لایه برداری پوست مردان ؛ مزایای پاکسازی پوست آقایان و روش های انجام آن

لایه برداری و پاکسازی پوست مردان

همیشه بیماری های پوستی جایگاه بالایی را در جدول بیماری های شایع داشتند. به طوری که همین الان هم این بیماری ها در رتبه 4 بیماری های شایع قرار می گیرند. شاید عجیب باشد اگر بدانید خشی از افراد که حدود 64 درصد جمعیت می باشند حداقل یک بیماری پوستی را دارا می باشند. چه بسا بی خبر از بیماری خود باشند اما علی رغم بی خبری این بیماری تاثیر خود را روی زندگی آن ها گذاشته باشد.

همه ما می دانیم که بدن انسان از اندام های مختلفی ایجاد شده است. پوست به عنوان بزرگترین این اندام ها مشابه تمامی اندام هایظدیگر بدن نیاز به مراقبت دارد. شاید در گذشته مردان نسبت به مراقبت های پوستی بی اهمیت بودند. اما این روزها این تفکر جنسیتی کمرنگ شده است و مردان هم به سلامت و زیبایی پوست اهمیت می دهند. پاکسازی و لایه برداری پوست مردان یکی از همین راه ها می باشد که از این طریق می توان به سلامت پوست اهمیت داد.

لایه برداری پوست مردان

پاکسازی صورت و نکات مثبت آن برای آقایان

احتمالا در دوران کودکی به یاد دارید که مادر شما از شما میخواست که پوست صورت خود را بشویید. شاید شما هم با ما موافق باشید که این کار مادران نیاز به تشکر دارد. چرا که  شست و شوی پوست صورت راه ابتدایی و ساده پاکسازی می باشد. در فرایند پاکسازی پوست سلول های مرده حذف شده و آلایندگی ها از پوست دفع می شوند و چربی اضافه ای روی پوست نخواهد ماند. به علاوه اینکه راه تغذیه و آبرسانی پوست نیز تسهیل می شود و گردش خون هم بهبود پیدا می کند.

اگر بدانید همین شست و شوی روزانه چه تاثیر  خوبی روی سلامت پوست شما دارد شگفت زده می شوید. اگر در هفته دو روز مرتب صورت خود را بشویید طیفی وسیع از بیماری های پوستی را از هجوم به پوست خود ناکام گذاشته اید. برای نمونه می توان به سرطان پوست و نیز اگزما و … اشاره کرد. به علاوه اینکه اگر محیط کار شما زیر آفتاب می باشد آسیب های ماندگاری زیر آفتاب را هم خنثی می کند.

 

پاکسازی و لایه برداری پوست مردان چه مزایایی دارد؟

همیشه نظافت و تمیزی مزایای بسیاری را همراه خود داشته است. در ادامه برای شما مهم ترین مزایای پاکسازی و لایه برداری پوست مردان را شرح خواهیم داد.

از بین رفتن آلودگی های پوستی

پوست افراد همه روزه ممکن است با طیفی از آلاینده ها قرار گیرد. انواع باکتری و سایر میکروارگانیسم های آلوده کننده در بخش های پوست ما ممکن است قرار گیرند و شروع تجمع در لایه های مختلف پوست کنند. اما اگر به طور مرتب پوست خود را بشویید خواهید دید که سلامت پوست حفظ می شود. به طوری که هیچ گونه آلودگی امکان رشد مجدد را نخواهد داشت.

از بین رفتن چربی اضافی پوست

پوست مکانیسم های مختلفی را برای سلامت از خود دارد. یکی از این مکانیسم ها ترشح سبوم می باشد که یک روغن محافظ پوست می باشد. این روغن با ایجاد خاصیت اسیدی سبب میشود تا میکروارگانیسم ها نتوانند رشد کنند. اما اگر این چربی بیش از اندازه تولید شود پوست ممکن است کثیف به نظر برسد. جالب اینکه ترشح این چربی در مردان بیشتر است. برای اینکه به عنوان یک مرد پوست تمیزی داشته باشید و PH پوست را از محدوده اسیدی دور کنید بهتر است شست و شو و لایه برداری پوست را در دستور کار قرار دهید.

تعدیل میزان رطوبت پوست

رطوبت پوست خود یکی از اصلی ترین پیش نیاز ها برای افزایش احتمال وقوع بیماری های پوستی می باشد. بیماری هایی مانند اگزما و چین و چروک و بیماری های مشابه مواردی هستند که درپی خشکی پوست ممکن است خود را نشان دهند. برای همین باید پوست را مرطوب نگه داشت و از مرطوب کننده مناسب استفاده کرد. به علاوه اینکه جریان خون نیز زیاد شده و پوست درخشان تر و شاداب تر نشان داده می شود.

