بایننس کوین چیست، چگونه استخراج می شود و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

امروزه احتمالا  کسی نیست که واژه‌های رمزارز، ارز دیجیتال، بلاک چین ، بیت ‌کوین و استخراج بیت‌ کوین  به گوشش نخورده باشد. بایننس کوین نیز مفهوم دیگری در رابطه با این مفاهیم است. ولی پیش از پرداختن به این سوال که بایننس کوین چیست، توضیحی در مورد ارز دیجیتال، رمزارز و بلاک چین ارائه خواهیم کرد. بعد از آن، سوال بایننس کوین چیست  را به طور مفصل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یک نوع ارز و در اصل، پول محسوب می شود. فرق ارز دیجیتال با پولی که بیش تر مردم با آن آشنا هستند و از آن استفاده می کنند این است که ارز دیجیتال به شکل فیزیکی ملموس نیست و در اصل، یک پول الکترونیکی می باشد. با استفاده از کامپیوتر، موبایل و یا تلبت می توان به این ارزهای دیجیتال دسترسی داشت. باید به این نکته دقت کنید که ارزهای دیجیتال یک نوع «دارایی» دیجیتال می باشند. اغلب ارزهای دیجیتال در بلاک چین شکل گرفته اند.

رمز ارز چیست؟

رمزارز یک نوع ارز دیجیتال می باشد که برای  پیاده کردن آن در بلاک چین، رمزنگاری به کار برده شده است. از رمزنگاری به هدف حفاظت از امنیت شبکه بلاک چینی استفاده می گردد که رمزارز روی آن پیاده گردیده است.

بایننس چیست؟

بایننس  یک صرافی آنلاین مخصوص رمزارزها است و یکی از پر طرفدار ترین و معروف ترین آن‌ ها محسوب می شود. واژه بایننس از ادغام دو واژه «Binary» دودویی و «Finance» مالی شکل گرفته است. این کلمه در دو مفهوم استفاده می شود که عبارتند از:

 • صرافی بایننس  که یکی از صرافی ‌های رمزارز شناخته شده در دنیا است.
 • رمزارزی که توسط بایننس با نام بایننس کوین ارائه می گردد که بعضی ها خلاصه وار به آن بایننس می ‌گویند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی، «چانگ پنگ ژائو» یک شرکت به نام بیجی تکنولوژی تاسیس کرد. بیجی یک کمپانی هلدینگ است که صرافی بایننس  را تاسیس و مدیریت می ‌کند. هم اکنون دفتر این شرکت در شهر هنگ‌ کنگ می باشد. ژائو به همراه گروه بایننس، سعی زیادی را برای پیشرفت پلتفرم بایننس انجام داده ‌اند تا این که این صرافی به یکی از بهترین صرافی ‌ها در دنیا تبدیل گردد.

 Bnb e1649057524889

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین یک رمزارز محسوب می شود که از طریق صرافی بایننس معرفی گردید. نماد معاملاتی این بایننس کوین BNB است. این رمزارز دارای عرضه محدودی می باشد و در عرضه اولیه آن ۲۰۰ میلیون بایننس کوین  ارائه شد که نصف آن نیز در طول چند سال با عنوان توکن ‌سوزی نابود می شود.

عرضه اولیه بایننس کوین در سال ۲۰۱۷ رخ داد. صرافی بایننس به وسیله عرضه اولیه، تقریبا ٪۱۰ از کل توکن ‌های BNB یا ۲۰ میلیون از این رمزارز ها را برای سرمایه ‌گذارهای فرشته، ۴۰٪  را جهت گروه بنیان ‌گذاران و ٪۵۰  که باقی ماند به مشارکت‌ کنندگان معمولی اختصاص داده شد.

طبق اعلانات انجام شده از طریق صرافی بایننس، معین شد که حدود نصفی سرمایه ‌ای که در طی عرضه اولیه بایننس کوین به دست آمده است جهت  بازاریابی برای این صرافی استفاده گردد. حدود یک سوم از این مبلغ نیز جهت ایجاد پلتفرم ویژه بایننس و انجام پیشبرد های مورد نیاز برای اکوسیستم بایننس استفاده می شود.

بایننس کوین تحت عنوان یک سوخت جهت پیشبرد عملیات در صرافی بایننس محسوب می ‌شود. در واقع، جهت پرداخت هزینه‌ های متفاوت در ارتباط با انجام عملیات در این صرافی، شامل هزینه واریز و یا برداشت وجه و نیز، خرید رمز ارزهایی که این صرافی ارائه می دهد ، می‌ توان از بایننس کوین استفاده نمود. بایننس کوین از خدمات متفاوتی در اکوسیستم بایننس حمایت می نماید که شامل پرداخت جهت کارمزدهای مبادلات ، کارمزدهای لیست نمودن و هر نوع کارمزد دیگری است که در صرافی بایننس احتیاج است.

بایننس در شروع معرفی بایننس کوین جهت جلب توجه افراد به رمزارز های صرافی خود، یک استراتژی ایجاد نمود. طبق این سیاست، در موقع معرفی و عرضه عمومی بایننس کوین به اشخاصی که به وسیله این رمزارز کارمزد اقدامات خود در صرافی بایننس را پرداخت می‌ نمودند، ٪۵۰ تخفیف در هزینه تراکنش ‌ها اعطا می شد. مقدار این تخفیف بعد از طی هر سال به نصف کاهش می یافت. در اصل، تخفیف  جهت پرداخت تراکنش‌ ها در این صرافی از طریق بایننس کوین در سال دوم به ٪۲۵، در سال بعد ٪۱۲٫۵ و در سال چهارم به ٪۶٫۵ کاهش یافت. تخفیف‌های مربوط به پرداخت کارمزدها در صرافی بایننس از طریق بایننس کوین در سال پنجم عرضه بایننس کوین به اتمام می رسد.

