گفتاردرمانی پاسداران – کاردرمانی پاسداران – کلینیک توانبخشی پایا دکتر صابر

گفتاردرمانی پاسداران - کاردرمانی پاسداران - کلینیک توانبخشی پایا دکتر صابر

 

علوم گفتاردرمانی و کاردرمانی از زیر رشته های توانبخشی هستند که در سال های اخیر پیشرفت فراوانی در ایران داشته است. گفتاردرمانی در حیطه اختلالات گفتار و زبان کودکان و بزرگسالان نقش مهمی را ایفا می کند. اختلالاتی نظیر لکنت زبان، تاخیر های گفتاری و مشکلات تلفظی توسط تکنیک های گفتاردرمانی قابل درمان می باشد. همچنین اختلالات بلع ناشی از ضربه مغزی و مشکلات تلفظی پس از سکته مغزی نیازمند گفتاردرمانی است. در زمینه مشکلات حرکتی در کودکان و بزرگسالان مانند فلج مغزی، آسیب نخاعی و آسیب های مغزی، همچنین اختلالات رشد تکاملی نظیر اوتیسم و اختلالات یادگیری، بیش فعالی و … خدمات کاردرمانی جسمی و ذهنی می تواند موجب بهبود وضعیت بیمار و حفظ استقلال فردی وی گردد. مرکز گفتاردرمانی و کاردرمانی دکتر صابر در محدوده ی شرق تهران و منطقه پاسداران واقع شده است. بهترین خدمات توانبخشی در حیطه کودکان و بزرگسالان در کلینیک توانبخشی پایا دکتر صابر با بیش از 16 سال سابقه بالینی توسط متخصصین با تجربه مرکز ارائه می گردد. دکتر صابر متخصص توانبخشی و استاد دانشگاه در مرکز پایا جامعترین امکانات ممکن را گرد هم آورده تا بهترین نتیجه درمانی را برای مراجعین حاصل نماید.

 

جهت تماس با کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی دکتر صابر (کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران و مرکز توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد ) با شماره 09029123536 تماس حاصل فرمایید.

خدمات متنوع و جامع مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی پاسداران شامل گفتاردرمانی، کاردرمانی جسمی، تعادلی برای کودکان و بزرگسالان، کاردمانی ذهنی، کاردرمانی حسی حرکتی، ماساژ درمانی، اتاق تاریک، اتاق تقویت مهارت های شنیداری، بازی درمانی، رفتاردرمانی و روانشناسی کودک، بخش تست های هوش ، آب درمانی می باشد.

روانشناس کودک در پاسداران

یکی از بخش های مرکز توانبخشی پاسداران ، بخش روانشناسی می باشد که به صورت تخصصی در حیطه اختلالات کودکان فعالیت می نماید. انجام تست های تخصصی توجه و هوش، مشاوره والدین در حیطه نحوه صحیح رفتار با کودکان، بازی درمانی، گروه درمانی و رفتاردرمانی از خدمات بخش روانشناسی کودک می باشد. همچنین روانشناس کودک در زمینه آموزش پیش دبستانی و آموزش های ویژه تحصیلی و اجتماعی به کودکان با نیاز های خاص کمک می کند.

مرکز تست هوش در پاسداران

انجام تست های هوش استاندارد و سنجش مهارت های حرکتی، تست های تشخیصی در حیطه توجه و اختلالات یادگیری ، تست تمییز شنیداری و… از جمله مواردیست که توسط متخصص روانسنجی مرکز انجام می شود. نحوه صحیح انجام تست و نمره دهی درست ان در تعیین نتایج مربوطه و استفاده صحیح از آنها در روند درمان کودکان بسیار موثر می باشد. استفاده ار تست های استاندارد و به روز دنیا مانند تست وکسلر و استنفرد بینه در زمینه سنجش هوش کودکان این امکان را برای والدین و درمانگران فراهم می کند که با استناد بر نتایج تست پیشرفت کودک را مورد بررسی قرار داده و نقاط ضعف و قدرت او را شناسایی نمایند. مرکز تست هوش پاسداران علاوه بر انجام تست های تخصصی با بالاترین دقت به تفسیر نتایج تست توسط دکتر صابر و مشاوره والدین در زمینه نتایج تست پرداخته می شود.

گفتاردرمانی پاسداران - کاردرمانی پاسداران - کلینیک توانبخشی پایا دکتر صابر

بازی درمانی در پاسداران

بازی بهترین راه برای ورود به دنیا کودک می باشد. کودکان در قالب بازی به کشف محیط خود، ابراز احساسات و یادگیری می پردازند. بای درمانی یکی از تکنیک های مفید در زمینه درمان اختلالات کودکان نظیر اضطراب، وسواس، افسردگی، گوشه گیری و پرخاشگری می باشد. با استفاده از تکنیک های بازی درمانی می توان محیطی را برای تخلیه هیجانات برای کودک ایجاد نمود و در کنار این آرام سازی به آموزش روش های صحیح ابراز احساسات و بیان خود پرداخت.

رفتاردرمانی در پاسداران

بخش دیگر مرکز توانبخشی پایا رفتاردرمانی می باشد. رفتاردرمانی پاسداران در زمینه اصلاح رفتار کودکان با اختلالات رفتاری نظیر پرخاشگری، لجبازی، وسواس های فکری ، همچنین آموزش رفتار های اجتماعی مختلف مانند نحوه ایجاد ارتباط مناسب با همسالان، دوست یابی، رفتارهای خود یاری و پاسخ به محرک های محیطی فعالیت می نماید. استفاده از تکنیک هایی نظیر خاموشی، تقویت مثبت، اقتصاد ژتونی و محرومیت به رفتاردرمان کمک می کند رفتارهای مناسب را به کودکان با نیازهای خاص مانند کودکان اوتیسم و بیش فعال آموزش دهد.

