متن ادبی در مورد ارتش؛ جملات سنگین و زیبا درباره اقتدار ارتش

در این بخش از سایت بزرگ روزانه قصد داریم متن ادبی در مورد ارتش را برای ارتشی‌های عزیز قرار دهیم. حال که روز ارتش رسیده، شما دوستان می‌توانید از این متون استفاده کنید این متون بسیار زیبا را برای همسر، دوست و… ارسال کنید. با ما همراه شوید.

متن ادبی در مورد ارتش؛ جملات سنگین و زیبا درباره اقتدار ارتش

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

نام‌گذاری روز ارتش را می‌بایست ازجمله درخشان‌ترین و هوشمندانه‌ترین اقدامات بزرگ امام خمینی (ره) دانست که بی‌شک باعث اقتدار ارتشی شد که امروز به برکت نام اسلام و خون 48 هزار شهید این نیرو به جایگاه والای «الجُنودُ بِاِذنِ اللهِ حُصونُ‌ الرَّعیَّة» دست‌یافته و چه سعادتی برای ملت که فرزندان و سربازان جان‌برکفش همچون دژی مستحکم در کنار آنان ایستاده و از کیان این ملک و مملکت جانانه دفاع می‌کنند.

روز ارتش که به تعبیر رهبر معظم انقلاب « یک روز تاریخی و پر مضمون و جزو خاطره‌های ماندگار و معنادار به حساب می‌آید»، هرساله یادآور رشادت دلیر مردانی است که شجاعانه به دفاع از اسلامی و میهن پرداختند.

۲۹فروردین، یادآور رشادت‌های بزرگ‌مردانی است که شجاعانه جان خود را در طبق اخلاص نهادند تا از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنند.

امنیتی که امروز بدان می‌بالیم مرهون حماسه آفرینی و پایمردی شجاعانی است که در هشت سال دفاع مقدس از کارزاری شگرف و در مقابل تمامی قدرت‌های روز جهان آبدیده شدند و سربلندی و افتخار را برای میهن عزیز خویش به ارمغان آوردند.

اینجانب این روز فرخنده را به دلاورمردان ارتش سربلند جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

«۲۹ فروردین روز پر افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران»؛ یادآور فداکاری و ایثارگری‌های ارتشیان عزیز و ارج نهادن به رشادت‌های غیور مردانی که شجاعانه، جان خود را در سنگر‌های امنیّت، استقلال و دفاع از تمامیت ارضی کشور بویژه حماسه آفرینی در دوران دفاع مقدّس در طبق اخلاص نهادند و همدوش سپاه و بسیج از کیان نظام مقدس اسلامی دفاع کرده و در این میسر نورانی، شهیدانی والامقام تقدیم نموده که بر تارک آن می‌درخشد.

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

ارتش جمهوری اسلامی ایران مظهر مجاهدان دلیر و همیشه سرافرازی است که زیر پرچم ولایت و با بینش الهی و بصیرت انقلابی به جانفشانی در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخته و برای اقتدار ملی کشورمان جان در طبق اخلاص نهادند‪.

در سایه صلابت و تدابیر فرمانده معظم کل قوا، ارتش مانند حصنی مستحکم به حفاظت از دستاوردها و آرمان‌های ایران اسلامی پرداخته و اگر امروز قدرت‌های بزرگ و مزدورانشان در منطقه نمی‌توانند چشم طمع به خاک جمهوری اسلامی ایران داشته باشند به دلیل وجود ارتش قدرتمند، سپاه قوی و بسیج مردمی است.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ارتش جمهوری اسلامی، 29 فروردین را به فرماندهان  و سربازان ایثارگر ارتش تبریک عرض نموده و از خداوند منان سربلندی و عزت ارتش جمهوری اسلامی ایران را خواستارم».

۲۹ فروردین نماد شکوه وعظمت جانفشانی‌ها و دلیرمردان قهرمان، ولایتمدار، ارزشی و متعهد ارتش ایران اسلامی است که در پاسداشت آرمان‌های والای انقلاب، همپای دیگر نیرو‌های مسلّح، با عزمی پولادین و اراده‌ای استوار، جلوه‌هایی ماندگار از ایثـار و فداکاری درعرصه‌های گوناگون را تجلّی بخشیدند.

