معمای چالش برانگیز برای دورهمی با سوالات سخت و جالب

یکی از روش های تقویت کردن ذهن و حافظه حل معماهای چالش برانگیز سخت می باشد. برای سرگرم شدن در دورهمی ها و مهمانی ها می توانید پانتومیم، بازی مافیا، جرات و حقیقت و یا با مطرح کردن معماهای جالب مانند سوالات زیر، وقت خود بگذرانید.

حل کردن معما می تواند باعث تقویت مهارت فکری شما شود و با به دست آوردن پاسخ سوالات زیر می توانید ذهن خود را تمرین دهید و هوش خود را نیز بسنجید. در ادامه چند معمای سخت و جالب را ارائه کرده ایم که در پایان پاسخ معما را هم ارائه کرده ایم.

Moama 2 e1671522835614

معمای سخت و پیچیده جالب برای دورهمی و مهمانی

معمای 1:
جواب  30 تقسیم بر نیم و به اضافه 10 چند می شود؟

معمای 2:
پادشاهی سه دختر داشت که دو تای آنها خواهان ازدواج و دختر آخر دوست نداشت ازدواج کند. پادشاه به سه دختر خود گفت که هرکدام سه قوری یکسان را با یک مقدار آب پر کنند و همزمان روی اجاق بگذارند. آب کتری هرکس سریع تر به جوش بیاید، شوهرش وارث پادشاه خواهد بود. قوری سومین دختر زودتر جوش آمد، چرا؟

معمای 3:
بسیاری از کفاشان در ترکیه کفش رهگذران را به رایگان تمیز می کنند. اما رهگذران در ازای تمیز شدن کفششان باید به آنها پول بدهند.چرا؟

معمای 4:
آن چیست که متعلق به شماست اما اطرافیانتان بیشتر از شما از آن استفاده می کنند؟

معمای 5:
جک بدون اینکه صدمه دیده باشد و یا بیمار باشد، سه روز در بیمارستان بوده است اما بعد از مرخص شدن از بیمارستان باید او را حمل کنند ، چرا؟

معمای 6:
جان و همسرش در اتاقی نشسته بودند و جان در حال دیدن تلویزیون و همسرش در حال خواندن کتاب بود که ناگهان در ساعت 11 شب برق می رود و جان به رختخواب می رود اما همسرش به کتاب خواندن ادامه می دهد. چگونه او بدون نور مطالعه می کند.

معمای 7:
شاهزاده خانمی در برجی 50 متری زندانی است و یک طناب 25 متری دارد . او با این طناب موفق به فرار شد اما چگونه ؟

معمای 8:
3 مرد را ربوده اند و در اتاقی زندانی نموده اند. پنجره ای که در اتاق قرار دارد، تنها راه فرار این سه مرد است. آنها روی شانه های یکدیگر ایستاده اند اما باز هم به پنجره نمی رسند. این سه مرد چه کاری باید انجام دهند؟

معمای 9:
فردی خانه ای ساخته که هر 4 دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد، خرسی بزرگ به این خانه نزدیک می شود، این خرس چه رنگی است؟

معمای 10:
فردی بر روی نردبان 25 متری ایستاده بود و پایش از نردبان لغزید و روی زمین افتاد اما آسیبی ندید. چگونه ممکن است؟

معمای 11:
قاتل محکوم به مرگ برای فرار باید از یکی از این سه اتاق عبور کند. در اتاق اول آتش سوزی رخ داده و آتش شعله می کشد، در اتاق دوم قاتلی با تفنگ پر وجود دارد و در اتاق سوم شیری وجود دارد که به مدت چند سال چیزی نخورده، او می تواند از کدام اتاق عبور کند؟

معمای 12:
شما دو سطل آب دارید که دمای آب در یکی از سطل ها 25 درجه سانتیگراد و در سطل دیگر 25 درجه فارنهایت است. شما از همان ارتفاع به داخل هر سطل یک سکه را می اندازید و سکه ها در همان زمان به آب می خورند.کدام یک از سکه ها ابتدا به پایین می رسند؟

معمای چالش برانگیز برای دورهمی با سوالات سخت و جالب

معمای 13:
در یک اتاق ده نفر وجود دارند که هر کسی می تواند کل اتاق و همه افراد را مشاهده کند. شما چگونه در اتاق سیبی را قرار می دهید که همه افراد به جز یک نفر بتوانند آن را ببینند؟

معمای 14:
استادان برای تهیه اشیا یادگاری یک قایق را در بطری جای می دهند. شما می توانید برای قرار دادن یک خیار در بطری راهی بیابید که نه خیار را ببرید و نه بطری را بشکنید؟

معمای 15:
دو اتومبیل به رنگ های آبی و قرمز وجود دارد که ماشین آبی با سرعت 60  مایل در ساعت و ماشین قرمز 40 مایل در ساعت حرکت می کند. زمان شروع حرکت هر دوی آن ها یکی است اما این دو اتومبیل در یک نقطه از یکدیگر عبور می کنند. چگونه ممکن است؟