کاربرد بایننس کوین فقط به پرداخت کارمزد ها در صرافی بایننس محدود نمی شود. بلکه، اشخاص می ‌توانند از بایننس کوسن  جهت سرمایه‌ گذاری بر «عرضه اولیه سکه‌ها  استفاده نمایند که در لیست  رمزارزهای جدید دائما در صرافی بایننس وجود دارند و طرفداران می ‌توانند خریداری نمایند. این موضوع به خوبی نشان می ‌دهد که استفاده از بایننس باعث ایجاد یک بازاری جهت معامله توکن‌های مجازی و جدید گردیده است.

آیا بایننس کوین پول به حساب می آید؟

همانطور که قبلا گفتیم، هدف اصلی بایننس کوین این است که به عنوان تامین انرژی جهت انجام عملیات داخلی صرافی بایننس عمل می کند و باعث قدرت بخشیدن به اکوسیستم بایننس می شود. در اوایل ارائه توکن بایننس کوین، از آن جهت انجام معاملات با تخفیف خیلی خوب نیز استفاده می ‌شد. اگرچه این تخفیف‌ها در سال‌های بعدی کم شدند تا  اینکه در سال پنجم به طور کامل حذف گردیدند. از بایننس کوین می ‌توان جهت پرداخت هزینه‌ های مسافرتی و اقامتی در بعضی از  مشاغل نیز استفاده نمود.

آیا بایننس کوین دارای ایمنی است؟

بایننس کوین روی بلاک چین اتریوم تاسیس گردیده بود. بلاک چین اتریوم از رمزنگاری جهت اجتناب از نقص در اطلاعات یا استراق سمع ممانعت می ‌کند. از آن جا که بلاک چین توزیع گردیده است، هیچ هاب مرکزی در کار نیست که هک شدن آن باعث به خطر افتادن اطلاعات شود.

صرافی بایننس و خصوصیات امنیتی آن که یک لایه سکوریتی را جهت کمک به محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و سرمایه ‌ها اضافه می نماید، برندی مورد اعتماد در در میان رمزارزها و یک صرافی پر طرفدار است.

Bnb e1649057541854

آیا ارزش  دارد که در بایننس کوین سرمایه‌ گذاری کرد؟

با در نظر داشتن ریسک ها و مزایای سرمایه‌ گذاری در زمینه رمزارزها و، با توجه به پیشرفت بایننس کوین از موقع معرفی تا امروزه و حمایتی که صرافی بایننس از بایننس کوین دارد، بایننس کوین انتخاب خوبی برای طرفداران سرمایه‌ گذاری در این زمینه است. بایننس هم مثل خیلی از رمزارزها دارای ریسک‌ و مزایای خاص سرمایه ‌گذاری روی رمزارزها است. از جمله این ریسک‌ ها می شود به تصویب مقرراتی علیه رمزارزها به دست قانون‌ گذاران، مالیات ‌های زیاد رمزارزها و یا به خطر افتادن سکوریتی یک رمزارز توسط هکرها نام برد.

کدام صرافی ‌ها از بایننس کوین حمایت می ‌کنند؟

علاوه بر صرافی بایننس که از بایننس کوین حمایت می کند، صرافی های دیگری نیز از این رمز ارز حمایت می کنند، صرافی هایی از جمله:

 • FTX
 • KuCoin
 • Gate.it
 • Poloniex
 • AscendEX (Bitmax)
 • Indodax
 • Bithamb Global
 • eToroX
 • Wazir X
 • CoinDCX
 • Binance DEX
 • 50X

چطور می شود بایننس کوین را استخراج نمود؟

بایننس کوین رمزارزی است که در آن امکان استخراج وجود ندارد. یعنی  با استفاده از دستگاه‌ هایی که دارای توان محاسباتی بالا هستند مثل آن چه برای بیت کوین و اتریوم وجود دارد، این امکان برای بایننس کوین وجود ندارد. به این دلیل که بلاک چین بایننس از مکانیزم تحمل خطای بیزانس بهره می برد. از طرف دیگر، تمام توکن‌ های بایننس، در شروع معرفی و عرضه بایننس کوین به دست گروه بایننس استخراج شده و در هنگام عرضه در اختیار عموم قرار گرفته اند.

مطالب مشابه را ببینید!

انشا در مورد شجاعت + چند انشا با موضوع شجاعت و دلیری برای پایه های مختلف تحصیلی انشا برف با گلچین چند انشا زیبا با موضوع بارش برف زمستانی انشا با موضوع آزاد + چند انشاء زیبا توصیفی با موضوع پیشنهادی و مختلف دانستنی ها درباره فلز آهن؛ از ویژگی های شیمیایی، تا استخراج، تولید و محصولات آن انشا درباره مادر + چند انشا ساده و ادبی در توصیف مادر برای پایه های مختلف تحصیلی اثرات مواد مخدر بر بدن و معرفی چند ماده مخدر آسیب زا با ویدیوی وحشتناک از زایلازین انشا با موضوع فصل زمستان + چند انشا زیبای ادبی کوتاه و بلند برای کودک و نوجوان بلاک چین چیست؟ آشنایی با فناوری Blockchain، کاربرد، مزایا و معایب آن دانستنی های جذاب درباره قطب شمال؛ اطلاعات علمی و نکات خواندنی درباره آن انشا در مورد نماز + مجموعه انشا با موضوع نماز و فواید آن ویژه پایه های مختلف تحصیلی