قانون جذب؛ چگونه همه چیز را مجذوب خود کنیم؟

قانون جذب، درواقع یک نوع باور است که مردم در زندگیشان دارند. این باور می تواند به صورت تجربه های منفی یا تجربه های مثبت باشد که افراد وارد زندگی خودشان می کنند.

قانون جذب، مراحل قانون جذب

قانون جذب چیست؟

بخش اعظمی از حال خوب یا بدتان بستگی به خودتان دارد. اگر شما یک موضوع را در ذهنتان مثبت و خوب جلوه دهید باعث شادی حالتان و اگر منفی و بد جلوه دهید باعث حالت بدتان می شود.

در فلسفه اندیشه نوین، قانون جذب را باوری می دانند که طبق آن با تمرکز کردن بر افکار منفی یا مثبت، مردم می‌توانند تجربه‌های مثبت یا منفی را به زندگی خویش وارد آورند و آن را تجربه کنند. این باور بر اساس ایده‌ای است که مردم و افکارشان هر دو از «انرژی خالص» ساخته شده‌اند و از طریق فرایند «انرژی‌های همانند، همدیگر را جذب می‌کنند» شخص می‌تواند سلامت، رفاه و روابط شخصی خویش را ارتقا بخشد.

همه مردم در اعماق وجودشان می خواهند که خوشبخت شوند. اما اغلب مردم گیج و ناامید هستند و از خود می پرسند چرا خوشبختی و اتفاقات خوب به سراغشان نمی آید.

واقعیتی که بسیاری از مردم متوجه نیستند که اتفاقات خوب راه و روشی دارد. آنها این را می پذیرند که اگر بخواهند دکتر، مهندس یا حقوقدان شوند، باید جریانی را طی کنند. باید چندین سال به طور جدی درس بخوانند و تلاش کنند.

باید کاملاً مشخص باشد اگر آنچه به ذهنتان می رسد شکست و ناکامی است جز شکست و ناکامی سرنوشتی انتظارتان را نخواهد کشید. بنابراین می توان به این نتیجه رسید که اگر می خواهید به خوشبختی برسید، باید ذهنیت خوشبخت را داشته باشید باید تفکرات مثبت داشته باشید تا اتفاقات خوب برایتان بیفتد. باید به باورهای قدرتمند و مثبت مجهز شوید.

قانون جذب، مراحل قانون جذب

باور به فرضیه جذب مبتنی بر این ایده است که مردم و افکارشان از «انرژی خالص» ساخته شده‌اند، و از آنجا که «انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند»، شخص می‌تواند با «افکار مثبت» سلامتی، ثروت و ارتباطات فردی اش را بهبود بخشد.

“ما هر آنچه را که به آن فکر کرده، چه خوب چه بد، جذب خود می‌کنیم. ”

باور کنید یا نکنید، امروزه پژوهش‌های علمی ثابت کرده که افکار مثبت، زندگی ما را تحت تأثیر همه جانبه خود قرار می‌دهند.

مثلاً فرض کنید که یک روز به شدت نیاز به کمک یک دوست دارید. جیبتان خالی است و کاری اداری را باید انجام دهید که آخرین مهلت آن است. برای انجام این کار به پول نیاز دارید، دوستی به شما پول قرض می دهد و کارتان راه می افتد. این همان انرژی مثبتی است که شما به خودتان وارد کرده اید. شاید باور نکید اما همه اینها نتیجه افکار مثبت خودتان است.

قانون جذب، مراحل قانون جذب

فرمول قانون جذب

قانون جذب می‌گوید، “جهان، گیتی و کائنات منشا همه چیز است. جهان می‌تواند هر آنچه را که می‌خواهید به شما بدهد، تنها کافی است به آن فکر کنید“. ریشۀ تمام بیماری‌ها، ناخوشی‌ها و بدی‌ها صرفا در ذهن شماست. مردم با تمرکز بر افکار مثبت و منفی می‌توانند تجربیات مثبت و منفی را به زندگی خود بکشانند. در حقیقت اگر شما به چیزهای مثبت فکر کنید، تمام آن چیزهای مثبت را در زندگی خود جذب می‌کنید و اگر به چیزهای منفی فکر کنید، تمام آن تجربیات منفی به زندگی شما هجوم می‌آورند.

اعتقاد اصلی پشت این حرف از این نشأت می‌گیرد که مردم و فکر آنها از انرژی خالص ساخته شده و از طریق جذب انرژی مثبت و کائنات، یک شخص می‌تواند سلامتی، ثروت و ارتباطات شخصی‌اش را بدست بیاورد.

 • در خودتان آرامش ایجاد کنید:

در ابتدا لازم است که ذهن و فکر خودتان را آرام کنید. برای 5 تا 10 دقیقه به هیچ چیزی فکر نکنید اجازه بدهید ذهنتان در حالت آرامش قرار بگیرد. انجام این کار قدرت مغز را افزایش می دهد و باعث می شود ذهن شما از احساسات و افکار بیهوده خالی شود. این مرحله اختیاری است اما توصیه می کنیم آن را انجام دهید.

 • از تماشای کلیپ ها و برنامه های تلویزیونی که انرژی منفی به شما انتقال می دهند دوری کنید:

با دیدن این برنامه‌ها تنها موجب می‌گردید به آنان بیشتر فکر کرده و شانس اتفاق افتادنشان را افزایش دهید. باز هم یادآوری می‌کنیم که: “با توجه شما به هر چیزی، آن مورد بیشتر و بیشتر به سمت شما کشیده می‌شود. ”

 • آرزوهایتان را یادداشت کنید:

آرزوها و اهداف خود را بنویسید. با خودتان تکرار کنید که “من بسیار شاد و سپاسگزار هستم” این انرژی مثبت شما به جهان ارسال خواهد شد. با توجه به شرایط فعلی خودتان آرزوها و خواسته ها را مکتوب کنید. از عبارات منفی دوری کنید و تا زمانی که به نتیجه می رسید در طول روز زمانی را به تصور و تجسم آن ها اختصاص دهید.

 • حتی اگر چیزی را نخواهید، اگر به آن فکر کنید، آن را به سمت خود جذب کرده اید:

“شما با فکر کردن به چیزی از طریق قانون جذب، آن را بزرگ و بزرگتر و قویترخواهید کرد. ” بنابراین سعی کنید افکار خود را مثبت نگه دارید.

 • برای قوی تر شدن یک مسئله، بیشتر روی آن تمرکز کنید:

مورد مذکور این قابلیت را به شما می‌دهد که حقیقت زندگی خود را با افکارتان ساخته و مسائلی که دوست داشته تجربه کنید، روزی به آنان دست خواهید یافت. شما با نگرانی‌های خود باعث می‌شوید اتفاقات بدی برایتان رخ دهد.

 • قبل از آنکه به تصمیماتتان خیلی فکر کنید، به احساسات درونیتان اعتماد کنید:

به ندای قلب خود گوش فرا دهید. به جای فکر بیش از حد به انتخابهایتان اجازه دهید احساساتتان، شما را به سمت درست هدایت کند. با این کار زندگی رضایتمندانه تری را تجربه خواهید کرد.

 •  قانون جذب همیشه تاثیرگذار است:

یکی از معروف‌ترین سوءتفاهم‌ها این است که قانون جذب را خودتان به کار می‌اندازید و بعد از یاد گرفتن زیر و بم آن، وارد زندگی‌تان می‌کنید. ولی بر خلاف آن‌چه معروف است قانون جذب دائما روی زندگی ما تاثیر می‌گذارد- این قانون یک نیروی ‌زمینه‌ای است که در برابر افکار و احساسات ما واکنش نشان می‌دهد. هر چیزی را که مورد تمرکزمان واقع شود، جذب می‌کنیم، فرقی نمی‌کند که ذهن‌مان مملو از امید باشد یا منفی‌بافی (و فقط ذهن آگاه نیست که در این‌جا اهمیت دارد). بنابراین، اگر می‌خواهید از قانون جذب به شیوه‌ای کارآمد استفاده کنید، باید ذهنیت پیش‌فرض خود را مورد ملاحظه قرار بدهید و بکوشید آن را مثبت‌تر کنید- حتی زمانی که عمدا برای جذب چیزی، تلاش نمی‌کنید.

 • خود را محدود کنید و اجازه ندهید من درونتان در ناامیدی غرق شود:

ناامیدی تنها باعث جذب اتفاقاتی است که ناراحتی شما را بیشتر خواهند کرد و تنها نشانه آن است که شما به هدفی که در زندگی آرزویش را داشته اید، نرسیده اید؛ بنابراین به جای حسرت خوردن برای از دست دادن آرزوهایتان، تنها به آنچه دوست دارید و می‌خواهید، فکر کنید.

 • موفقیت یک منبع تمام نشدنی است. هر کس می‌تواند از آن بهره برد:

فراموش نکنید که موفقیت دیگران، موفقیت شما را محدود نمی‌کند. از آن طرف براساس آنچه که در کتاب نوشته شده، شما با جذب موفقیت، موفقیت دیگران را محدود نخواهید کرد.