اهتمام برادران ارتشی در صیانت از مرز‌های ایران اسلامی و ایثار و از خودگذشتگی آنان در دوران خاطره انگیز دفاع مقدّس و پس از آن در همه عرصه‌هایی که اسلام و انقلاب به خدمات آنان نیاز داشت، ستودنی است و هیچگاه از اذهان ملّت شریف ایران فراموش نمی‌شود.

امروز ارتش مکتبی که نظم، انضباط و تعهد به آرمان‌های نظام و انقلاب ازمهمترین شاخصه‌های آن می‌باشد، برخاسته از مردم، برای مردم و محبوب قلوب مردم و مقام معظم رهبری «مدظله العالی» است؛ چرا که اخلاص، ایمان و روحیه معنوی جوانان متعهد ارتش، تداعی کنندۀ روحیۀ سرشار از خلوص و صفای بسیجیان مخلص و بی ادعاست.

فرا رسیدن روز ارتش را که حضرت امام «رضوان الله تعالی علیه» آن را «حامی مردم» و رهبر عزیز «حفظه الله تعالی» ارتش را «حزب الله» خواندند، به  ارتشی های خدوم تبریک عرض نموده و ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای ارتش ازپیشگاه حضرت حقّ برای همه بزرگواران توفیق استمرار و دوام سربازی خالصانۀ فرماندهی معظّم کلّ قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز «مدظله العالی» که انشاءالله مقدمۀ سربازی در رکاب حضرت بقیة الله الاعظم «اواحنا له الفدا» خواهد بود را خواستارم.

بیست و نهم فروردین فرصت مغتنمی است تا کارنامه درخشان و افتخار آمیز ارتش جمهوری اسلامی ایران در معرض توجه عموم هموطنان عزیز بویژه جوانان فهیم ایران اسلامی قرار گیرد. به تحقیق قاطبه ملت بزرگ کشورمان ایران فراموش نخواهند نمود که ارتش مکتبی و برخاسته از متن جامعه اسلامی چگونه با نفس مسیحایی معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل (ره) در صف انقلاب قرار گرفته و در روزهای شور و حماسه و سرنوشت علی الخصوص دوران دفاع مقدس رسالت تاریخی خود را به نحو شایسته عملی نمود.

تاریخ سراسر افتخار میهن عزیز اسلامی ایران به داشتن ار تش و ارتشیان غیور،  جان بر کف و ایثارگر به خود می بالد و امروزه ارتش جمهوری اسلامی ایران و دلاور مردان درپاسداری از کیان این مرز و بوم همت عالی  و ایثارگری های خالصانه داشته و دارند و در این راه شهدا و ایثار گران فراوانی تقدیم انقلاب نموده اند که به روح و روان همه آنان درود و صلوات می فرستیم.

 فرا رسیدن  29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که پاسداشتی از مقام و ایثارگری شما عزیزان می باشد تبریک عرض نموده و سربلندی غرور و عزت ایران اسلامی را در پرتو رشادت های ارتش جان برکف از خداوند سبحان خواستارم و برای شما فرزندان غیور این مرز و بوم آرزوی شادکامی و بهروزی می نمایم.

مطلب مشابه: عکس پروفایل روز ارتش + متن و جملات تبریک روز ارتش به همسر و پدر

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

۲۹ فروردین ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، یادآور رشادت‌های دلیر مردانی است که روزگاری از پشت خاکریز از کیان و ناموس ایران اسلامی شجاعانه دفاع کردند و با دستانی خالی و دلی سرشار از عشق به میهن، بدون هیچ چشم داشتی، سینه سپر کردند و لبیک گویان به فرمان رهبرشان صف های طویل دشمنان را در هم شکستند.

اکنون ارتش کارآزموده جمهوری اسلامی ایران به برکت فرماندهی خردمندانه رهبر معظم کل قوا، پاسدار امنیت استقلال و تمامیت ارضی وطن است.