معمای 16:
کجاست که شهر هایش بدون ساختمان ، جنگل هایش بدون درخت و رودخانه هایش بدون آب هستند؟

معمای 17:
حلقه یک دختر در زمان صبحانه خوردن داخل فنجان پر از قهوه افتاد اما خشک ماند. چگونه این امر ممکن است؟

معمای 18:
آن چیست که هر فردی دو دفعه اول آن را رایگان دریافت نموده اما دفعه سوم باید پول آن را بدهد؟

معمای 19:
ماری و چند نفر از دوستانش برای قدم زدن به جنگلی می روند، ناگهان بارش باران آغاز می شود و ماری و دوستانش برای در امان ماندن از بارش باران و خیس شدن به خانه ای متروکه رفته  پناه می گیرند. آنها پس از نیم ساعت که باران قطع می شود، به داخل جنگل باز می گردند تا برای رفع گرسنگی میوه بخورند. یکی از دوستان ماری با دیدن درخت سیب و خوردن یک سیب به درخت تبدیل می شود. ماری برای یافتن دوستش تمام جنگل را می گردد و ناگهان صدای شخصی که می گوید:دوست شما به درخت تبدیل شد، باید او را پیدا کنید تا او را برگردانید. شما فقط یک فرصت دارید اگر اشتباه کنید، دوست شما برای همیشه درخت خواهد ماند، را می شنود، ماری چگونه می فهمد کدام درخت دوست اوست؟

معمای چالش برانگیز برای دورهمی با سوالات سخت و جالب

پاسخ معماهای چالش برانگیز

1. 70 ، معمولا افراد سی را تقسیم بر 2 کرده و با 10 جمع می کنند که می شود 25 و غلط است.  اما در اصل 30 تقسیم بر نیم، دو برابر می شود:30 * 2 + 10

2. دختر اول و دوم که خواهان ازدواج هستند دائما به جوش آمدن قوری را بررسی می کنند اما دختر آخر که خواهان ازدواج نیست در قوری را بر نمی دارد، بنابراین قوری او زودتر می جوشد.

3. کفاشان تنها یک کفش را رایگان تمیز می کنند و مردم مجبورند کفش دیگرشان را با پرداخت پول تمیز کنند.

4. نام شما

5. جک تازه متولد شده است.

6.  همسر جان نابینا است و برای خواندن کتاب به نور نیاز ندارد و بریل می خواند.

7. شاهزاده خانم با قیچی کردن طناب از وسط طناب 25 متری را به 50 متری تبدیل می کند.

8. این سه مرد باید جای خود را تعویض کنند ومرد قد بلند که دستان بلندتری دارد باید بالتر قرار بگیرد تا دستهایش به پنجره برسد.

9. سفید چون خانه ای که هر 4 دیوارش رو به سمت جنوب پنجره داشته باشد، در نوک قطب جنوب است.

10.جک در پایین نردبان ایستاده بود.

11. شیری که چند سال چیزی نخورده ، مرده است پس می تواند از اتاق سوم عبور کند.

12. آب در دمای 25 درجه سانتیگراد مایع و در 25 درجه فارنهایت به یخ تبدیل می شود پس سکه در سطل دارای آب مایع زودتر فرو می رود.

13. سیب را باید روی سر هر کسی که می خواهد سیب را نبیند قرار دهید.

14. وقتی خیار هنوز خیلی کوچک است بدون اینکه آن را از ساقه جدا کنیم، داخل بطری قرار می دهیم و می گذاریم در بطری رشد کند و بزرگ شود.

15. اتومبیل ها در جهات مخالف حرکت می کنند.

16. نقشه جهان

17. حلقه در پودر قهوه افتاده که خشک بوده است.

18. دندان

19. همه درختان جنگل در اثر بارش باران خیس بوده اما دوست ماری تنها درختی است که خیس نیست.

مطالب مشابه را ببینید!

معما به همراه پاسخ آن + چیستان های کودکانه جالب به همراه جواب معمای بسیار سخت ریاضی؛ غیرممکن است به این 8 معما پاسخ دهید! معماهای بسیار سخت و جذاب؛ با این چیستان ها خودتان را به چالش بکشید! معماهای سخت؛ مجموعه سخت ترین معماهای جهان با جواب معمای ریاضی؛ مجموعه سوالات ریاضی آسان تا سخت با پاسخ معمای چوب کبریت و 10 تا از پازل های چوب کبریت برای حل کردن و سنجش هوش معمای شعری یا شعر معمایی ( 60 معما با شعر کوتاه) معما و چالش ریاضی سخت برای بچه‌ های باهوش و نابغه معمای تصویری با جواب + 12 معمای جالب تصویری بامزه به همراه پاسخ آنها چند معمای تصویری برای افراد باهوش به صورت سخت و آسان با جواب آنها