نشستن خطرناک کودک؛ خطرات قورباغه ای نشستن کودک

یکی از عادت های بد کودکان به صورت قورباغه ای نشستن است. اگر این عادت به مدت طولانی ادامه پیدا کند می تواند خطراتی را برای سلامت کودک دلبندتان به همراه داشته باشد.

نشستن خطرناک کودک؛ عوارض منفی قورباغه ای نشستن کودک

خطرات بد نشستن کودک

یکی از عادت های بد کودکان در نشستن به شکل قورباغه ای یا دبلیو W می باشد. اولین خطری که این گونه نشستن برای کودک دارد، تضعیف عضلات میان تنه می باشد.

یکی از متخصصان بیاریهای استخوان در لندن به نام “آنوی تریویدی” در رابطه با قورباغه ای نشستن کودکان می گوید: شکل نشستن w یکی از علل اصلی ضعیف بودن باسن است و کودکانی که عادت به این شکل نشستن دارند دچار دردهای طولانی می شوند ، دردهایی که در دراز مدت ادامه خواهد داشت.

یکی از کارهایی که می توانید بکنید این است که اگر کودکتان مدت زمان زیادی را به تماشای تلویزیون می پردازد و به حالت دبلیو شکل می نشیند و یا در حال غذا خوردن نیز این حالت را حفظ می کند بهتر است که سریعاً حالت نشستن او را تغییر دهید.

متخصصان در این رابطه گفته اند که اینگونه نشستن مفاصل را ضعیف کرده و تأثیرات منفی بر روی رشد استخوان می گذارد.

خانم “انوی” در گفتگو با میرر گفت :این موضوع در حقیقت امروزه به عنوان یک “اپیدمی جدید بهداشتی” شناخته می شود و حساسیت مسئله ایجاب می کند که والدین مرتبا در این مورد دقت کنند.

ایشان در ادامه بیان کردند که: نشستن به مدت طولانی به خصوص در کودکان که در سن رشد هستند در قسمت گردن ، شانه ها و قسمت فوقانی پشت فشار نامناسبی ایجاد می کند.

یکی دیگر از عوارض منفی اینگونه نشستن در کودکان احتمال دررفتگی استخوان لگنی می باشد. همچنین بچه هایی که از قبل مشکلات استخوانی دارند، اگر گروه های عضلانی اصلی در وضعیت کوتاه شده قرار بگیرند، مشکلات استخوانی شان بدتر خواهد شد.

یکی از اشتباهات رایجی که والدین در رابطه با نشستن بچه ها می کنند این است که اگر فرزندشان به شکل w یا همان قورباغه ای بشیند برای انعطاف پذیری بدنش مناسب است و در این طرز نشستن ایرادی نمی بینند و برعکس کلی ذوق می کنند که کودشان انعطاف پذیری خوبی دارد. اما کارشناسان در این گونه نشستن توصیه می کنند که این طرز نشستن منجر به مشکلات بسیار جدی در رشد کودکان می شود و حتی به استخوانها، مفاصل و عضلات آسیب می رساند و موجب بیماری های استخوانی می شود.

نشستن خطرناک کودک؛ عوارض منفی قورباغه ای نشستن کودک

عوارض خطرناک نشستن قورباغه ای

از جمله عوارض و پیامدهای منفی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • توسعه با تاخیر مهارت های حرکتی پالایش شده
  • مشکلات ارتوپدی
  • توسعه با تاخیر ثبات و کنترل وضع اندامی

وارد شدن استرس بر:

  • تاندون های پاشنه
  • ماهیچه های همسترینگ
  • ماهیچه های گردنده داخلی
  • عضله های دور کننده کفل

 

 

همچنین بخوانید:

بی دقتی کودک در انجام تکالیف

این مطالب را هم ببینید