سخنان جالب شکیل اونیل بازیکن سابق NBA؛ جملات آموزنده از این ورزشکار

در این بخش سخنان جالب شکیل اونیل بسکتبالیست و ورزشکار معروف آمریکایی و لیگ NBA را گردآوری کرده ایم.

شکیل راشائون اونیل (به انگلیسی: Shaquille Rashaun O’Neal) ملقب به شکیل اونیل، بازیکن آمریکایی سابق ان‌بی‌ای است. وی یکی از پنجاه بازیکن برتر تمامی ادوار ان بی ای به حساب می‌آید. همچنین نام او در تالار افتخارات ان بی ای به ثبت رسیده‌است. او تنها بازیکن در تاریخ ان بی ای به‌شمار می‌رود که توانسته در سیزده فصل پیاپی و متوالی آمار ۲۰ امتیاز و ۱۰ ریباند را در کارنامه به ثبت برساند.

درباره زندگی شخصی او

  • او در نیوجرسی به دنیا آمد و در سن آنتونیو در تگزاس دوران طفولیت خود را گذرانید. اونیل همواره یکی از معروفترین بازیکنان ان بی ای بوده‌است.
  • او در زمینه سینما و موسیقی هم فعالیت دارد.
  • پدر شکیل اونیل یک درجه دار ارتش آمریکا می‌باشد.
  • وی دین خود را اسلام معرفی کرده‌است.
  • لقب اول او شک و لقب دومش دیزل است. اونیل با دو متر و شانزده سانتیمتر قد و ۱۵۴ کیلوگرم وزن، یکی از سنگین‌وزن‌ترین بازیکنان لیگ به‌شمار می‌رفت.
سخنان جالب شکیل اونیل بازیکن سابق NBA؛ جملات آموزنده از این ورزشکار

سخنان و جملات جالب شکیل اونیل

پدرم، جایگاه امروز مرا ساخت. او یک توپ بسکتبال به من داد و گفت که با این توپ بازی کن، با این توپ بخواب و با این توپ رویا پردازی کن اما آن را به مدرسه نبر. من قبلا، از این توپ به عنوان بالش استفاده میکردم و هرگز گرفتگی گردن پیدا نکردم.

***

هر اتفاقی، دلیلی دارد. من به آن عادت کرده ام و برای آن آماده ام. همانطور که همیشه میگویم، درنهایت کسانی که مسئولیت هدف خود را برعهده می گیرند، آنچه را که برای آنها و خانواده شان مناسب است انجام می دهند.

مطلب مشابه: متن روحیه دادن به ورزشکار از بزرگان با جملات انگیزه دهنده ورزشی خاص

ما در جهانی بی صبر و تحمل زندگی می کنیم. همه ما همیشه به دنبال کوبی برایانت بزرگ بعدی، لبران جیمز بزرگ بعدی، و توییتر بزرگ بعدی هستیم.

***

بودن در اینجا، مانند بیرون آمدن از زندان است. این یعنی مکان مناسب، زمان مناسب و تیم مناسب.

***

سخنان جالب شکیل اونیل بازیکن سابق NBA؛ جملات آموزنده از این ورزشکار

هیچ کس نمی خواهد به من بگوید که چگونه متفاوت باشم؛ بنابراین دست از سوال کردن از من بکشید. دست از سوال کردن در مورد نتیجه ی ۲+ ۲ بکشید. همه میدانند که ۲+ ۲ مساوی است با ۵ .

مطلب مشابه: متن انگیزشی ورزشکاران معروف و جملات روحیه ساز قهرمانان بزرگ

ما فقط می خواهیم بیرون برویم و بازی کنیم. ما می دانیم که قرار است در همه بازی ها پیروز شویم، اما پیروز نشدیم. ما فقط باید بازی بعدی را انجام دهیم، بر روی اشتباهات خود در بازی قبل تمرکز کنیم و سعی کنیم در بازی بعدی بهتر عمل کنیم.

***

من فکر نمی‌کنم که پول، مرا عوض کرده باشد. چیز بدی که وجود دارد این است که مردم تصور می کنند چون پول بدست آورده اید، عوض شده اید.

***

من میخواهم مانند ویلت چمبرلین، قوی و مقتدر باشم.

***

من کار خود را به عنوان یک بازیکن فوتبال آغاز کردم. من دوست داشتم درد بکشم. این موضوع در مورد بسکتبال نیز صدق میکرد.

مطلب مشابه: جملات زیبای دیوید بکهام فوتبالیست سابق انگلیسی با سخنانی زیبا

سخنان جالب شکیل اونیل بازیکن سابق NBA؛ جملات آموزنده از این ورزشکار

وقتی انسان درستکاری هستید، لازم نیست این را به همه بگویید.

***

هی، من همه کارها را درست انجام دادم و جایگاه خود را در این بازی کسب کردم اما چیزی به من داده نشد.

***

من می خواهم با عنوان “شکسپیر بزرگ” شناخته شوم. این شکسپیر بود که گفت: بعضی ها بزرگ، زاده می­شوند، برخی بزرگی را به دست می­ آورند و بعضی بزرگی را به دامانشان می­ اندازند.

***

من همیشه یک رهبر بوده ام. من در هر تیمی که بازی کرده ام، روش خود را پیاده کرده ام.

***

ما می خواهیم پیروز شویم. ما می خواهیم پیروزی بزرگی بدست آوریم. ما می خواهیم برنده همه چیز باشیم.

مطلب مشابه: متن در مورد ورزش + جملات انگیزشی از ورزشکاران معروف درباره ورزش

مطالب مشابه را ببینید!

جملاتی از آرتور میلر نویسنده و نمایش نامه نویس؛ 50 سخنان ارزنده جملات کوروش درباره ایران، عشق، زن؛ سخنان ارزشمند پادشاه ایرانی عکس نوشته سخنان حضرت علی (ع) + سخنان و جملات ناب آموزنده از امام علی (ع) متن درباره جایگاه و مقام + جملات و سخنان بزرگان در مورد مقاوم افراد متن در مورد قدرت + جملات و سخنان فلسفی بزرگان در مورد توان و قدرت متن در مورد شرمساری + جملات و سخنان زیبا در مورد شرمندگی و شرمسار شدن متن در مورد دنیا + جملات و سخنان فلسفی بزرگان در مورد جهان متن در مورد مردم + سخنان و جملات با مفهومی بزرگان در مورد مردم متن در مورد زیبایی + جملات و سخنان بزرگان در مورد زیبایی درون و ظاهری جملات دکتر هلاکویی + متن و سخنان آموزنده دکتر فرهنگ هلاکویی به همراه عکس نوشته