تونر چیست و چگونه می توان با تونر صورت را پاکسازی کرد؟؛ کاربرد تونر

متأسفانه بسیاری از خانم ها نام تونر برایشان ناآشنا می باشد. مخصوصاً افرادی که پوستی چرب دارند یا مدام به صورت روزانه از لوازم آرایشی استفاده می کنند بیشتر نیاز به تونر پیدا می کنند. اما آیا تونر چیست و چه کاربرد و مزایایی در پاکسازی صورت می تواند داشته باشد را در ادامه این مطلب از سایت روزانه بیشتر بدانید.

مزایای استفاده از تونر یا تونیک پوست

تونر چیست؟

تونر یک نوع ماده مایع می باشد که مثل ماده ای الکل مانند است اما نه تیز است و نه بوی تندی دارد بلکه به منظور پاکسازی صورت از آلودگی هایی که در طی روز بر روی پوستتان می نشیند مفید است و اگر شما هر شب قبل از خواب و بعد از تمیز کردن و شستن صورتتان از این تونر با تکه ای پنبه به روی پوستتان بمالید می بینید که با وجود آنکه صورتتان را شسته بوده و عاری از آرایش بوده باز هم آلودگی هایی بر روی سطح پنبه نمایان می شود. این نشان می دهد که تونر قدرت پاکسازی عمقی پوستتان را دارد. پس از پس پاکیزی پوست صورتتان بر می آید.

کاربرد تونر در پاکسازی صورت

تونر به معنای پاک کننده است. و وظیفه تونرهای پوستی متعادل کردن چربی پوست و پاکسازی کننده پوست صورت است. پیشنهاد ما به شما این است که تونر را در برنامه هر شب خود بگنجانید. هر شب قبل از خواب پس از آنکه صورتتان را با پاک کننده مناسب تمیز کردید، کمی از تونر را روی تکه ای پنبه ریخته و پوست صورتتان را با آن تمیز کنید. مراقب باشید که این محصول فقط برای پوست صورتتان است و نباید در اطراف چشم از آن استفاده کنید.

شما پس از آنکه تونر را استفاده کردید می توانید از مرطوب کننده های ملایم یا هر نوع کرمی که برای درمان پوستتان می خواهید به کار ببرید، استفاده کنید. توجه داشته باشید از آنجا که کار تونر زدودن گرد و غبار و آلودگی های روی صورت شماست و با وجود آنکه شما صورتتان را با صابون یا هر محصول پاک کننده دیگر هم بشویید باز هم آلودگی های عمقی پوستتان را از بین می برد، پس بنابراین تأثیر کرم هایی که پس از استفاده از تونر استعمال می کنید چند برابر خواهد شد.

تونر رطوبت پوستتان را برگردانده و سطح اسیدیته پوست شما را متعادل می کند بنابراین زمینه مناسب برای استفاده از انواع سرم ها و کرم های دیگر برای پوست صورتتان فراهم می شود.

تونر مناسب پوست من کدام است؟

توجه داشته باشید که هر تونری را به پوستتان نباید بزنید. درست است که گفتیم کار تونر پاکسازی عمقی پوست شماست اما این بدان معنی نیست که هر تونری که دم دستتان آمد استفاده  کنید.

تونر را مناسب نوع پوستتان انتخاب کنید. سه نوع تونر برای سه نوع پوست موجود است. پوست یا در حالت خشک یا چرب و یا مختلط و نرمال قرار دارد.

پس اگر نوع پوستتان را مشخص کردید می توانید یکی از انواع تونر را انتخاب کنید و با کاربرد هر یک از انواع تونر برای پوستتان در ادامه بیشتر آشنا شوید.

تونر پوست چرب:

افرادی که پوستی چرب دارند بیشتر مستعد جوش و آکنه هستند. این افراد نباید از تونرهایی که حاوی مواد التهاب آور مانند منتول یا الکل هستند استفاده کنند. مناسب ترین تونر یا تونیک پوست برای شما تونرهایی است که مخصوص پوست چرب بوده و حاوی ویتامین C می باشند. اگر شما از تونر مناسب پوست چرب استفاده نکنید آسیبی مجدد به پوستتان وارد کرده اید زیرا نه تنها چربی پوستتان متعادل نمی شود بلکه رطوبت پوستتان نیز افزایش پیدا می کند. این نوع تونرها با متعادل کردن چربی پوست صورتتان از بروز آکنه و جوش جلوگیری نموده و همچنین دشمن منافذ باز صورت است. به مرور مشاهده خواهید نمود که با متعادل شدن چربی پوستتان منافذ پوستتان نیز کوچکتر می شوند. اما مراقب باشید با اطراف چشمتان نزنید.

تونر پوست خشک:

افرادی که پوست خشک دارند باید از تونرهایی که با عنوان تونیک یا تونر مخصوص پوست های خشک است استفاده  کنند. این تونرها رطوبت پوستتان را به شما باز خواهند گرداند و لطافت و نرمی را به پوستتان می دهند. همچنین حاوی مواد ضد التهابی هستند که از قرمزی و پوسته ریزی پوستتان جلوگیری می کنند. البته شما پس از استفاده از تونر می توانید با مرطوب کننده مناسب و ملایم صورتتان را نیز ماساژ دهید.

تونر پوست مختلط یا تی زون چرب:

پوست مختلط پوستی است که تماماً چرب یا خشک نمی باشد بلکه در نواحی ای مانند بینی یا پیشانی چرب بوده و روی چانه و گونه خشک می باشد. به این نوع از پوست ها مختلط می گویند که هم چرب و هم خشک می باشند. اگر شما پوستتان مختلط است نیاز به تونری دارید که فاقد الکل باشد و ترشح چربی پوستتان را در تمام نواحی کنترل و متعادل کند. استفاده مداوم از این نوع تونرها باعث می شود که تعادل چربی در تمام سطح پوستتان یکسان شده و به مرور منافذ پوستتان را جمع تر کند. شما به مرور متوجه اثرات فوق العاده آن خواهید شد.

مزایای استفاده از تونر یا تونیک پوست

آیا استفاده از تونر ضروری است؟

از همین ابتدا به جای هر بحث و توضیح دیگر بهتر است بگویم که اگر به سلامت و مراقبت از پوستتان اهمیت می دهید، بله ضروری است و نباید آن را از برنامه روزانه تان حذف کنید. همان گونه که به سلامت دندان تان اهمیت می دهید و آن را از میکروب ها پاک می کنید پس پوستتان نیز نیاز به مراقبت روزانه دارد تا بتواند سالها شادابی را به شما هدیه دهد. اما تمام اینها منوط به انتخاب یک تونر مناسب پوستتان است. اگر تونری برخلاف نوع پوستتان انتخاب کنید اشتباه کرده اید اما با انتخاب یک نوتر مناسب می توانید احساس شادابی در ناحیه پوستتان داشته باشید و خودتان نیز عاشق استفاده از آن خواهید شد.

موارد بیشتر:

چگونه لکه های پوستی را با درمان خانگی از بین ببریم؟

درمان خشکی پوست صورت

درمان آکنه و جوش صورت

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن مفید برای صورت؛ 15 روغن مفید برای زیبایی چهره مزایای لیزر صورت و موهای زائد؛ انواع دستگاه لیزر، نکات ایمنی و عوارض آن انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید