روانشناسی رنگ آبی؛ ارتباط شخصیتی شما با رنگ مورد علاقه تان

رنگ آبی، جزو رنگ های سرد است که متضاد قرمز می باشد. رنگ آبی می تواند در طیف های مختلفی همچون: آبی تیره، آبی روشن، آبی آسمانی، آبی نفتی، سورمه ای و … دیده شود.

شخصیت شناسی رنگ آبی

روانشناسی رنگ آبی

طبق تحقیقاتی که روانشناسان انجام داده اند، هر رنگی بیانگر خصوصیات اخلاقی هر فردی می باشد. مثلاً اگر شما به رنگ آبی علاقمند باشید خصوصیات اخلاقی متفاوتی با شخصی دارید که به رنگ قرمز علاقه مند است.

رنگ دریا و آسمان نیز آبی است و گاهی شنیده اید که از آن ها با آرامش یاد می کنند. این رنگ نوسانات منفی مغز را از میان می برد و آنها را به فعالیت های فکری مثبت تبدیل می کند. درواقع نوری که آبی باشد تمام  ارگان های بدن را تحت الشعاع خود قرار داده و تأثیر مثبتی روی ارگان های بدن می گذارد.

برای درمان و تسکین درد از رنگ آبی استفاده می شود و اثر مطلوبی نیز بر کاهش درد دارد.

نور آبی برای افرادی که فشارخون بالایی دارند بسیار مؤثر بوده و همچنین برای کاهش اضطراب و استرس رنگ آبی تأثیرگذار بوده است. اما نباید برای افرادی که دچار افسردگی هستند و یا غمگینند از این رنگ استفاده نمود.

آبی رنگ حقیقت، قدرت و صلابت است. آبی رنگ عقل و خرد و پرستش می باشد. نور آبی بخاطر داشتن طول موج کتاه برای درمان گلودرد و سرماخوردگی، درمان رماتیسم مفصلی، بیماریهای پوستی و اعصاب بسیار مفید می باشد.

گفتیم که رنگ آبی نشان از قدرت دارد. به همین دلیل است که وزنه برداران در سالنهای ورزشی آبی رنگ وزنه های سنگین تری را می توانند بلند کنند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که خانه ای وسیع، آرام و خلوت را دوست دارید به شما توصیه می شود که از این رنگ در فضای خانه استفاده کنید. به طور معمول طرفداران این رنگ افرادی زیرک، وفادار، برون گرا و صادق هستند. استفاده از رنگ آبی روشن برای اتاق کودکان و اتاق خواب بسیار توصیه می شود چرا که این رنگ به شدت آرامش بخش است. اگر در مکانی از خانه از رنگ قرمز استفاده کردید که می خواهید مقداری از میزان شدت آن کاسته شود، فقط کافیست که در کنار آن از رنگ آبی استفاده کنید.

اگر شما به رنگ آبی علاقه داربد و از این رنگ در پوشیدن لباس و یا در دکوراسیون اتاقتان استفاده می کنید بدان معنی است که شما آدم زیرکی هستید و با پشتکار سعی دارید به اهدافتان برسید.

اگر شما مدام با استرس و فشار عصبی درگیر می شوید پیشنهاد می شود که در اتاق خوابتان حتماً از رنگ آبی استفاده کنید زیرا آرامش بخش است.

 

شناخت شخصیت با رنگ آبی

  • رنگ آبی تیره: افرادی قابل اعتماد و دارای اعتماد به نفس بالا می باشند.
  • رنگ آبی روشن: بسیار آرام، ساکت و وفادار هستند.
  • قبل از انجام کار هر ابتدا خوب فکر می کنند و بعد تصمیم می گیرند که چکار کنند و شرایط محیط نیز روی آنها تأثیر منفی نمی گذارد.
  • مسئولیت پذیر بوده و بسیار سخت گیر و جدی در کارشان هستند.
  • به نظم و انضباط و مرتب بودن بسیار علاقه مندند و وسواسیت خاصی به مرتب بودن از خود نشان می دهند.
  • اجتماعی هستند و رفتارشان در جمع بسیار صمیمانه است اما در مورد دوستی به سادگی به هر کسی دوست نمی شوند.
  • در گذشته زندگی می کنند و همیشه خاطرات گذشته را مرور می کنند. همچنین بسیار احساساتی هستند.

 

 

موارد بیشتر:

روانشناسی رنگ نقره ای

روانشناسی رنگ سفید

روانشناسی رنگ زرد

این مطالب را هم ببینید