دکتر بیش فعالی در پاسداران

بیش فعالی از اختلالات کودکانی می باشد که نیازمند به خدمات روانشناسی و کاردرمانی به صورت همزمان دارند. دکتر بیش فعالی با تشخیص علائم کودک و تعیین میزان نقص توجه و تکانشگری کودک توسط تست های تخصصی تشخیصی می تواند بهترین برنامه درمانی را برای کودک بیش فعال آماده سازد. استفاده صحیح از خدمات بازی درمانی و رفتاردرمانی در جهت آموزش نحوه کنترل خود به کودک در کنار ماساژ درمانی و تکنیک های آرام سازی وافزایش تحمل و خود کنترلی در کودکان بیش فعال به آنان کمک می کند تا ارتباط مناسب تری را با خانواده و کودکان دیگر در محیط مدرسه ایجاد نمایند.

کاردرمانی حسی در پاسداران

کاردرمانی حسی بخشی از خدمات کاردرمانی پاسداران می باشد که با ارائه محرک های مختلف حسی نظیر حس لامسه، حس عمقی، بویایی و چشایی به صورت طبقه بندی شده و دوره ای مشکلات حسی کودکان را تعدیل می نماید. این نوع درمان در مورد کودکان اوتیسم و کودکان با اختلال پردازش حسی و همچنین کودکان بیش فعال بسیار موثر بوده و موجب آرام سازی و بهبود کودکان می گردد. اتاق سنسوری روم مرکز گفتاردرمانی و کاردرمانی پاسداران با تجهیزات پیشرفته الکترونیکی در ایجاد یکپارچگی حسی در کودکان فعالیت می کند و با ایجاد محیطی جذاب برای کودکان اوتیسم همکاری این کودکان را در روند درمان به حداکثر می رساند.

 

گفتاردرمانی پاسداران - کاردرمانی پاسداران - کلینیک توانبخشی پایا دکتر صابر

دکتر اوتیسم در پاسداران

بررسی علائم کودکان اوتیسم به صورت تخصصی و تشخیص دقیق مشکلات و سطح درگیری این کودکان توسط دکتر اوتیسم از اولین بخش های درمان مناسب است . دکتر صابر با انجام ارزیابی های دوره ای کودکان تحت درمان خود در مرکز توانبخشی پایا روند پیشرفت این کودکان را زیر نظر داشته و برنامه های درمانی مختلف را متناسب با پیشرفت کودک و نیاز های او ارائه می دهد. همچنین با مشاوره دوره ای با والدین راهکارهای مناسب جهت تسهیل درمان را به آنان آموزش میدهند تا در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه درمانی دست یافت.

کاردرمانی در منزل پاسداران

کاردرمانی در منزل از جمله خدمات مهم مرکز کاردرمانی پاسداران می باشد که نه تنها در محدوده پاسداران بلکه در تمام مناطق تهران برای بیماران بزرگسال و کودکان ارائه می شود. متخصصان مرکز توانبخشی پایا با تجربه بالا در زمینه توانبخشی تمرینات مناسب درمانی را در حیطه های مختلف کاردرمانی ذهنی، حسی و جسمی در منزل برای بیمارانی که امکان مراجعه به مرکز توانبخشی را ندارند ارائه می دهند. همچنین روند پیشرفت درمان را به صورت هفته ای به جناب آقای دکتر صابر گزارش داده و از در صورت لزوم برنامه های درمانی را تغییر می دهند.

گفتاردرمانی در منزل پاسداران

از دیگر خدمات توانبخشی پایا گفتاردرمانی در منزل می باشد. بیماران بزرگسال با آسیب های مغزی مانند سکته مغزی، آسیب های نخاعی و بیماری هایی مانند پارکینسون و ام اس که برای جا به جایی نیاز به کمک دارند می توانند به راحتی از خدمات گفتاردرمانی مرکز توانبخشی پایا استفاده نمایند. گفتاردرمانی در کودکان نیز در محیط منزل این امکان را فراهم می کند تا والدین همکاری و تعامل بیشتری را در مسیر درمان داشته باشند و بخشی از پروسه درمان را بر عهده گرفته و ارتباط خود را با کودک بیشتر نمایند.

مطالب مشابه را ببینید!

همه چیز درباره وسواس فکری عملی ( علائم و دلایل ایجاد این مشکل ) نشانه های حمله اضطرابی؛ انواع آن، علائم و درمان حملات اضطرابی ناگهانی کنترل میل جنسی؛ روش های برای کاهش میل جنسی و کنترل صحیح آن تاثیر استرس بر گوارش و تمام قسمت های آن؛ مدیریت استرس و درمان آن آرام کردن افراد عصبانی؛ انواع خشم و تکنیک های طلایی برای آرام کردن فرد عصبانی افسردگی در بارداری | نکاتی که دانستن آن برای زنان واجب است! اضطراب چیست و چطور درمان می شود؟ علائم و روش های تشخیص اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD) ؛ نحوه تشخصی، درمان و انواع این اختلال روشهای رفع خستگی ذهن؛ دلایل خستگی ذهنی و رابطه استرس با آن رفتار با کودک غمگین؛ علائم نشانه های غمگینی کودک و روش های درمان