امروز با عنایت الهی در سایه خودباوری و خوداتکایی با بهره گیری از نیروهای دلسوز، متخصص و آموزش دیده و به مدد تجهیزات نوین نظامی و دفاعی دنیا ارتشی عزتمند، باورمند، مقتدر وصلح طلب برای دفاع در مقابل توطئه استکبار جهانی و صهیونیست در منطقه داریم.

 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام ارتش جمهوری اسلامی ایران، این روز باشکوه را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، پرسنل خدوم ارتش، امت شهید پرور تبریک و خانواده های شهدای ارتش تهنیت عرض کرده و از خداوند منان توفیق هرچه بیشتر ارتش سر افراز و غرور آفرین جمهوری اسلامی ایران را در حفظ و حراست از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان، ایران را خواستارم.

هان برزمید و بخروشید ای ارتش قدرتمند الله،

بغرید و یورش برید ای دلاوران لشکریان حق،

ای پیکارگران مصاف حق علیه باطل،

ای کفر ستیزان صحنه نبرد،

ای آذین بندان حجله گاه عشق و شهادت،

درودتان باد ای ارتش اسلام، ای پاسداران مرزهای کشور قرآن، ای جندالله ای فاتحان قله انسانیت، ای نادیان عدل و عدالت تبریکتان باد.

درود بر شما ارتشیان ، شما مردان خدا که میراث دار خون شهیدانید ؛ پاینده باشید و سربلند . . .

روز ارتش مبارک باد .

آنچه که امروز بدان می بالیم مرهون حماسه آفرینی و پایمردی شجاعانی است که در 8 سال دفاع مقدس از کارزاری شگرف و در مقابل تمامی قدرت های روز جهان آبدیده شدند و سربلندی و افتخار را برای میهن عزیز خویش به ارمغان آوردند.

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران مبارک

مبارک باد بر ملت شریف چنین رزمندگانی نیرومند و عاشقانی چنین محو جمال ازلی که جانبازی در راه محبوب را آرمان اصیل خویش می دانند». امام خمینی

فرا رسیدن 29 فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و یادمان حماسه سازی و ایمان و دلاوری سربازان این آب و خاک بر شما مبارک باد.

29  فروردین، یادآور رشادت های بزرگ مردانی است که شجاعانه جان خود را در طبق اخلاص نهادند تا از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنند.

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

چونان کوه البرز پیمان من … چو دریای توفنده ایمان من

منم ارتشی، تحت فرمان آقا … تمام جهان تحت فرمان من

روز ارتش مبارک باد …

برادر ارزشی و خدمتگزار ارتشی!

همت شما را در سنگرهای دفاع از میهن پاس می داریم

روزتان گرامی باد

روز ارتش ، ارتشی که سال هاست دست در دستِ آزادی به پیش می رود و از خنکای تلاشش ، نسیم عدالت همواره بر پرچم وطن می وزد ، مبارک باد .

برادر ارتشی! تو، خورشید روزهای خاکستری دفاع بودی و پرنده جانت، شکستن قفس های وابستگی را به ما آموخت. آمدی تا کوچه های وارستگی و اقتدار را عابر باشیم و عشق به وطن، راز همیشه بودنمان باشد.

برادر ارتشی ام! اهتمامت را در سنگرهای دفاع و امنیت پاس می داریم و استواری گام هایت را در صیانت از هستی وطن، آرزومندیم؛ روزت مبارک

سلامتان باد ای راهروان ولایت و امامت، ای حافظان پرتوان رزمی رهبر، ای نیروی مسلح امامت و امت و سلامتان باد که امامتان و مرادتان و پیر جمارانتان در توصیف شما فرمود: « افتخار بر رزمندگانی که جبهه های نبرد را با مناجات خویش عطرآگین نمودند ». روز ارتش مبارک باد.

مطلب مشابه: متن تبریک روز ارتش به همسر و اعضای خانواده + جملات تبریک رسمی و صمیمانه

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

برادر ارتشى ! تو ، غرور خیابان هاى انقلابى ؛ آن گاه که شولاى برادرى ات را دور شانه هامان پیچیدى . . .

روز ارتش مبارک باد .

مبارک باد طلوع آفتاب ایستادگى ات که مادران سرزمینت را این چنین بر درگاه افتخار ، به هلهله واداشته اى !