می بینید که لایه برداری پوست مردان و انواعی از فنون بهداشتی دیگر برای سلامتی پوست ضروری هستند. بنابراین نسبت به نظافت و سلامتی بزرگترین اندام بدن خود حساسیت به خرج دهید.

poost 2 e1664965806197

آیا لایه برداری پوست مردان امری ضروری است؟

آماری خیره کننده را می خواهیم الان خدمت شما شرح دهیم. شاید جالب باشد که بدانید درصد مردانی که صورت خود را نمی شویند به عدد 54 درصد رسیده است. 46 درصد باقی مانده جمعیت مردان هم برای شستن صورت خود به آب و شست و شو دهنده هایی مانند صابون اکتفا می کنند. نگران کننده تر اینکه بسیاری از صابون ها برای پوست مناسب نیستند. چرا که خواص شیمیایی آن ها سبب می شود تا پوست فرد خشک و دارای بیماری هایی مانند اگزما شود.

درست است که زنان هم مانند مردان اندام پوست را دارند. اما بحث اینجاست که مردان نسبت به زنان در بسیاری از موارد مدت بیشتری را زیر نور سپری می کنند. برای همین به هیچ وجه آقایان نباید استفاده از ضد آفتاب را بی اهمیت تلقی کنند. چرا که عدم استفاده از این مواد محافظت کننده پوست فرد را در معرض طبف وسیعی از بیماری های پوستی قرار می دهد.

پوست مردان دارای چه مشخصه هایی می باشد؟

تا به اینجا درباره لایه برداری پوست مردان توضیحات کاملی را ارائه کردیم. اما اجازه بدهید درباره مشخصه هایی که پوست مردان دارد هم برای شما توضیحات کافی ارائه کنیم. این مشخصه ها اغلب با مشخصه های پوست زنان دارای تفاوت می باشند. مهم ترین این ویژگی ها به شرح زیرند:

  • حجم رشته های کلاژن و کشسان پوست مردان بیشتر است. علت برتری 25 درصدی ضخامت پوست مردان نسبت به پوست زنان هم درست به همین مورد مربوط است. برای همین است که چین و چروک و پیری در پوست مردان نسبت به زنان دیرتر دیده می شود.
  • حجم مویی که روی پوست مردان می باشد بیشتر از زنان است. برای همین چربی ترشح شده روی پوست مردان هم بیشتر می شود. برای همین است که بسیاری از آقایان از داشتن پوستی چرب خبر می دهند. البته چربی پوست اگر بیش از اندازه زیاد نشود به خوبی از رشد میکروارگانیسم های بیماری زا ممانعت می کند.
  • عده ای از مردان مکن است برای اصلاح صورت از تیغ استفاده کنند. استفاده از تیغ گاها می تواند به لایه برداری از سلول های مرده کمک کند. اما یادتان نرود که نباید این وسیله پوست را تحرک و حساس کند. به علاوه اینکه ریش و یا ته مشکلات دیگری نظیر تحریک پوست و البته ملتهب شدن آن را هم دارند.
  • خاصیت اسیدی پوست مردان بیشتر از زنان می باشد. میدانید که معیار سنجش اسیدی و یا بازی بودن پوست افراد PH می باشد. هرچه مقدار این عدد یعنی مقدار PH کمتر از 7 باشد پوست اسیدی تر و هرچه بیشتر باشد بازی تر است. بنابراین می توان انتظار داشت که پوست مردان اسیدی تر باشد.

شرح چند روش پاکسازی و لایه برداری پوست مردان

به خوبی برای شما شرح دادیم که پوست مردان با زنان چه تفاوت هایی دارد. به علاوه اینکه درباره اهمیت پاکسازی و لایه برداری هم برای شما توضیحات کافی را ارائه کردیم. حال نوبت به این موضوع می رسد که روش های پاکسازی پوست را خدمت شما شرح دهیم. شاید این امر برای شما امری پیچیده به نظر برسد. این درحالی است که تصور شما کاملا اشتباه است.

  • برای پاکسازی پوست خود گام های زیر را بردارید:
  • ابتدا اقدام به خیس و مرطوب کردن دست و صورتتان با آب ولرم کنید.
  • با استفاده از صابون مخصصو شست و شوی صورت شروع به مالیدن روی پوست خود کنید. همانطور که کمی قبل تر گفتیم باید از صابون هایی استفاده کنید مخصوص شست و شوی صورت باشند.
  • با استفاده از نوک انگشتان به شست و شوی صورت چند دقیقه ای ادامه بدهید. تلاش کنید با انگشتان خود حرکتی شبیه ماساژ دادن را پیاده کنید.
  • بار دیگر با استفاده از آب ولرم این بار اقدام به پاکسازی شست و شو دهنده از روی پوست صورت خود کنید. سپس پوست صورت خود را به کمک حوله و یا دستمالی که از تمیزی آن مطمئن هستید تمیز کنید.
  • بعد از موارد نوبت به این می رسد که کمی نرم کننده را برای پوست خود استفاده کنید.

