه ها، 75 درصد از جمعیت روسیه یعنی حدود 110 میلیون نفر زندگی می کنند که زبان همگی آن ها روسی است. 

با این حال آیا می توان ادعا کرد که کشور روسیه، کشوری اروپایی است؟ در این مورد نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی از شخصیت های مهم کشور، اعتقاد دارند که روسیه، کشوری اروپایی است؛ در حالی که برخی دیگر این ادعا را رد می کنند. زبان روسی، به جز روسیه، به دلایل تاریخی زیادی، نقش مهمی را در لتونی، استونی، اوکراین و مالدیو ایفا می کند؛ با وجود اینکه زبان رسمی این کشورها نیست؛ به عنوان مثال در بلاروس، زبان بلاروسی و زبان روسی زبان های اصلی کشور هستند. 

البته شایان ذکر است که تعداد صحبت کنندگان زبان روسی که در خارج از کشور هستند، در حال زیاد شدن است؛ چرا که کشورهای ایجاد شده بعد از فروپاشی شوروی، به دنبال ایجاد زبان رسمی خود می باشند؛ بنابراین رواج زبان روسی در اروپا، امری کاملا منطقی است. در واقع زبان روسی، هشتمین زبان رایج در جهان می باشد که حدود 154 میلیون نفر گوینده دارد.

در اروپا فقط سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی بر حسب تعداد صحبت کنندگان در درجه بالاتری قرار دارند که بیشتر گویندگان این زبان ها، در خارج از اروپا زندگی می کنند. با در نظر گرفتن این واقعیت می توان نتیجه گرفت که روس ها از چنین جایگاه مهم و برجسته ای در اروپا لذت خواهند برد. در نتیجه، می توان گفت که زبان روسی یکی از زبان هایی است که قبل از انگلیسی، اسپانیایی و چینی به صورت گسترده در جهان مورد استفاده بوده است. این زبان همچنین یکی از زبان های رسمی سازمان ملل نیز می باشد.

بیشتر از نیمی از اروپاییان دو زبانه هستند

باید به آن دسته از زبان آموزانی که گمان می کنند دو زبانه بودن کار سختی است، باید بگوییم که تمامی افراد اروپا دست به دست هم داده اند که خلاف این مسئله را ثابت کنند. بیشتر اروپایی ها یعنی حدود 54 درصد، دوزبانه هستند؛ به این معنا که می توانند علاوه بر زبان مادری، به زبان دیگری نیز با تسلط کامل صحبت کنند. درصد کمتری از آن ها یعنی 25 درصد سه زبانه هستند و می توانند به سه زبان مختلف، صحبت کنند. در اروپا جشن زبان شناسی بر پا می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود ده درصد اروپایی ها چهار زبانه هستند، حتی فکرش هم نفس آدم را حبس می کند. 

در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا

سخن پایانی

امروزه اروپا مهد بسیاری از زبان های بسیار معروف جهان مانند فرانسوی، روسی، اسپانیایی، پرتغالی و… است. در واقع می توان گفت که دلیل اصلی گوناگونی زبان در این قاره، وجود ده ها کشور مستقل می باشد که هر کدام از آن ها پیشینه تاریخی متفاوتی دارند. 24 زبان در اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده اند و بیش از 60 زبان اقلیت در آن وجود دارند.

در میان تمامی این زبان ها به نظر می رسد که زبان فرانسوی، انگلیسی و آلمانی نسبت به زبان های دیگر در جایگاه بالاتری قرار دارند که این مسئله دلایل زیادی مانند وجود مترجم، تعداد صحبت کنندگان بومی هر زبان، استقبال جهانی از زبان و… دارد. در این قاره به دلیل استقبال بالایی که از چند زبانه بودن می شود، به بیشتر اروپاییان از کودکی یاد می دهند که به بیشتر از یک زبان صحبت کنند. 

مطالب مشابه را ببینید!

تولید محتوا در اینستاگرام؛ از اصول مهم ایده پردازی و ایجاد محتوای مفید دورکاری و افزایش درآمد؛ روش های مختلف کسب درآمد در منزل به صورت دورکار زندگی در فرانسه چگونه است؟ مزایا+معایب عادات روزانه مفید برای زندگی بهتر؛ 7 کار موثر برای داشتن زندگی خوب افزایش انگیزه شغلی؛ 17 روش برای بالا بردن انگیزه برای کار کردن موسسه مهاجرتی چیست؟ نکاتی در مورد وظایف و مسئولیت های موسسات مهاجرتی متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها زبان بدن در فروش؛ تکنیک های استفاده از زبان بدن برای فروش بهتر و جذب مشتری