 • اگر  می خواهید تغییری ایجاد کنید، مسائل را آن گونه در ذهنتان تصور کنید که آرزو دارید نه آنگونه که در واقعیت هستند:

این رازی است که تنها افراد موفق می‌دانند و در کتاب‌های علمی با عنوان “تجسم دیداری” از آن یاد می‌شود. مایکل فلپس هر شب قبل از خواب خود را برنده تجسم می‌کرد. همان گونه که می‌بینید وی در حال حاضر پرافتخارترین قهرمان تاریخ بازی‌های المپیک و دارنده ۲۲ مدال شنا است. در این کتاب می‌خوانید: “به منظور تأثیر هر چه بیشترِ تفکرات مثبت بر روی اتفاقات، بایستی نادیده بگیرید که چه کار‌های دشواری هستند- و هم چنین به این که دیگران شما را چگونه می‌بینند کاملاً بی توجه باشید؛ و تنها تمام تمرکز خود را حول این محور بگنجانید که دوست دارید چه اتفاقاتی برایتان به وقوع بپیوندند.

قانون جذب، مراحل قانون جذب

 • خواسته تان را رها کنید:

شاید در ابتدا شهودی به نظر نرسد، اما حقیقت این است که اگر واقعا قصد رسیدن به خواسته‌تان را دارید باید آن‌ را رها کنید. ممکن است وسوسه شوید که دائما روی خواسته‌تان اصرار بورزید، اما باید آن را در کائنات رها کنید تا آزادانه رهسپار شود و بالنده کند. شما می‌توانید بعد از تمرکز بر هدف‌تان، با آرامش به آن‌چه می‌خواهید برسید؛ آرامشِ ناشی از این دانش که کائنات اکنون مسئولیت را بر عهده گرفته‌است و شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد. این فرآیند را مانند پرتاب کردن یک توپ ببینید- اگر اجازه ندهید که برود و آن را پرتاب نکنید، به مقصد نخواهد رسید.

 • شما می‌توانید قدرت مغناطیسی جذب اتفاقات خوب خود را با اختصاص دادن زمان روزانه به “افکار قدرتمند” افزایش دهید:

۱۵ دقیقه از روزتان را به طور جدی به فکر کردن در مورد اهداف، رؤیاهایتان و آن چه از زندگی می‌خواهید اختصاص دهید. برادران هیکس می‌گویند این عمل شانس شما را برای رسیدن به موفقیت بسیار افزایش می‌دهد.

 • هر اتفاق خوبی که در زندگیتان تجربه می کنید بخاطر تفکر مثبت تان است:

“کسی که همیشه در مورد بیماری صحبت می‌کند، بیمار می‌شود و کسی که به طور مداوم در مورد رفاه صحبت کند، در رفاه و آسایش به سر خواهد برد. ” استر و جری هیکس در این کتاب اشاره می‌کنند که “شما همه‌ی این‌ها را براساس تفکرات تان جذب می‌کنید. ” با تمرکز بر روی چیزی، باعث می‌شوید آن مسئله برایتان اتفاق افتد.

 • دلیل روابط بدتان با دیگران خودتان هستید:

توجه به مسائل منفی هم، چون گرفتن انتقام می‌تواند موجب ویرانی روابط شخصیتان باشد. با این ذهنیت که “هیچ چیز به وقوع نخواهد پیوست مگر آن که شخصاً آن را جذب کرده باشید”، می‌توانید از روابط بد با همسر و بستگان تان رهایی یابید.

 • تفکرات مثبت شما باعث سرعت بخشیدن به اتفاقات خوبتان می شود:

برادران هیکس می‌نویسند: “خواستن و تمایل” شامل تمرکز به یک موضوع آن هم به صورت کاملأ مثبت می‌باشد. وقتی که به موضوعی با دقت نظر کامل به گونه‌ای مثبت می‌نگرید، آن مسئله بسرعت برایتان به وقوع خواهد پیوست… شک نکنید. ”

 • صبور باشید، رسین به خواسته تان زمان می برد:

قانون جذب به عنوان نوعی راه‌حل جادویی و فوری برای تمام مشکلات تبلیغ می‌شود. درست است که شناختن آن واقعا می‌تواند شروعی برای یک زندگی بهتر باشد، اما بسیار مهم است بدانیم که رسیدن به آن‌چه می‌خواهیم، مستلزم گذر زمان است. برای استفاده‌ی موثر از قانون جذب، باید حداقل در زمینه‌ی برخی مهارت‌های ابتدایی (مثلا استفاده از عبارات تاکیدی و ایجاد تجسم خلاقانه)، خبره باشید. همچنین باید بتوانید به‌طور عمیق درون اندیشی کنید. این توانایی کمک می‌کند از شر باورهای منفی که مانع شما هستند، خلاص شوید. هرچند، باید به شما این آگاهی را بدهم که برای رسیدن به آن‌چه می‌خواهید کمی زمان لازم است، اما قسمت خوب ماجرا این است که ممکن است خیلی زود شاهد پیشرفت‌هایی باشید. هر روز، متوجه خواهید شد که گام‌هایی کوچک اما قابل اهمیت به سمت شادی و موفقیت برمی‌دارید- بنابراین منصرف نشوید! فقط صبور باشید.

 

همچنین بخوانید:

راه های رهایی از استرس

آسیب های عشق یک طرفه

این مطالب را هم ببینید