روز ارتش مبارک باد .

29 فروردین، یادآور رشادت‌های بزرگ‌مردانی است که شجاعانه جان خود را در طبق اخلاص نهادند تا از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنند.

ارتش، تبلور استقلال و آزادى مردمى است که آوازه غیرت و هم بستگى شان، دروازه هاى پولادین جهان را درنوردیده است.

روز ارتش مبارک باد

هان‌ برزمید و بخروشید اي‌ ارتش‌ نیرومند الله‌؛

بغرید و یورش‌ بریدای‌ دلاوران‌ لشکریان‌ حق‌؛

اي‌ پیکارگران‌ مصاف‌ حق‌ علیه‌ باطل‌؛

اي‌ کفر ستیزان‌ صحنه‌ نبرد،

اي‌ آذین‌ بندان‌ حجله‌ گاه‌ عشق‌ و شهادت‌؛

درودتان‌ باد اي‌ ارتش‌ اسلام‌؛ اي‌ پاسداران‌ مرزهای‌ کشور قرآن‌؛ اي‌ جندالله‌اي‌ فاتحان‌ قله‌ انسانیت‌؛ اي‌ نادیان‌ عدل‌ و عدالت‌ تبریکتان‌ باد.

تبریک‌ بر فتحتان‌؛ بر آزادیتان‌؛ بر استقلالتان‌؛ بر جهاد مقدستان‌؛ بر فرخنده‌ روزتان‌ باد کـه‌ همه ی‌ روز روز شماست‌.

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

تبریک بر فتحتان، بر آزادی‌تان، بر استقلالتان، بر جهاد مقدستان، بر فرخنده روزتان باد که همه روز روز شماست.

روز ارتش مبارک باد

کرده از آن لشکر ایران هوس

بازنگردد به خدا زنده کَس

قوم قمر در کف او ذوالفقار

لشکریانِ تو کند تار و مار

روز ارتش مبارک

رفیق می‌خوای فقط از بچه‌های ارتش

مرامشون تک و وجودشون با ارزش

تو رفاقت تا پای جون هستن نمونه‌ش وطن

حتی تو بدترین شرایط و روز‌های سردش

روزت مبارک دوست ارتشی

متون ادبی درباره 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی

ملت پناه ارتش

ارتش برای ملت

تا بانگ آشنایی

برخاست نای ملت

بگرفت ارتش ما

در دست لوای ملت

برخواسته بانگ شادی

از غمسرای ملت

دل بشنود ز هر سو

اینک نوای ملت

از آن کران شنیدیم:

ارتش برادر ماست

مقام ملت ما

با جان برابر ماست

زیر لوای اسلام

همکار و یاور ماست

رهبر فقید ملت

ارتش لوای ملت

ارتش نهاد ملی است

از جمع ما جدا نیست

فرزند ملت ما

با دشمن آشنا نیست

فساد ارتش ما

همراه خلق ما نیست

با مدعی بگویید

بشنو ندای ملت

مطالب مشابه را ببینید!

متن عاشقانه سنگین + جملات فاز سنگین تیکه دار و عاشقانه جدید بیو انگلیسی خاص با ترجمه؛ 150 متن بیو قشنگ با موضوعات مختلف شبکه های اجتماعی تبریک تولد برادر تیر ماهی؛ 40 جمله احساسی، عکس نوشته و متن تولدت مبارک داداش شعر کودکانه عید قربان + اشعار زیبا با موضوع عید قربان برای بچه ها شب بخیر دلبرانه با جملات رمانتیک و متن شب بخیر بغل و آغوش احساسی جملات عاشقانه زیبا ❤️ برای عشق و مخاطب خاص + 100 متن عاشقانه کوتاه و بلند جملات ناب عاشقانه برای همسر، عشق و مخاطب خاص + عکس احساسی Love متن عاشقانه 2024 ❤ برای همسر و عشق زندگی و جملات خاص رمانتیک متن و جملات قشنگ و زیبا برای پست و کپشن + جمله های کوتاه و ادبی خاص ترین جملات عاشقانه + زیباترین اشعار و متن های کوتاه عاشقانه و احساسی