طرز تهیه ترشی فلفل؛ دو نوع دستور تهیه ترشی فلفل

فلفل دارای خواص بینظیری است که اگر به درستی مصرف شود خواص درمانی خود را بر بدنتان خواهد گذاشت. ترشی فلفل معمولاً طرفداران زیادی دارد و همراه غذاهای گوناگون بسته به ذائقه خودتان می توانید مصرف کنید. ما در اینجا قصد داریم نوع دو روش تهیه ترشی فلفل (به صورت ساده و همراه با مخلفات دیگر) را به شما آموزش دهیم. برای یادگیری تهیه ترشی فلفل با این مطلب از سایت روزانه همراه باشید.

torshi felfel 2

ترشی فلفل

دستور اول

مواد موردنیاز:

  • فلفل سبز یا مخلوطی از سبز و قرمز (1 کیلو)
  • سرکه (به مقدار لازم)
  • نمک (به مقدار لازم)

 

طرز تهیه ترشی فلفل ساده:

بهتر است برای درست کردن ترشی فلفل از فلفل های سالم استفاده  کنید. اشتباهی که بعضی از افراد می کنند این است که دُم فلفل را جدا می کنند در صورتی که نیاز به این کار نیست بلکه فقط در صورتی که برگ دارند برگ هایشان را جدا کنید.

فلفل ها را تمیز شسته و با مقداری مساوی از سرکه و آب در یک قابلمه مناسب همراه با فلفل ها بجوشانید.

زمانی که فلفل ها جوشیده می شود چند مزیت دارد: اول اینکه زهر فلفل کشیده می شود، دوم آنکه تلخی آن گرفته می شود، سوم آنکه از تندی آن کم می شود.

پس از آنکه فلفل ها جوشیده شدند آنها را صاف کرده و اجازه دهید تا آب سرکه آن به طور کامل تخلیه شود.

فلفل ها را درون یک ظرف مناسب درب دار بریزید و مجدداً مخلوطی از سرکه و نمک درست کرده و روی فلفل ها ریخته و درب آن را بسته سپس اجازه دهید تا به خوبی جا بیفتند آنگاه می توانید استفاده کنید.

torshi felfel 1

دستور دوم

مواد موردنیاز:

  • فلفل سبز (نیم کیلو)
  • سیر (2 حبه)
  • ریحان و ترخون (چند برگ)
  • سرکه (یک کیلو)
  • نمک (به مقدار لازم)

 

طرز تهیه ترشی فلفل با مخلفات

فلفل ها را به خوبی شسته و اجازه دهید تا خشک شوند.

همانگونه که در روش قبلی گفتیم نباید دم فلفل ها را جدا کنید بلکه فقط برگ ها را جدا کنید.

فلفل ها را در قابلمه مناسبی ریخته سپپس 3 لیوان آب همراه با 2 قاشق نمک روی حرارت متوسط گاز قرار دهید تا بجوشد. آب جوشیده شده را کناری قرار دهید و فلفل ها را نیز به آب نمک ولرم افزوده سپس به مدت 72 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

نکته: به این دلیل فلفل ها باید در آب نمک بمانند که تلخی آن ها گرفته شود.

پس از گذشت 72 ساعت فلفل ها را درون آبکش بریزید تا آب نمک آن حسابی گرفته شود.

نکته: برای آنکه رطوبت فلفل ها گرفته شود آن ها را کمی سوراخ کرده و درون بطری شیشه ای درب دار قرار دهید.

سیر، ترخون و ریحان شسته شده و خشک شده را با فلفل ها قاطی کنید.

پس از آنکه فلفل ها را درون شیشه درب دار مناسب ریختید (شیشه یا ظرف موردنظرتان نباید رطوبت داشته باشد) سرکه جوشیده شده را که کنار گذاشته بودیم را روی فلفل ها ریخته و درب ظرف را نبندید بلکه به همان صورت در باز یک روز در یخچال نگهداری کنید. پس از یک روز درب ظرف را بسته و 8 الی 12 روز درون یخچال نگهداری کنید و پس از آن استفاده کنید.

 

 

موارد بیشتر:

خواص فلفل تند

طرز تهیه ترشی بادمجان

طرز تهیه ترشی کلم

مطالب مشابه را ببینید!

معرفی انواع پنیر پیتزا (لیست انواع پنیر پیتزا، کاربرد و طعم آنها) کاغذ روغنی چیست و روش درست کردن آن طرز تهیه انواع غذاهای رژیمی بدون روغن؛ لیست 12 غذای خوشمزه سالم انواع ادویه های ضروری آشپزخانه؛ 25 ادویه مورد نیاز از هل گرفته تا تخم شنبلیله انواع قهوه و تفاوت آنها؛ همه چیز در مورد انواع قهوه و طعم آنها مدل تزئین هندوانه شب یلدا؛ تصاویر زیبا از تزئین هندوانه در شب یلدا طرز تهیه کیک یزدی؛ آموزش پخت 4 کیک یزدی خوشمزه با طعم های مختلف طرز تهیه انواع تنقلات شب یلدا از شیرینی جات مخصوص تا ژله و لواشک طرز تهیه انواع سس ساندویچ؛ مقایسه و ارزیابی انواع سس خوشمزه راهنمای انتخاب کیک عروسی؛ از وزن مناسب کیک تا روکش کیک