روش بالا تنها روش لایه برداری و پاکسازی پوست مردان نیست. روش های پیشرفته تری هم وجود دارند که اگر از سوی شما پیاده شوند خواهید دید که تاثیر بسیار خوبی روی پوست شما خواهند گذاشت. اجازه بدهید که به فراخور مکانی که می توانید پوست خود را شست و شو دهید روش های شست و شو را دسته بندی کنیم

روش های شست و شوی پوست به صورت خانگی

اگر بخواهیم درباره روش های شست و شوی پوست در خانه اشاره کنیم تفاوت های چندانی با روش فوق که آن را بررسی کردیم ندارند. فقط ممکن است در این میان یک آبرسان و یا نرم کننده و … پیدا شوند که سبب تمایز این روش ها با روش بالا شوند. بد نیست به همه این موارد بخور و نیز ماساژ پوست را هم اضافه کنید. به طور کلی روش های خانگی همان روش هایی است که همه روزه در خانه پیاده می کنید.

لایه برداری پوست مردان

روش های شست و شوی پوست مردان در آرایشگاه

ارائه خدمات سلامت پوست را می توان از برخی مراکز مانند آرایشگاه ها و نیز اسپا و … دریافت کرد. در این مراکز استفاده از دستگاه های بخور و نیز ماساژ و البته با بهره گیری از شوینده ها و کرم های پوستی مراقبت های لازم درباره پوست انجام می شود. اگر به دنبال داشتن پوستی سالم هستید به شما توصیه می کنیم این آیتم را برای هر ماه و هر ماه یکبار در برنامه خود قید کنید. خواهید دید که این امر با پوست شما معجزه می کند.

روش پزشکی مراقبت از پوست

کلینیک ها و مطب های تخصصی پوست و مو دیگر گزینه ای هستند که برای سلامت پوست خود می توانید به آن ها سر بزنید. اثر فرایند هایی که در این مراکز روی پوست شما پیاده می شوند معمولا طولانی تر خواهد بود. طوری که نیازی نیست بیش از چند بار در یک سال به این مراکز مراجعه کنید. به علاوه اینکه به دلیل کاربلد بودن متخصصان این مراکز خواهید دید که احتمال آسیب دیدن پوست شما نزدیک به صفر است. با استفاده از این مراکز لایه برداری از پوست مردان به صورت کاملا عمقی و البته اصولی صورت می گیرد.

کدام روش میان روش های پاکسازی پوست درست ترین هستند؟

الان نوبت به این رسیده است که بدانید درست ترین کارها برای پاکسازی پوست کدامند؟ چه مراقبت هایی باید از سوی شما سر بزنند و برای این مراقبت ها چه وسایلی نیاز دارید؟ در اصل در این بخش می خواهیم برای شما چند نکته تکمیلی را درباره لایه برداری پوست مردان برای شما توضیح دهیم.

شست و شوی صورت را در روز حداقل دوبار انجام دهید.

اگر واقعا به دنبال داشتن پوستی صاف و سالم هستید باید شست و شوی صورت را حداقل دوبار در روز انجام دهید. برای شما پیشنهاداتی برای زمان این دوبار شست و شو داریم. می توانید برای اولین بار صورت خود را پس از برخاستن از خواب انجام دهید. به علاوه اینکه پس از بازگشت از کار و نیز پیش از رفتن به رخت خواب هم می توانید صورت خود را شست و شو دهید. شاید حتی نیاز باشد شب ها جدی تر از صبح ها صورت خود را شست و شو دهید.

لایه برداری پوست مردان

آب ولرم بهترین گزینه برای شست و شوی صورت

آب سرد و یا داغ هریک ممکن است آثار منفی روی پوست شما داشته باشد. برای نمونه آب داغ می تواند منافذ پوست شما را تحریک کند. به علاوه اینکه یخ بودن آب خشکی پوست را باعث می شود. پس به سراغ آب ولرم بروید و برای شست و شوی صورت دمای تعادل را درنظر بگیرید.

صابون معمولی را مورد استفاده قرار ندهید.

وقتی اقدام به شست و شوی پوست صورت می کنید یادتان باشد که پوست صورت از نظر حساسیت نسبت به پوست بدن نیاز به مراقبت بیشتری دارد. برای همین یادتان باشد که صابون های معمولی از نظر PH سبب می شوند تا پوست تعادلش را از دست بدهد. بجای صابون از فیس واش ها و یا صابون هایی که خاص شستن صورت می باشند استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن مفید برای صورت؛ 15 روغن مفید برای زیبایی چهره مزایای لیزر صورت و موهای زائد؛ انواع دستگاه لیزر، نکات ایمنی و عوارض آن انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید